Wiatrak w catalyst 2950 Temat rozwiązany

Problemy z pozostałymi technologiami (SDH, IronPort, WAAS itp.)
Wiadomość
Autor
mekekembu

Wiatrak w catalyst 2950

#1

#1 Post autor: mekekembu »

Mam Catalysta 2950, chcialbym wykorzystac go w malej domowej sieci na kilka komputerow ale holerstwo ma strasznie glosny wiatrak. Czy mozna go bezpiecznie odlaczyc nie ryzykujac przegrzania ?

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Wiatrak w catalyst 2950

#2

#2 Post autor: Kyniu »

mekekembu pisze:Mam Catalysta 2950, chcialbym wykorzystac go w malej domowej sieci na kilka komputerow ale holerstwo ma strasznie glosny wiatrak. Czy mozna go bezpiecznie odlaczyc nie ryzykujac przegrzania ?
Poszukaj jakiegoś innego o podobnych wymiarach. Ale generalnie przy małym rozmiarze musi mieć wysokie obroty by zapewnić odpowiedni przepływ powietrza więc kółko się zamyka.

Ale w 2960 jest bardzo fajny wiatraczek i rozwiązano problem rozmiaru poprzez poziome ułożenie. Może kiedyś cyknę fotki jak ktoś będzie zainteresowany wnętrzem. No ale to już inna para kaloszy.

Kyniu

mekekembu

#3

#3 Post autor: mekekembu »

Czyli jestem nadal skazany na meczarnie :/

Awatar użytkownika
kktm
CCIE
CCIE
Posty: 2025
Rejestracja: 20 paź 2004, 14:43
Lokalizacja: Wrocław

#4

#4 Post autor: kktm »

mekekembu pisze:Czyli jestem nadal skazany na meczarnie :/
wodne chlodzenie :)
"Trust no one"

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#5

#5 Post autor: Seba »

Mam na biureczku 2950-48 i wcale nie szumi jakos znaczaco glosno, wiec moze poprostu wiatraczek Ci wysiada kolego ...
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
cineklas
wannabe
wannabe
Posty: 169
Rejestracja: 10 lip 2006, 19:22
Lokalizacja: 3miasto

#6

#6 Post autor: cineklas »

Seba pisze:Mam na biureczku 2950-48 i wcale nie szumi jakos znaczaco glosno, wiec moze poprostu wiatraczek Ci wysiada kolego ...
jestem podobnego zdania

mekekembu

#7

#7 Post autor: mekekembu »

Nieco by to bylo dziwne bylo bo sprzet nowy jest.

KriS
wannabe
wannabe
Posty: 386
Rejestracja: 17 sty 2006, 23:17
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

#8

#8 Post autor: KriS »

mekekembu pisze:Czyli jestem nadal skazany na meczarnie :/
Ja w sowich c2950, ktore mam w labie odlaczylem wiatraki i tez jest ok :)
Switche nie pracuje na wysokich obrotach, wiec raczej im sie nic nie stanie... mozesz na upartego zamontowac jakies male miedziane dariatory,
ktore sie kupuje do kompa (te na mosfety, lub pamieci ram) i bedzie jeszcze bezpieczniej.

mekekembu

#9

#9 Post autor: mekekembu »

Narazie odlacze wiatrak na probe i zobaze jak to bedzie ;)

Awatar użytkownika
cineklas
wannabe
wannabe
Posty: 169
Rejestracja: 10 lip 2006, 19:22
Lokalizacja: 3miasto

#10

#10 Post autor: cineklas »

mekekembu pisze:Narazie odlacze wiatrak na probe i zobaze jak to bedzie ;)
albo będzie albo nie będzie :) Tylko nie przerzucaj dużej ilości danych przez niego :) Producent w jakimś celu umieścił tam ten dodatek, jak zacznie śmierdzieć amoniakiem to będziesz widział że "nie będzie"

mekekembu

#11

#11 Post autor: mekekembu »

Hehe tego bysmy chyba nie chcieli ;) To jest mala domowa siec na 4-5 kompow wiec moze nic sie nie zjara ;P

Awatar użytkownika
posiu
wannabe
wannabe
Posty: 234
Rejestracja: 08 kwie 2006, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12

#12 Post autor: posiu »

Ewentualnie mozesz zdjać obudowe,z tym ,że musisz wziaść pod uwage ze bebechy w srodku troche sie zakurza po jakims czasie..

Awatar użytkownika
glowas
wannabe
wannabe
Posty: 320
Rejestracja: 28 lip 2005, 21:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#13

#13 Post autor: glowas »

mekekembu pisze:Narazie odlacze wiatrak na probe i zobaze jak to bedzie ;)
Spróbuj sobie monitorować temperaturę po odłączeniu, nie pamiętam czy 2950 mają po SNMP to wystawione, ew. poszukać MIBów jeśli oczywiście mają ten ficzer.
Marcin

KriS
wannabe
wannabe
Posty: 386
Rejestracja: 17 sty 2006, 23:17
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

#14

#14 Post autor: KriS »

Z tego co pamietam, to 2950 nie maja mozliwosci po SNMP czytania temp, ani komend typu "sh envi".

Ja robilem u siebie test uzywajac zewnetrznych termistorow - nie pamietam temperatur, ale nie bylo wielkiej roznicy kiedy switch byl w idle z wlaczonym went. i kiedy byl w idle z wylaczonym went.
Uznalem wiec, ze dla tych kliku arpow, wymiany danych o vlanach itd. nic mu nie bedzie szkodzli i dziala tak juz hmm od roku?:)
Kiedys wylaczylem calego laba oprocz jednego switach, bo go nie slyszalem :) Chodzil non stop z 18h i nic sie nie dzialo.

mekekembu

#15

#15 Post autor: mekekembu »

KriS pisze:Z tego co pamietam, to 2950 nie maja mozliwosci po SNMP czytania temp, ani komend typu "sh envi".

Ja robilem u siebie test uzywajac zewnetrznych termistorow - nie pamietam temperatur, ale nie bylo wielkiej roznicy kiedy switch byl w idle z wlaczonym went. i kiedy byl w idle z wylaczonym went.
Uznalem wiec, ze dla tych kliku arpow, wymiany danych o vlanach itd. nic mu nie bedzie szkodzli i dziala tak juz hmm od roku?:)
Kiedys wylaczylem calego laba oprocz jednego switach, bo go nie slyszalem :) Chodzil non stop z 18h i nic sie nie dzialo.
Prawie mnie przekonales, 18h hmmm. Ciekaw jestem jak by bylo 24h/7d .... ;)

ODPOWIEDZ