Można już atakować oficjalnie v4

Pytania dt. certyfikacji CCIE oraz CCDE
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#31

#31 Post autor: Deidara »

regore pisze: potem lab na który jest pozostały czas. lab tak samo przez webvpna, denerwujące jest to że topologia jest na tym samym ekranie co zadania i okienka z konsolami, co chwila sie trzeba przełączać, łatwo sie pomylić np konfigurować nie ten router co trzeba itd. dośc denerwujące - do następnego podejścia będę musiał poćwiczyć samą mechanikę pracy w takim środowisku. można oczywiście przerysować sobie topologie na dwóch ciemnozielonych kartkach, które mamy do dyspozycji - wiele na nich nie widać. Ja tak zrobiłem szczerze mowiąc zabraklo mi na nich miejsca na reszte rzeczy. Jak ktos lubi takie rzeczy to fajnie to wyglada - jak dla mnie troche gadżeciarstwo, no ale powody ponoć mają, żeby tak robić. swoja drogą jak ktoś chce wynieść zadania to i tak to zrobi.
Omg jak można dać ciemnozieloną kartkę :shock:. Dobrze, że nie czarną i czarny długopis haha :lol: . Jeśli to mają być te utrudnienia Cisco, że trzeba skakać między konsolą a topologią to no comment. Ciekawe co to za orzeł to wymyślił :wink: Mogliby na labie po drugim monitorze dorzucić i po problemie.

Jedno pytanie. Czy obsługa tego całego systemu na egzaminie jest w miarę intuicyjna czy sprawia problemy? Nie chciałbym pojechać i bardziej skupiać się na obsłudze interfejsu niż realnych problemach.
Ostatnio zmieniony 27 paź 2009, 09:44 przez Deidara, łącznie zmieniany 1 raz.
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#32

#32 Post autor: drake »

Hej,

z ta zielona kartka to nie ma co przesadzac, ona jest tak jakby butelkowo-zielona, imho wcale nie ciemna, ponadto mozna chyba dobierac biale kartki jak braknie miejsca - sorry, ale w koncu placi sie kupe kasy za egzam (ja dobieralem sobie 2 biale kartki) - moze sie to zmienilo i nie mozna dobierac juz... nie wiem. Co do braku papierowego workbooka to tez wg mnie przesada - te monitory sa zdecydowanie za male do skakania nie tylko miedzy konsolami ale i zadaniami. No coz.... na razie 'no comment' ;) Moze w nastepnym roku SP, ale odczekam na zmiany i az sie sytuacja z miejscami unormuje.

Pozdruffka!!
Never stop exploring :)

https://iverion.de

regore
fresh
fresh
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2008, 18:46

#33

#33 Post autor: regore »

kartki są mało wygodne i dość ciemne mimo wszystko, pewnie można dobierać, nie potrzebowałem, a interfejs dość intuicyjny, w każdym razie nie ma większych problemów po lekkiej customizacji. Pierwsza rzecz którą zrobiłem i innym tez polecam to opisanie sobie okienek z konsolami nazwami routerów. Tylko po zamknięciu trzeba robić to jeszcze raz.

Jeszcze w kwestii wersji elektronicznej. przepisanie pytań i schematów mimo wszystko zajmuje trochę czasu, którego i tak jest mało. a po otwarciu np. okienka z pytaniami, okienka ze schematem kilka konsoli i help to naprawdę robi się dość ciasno.

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#34

#34 Post autor: Deidara »

drake pisze: z ta zielona kartka to nie ma co przesadzac, ona jest tak jakby butelkowo-zielona, imho wcale nie ciemna
Uff to mnie uspokoiłeś. Jak tylko butelkowo-zielona to zupełnie zmienia postać rzeczy. Na takiej zdecydowanie więcej widać :mrgreen: .
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

horac

#35

#35 Post autor: horac »

regore pisze:
druga sekcja to troubleshooting - kosmiczna topologia - kilkadziesiąt routerów i w moim przypadku 11 zadań w sumie dośc prostych jak się zna temat - zadania typu cos tam nie działa napraw nie robiąc tego i tego. wszystko chyba na czymś w rodzaju dynamipsa bo sprawdzając wersje iosów widziałem ze ios w jakims katalogu sobie lezy. topologia jest taka że można tam z 500 zadan spokojnie wsadzić.

