Sprawdzenie wydajności UTM

Problemy z pozostałymi technologiami (SDH, IronPort, WAAS itp.)

Moderatorzy: mikrobi, aron, garfield, gangrena, Seba

Wiadomość
Autor
miechowy
newbie
newbie
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2016, 09:49

Sprawdzenie wydajności UTM

#1

#1 Post autor: miechowy » 04 wrz 2016, 10:04

Witam wszystkich,

Przymierzam się do zakupu urządzenia dla naszej firmy. Przed wydaniem pieniędzy, mam za zadanie przetestować w okresie testowym wydajność kilku UTM. W jaki sposób możliwe jest wygenerowanie ruchu sieciowego z kilku komputerów, które mogłyby robić za średniej wielkości sieć (powiedzmy 100 pracowników korzystających z www, ftp, vpn, poczta w jednym czasie), aby sprawdzić realną przepustowość UTMa, FW Next Generation z włączonymi wszystkimi funkcjami (skanowania av, firewallu, ips, itp.)?

Jakie oprogramowanie przyda się do wygenerowania takiego ruchu z klientów oraz sprzęt (przełącznik z portami 1GBps?). I co z routerem biorąc pod uwagę możliwości technologiczne firmy? Załóżmy, że przykładowy UTM posiada wydajność firewalla na poziomie 300Mb/s. Czy w związku z tym nasza sieć musi dysponować aż takim szybkim łączem?

Dlatego rodzi się pytanie, czy tak generowany ruch sieciowy powinien wychodzić na zewnątrz, czy krążyć tylko w sieci LAN? Bo wydaje się, że po LANie niektóre funkcje UTMa będą bezużyteczne.

ODPOWIEDZ