CCIE program feedback

Pytania dt. certyfikacji CCIE oraz CCDE
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
eprom
wannabe
wannabe
Posty: 414
Rejestracja: 17 lis 2003, 11:18
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

CCIE program feedback

#1

#1 Post autor: eprom »

hej,

dostalem ostatnio takiego maila, z zaproszeniem na Webexa:

"...As part of our continuing process to gather customer feedback on the CCIE program, you have been randomly selected to participate in a small group discussion via Webex with representatives of Learning@Cisco. Facilitating the discussion will be Fred Weiller, Director of Marketing and Lora O'Haver, Product Marketing Manager for R&S training and certifications...."

Tematem spotkania byly ostatnie zmiany w programie CCIE (OEQ, Troubleshooting , OEQ Waiver). Ze strony Cisco byla obecna Pani Lora O'Heaver i Pan Fred Weiller, a wszystkich osob bylo w sumie chyba 10. Na poczatek Pani Lora mowila o ostatnich zmianiach w programie CCIE oraz tym zmiany te maja za zadanie dostosowac egzamin do wymagan stawianych przez pracodawcow oraz do realiow pracy CCIE itp itp itd....

Uczestnicy dyskusji zgodzili sie ze sekcja 'Troubleshooting' rzeczywiscie podniosla wartosc certyfikatu i byla dobrym pomyslem. Jezeli chodzi natomiast o OEQ to Pani Lora stwierdzila ze te pytania sa bardzo praktyczne i z zycia wziete i ze sa potrzebne. Spotkalo sie to z ostra krytyka i sprzeciwem ze strony uczestnikow spotkania, ktorzy argumentowali ze pytania te sa bardzo teoretyczne i wymagaja wiedzy ksiazkowej/pamieciowej oraz ich wprowadzenie nie jest dokonca uzasadnione ze wzgledu na to ze znajomosc teorii sprawdza przeciez CCIE Written. Tu ze strony Pani Lory padl argument ze OEQ mial wyeliminowac cheaterow, ale wg mnie to chyba slaby argument, bo cheaeterzy sobie swietnie radza tworzac i uaktualniajac bazy takich pytan, ktore w pdf'ie mozna sciagnac z netu jak sie troche poszuka, podobno :)

Kolejna sprawa byl OEQ Waiver czyli zwolnienie z pytan dla uczestnikow programu Cisco 360,
co nie jest do konca fair jezeli chodzi inne osoby podchodzace do egzaminu. Odpowiedz byla taka ze osoby uczestniczace w programie Cisco 360 naprawde baaardzo ciezko sie staraja, ucza i sa tak wyuczeni ze nie ma sensu ich jeszcze stresowac na egzaminie jakimis 4 pytaniami. Tu Pani wprost powiedziala ze Cisco chce dac uczestnikom programu Cisco 360 pewna przewage :) Na co ze strony uczestnikow padl argument, ze skoro osoby szkolone w ramach Cisco 360 naprawde sa swietnie przygotowane wiec odpowiedz na 4 prosciutkie pytanka, niepowinna im sprawic zadnego problemu , nie padla zadna odpowiedz ze strony Cisco :)

Padl takze pomysl ze strony Cisco, ze moze OEQ przesunac jako ostatnia czesc egzaminu,wtedy na czesc konfiguracyjna kazdy mial by tyle samo czasu, co wydalo mi sie w pierwszym momencie dobrym pomyslem. Jednak uczestnicy dyskusji odrazu zwrocili uwage ze po 7,5h egzaminie, gdzie czlowiek jest juz wrakiem :) , odpowiedz na 4 pytanka ktore wymagaja bystrego i swiezego umyslu, byla by jeszcze gorszym rozwiazaniem.

W toku dyskusji ze strony Cisco padlo takze stwierdzenie, ze egzamin w poprzedniej wersji (3.0) bylo takze troche za latwo zdac.

Ot taka ciekawostka :)
--

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: CCIE program feedback

#2

#2 Post autor: lbromirs »

eprom pisze:Kolejna sprawa byl OEQ Waiver czyli zwolnienie z pytan dla uczestnikow programu Cisco 360,
co nie jest do konca fair jezeli chodzi inne osoby podchodzace do egzaminu. Odpowiedz byla taka ze osoby uczestniczace w programie Cisco 360 naprawde baaardzo ciezko sie staraja, ucza i sa tak wyuczeni ze nie ma sensu ich jeszcze stresowac na egzaminie jakimis 4 pytaniami. Tu Pani wprost powiedziala ze Cisco chce dac uczestnikom programu Cisco 360 pewna przewage :) Na co ze strony uczestnikow padl argument, ze skoro osoby szkolone w ramach Cisco 360 naprawde sa swietnie przygotowane wiec odpowiedz na 4 prosciutkie pytanka, niepowinna im sprawic zadnego problemu , nie padla zadna odpowiedz ze strony Cisco :)
Dziwne, ale Lora jest z boku całego procesu więc nie dziwię się, że była słabo zorientowana. Waiver ma zostać wkrótce zniesiony.

