Sa lepsi i lepsiejsi....

Pytania dt. certyfikacji CCIE oraz CCDE
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
bigboss
CCIE
CCIE
Posty: 757
Rejestracja: 08 mar 2004, 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Kontakt:

#31

#31 Post autor: bigboss »

rimowals pisze: Spoko, jeszcze 10-20 lat i numerki <10k pojda na emeryture albo w naturalny sposob znikna i wtedy numerki 20k beda na topie, a >30k beda beee :D
A skąd, jest już tajny projekt, że zostaną przyznane zasłużonym sprzedawcom albo pójda na aukcję, jak niskie numery GG.
Pozdrawiam z Wrocławia (no dobra, teraz z Wawy) - Mariusz @@@ Linkedin - zapraszam: http://pl.linkedin.com/in/trojanowski

ronnie
wannabe
wannabe
Posty: 115
Rejestracja: 30 lip 2006, 15:08
Lokalizacja: UK

#32

#32 Post autor: ronnie »

bigboss pisze:
rimowals pisze: Spoko, jeszcze 10-20 lat i numerki <10k pojda na emeryture albo w naturalny sposob znikna i wtedy numerki 20k beda na topie, a >30k beda beee :D
A skąd, jest już tajny projekt, że zostaną przyznane zasłużonym sprzedawcom albo pójda na aukcję, jak niskie numery GG.
Zloty numer CCIE tylko u nas, przy zakupie dwoch - jeden gratis :lol: :wink:

Awatar użytkownika
eprom
wannabe
wannabe
Posty: 414
Rejestracja: 17 lis 2003, 11:18
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

#33

#33 Post autor: eprom »

Wyglada na to ze CCBOOTCAMP oraz szkolenie Narbika tez zwalnia z OEQ...

"...March 16, 2010, brought great news for the CCIE community. The Core Knowledge Waiver will allow CCBOOTCAMP’s Cisco 360 Learning Program students who attend any of the following: CCIE RS Foundation Lab Boot Camp (CIERS1), CCIE RS Mock Lab Boot Camp (CIERS2), CCIE Voice Foundation Lab Boot Camp (CIEV1), or CCIE Voice Mock Lab Boot Camp (CIEV2), to request a waiver and skip the Core Knowledge Section of the CCIE lab exam. All waiver requests must be approved by CCBOOTCAMP. No end date for the Core Knowledge Waiver has been announced...."

Groupstudy:
Subject: Re: OEQ Waiver program! No MORE OEQ for Cisco 360 students.
From: Narbik Kocharians <narbikk@gmail.com>
To all,

*By the way, the NO OEQs applies to our classes as well*. But as far as the
contest:
--

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#34

#34 Post autor: Seba »

No i zaraz okaze sie, ze wszyscy to beda mieli, i problem sie "rozwiaze" ;)
Oczywiscie znada sie niezadowoleni w grupie, ktora sie nie szkoli...
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
miboo
wannabe
wannabe
Posty: 324
Rejestracja: 12 paź 2008, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#35

#35 Post autor: miboo »

Seba pisze:No i zaraz okaze sie, ze wszyscy to beda mieli, i problem sie "rozwiaze" ;)
Oczywiscie znada sie niezadowoleni w grupie, ktora sie nie szkoli...
To będzie duży problem, gdyż nie wszyscy mogą sobie pozwolić na bootcamp.
Nie wydaje mi się, że INE i IPX będą miały taką możliwość.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#36

#36 Post autor: lbromirs »

eprom pisze:Wyglada na to ze CCBOOTCAMP oraz szkolenie Narbika tez zwalnia z OEQ...

"...March 16, 2010, brought great news for the CCIE community. The Core Knowledge Waiver will allow CCBOOTCAMP’s Cisco 360 Learning Program students who attend any of the following: CCIE RS Foundation Lab Boot Camp (CIERS1), CCIE RS Mock Lab Boot Camp (CIERS2), CCIE Voice Foundation Lab Boot Camp (CIEV1), or CCIE Voice Mock Lab Boot Camp (CIEV2), to request a waiver and skip the Core Knowledge Section of the CCIE lab exam. All waiver requests must be approved by CCBOOTCAMP. No end date for the Core Knowledge Waiver has been announced...."

