Szkolenie F5

Problemy z pozostałymi technologiami (SDH, IronPort, WAAS itp.)
Wiadomość
Autor
natash
wannabe
wannabe
Posty: 315
Rejestracja: 07 gru 2005, 00:00

Szkolenie F5

#1

#1 Post autor: natash »

Cześć,

Raczkuje w F5, chciałbym się dopytać od którego etapu warto wybrać się na szkolenie? Czy od 0 czy może lepiej ciut wyżej, mam ograniczony budżet szkoleniowy, a chciałbym ogarnąć jak najwięcej. Możecie jakieś centrum w Polsce polecić?

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

Re: Szkolenie F5

#2

#2 Post autor: martino76 »

natash pisze:Cześć,

Raczkuje w F5, chciałbym się dopytać od którego etapu warto wybrać się na szkolenie? Czy od 0 czy może lepiej ciut wyżej, mam ograniczony budżet szkoleniowy, a chciałbym ogarnąć jak najwięcej. Możecie jakieś centrum w Polsce polecić?
Postaw sobie VM z F5 i sie pobaw w labie, do tego mozesz dorzucic pare VM i zasymulowac serwery. Dokumetacja jest dostepna na ich stronie, wiec na poczatek wystarczy :). Tutaj masz link


Pozdro,

Awatar użytkownika
lxs
wannabe
wannabe
Posty: 177
Rejestracja: 08 sty 2014, 16:27
Lokalizacja: 52.182098, 21.005445

#3

#3 Post autor: lxs »

Miałem do czynienia z dwoma szkoleniami z F5. Jedno było organizowane przez Clico w Warszawie z technologii LTM/GTM i było dedykowane dla mojej poprzedniej firmy. Drugie szkolenie było w ramach większego przetargu na Virpiony i mieliśmy szkolenia w siedzibie Fujitsu w Warszawie przez autoryzowanego szkoleniowca z firmy F5 z UK z Manchesteru. Cena podobno była bardzo duża i było to najdroższe szkolenie jakie mieliśmy od kilku lat
Wrażenia mam takie, że całe szkolenie polegało na klikaniu w gui webowym F5, lab na wirtualkach. Jak masz sporo samozaparcia, to lepiej jak firma zainwestuje w licencje na wirtualne LTMy i GTM i uczyć się samemu. Po tygodniowym szkoleniu to nawet dobrze TMSH nie poznasz.
Cena jaką widzę na stronie clico to 2995 USD za 3 dniowe szkolenie.

trymer
member
member
Posty: 27
Rejestracja: 25 sie 2011, 11:15
Lokalizacja: Warszawa, PL

#4

#4 Post autor: trymer »

Tutaj masz całkiem fajnie zrobione podstawowe szkolenia:
https://f5.com/education/training/free-courses

Kalvertis
fresh
fresh
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2015, 11:51

#5

#5 Post autor: Kalvertis »

Ja chodziłem na szkolenie F5 do asccomp powiem ci że warto od 0 lv'a lepiej wszystko pojmiesz a z VM nie wiem czy warto stawiać na równi.

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

#6

#6 Post autor: mihu »

CBTNuggets ma też szkolenie z F5, może nie prowadzone przez Jeremiego (facet to już chyba legenda) to na początek powinno być ok. Zmienili też model opłat, więc i cenny przystępne, a jak się zepniesz to pierwszy tydzień za free.
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

Keadwen
wannabe
wannabe
Posty: 192
Rejestracja: 03 paź 2011, 07:14

#7

#7 Post autor: Keadwen »

CBT Nuggets - F5 Big-IP
https://www.cbtnuggets.com/it-training/ ... ic-manager

Kurs prowadzony przez Keith'a Barker (wcześniej, jeden z trenerów na INE.com - osobiście uważam go za najlepszego tutora na CBT).

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

#8

#8 Post autor: mihu »

Keadwen pisze:
Kurs prowadzony przez Keith'a Barker (wcześniej, jeden z trenerów na INE.com - osobiście uważam go za najlepszego tutora na CBT).
OFFTOP: jak zwykle kwestia gustu, ale Jeremy Cioara wymiata (szczególnie jak go puścisz x2). CBT ma też obecnie Scotta Morrisa, który też współpracował z ... chyba praktycznie wszystkimi dostawcami szkoleń.
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

Keadwen
wannabe
wannabe
Posty: 192
Rejestracja: 03 paź 2011, 07:14

#9

#9 Post autor: Keadwen »

Offtop: Scotta już nie ma.

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

#10

#10 Post autor: mihu »

Keadwen pisze:Offtop: Scotta już nie ma.
tak, zapomniałem, ale on tak szybko zmienia firmy z którymi współpracuje, że trudno to nawet śledzić.
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

ODPOWIEDZ