Ciekawe kiedy IE zmieni workbooki uwzgledniajace sekcje TS z taka iloscia routerow, chyba juz tylko pod Dynamipsa :)

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#36

#36 Post autor: garfield »

regore pisze:kartki są mało wygodne i dość ciemne mimo wszystko, pewnie można dobierać, nie potrzebowałem, a interfejs dość intuicyjny, w każdym razie nie ma większych problemów po lekkiej customizacji. Pierwsza rzecz którą zrobiłem i innym tez polecam to opisanie sobie okienek z konsolami nazwami routerów. Tylko po zamknięciu trzeba robić to jeszcze raz.

Jeszcze w kwestii wersji elektronicznej. przepisanie pytań i schematów mimo wszystko zajmuje trochę czasu, którego i tak jest mało. a po otwarciu np. okienka z pytaniami, okienka ze schematem kilka konsoli i help to naprawdę robi się dość ciasno.
to ja jeszcze jedno pytanko - czy na Troubleshootingu są też routery typu BB do których nie mamy dostępu oraz czy do wszystkich pozostałych routerów mamy pełen dostęp - priv 15? To nie łamie NDA a sporo wyjaśni
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#37

#37 Post autor: Deidara »

Link1
Link2

Wrażenia Wendella Odoma na temat nowego Laba.

Generalnie nieznana topologia z 40 urządzeniami do TS wygląda trochę przerażająco. Podobno problematyka zazwyczaj dotyczy małej części topologii. Ale nigdy nie można być pewnym na 100%. Plus lipne GUI. Czy ktoś wie do kiedy Lab CCIE v4 ma status beta?
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#38

#38 Post autor: garfield »

Deidara pisze:Link1
Link2

Wrażenia Wendella Odoma na temat nowego Laba.

Generalnie nieznana topologia z 40 urządzeniami do TS wygląda trochę przerażająco. Podobno problematyka zazwyczaj dotyczy małej części topologii. Ale nigdy nie można być pewnym na 100%. Plus lipne GUI. Czy ktoś wie do kiedy Lab CCIE v4 ma status beta?
pewnie do czasu wprowadzenia v5 :P
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#39

#39 Post autor: Deidara »

garfield pisze: pewnie do czasu wprowadzenia v5
Hehe powiało optymizmem :wink:
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

Awatar użytkownika
eprom
wannabe
wannabe
Posty: 414
Rejestracja: 17 lis 2003, 11:18
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

#40

#40 Post autor: eprom »

regore pisze:ok po kolei
można oczywiście przerysować sobie topologie na dwóch ciemnozielonych kartkach,
mozna ??? przerysowanie schematu jest przez IE, NMC i innych uznawane za obowiazkowe
regore pisze: które mamy do dyspozycji - wiele na nich nie widać.
Kartki jak kartki, poprostu zielone, mysle ze to w niczym nie przeszkadza, przeszkadzac za to moze raczej brak wiedzy, kontroli nad posiadanym czasem oraz nerwy.

Poza tym kolor zielony uspokaja i nastawia optymistycznie, wiec jest to swego rodzaju doping :)
regore pisze: Ja tak zrobiłem szczerze mowiąc zabraklo mi na nich miejsca na reszte rzeczy.
Doproszenie kolejnej kartki, a nawet kilku nie stanowi zadnego problemu co wielokrotnie powtarza proktor.
regore pisze: To że TS jest po OEQ jest z jednej strony fajne a z drugiej sam nie wiem, ja po skonczeniu TS byłem dość zmęczony tu nowy niemałe zadania, tym bardziej że objetośc laba sie chyba nie zmniejszyła.
W to raczej watpie, maksymalna ilosc punktow za sekcje konfiguracyjna napewno ulegla zmniejszeniu.

