[Sprzedam] Skrypty z CCNA [200-120] PO POLSKU - OKAZJA!

Wiadomość
Autor
brt
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 01 maja 2013, 00:24
Lokalizacja: Warszawa

[Sprzedam] Skrypty z CCNA [200-120] PO POLSKU - OKAZJA!

#1

#1 Post autor: brt »

Witam,

Mam do zaoferowania skrypty z pierwszej części modułu CCNA [Semestr 1], czyli "Podstawy sieci / adresowanie IPv4/IPv6", drugiej części modułu CCNA [Semestr 2], czyli "Protokoły Routingu" oraz trzeciej części modułu CCNA [Semestr 3] czyli "Przełączanie w sieciach LAN".

Skrypty zostały napisane na podstawie Curriculum CCNA Exploration v.4.0 oraz różnych książek i publikacji z Internetu, w celu uzupełnienia niektórych informacji z zakresu egzaminu 200-120.

Wiedza w skrypcie jest równoważna z egzaminem 200-120. W semestrze nr 1 nie zaszły znaczne zmiany w stosunku do egzaminu 640-802 (m.in. więcej informacji o IPv6) natomiast w semestrze nr 2 m.in. dołożono wieloobszarowy OSPF czy konfigurację OSPFv3 i EIGRPv6 zaś w Semestrze trzecim wprowadzono protokół EtherChannel oraz protokoły redundancji FHRP.

Czyli… dostajecie wiedzę z książki CCNA Exploration – Semestr 1, 2 i 3 z wydawnictwa PWN oraz dodatkową wiedzę zawartą w skrypcie, m.in. tabele ułatwiające tworzenie podsieci (subnetting) czy więcej informacji o protokole IPv6 i OSPF oraz EtherChannel i FHRP.

Zawartość skryptu nr 1 - Podstawy Sieci oraz Adresowanie IPv4/IPv6:
Spis treści do pobrania TUTAJ
Przykładowy rozdział do pobrania TUTAJ
LINK do PEŁNEJ wersji

Zawartość skryptu nr 2 - Protokoły routingu:
Spis treści do pobrania TUTAJ
Przykładowy rozdział do pobrania TUTAJ
LINK do PEŁNEJ wersji

Zawartość skryptu nr 3 - Przełączanie w sieciach LAN:
Spis treści do pobrania TUTAJ
Przykładowy rozdział do pobrania TUTAJ
LINK do PEŁNEJ wersji

Skrypt z Semestru nr 4 w przygotowaniu...

Niestety kasują mi aukcje na Allegro :-(
Dlatego w razie chęci kupna proszę o kontakt na PRIV :-)



Dodatkowo w skrypcie z semestru nr 2, zawarłem dwa rozdziały uzupełniające wiedzę z zakresu podstaw protokołu BGP oraz podstaw redystrybucji protokołów routingu (nie występujące na egzaminie CCNA, jednak są to ważne zagadnienia).

Poradnik jest w formacie książki (format PDF), gotowy do wydrukowania na formacie A4.

Opłatę w wysokości jedyne 5 zł, za każdy skrypt (15 zł za całość), pobieram za pracę włożoną w opracowanie i zebranie wszystkich informacji z zakresu egzaminu 200-120 w jeden plik PDF :-)

Z zebranych pieniążków chciałbym zbudować swój wymarzony CCNP LAB :-)

Dodatkowo do skryptu załączam plik informacyjny w formacie *.doc z namiarem na:

• program na licencji freeware typu Mindmap polecany do nauki + kilka plików z zakresu CCNA, oto przykład takiej MindMap'y:
Obrazek
• programy na licencji freeware* do emulacji i symulacji sprzętu CISCO, na których można się w 100% przygotować do egzaminu CCNA [+ nazwy najlepszych obrazów IOS, wykorzystywanych do emulacji poszczególnych urządzeń],
Obrazek
Obrazek
Obrazek
* Odnośnie Packet Tracer - Jeśli uczęszczasz do Akademii Cisco, możesz pobrać ten program za darmo ze strony Cisco.com

