CCIE.pl

site 4 CCIE wannabies
Dzisiaj jest 11 gru 2017, 08:42

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2
Autor Wiadomość
Post #16 : 27 cze 2017, 11:46 
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Awatar użytkownika

Jak nie korzystasz to olej CCIE i nie recertyfikuj się, jak widzisz, że w przyszłości może Ci się jednak papier przydać to potraktuj to jako inwestycję (czasu i pieniędzy) w siebie a nie cwaniakuj próbując mieć lepiej niż inni. Bo niby z jakiej racji? Bo masz ksywkę "horac" czy może Cisco powinno pójść Ci na rękę bo robisz magicznie fajne rzeczy w innych obszarach? Myślisz, że to tylko Twój problem jest? To jest problem każdego inżyniera w pewnym momencie.

Blog: http://blog.it-playground.eu

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Post #17 : 27 cze 2017, 12:18 
wannabe
wannabe

sad true, but true. Powinnismy sie cieszyc, ze Cisco "poszlo na reke" i zdanie writtena odnawia (prawie) wszystkie papiery Cisco, nie tak jak w Juniperze.

warto jeszcze wiedziec, ze przejscie na emeryture zawiesza tylko/az CCIE, wszystkie inne akredytacje (CCNA, CCNP, specjalizacje) laduja w koszu. to samo w przypadku suspended/inactive - wszystko ponizej CCIE sie przeterminowywuje, a zdanie CCIE nie restartuje zegara do nastepnej recertyfikacji, o czym przekonal sie moj znajomy.

Post #18 : 27 cze 2017, 14:56 
wannabe
wannabe

Cytuj:
Jak nie korzystasz to olej CCIE i nie recertyfikuj się
Nie wykluczone
Cytuj:
jak widzisz, że w przyszłości może Ci się jednak papier przydać to potraktuj to jako inwestycję (czasu i pieniędzy) w siebie a nie cwaniakuj próbując mieć lepiej niż inni
Jeju zadalem pytanie o mozliwosc, a ty sie zachowujesz jakby ci na odcisk ktos nadepnal. Jakby sie okazalo ze taka mozliwosc jest pewnie bys 1 w kolejce stal
Cytuj:
Myślisz, że to tylko Twój problem jest? To jest problem każdego inżyniera w pewnym momencie.
Czyli jednak jest to problem, a jeszcze post wczesniej pouczales ze sa zasady i koniec kropka.

Post #19 : 27 cze 2017, 15:07 
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Awatar użytkownika

Jakby była taka możliwość byłoby o tym na stronie dostępne dla wszystkich a nie trzeba było się po kątach pytać czy może jest. EOT

Blog: http://blog.it-playground.eu

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Post #20 : 27 cze 2017, 20:00 
CCIE
CCIE

Cytuj:
Nie wiecie czy jest jakas opcja napisania pisma do Cisco o wczesniejsze przyznanie Emeritusa ? bo zmienilem kompletnie branze i slabo widze uczenie sie rzeczy z ktorymi przestalem pracowac po to by zdawac pisemne egzaminy i przedluzac CCIE. Z drugiej strony nie chce go tracic, bo kto wie czy sie jeszcze kiedys nie przyda
Nie. Na szczęście.

Post #21 : 27 cze 2017, 22:53 
wannabe
wannabe

Cytuj:
Nie. Na szczęście.
Kogo szczescie tego szczescie. Na pewno nie moje, no nic jeszcze dwa razy trzeba bedzie sie wybrac a potem juz tylko
co roczna danina na Cisco, o ile to bedzie jeszcze oplacalne, 4 lata to duzo czasu

Post #22 : 21 lip 2017, 12:14 
CCIE
CCIE
Awatar użytkownika

Cytuj:
Przy ostatnich porąbanych pytaniach na writtenie to ja nie wiem czy to nie byłby lepszy pomysł...
Podpisuję się pod tą wypowiedzą rękoma i nogami, od początku jak zdawałem ten egazmin to ewlouował on bardzo w złą stronę, gdzie nie chodzi już o weryfikację wiedzy z rozumienia RS ale zmuszenie do pozyskiwania wiedzy na poziomie czysto akademickim (brak znajomości konkretnego numerka RFC sprawia że nie odpiwesz naapytanie). Ostatnim czasem zdawałem parę innych egazminów min. do Master ASE HP i porównując były bardziej do przejścia. Ostatnia recertyfikacja CCIE była dla mnie bolesna.

