Podwyżka ceny laba CCIE

Pytania dt. certyfikacji CCIE oraz CCDE
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
bigboss
CCIE
CCIE
Posty: 757
Rejestracja: 08 mar 2004, 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Kontakt:

Podwyżka ceny laba CCIE

#1

#1 Post autor: bigboss »

Podzielę się mailem, bo nie wiem, czy dostali wszyscy, czy tylko ci, którzy mają jakąś rezerwację. Jak rozumiem dotyczy to tych, którzy mają do terminu >90 dni:


As of August 1, 2011, the price of the CCIE Lab will change from $1400 to $1500 USD*. Your lab fee will be processed 90 days before your scheduled lab date. Since payment for your lab will be processed after this date, you will incur the new price.
(...)
*Excluding location specific taxes.
Pozdrawiam z Wrocławia (no dobra, teraz z Wawy) - Mariusz @@@ Linkedin - zapraszam: http://pl.linkedin.com/in/trojanowski

Awatar użytkownika
gonte
CCIE
CCIE
Posty: 590
Rejestracja: 24 sty 2004, 10:19
Lokalizacja: Warszawa

#2

#2 Post autor: gonte »

A tak z ciekawości ktoś się orientuje czy jak będzie mobile to będzie trzeba płacić vat ? O ile dobrze pamiętam to poprzednio nie obowiązywał vat w pl na egzaminy i cena była 1750$.

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#3

#3 Post autor: garfield »

gonte pisze:A tak z ciekawości ktoś się orientuje czy jak będzie mobile to będzie trzeba płacić vat ? O ile dobrze pamiętam to poprzednio nie obowiązywał vat w pl na egzaminy i cena była 1750$.
od początku tego roku obowiązuje VAT niestety 23% a więc dodać będą musieli

PS To się wyrobiłem :)
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

horac

#4

#4 Post autor: horac »

garfield pisze:
gonte pisze:A tak z ciekawości ktoś się orientuje czy jak będzie mobile to będzie trzeba płacić vat ? O ile dobrze pamiętam to poprzednio nie obowiązywał vat w pl na egzaminy i cena była 1750$.
od początku tego roku obowiązuje VAT niestety 23% a więc dodać będą musieli

PS To się wyrobiłem :)
Moze USA zbankrutuja i nie bedzie tak zle, dolar bedzie po 50 groszy i nawet te 1500$ nie przerazi :P

Awatar użytkownika
mx_krzak
CCIE
CCIE
Posty: 798
Rejestracja: 18 lis 2005, 00:19
Lokalizacja: Wrocław

#5

#5 Post autor: mx_krzak »

horac pisze: Moze USA zbankrutuja i nie bedzie tak zle, dolar bedzie po 50 groszy i nawet te 1500$ nie przerazi :P
Świetny żart horac :) Ale to niestety tylko dowcip :P
Z każdym upadkiem nabieramy większego doświadczenia.......to nie upadek czyni nas przegranymi, lecz brak chęci do powstania....

dorvin
CCIE
CCIE
Posty: 1688
Rejestracja: 21 sty 2008, 13:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#6

#6 Post autor: dorvin »

mx_krzak pisze:
horac pisze: Moze USA zbankrutuja i nie bedzie tak zle, dolar bedzie po 50 groszy i nawet te 1500$ nie przerazi :P
Świetny żart horac :) Ale to niestety tylko dowcip :P
Nie. Kwestia czasu :P

Awatar użytkownika
bigboss
CCIE
CCIE
Posty: 757
Rejestracja: 08 mar 2004, 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Kontakt:

#7

#7 Post autor: bigboss »

dorvin pisze:
mx_krzak pisze:
horac pisze: Moze USA zbankrutuja i nie bedzie tak zle, dolar bedzie po 50 groszy i nawet te 1500$ nie przerazi :P
Świetny żart horac :) Ale to niestety tylko dowcip :P
Nie. Kwestia czasu :P
Dlaczego? Ja już teraz kupiłbym od Was każdą liczbę dolarów po 50 groszy :mrgreen:
Pozdrawiam z Wrocławia (no dobra, teraz z Wawy) - Mariusz @@@ Linkedin - zapraszam: http://pl.linkedin.com/in/trojanowski

asp
wannabe
wannabe
Posty: 719
Rejestracja: 02 lip 2006, 07:52
Lokalizacja: Krakow

#8

#8 Post autor: asp »

Ktoś to musi powiedzieć głośno i wyraźnie (to ja będę odważna ;))

Szacuję że zdobycie CCIE kosztuje w sumie na średnim poziomie < 100 tys zł ! Poza tym trzeba mieć po prostu nerwy ze stali, samozaparcie i wytrwałość w dążeniu do celu na poziomie "zespołu maniakalno-obsesyjnego"; jeszcze trzeba mieć trochę szczęścia żeby spotkać managerów/dyrektorów technicznych którzy wyciągną rękę z pomocą. Nic dziwnego, że przez ostatnie 20 lat egzamin ccie zdało około 160 osób w pl. To nie jest prosty, łatwy i przyjemny task :shock: ;)