Groupstudy:
Subject: Re: OEQ Waiver program! No MORE OEQ for Cisco 360 students.
From: Narbik Kocharians <narbikk@gmail.com>
To all,

*By the way, the NO OEQs applies to our classes as well*. But as far as the
contest:
Co jest oczywiste, bo są instrukturami w programie CCIE 360.

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#37

#37 Post autor: Seba »

miboo pisze: To będzie duży problem, gdyż nie wszyscy mogą sobie pozwolić na bootcamp.
Nie wydaje mi się, że INE i IPX będą miały taką możliwość.
No IPX i INE raczej nie beda tego mialye, no bo nie sa w 360, jak posrednio zauwazyl Lukasz, piszac o CCBootcamp/Narbiku jako bedacych w 360.

To czy ktos ma kase na bootcamp lub nie, to juz "raczej" nie jest wina Cisco ;)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
xal
CCIE
CCIE
Posty: 869
Rejestracja: 06 lip 2006, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

#38

#38 Post autor: xal »

Seba pisze:To czy ktos ma kase na bootcamp lub nie, to juz "raczej" nie jest wina Cisco ;)
Zawsze wydawalo mi sie ze egzamin CCIE jest dla osob, ktora maja duza wiedze, a nie gruby portfel...

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#39

#39 Post autor: garfield »

eprom pisze:Wyglada na to ze CCBOOTCAMP oraz szkolenie Narbika tez zwalnia z OEQ...

"...March 16, 2010, brought great news for the CCIE community. The Core Knowledge Waiver will allow CCBOOTCAMP’s Cisco 360 Learning Program students who attend any of the following: CCIE RS Foundation Lab Boot Camp (CIERS1), CCIE RS Mock Lab Boot Camp (CIERS2), CCIE Voice Foundation Lab Boot Camp (CIEV1), or CCIE Voice Mock Lab Boot Camp (CIEV2), to request a waiver and skip the Core Knowledge Section of the CCIE lab exam. All waiver requests must be approved by CCBOOTCAMP. No end date for the Core Knowledge Waiver has been announced...."

Groupstudy:
Subject: Re: OEQ Waiver program! No MORE OEQ for Cisco 360 students.
From: Narbik Kocharians <narbikk@gmail.com>
To all,

*By the way, the NO OEQs applies to our classes as well*. But as far as the
contest:
Kuuuutwa nie mogli rok temu

Ale nie narzekam 8)
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#40

#40 Post autor: Seba »

xal pisze:Zawsze wydawalo mi sie ze egzamin CCIE jest dla osob, ktora maja duza wiedze, a nie gruby portfel...
Ale czy wprowadzona zmiana/dodatek az tak bardzo zmienia te kwestie? Jakos nie wydaje mi sie, ze teraz jest wazniejsze, zeby miec wypchany portfel, a nie wiedze w glowie.
Wiesz, te min. 2-2.5k USD i tak trzeba wydac na written i lab, wiec tak calkiem bez pieniedzy, to sie nie obedzie.
Szkolenia/bootcampy byly, sa i beda opcjonalne; nikt nikogo tutaj do niczego nie zmusza przeciez.

Po czesci glosow tutaj mam wrazenie jakby cale to CCIE sprowadzalo sie wylacznie do OEQ, co wydaje mi sie, ze nie jest prawda. A moze sie myle?
Ostatnio zmieniony 17 mar 2010, 16:43 przez Seba, łącznie zmieniany 1 raz.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#41

#41 Post autor: garfield »

Seba pisze: Po czesci glosow tutaj mam wrazenie jakby cale to CCIE sprowadzalo sie wylacznie do OEQ, co wydaje mi sie, ze nie jest prawda. A moze sie myle?
Masz rację ale czasami psuje wynik delikatnie mówiąc
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