Tak samo bylo z OEQ, wszyscy najpierw krzyczeli, co za tragedia, ze jest taki sam lab do zrobienia w krotszym czasie, a za jakis okazalo sie ze 100punktow, ktore kiedys mozna bylo zdobyc teraz zrobilo sie 79 punktow, a wiec za OEQ w 20 minut mozna zarobic 21 punktow.
regore pisze: podsumowując przygotowanie się do wersji 3.0 to stanowczo za mało:)
czyli rozumiem ze poza TSem reszte zdales, powyzej 80%? :)
--

jdr
wannabe
wannabe
Posty: 116
Rejestracja: 04 cze 2007, 19:58

#41

#41 Post autor: jdr »

A writtena, jeszcze v.3 zdawałes?

f2048r
wannabe
wannabe
Posty: 118
Rejestracja: 04 lis 2009, 13:45

#42

#42 Post autor: f2048r »

No własnie, czy zdawał ktos moze nową wersje writtena ? Jakies wrazenia po egzaminie ? Duzo pozmieniali ?
Licze na to ze mozna stosunkowo łatwo opanowac roznice materiału...
---
pozdr

Awatar użytkownika
adikb
wannabe
wannabe
Posty: 152
Rejestracja: 05 wrz 2006, 23:45
Lokalizacja: Poznań

#43

#43 Post autor: adikb »

\wrażenia na szybko po egzaminie CCIE Lab V.4

- sekja OEQ - pytania trywialne. Jeżeli ktoś się przygotowywał na poważnie to nie powinien mieć problemu

- sekcja troubleshooting - Problemy raczej podstawowe. Jeżeli ktoś oglądał Class on Demand to nie powinien mieć problemu

- sekcja konfiguracyjna - w porównaniu z labami IpExpert wydaje się trywialna. 4 osobne sekcje - L2, L3, Multicast, other features. Zadania o znacznie niższym poziomie trudności niż na V3.

Problemem jest stres i doświadczenie - jeżeli nie pracujesz przy utrzymaniu sieci i nie znasz problemów występujących w sieciach to masz problem. Ogólnie zadania ograniczają się do 2,3 urządzeń w sieci. Niestety 2h to troszkę za mało czasu jak na troubleshooting dość dużej ilości incydentów. Niektóre są dość mocno wydumane. Tyle w temacie. A egzamin do tyłu...
CCNP,CCDP,JNCIA-FWV,CCNA-sec

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#44

#44 Post autor: Deidara »

adikb pisze:\wrażenia na szybko po egzaminie CCIE Lab V.4

- sekja OEQ - pytania trywialne. Jeżeli ktoś się przygotowywał na poważnie to nie powinien mieć problemu

- sekcja troubleshooting - Problemy raczej podstawowe. Jeżeli ktoś oglądał Class on Demand to nie powinien mieć problemu

- sekcja konfiguracyjna - w porównaniu z labami IpExpert wydaje się trywialna. 4 osobne sekcje - L2, L3, Multicast, other features. Zadania o znacznie niższym poziomie trudności niż na V3.
No tak wszystko banalne i trywialne. To co ja się przejmuje :wink: . Napisz jak sobie radziłeś z tym osławionym GUI. Może dodali już drugi monitor do stanowiska na egzaminie?
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

f2048r
wannabe
wannabe
Posty: 118
Rejestracja: 04 lis 2009, 13:45

#45

#45 Post autor: f2048r »

Deidara pisze: No tak wszystko banalne i trywialne. To co ja się przejmuje :wink: .

Tak na powaznie to chyba tak nie jest jednak ze takie banalne i trywialne. Jakby tak było to inzynierow CCIE w Polsce byłoby tysiące a jest tylko cos ze 150 sztuk - z czegos to wynika.
Jeden z kilku-krotnych inzynierow ccie na swoim blogu pisze wyraznie ze trzeba uzmyslowic sobie jak trudny to jest egzamin i jak duzo wysilku trzeba wlozyc zeby sie przygotowac i uzyskac wynik pass.

ODPOWIEDZ