Tak do informacji, poprosiłem ponownie o update sytuacji od zespołu CCIE w tej sprawie.

kangu
wannabe
wannabe
Posty: 154
Rejestracja: 06 lut 2006, 01:49
Lokalizacja: W-wa

#3

#3 Post autor: kangu »


Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#4

#4 Post autor: garfield »

Nagle mi przeziębienie minęło :P
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#5

#5 Post autor: Seba »

Czyli trzeba Voice robic, tak? :D

A tak na marginesie, to poczekajmy na szczegoly, bo zaraz sie okaze, ze cos innego dochodzi, etc...
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#6

#6 Post autor: Seba »

To jeszcze jedna ciekawa wstawka z innego miejsca
Per Cisco’s information, previous attempts that failed OEQ section solely will be re-graded.
ZRODELKO
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

kangu
wannabe
wannabe
Posty: 154
Rejestracja: 06 lut 2006, 01:49
Lokalizacja: W-wa

#7

#7 Post autor: kangu »

Czas z OEQ ma byc przeznaczony na config section :D

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

Re: CCIE program feedback

#8

#8 Post autor: garfield »

lbromirs pisze:Waiver ma zostać wkrótce zniesiony.

........
No i został zniesiony Łukasz:)
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

dorvin
CCIE
CCIE
Posty: 1688
Rejestracja: 21 sty 2008, 13:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#9

#9 Post autor: dorvin »

Seba pisze:
Per Cisco’s information, previous attempts that failed OEQ section solely will be re-graded.
Czyli co? Już mam gratulować niektórym osobom z tego forum, czy poczekać, aż to będzie oficjalne?

I co z Sec.... ZNOSIC MI OEQ, ALE JUŻ!!!! :D

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#10

#10 Post autor: garfield »

To ja zapytam tak
OEQ=21
CONFIG~75
miałem +/- 55pkt
zakładając zdany OEQ mam 76 czyli tak raczej na PLUS

Czy wiadomo kiedy cokolwiek będzie wiadomo
To chyba NDA nie łamie
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

Awatar użytkownika
bigboss
CCIE
CCIE
Posty: 757
Rejestracja: 08 mar 2004, 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Kontakt:

#11

#11 Post autor: bigboss »

garfield pisze:To ja zapytam tak
OEQ=21
CONFIG~75
miałem +/- 55pkt
zakładając zdany OEQ mam 76 czyli tak raczej na PLUS

Czy wiadomo kiedy cokolwiek będzie wiadomo
To chyba NDA nie łamie
Poczekaj na oficjalne ogłoszenie albo załóż case na cert support, ale ja już widziałem na blogu INE obie wersje: że mówili na webeksie, że będą re-graded, jak i że nie będą.
Osobiście raczej uwierzyłbym w tę drugą.
Pozdrawiam z Wrocławia (no dobra, teraz z Wawy) - Mariusz @@@ Linkedin - zapraszam: http://pl.linkedin.com/in/trojanowski

horac

#12

#12 Post autor: horac »

uu wow to co puszcza wszystkich co uwalili ccie lab przez oeq w przeciagu ostatniego roku ?

garfield, tobie sie nalezy ciec, nie wiem kto jeszcze z forum polegl przez oeq samo ale fakt to zagranie cisco to swiatelko w tunelu

a swoja droga moze sie sloty zrobia do 10 maja, pewnie 99% poprzekladala laby

Awatar użytkownika
bigboss
CCIE
CCIE
Posty: 757
Rejestracja: 08 mar 2004, 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Kontakt:

Re: CCIE program feedback

#13

#13 Post autor: bigboss »

garfield pisze:
No i został zniesiony Łukasz:)
Chyba przez Pudziana ;)

A co do pytań, to moja teoria jest taka, że skończyła się pula i Hindusi powiedzieli, że ta robota im się nie opłaca po cencie za pytanie i zażądali podwyżki. No i boss się wkurzył i zlikwidował OEQ.
I po co im było stroić fochy, przecież i tak dostawali jeszcze dodatkowo 5 centów za pytanie od chińskich cziterów a dolar poszedł w górę... :mrgreen:
Pozdrawiam z Wrocławia (no dobra, teraz z Wawy) - Mariusz @@@ Linkedin - zapraszam: http://pl.linkedin.com/in/trojanowski

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#14

#14 Post autor: Seba »

Oficjalne info na Learning@Cisco ma byc podobno 10.05. To, ze znosza od 10tego, to juz przesadzona kwestia, ale ewentualne review przeszlosci i zmiana wynikow egzaminow to sliska spraw i jesli mialbym byc szczery, to nie wierze, zeby cos takiego nastapilo. No najwyzej w bardzo ograniczony czasowo zakresie, powiedzmy 2 tygodnie wstecz.

Inne sciezki (glowne zainteresowanie zapewne w Security/SP) narazie nie sa w planie, co nie znaczy, ze to nie nastapi nawet w bliskiej przyszlosci.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#15

#15 Post autor: garfield »

Fakt ja się najbardziej cieszę że ten idiotyzm znieśli :)
A co do OEQ z przeszłości to powalczyć można i coś się może uda
Skoro można zabrać numerek za złamanie NDA po roku czy dwóch to w drugą stronę też powinna być możliwość - zwłaszcza że nie miałem możliwości wykupienia ponownego sprawdzenia bo za dobrze poszło mi w części config a oblałem OEQ :/
No nic ja wracam do normalnej nauki i nie przejmuję się już wykuwaniem czegoś na pamięć
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

ODPOWIEDZ