Awatar użytkownika
eprom
wannabe
wannabe
Posty: 414
Rejestracja: 17 lis 2003, 11:18
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

#42

#42 Post autor: eprom »

garfield pisze: Masz rację ale czasami psuje wynik delikatnie mówiąc
alez cieta riposta :D :D :D
--

Awatar użytkownika
xal
CCIE
CCIE
Posty: 869
Rejestracja: 06 lip 2006, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

#43

#43 Post autor: xal »

Seba pisze: Ale czy wprowadzona zmiana/dodatek az tak bardzo zmienia te kwestie? Jakos nie wydaje mi sie, ze teraz jest wazniejsze, zeby miec wypchany portfel, a nie wiedze w glowie.
Wiesz, te min. 2-2.5k USD i tak trzeba wydac na written i lab, wiec tak calkiem bez pieniedzy, to sie nie obedzie.
To jest oczywiste, ze trzeba w siebie zainwestowac... ale dlaczego ktos kto mial wiecej kasy i zaplacil za "lepszy" bootcamp ma miec ulgi na egzaminie....
Seba pisze: Szkolenia/bootcampy byly, sa i beda opcjonalne; nikt nikogo tutaj do niczego nie zmusza przeciez.
No wlasnie, skoro sa opcjonalne to dlaczego faworyzuje sie tych co jednak doplaca za bootcamp w programie 360
Seba pisze:Po czesci glosow tutaj mam wrazenie jakby cale to CCIE sprowadzalo sie wylacznie do OEQ, co wydaje mi sie, ze nie jest prawda. A moze sie myle?
Bo to wprowadzenie OEQ powoduje bezsensowne odsianie osob, ktore sa w pelni gotowe zdac laba. Wiadomo ze lab jest stresujacy i psychika ludzka roznie reaguje. Jak jestes w trakcie robienia scenariusza i masz chwilowa zacme to idziesz dalej i za chwile, w przyplywie geniuszu wracasz do poprzedniego pytania. A jak skonczysz OEQ to juz pozamiatane, nie mozesz nic poprawic, a sporo ludzi oblewa tylko dlatego ze zabraklo w odpowiedzi jakiegos durnego slowa klucz... ale ten temat juz byl walkowany setki razy...

Reasumujac, jezeli juz cisco w pocie czola wymyslilo super dodatek w postaci OEQ to traktujmy wszystkich jednakowo...

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#44

#44 Post autor: Deidara »

xal pisze: Reasumujac, jezeli juz cisco w pocie czola wymyslilo super dodatek w postaci OEQ to traktujmy wszystkich jednakowo...
Jak napisałem wcześniej to jest próba wykoszenia konkurencji, która nie jest związana z programem 360. Cóż teraz to dopiero będą drzwiami i oknami walić kandydaci CCIE na bootcamp żeby się zwolnić z OEQ. Moim zdaniem postępowanie w taki sposób doprowadzi tylko do tego, że lepszą wiedzę będą mieli Ci co są po za Cisco 360 niż w nim. Jest to nieetyczne bo te bootcampy mają taki sam program jaki miały przed rozpoczęciem uczestnictwa w 360, ale w zamian firmy za przynależność dostają mały wabik na klientów. Proste jak budowa cepa. Nie wiem czemu nie można napisać tego wprost tylko jakieś ściemy wymyśla się.
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#45

#45 Post autor: Seba »

Ja z grubsza to Wasze argumentacje rozumiem, sam nie jestem fanem OEQ, ale z drugiej strony upraszczacie chyba za bardzo sprawe OEQ dla ludkow ze szkolenia programem 360, tak jakby kazdy z takiego szkolenia odrazu mial OEQ w kieszeni. Jednakze bazujac na tym co pisal Lukasz, to nie jest takie znowu oczywiste i nikt niczego za sam udzial nie dostaje (przynajmniej takie sa zalozenia).

Zgadzam sie, ze nie jest to najbardziej trafiona zmiana, ale z drugiej strony nie widze tego jako az tak wielki problem. EOT
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

ODPOWIEDZ