• program w wersji TRIAL z bazami pytań z egzaminów CCNA i nie tylko (tysiące pytań w języku angielskim),
Obrazek
• ogólnodostępne wideo-poradniki w języku angielskim,
• adres anglojęzycznego forum, gdzie po rejestracji będziesz miał dostęp do sporej ilości informacji o egzaminie, książki w języku angielskim w formacie PDF/EPUB, etc.
• adres bardzo fajnej strony z darmowymi lab'ami, w języku angielskim, np.
Obrazek
Poradnik w postaci pliku PDF (bądź link do pobrania tego pliku) przesyłam na mail'a, od razu po zaksięgowaniu pieniążków na koncie.

Mogę również zaproponować w bardzo dobrej cenie najnowszą wersję książki "How to Master CCNA" Rene Molenaaar :-)

Bardzo dziękuję za wsparcie i pozdrawiam :-)

Szczególne podziękowania dla użytkownika PioterPL :-)
Ostatnio zmieniony 01 lut 2014, 10:43 przez brt, łącznie zmieniany 22 razy.

Zomal
wannabe
wannabe
Posty: 240
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:02
Kontakt:

#2

#2 Post autor: Zomal »

Jak najbardziej popieram akcję, widzę, że się nieźle napracowałeś... ale jest 1 małe "ale"
Otóż, publicznie dawanie komuś obrazów Cisco IOS pod emulację GNSa nie jest chyba legalne? :> Wprawdzie na The Pirate Bay jest tego od groma, ale torrenty to torrenty, a Allegro to inna sprawa. Cisco przymyka na to oko, ale raczej z tego powodu, że te iOSy są wykorzystywane do celów naukowych, uczymy się a potem idziemy na egzaminy za które też nieźle płacimy... :oops:

A inna sprawa to baza pytań pod egzamin... Tutaj na screenie widać logo ActualTests... odsprzedawać tego nie można pewnie. Teza: Traciliby z tego tytułu kasę?

Jak dla mnie wystarczy PDFy sprzedawać nawet za lepszą kasę, skoro tyle wysiłku w to włożyłeś :wink:

A laba pod CCNP złożysz pewnie za tysiąc (2x2950, 2x3550), ja wydałem więcej bo kupiłem S_L3 w wersji EMI, nie miałem wizji aby kupować SMI i pakować do niego inny soft...

brt
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 01 maja 2013, 00:24
Lokalizacja: Warszawa

#3

#3 Post autor: brt »

Nie sprzedaję obrazów IOS :-) Podaję tylko namiary, gdzie można je zdobyć, konkretne wersje :-)
Jeśli chodzi o program z bazami pytań - też podaję tylko namiar na ten program, który jest na licencji freeware, nie sprzedaję go :-)

Wszystko jest legalne z mojej strony, hehe :-)

Niestety ponad tysiąc, bo 2x 2950 EI to koszt ok. 200 zł za sztukę, a 2x 3550 EMI to koszt ok. 350 zł za sztukę... Więc podliczając wychodzi trochę drożej, tzn. ok. 1100 zł :-)
Do tego chciałbym dokupić jakąś kartę QUAD NIC, żeby połączyć te switche z GNS'em, a taka jedna karta to też koszt ok. 300 zł... :( i to wersja na PCI (slotów PCI-X nie mam na MB), bo na PCI-Express to ponad 1500 zł za sztukę :/

Pozdro :-)
Ostatnio zmieniony 28 sty 2014, 14:11 przez brt, łącznie zmieniany 1 raz.

