ftp, tcp

Problemy z pozostałymi technologiami (SDH, IronPort, WAAS itp.)
Wiadomość
Autor
bumperK
rookie
rookie
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2021, 20:49

ftp, tcp

#1

#1 Post autor: bumperK »

hej, mam problem ze zrozumienie jednej rzeczy. Mianowicie wykonalam pomiar czasu przesylanego pliku pomiedzy dwoma hostami ftpem i jperfem z protokołem TCP. Za pomocą ftp wartości te są mniejsze. Wiem, że ftp to wartswa aplikacji, a tcp transportowa, ale nie jestem w stanie wysunąc konkretnych wniosków czemu tak się dzieje.
Proszę o wyjaśnienie. ;)

seba766
wannabe
wannabe
Posty: 115
Rejestracja: 19 lut 2016, 12:26

Re: ftp, tcp

#2

#2 Post autor: seba766 »

Na to trzeba spojrzeć na pewno wielowektorowo. Jedno to jest dysk przy SSD raczej pomijalny czas zapisu ale jednak iperf o ile się orientuje nigdzie danych nie zapisuje.
Dodatkowo nie wiem jaką masz metodologie testów. IPerf serwer i ftp serwer na tej samej maszynie?
Nie sprawdzałem tego ale bym zajrzał jeszcze jak wygląda jeden pakiet ruchu ftp a jak jeden iperf i porównać "dodatki".

bumperK
rookie
rookie
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2021, 20:49

Re: ftp, tcp

#3

#3 Post autor: bumperK »

seba766 pisze: 17 maja 2022, 21:40 Na to trzeba spojrzeć na pewno wielowektorowo. Jedno to jest dysk przy SSD raczej pomijalny czas zapisu ale jednak iperf o ile się orientuje nigdzie danych nie zapisuje.
Dodatkowo nie wiem jaką masz metodologie testów. IPerf serwer i ftp serwer na tej samej maszynie?
Nie sprawdzałem tego ale bym zajrzał jeszcze jak wygląda jeden pakiet ruchu ftp a jak jeden iperf i porównać "dodatki".
tak iperf serwer i ftp serwer na tej samej maszynie. Czyli tutaj nie ma znaczenia do ktorej warstwy należy wykorzystywany protokół? No bo niby ftp działa na tcp i troche mi się wydają bez sensu te testy. Chyba że po prostu ja nie dostrzegam właściwych wniosków i dlaczego dokonujemy przesyłu ftp i jperfem.
Ogólnie przesyłałam trzy pliki o rozmiarch 10 mb, 100 mb i 1000 mb. Otrzymane wyniki są porównywalne, ale generując dodatkowy ruch w sieci taki jakby ruch przeszkadzający dla ftp średnie wyniki są o 4 sekundy krótsze.

ODPOWIEDZ