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#9

#9 Post autor: Deidara »

asp pisze: Szacuję że zdobycie CCIE kosztuje w sumie na średnim poziomie < 100 tys zł ! Poza tym trzeba mieć po prostu nerwy ze stali, samozaparcie i wytrwałość w dążeniu do celu na poziomie "zespołu maniakalno-obsesyjnego"; jeszcze trzeba mieć trochę szczęścia żeby spotkać managerów/dyrektorów technicznych którzy wyciągną rękę z pomocą. Nic dziwnego, że przez ostatnie 20 lat egzamin ccie zdało około 160 osób w pl. To nie jest prosty, łatwy i przyjemny task
Myślę, że w 50tys można się spokojnie zamknąć. A co do sytuacji i wsparcia do CCIE to masz rację. Trzeba kredyt wziąć, najlepiej we frankach bo drogi :wink: . Oprócz kasy na egzamin i materiały trzeba mieć też czas. Znam osobę która wytrzymywała 8 godzin w pracy i 8 w labie i tak przez półtora roku za co szacun dla niego, ale to są warunki trudne do zaakceptowania. Ewentualnie przy w miarę spokojnej powtarzalnej pracy, może dałoby i radę. Przy pracy gdzie jest dużo różnych projektów raczej nie bardzo. Po miesiącu czy dwóch intensywnej nauki i pracy dzień w dzień zaczyna Ci towarzyszyć wyimaginowany przyjaciel :wink: .
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

horac

#10

#10 Post autor: horac »

asp pisze:Ktoś to musi powiedzieć głośno i wyraźnie (to ja będę odważna ;))

Szacuję że zdobycie CCIE kosztuje w sumie na średnim poziomie < 100 tys zł ! Poza tym trzeba mieć po prostu nerwy ze stali, samozaparcie i wytrwałość w dążeniu do celu na poziomie "zespołu maniakalno-obsesyjnego"; jeszcze trzeba mieć trochę szczęścia żeby spotkać managerów/dyrektorów technicznych którzy wyciągną rękę z pomocą. Nic dziwnego, że przez ostatnie 20 lat egzamin ccie zdało około 160 osób w pl. To nie jest prosty, łatwy i przyjemny task :shock: ;)
To jest wersja dla kogos kto nie jest przygotowany na 100% i nie ma szczescia, CCIE to nie jest wklepanie komend jak sie niektorym wydaje tylko zrozumienie jak dziala technologia, a bardziej nawet jak dzialaja rozne ze soba pomieszane technologie i doswiadczenie !!!, majac duzo expa wystarczy douczyc sie pewnych ciekawych zagadnien ktore na codzien w pracy nie robimi i isc i zdac. Egzamin jak kazdy inny, zgodze sie jest trudny ale te 100 tys to przesada i to ostra.

Szczescie owszem, ale trzeba mu pomoc solidnym doswiadczeniem wiedza praktyczna wyniesiona z wieloletniej pracy. Sa tacy co i bez pracy go zdaja, ale ok maja bogatych rodzicow i z nudow siedza po 10h dziennie i labuja ale wartosc takiego CCIE jest o wiele mniejsza od tego ktory ma pare lat doswiadczenia w roznych projektach, skomplikowanych sieciach, zjadl zeby na CLI.

i moim skromnym zdaniem CCIE lab to nie jest cel, celem jest bycie expertem, jezeli taki cel sobie postawimy, wtedy zdanie laba nie bedzie az tak kosztowne.

asp
wannabe
wannabe
Posty: 719
Rejestracja: 02 lip 2006, 07:52
Lokalizacja: Krakow

#11

#11 Post autor: asp »

horac pisze:To jest wersja dla kogos kto...
To jest moja opinia i moje zdanie; jestem osobą, mam swoją opinię a forum właśnie służy m.in. do wyrażania opinii i poglądów różnych osób.
W tym przypadku moja opinia opiera się bardziej na praktycznym doświadczeniu w temacie niż "wyobrażeniu jak to działa".
horac pisze:
Egzamin jak kazdy inny, zgodze sie jest trudny ale te 100 tys to przesada i to ostra.
Czy w przypadku danej osoby globalny koszt wykształcenia na poziomie experta zamknie się w okolicach 20, 50 czy bliżej 100 tys to zależy od wielu czynników np dotychczasowych szkoleń cisco, innych certyfikatów, profesjonalnych szkoleń typu bootcamp, liczby podejść, kosztu materiałów itp itd.

W każdym razie, wracając do sedna topicu to ta podwyżka ceny laba w szerszym ujęciu nie jest raczej znacząca.

ODPOWIEDZ