Zomal
wannabe
wannabe
Posty: 240
Rejestracja: 11 cze 2012, 23:02
Kontakt:

#4

#4 Post autor: Zomal »

W takim wypadku zwracam honor :P
Do ROUTE w 100% wystarczy GNS, widziałem, że korzystałeś z GNSVault, + manual lab i można przerobić sporo ciekawych rzeczy.
Co do SWITCH to tam nie wiem po co EI w 2950, znowu na C3550 tylko kilka protokołów routingu jest dodanych. I to również wystarczy pod naukę pod SWITCH

Podpiąłem sobie GNSa ostatnio pod switcha i w miarę mi EIGRP/OSPF działał. Może lepiej będzie kupić sobie USB-to-Ethernet adapter? Nie budujesz laba pod CCIE, tylko CCNP :P

Stąd logowałem się na 3650 albo 3750, aby przelabować wątek Private Vlan (za free):
http://labswitch.blogspot.com/

Nie przelabowałem tylko GLBP bo zbytnio nie miałem gdzie, wystarczą mi solidne podstawy teoretyczne, implementacja zresztą jest zbliżona do HSRP.

Tak czy owak, życzę powodzenia w sprzedaży :P

brt
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 01 maja 2013, 00:24
Lokalizacja: Warszawa

#5

#5 Post autor: brt »

Zomal pisze: Tak czy owak, życzę powodzenia w sprzedaży :P
Dzięki ;-)

Myślałem też o adapterach USB-to-Ethernet, jednak nie wiem zbytnio, które wspierają dot1q, bo nie piszą tego w opisach zazwyczaj (z tego co znalazłem). Powinny mieć chyba chipset ASIX AX88772A.

I dot1q w adapterach nie działa na Windows'ie, także pod laba trzeba będzie zainstalować Linuksa :-) Ale to samo się tyczy większości kart QUAD na PCI (np. taka D-Link DFE-580TX nie jest już wspierana przez najnowsze Windows'y)...

A ile do CCNP bym potrzebował takich adapterów?

Chciałbym te 3 (na początek zakupie 2x 2950 EI i 1x 3550 EMI) połączyć z GNS'em i VMware Workstation ;-)

2950 SI podobno nie wspiera RSTP i MSTP ;-)

Porównanie SI vs EI

A 3550 SMI podobno wspiera tylko RIP i Static Route, a EMI OSPF, EIGRP, IS-IS i BGP, także EMI trzeba zakupić ;-)

Pozdrawiam ;-)

brt
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 01 maja 2013, 00:24
Lokalizacja: Warszawa

#6

#6 Post autor: brt »

Podbijam ;-)

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

#7

#7 Post autor: PatrykW »

Sprzedajesz linki gdzie mozna je dostac. Szukasz frajera ?

W aukcji jest Packet Tracer. Nie mozesz sprzedawac tego programu.
Popraw swoj post albo ban :P
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

mmoryto
wannabe
wannabe
Posty: 194
Rejestracja: 18 lut 2011, 12:28
Lokalizacja: Kanada

#8

#8 Post autor: mmoryto »

brt pisze:A 3550 SMI podobno wspiera tylko RIP i Static Route, a EMI OSPF, EIGRP, IS-IS i BGP, także EMI trzeba zakupić ;-)
O ile w 2950 podmiana SI na EI nie jest możliwa to 3550 SMI + odpowiedni IOS = 3550 EMI.

Awatar użytkownika
condor
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 08 kwie 2013, 15:10

#9

#9 Post autor: condor »

mmoryto pisze:
brt pisze:A 3550 SMI podobno wspiera tylko RIP i Static Route, a EMI OSPF, EIGRP, IS-IS i BGP, także EMI trzeba zakupić ;-)
O ile w 2950 podmiana SI na EI nie jest możliwa to 3550 SMI + odpowiedni IOS = 3550 EMI.
Dokładnie tak - sprawdzone :)

brt
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 01 maja 2013, 00:24
Lokalizacja: Warszawa

#10

#10 Post autor: brt »

RuFiK pisze:Sprzedajesz linki gdzie mozna je dostac. Szukasz frajera ?