Post #23 : 21 lip 2017, 12:28 
CCIE
CCIE
Awatar użytkownika

Cytuj:
Hej,

Rok temu recrtyfikowałem się poprzez CCIE RS writtena i faktycznie egzamin jest dość wymagający. W marcu poszedłem na sportowo na CCDE (zupełnie bez przygotowania) i miałem ponad 800 punktów. Moim zdaniem egzamin jest raczej prosty jak miało się styczność z różnymi technologiami z RS i SP.
Cześć Jacku
Dodaj tylko jak zdążyłem zauważyć, że kilka miesiecy temu uczestniczyłeś w bootcamie min do CCDE, gdzie pewnie spora część wiedzy pomogła w tym sportowym wyczynie i lekkim podejściu do egzaminu (podejżewam że przed bootcampem też musiały być jakieś przygotowania). Druga rzecz to jak się domyślam pracujesz głownie z Cisco więc jest Ci łatwiej.

Zaznaczam że Twoja wypowiedz może kosztować kogoś 400 $ jeśli potraktuje ten egzamin jako "prosty" tak jak piszesz, w moim doświadczeniu z tym egzaminem (CCDE) mam zgoła inne odczucia i jest on mocno teoretyczny i rozstrzelony jeśli idzie o technologie.

Post #24 : 29 lip 2017, 17:44 
member
member

Heh, ja właśnie we wtorek mam Written R&S i jestem mega ciekawy bo czytałem wypowiedzi na forach (z maja), że egzamin został gruntownie poprawiony i nie ma już dziwnych pytań, błędów itd.
Ma ktoś jakieś ostatnie rady (oczywiście nie naruszające NDA :D ) ? Mam 3 dni do egzaminu więc jest czas żeby jeszcze jedną krótką książkę przeczytać ;)

TDW

Post #25 : 31 lip 2017, 17:13 
wannabe
wannabe

Cytuj:
Myślisz, że to tylko Twój problem jest? To jest problem każdego inżyniera w pewnym momencie.
Właśnie! Co dalej?
Jaki macie pomysł na siebie jak już nie widzicie możliwości na dalszy rozwój?
Forsa się zgadza, pracy jest w sam raz ale zaczyna doskwierać brak ciekawego zajęcia.

Pzdr
mHuba

Post #26 : 02 sie 2017, 21:43 
CCIE
CCIE

Cytuj:
Cytuj:
Hej,

Rok temu recrtyfikowałem się poprzez CCIE RS writtena i faktycznie egzamin jest dość wymagający. W marcu poszedłem na sportowo na CCDE (zupełnie bez przygotowania) i miałem ponad 800 punktów. Moim zdaniem egzamin jest raczej prosty jak miało się styczność z różnymi technologiami z RS i SP.
Cześć Jacku
Dodaj tylko jak zdążyłem zauważyć, że kilka miesiecy temu uczestniczyłeś w bootcamie min do CCDE, gdzie pewnie spora część wiedzy pomogła w tym sportowym wyczynie i lekkim podejściu do egzaminu (podejżewam że przed bootcampem też musiały być jakieś przygotowania). Druga rzecz to jak się domyślam pracujesz głownie z Cisco więc jest Ci łatwiej.

Zaznaczam że Twoja wypowiedz może kosztować kogoś 400 $ jeśli potraktuje ten egzamin jako "prosty" tak jak piszesz, w moim doświadczeniu z tym egzaminem (CCDE) mam zgoła inne odczucia i jest on mocno teoretyczny i rozstrzelony jeśli idzie o technologie.
Cześć Słomek,

Bootcamp niewątpliwie poszerzył moje horyzony z pewnego zakresu wiedzy, które jednak nie pojawił się u mnie na egzaminie. Do bootcampu nie przygotowywałem się w żaden sposób.

Moja wypowiedź miała na celu przedstawić moją subiektywną opinią na temat porównania dwóch egzamin i w moim odczuciu pisemny egzamin CCDE jest znacznie prostszy w porównaniu do CCIE:RS. Naturalnie masz tutaj inną opinię co nie oznacza, że moja jest błędna po prostu mamy różne doświadczenie z egzaminu i to wszystko. W moim odczuciu zdać CCDE pisemny jest dużo łatwiej (naturalnie kwestia z jakimi technologiami ktoś miał doświadczenie ja głównie z RS, SP i Wireless).

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 1 2

Strefa czasowa UTC+01:00