W aukcji jest Packet Tracer. Nie mozesz sprzedawac tego programu.
Popraw swoj post albo ban :P
Przeczytaj człowieku posta ze zrozumieniem... albo ban :P

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#11

#11 Post autor: Seba »

@brt - sprzedawanie swoich skryptów jest jak najbardziej ok, natomiast dorzucanie linków do materiałów o szemranej legalności, czy też promowanie sprzedaży wspomnianych skryptów poprzez podanie informacji o tych dodatkowych materiałach czy oprogramowaniach, jest już w kolizji z regulaminem forum. Skoryguj pierwszy post i będzie po sprawie.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

brt
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 01 maja 2013, 00:24
Lokalizacja: Warszawa

#12

#12 Post autor: brt »

@up

Myślę, że wszystko jest jak najbardziej legalne. Wszystkie programy są na licencji freeware, także podawanie tylko namiaru, gdzie taki program zdobyć - według mnie - jest jak najbardziej OK.
Jedyne do czego można by się przyczepić to obrazy IOS do emulacji routerów, które wykasowałem z opisu :-) Chociaż zawsze można napisać, że podaję namiar do wybranych obrazów IOS ze strony Cisco, gdzie każdy, kto ma tam legalny dostęp - pobierze je. Albo przynajmniej podać dokładną nazwę takiego obrazu. Także dwuznacznie można to zrozumieć ;-)

Sprecyzowałem również, że są to programy na licencji freeware, ogólnodostępne.

Pozdrawiam.
Dążenie do osiągnięcia wiedzy z CCNP Security... Ogarnięcie wiedzy ASSOCIATE z Data Center i CCDA oraz Juniper [JNCIA-JunOS + JNCIS-SEC], CheckPoint [CCSA R76 GAiA], Palo Alto [CNSE], F5 [F5-CA], Fortinet [FCNSA], VMWare [VCP5-DCV] a na koniec Windows Server 2012+ [MCSA], Linux i CompTIA A+ :-)
PODSTAWY MPLS, QoS i Multicast też się przydadzą ;-) CISSP'em też nie pogardzę ;-)

rysic
wannabe
wannabe
Posty: 297
Rejestracja: 31 lip 2012, 09:16
Kontakt:

#13

#13 Post autor: rysic »

To podaj mi link do info, gdzie napisane jest, że Packet Tracer to program z licencją freeware!

brt
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 01 maja 2013, 00:24
Lokalizacja: Warszawa

#14

#14 Post autor: brt »

Ale się czepiacie strasznie ;-)

Jeśli chodzi o Packet Tracer - Link podaję do strony Cisco :-) Także każdy, kto ma dostęp do ich zasobów - może go pobrać :-)

Pozdrawiam :-)
Dążenie do osiągnięcia wiedzy z CCNP Security... Ogarnięcie wiedzy ASSOCIATE z Data Center i CCDA oraz Juniper [JNCIA-JunOS + JNCIS-SEC], CheckPoint [CCSA R76 GAiA], Palo Alto [CNSE], F5 [F5-CA], Fortinet [FCNSA], VMWare [VCP5-DCV] a na koniec Windows Server 2012+ [MCSA], Linux i CompTIA A+ :-)
PODSTAWY MPLS, QoS i Multicast też się przydadzą ;-) CISSP'em też nie pogardzę ;-)

rysic
wannabe
wannabe
Posty: 297
Rejestracja: 31 lip 2012, 09:16
Kontakt:

#15

#15 Post autor: rysic »

Nie czepiamy się, tylko wygląda na to, że starasz się z kupującego zrobić głupka sprzedając rzeczy nielegalne lub dając linka do programów, które i tak są darmowe albo niedostępne dla osoby, która nie należy do akademii, ednocześnie dziwiąc się, że kasują Ci aukcję na Allegro...

ODPOWIEDZ