OEQ na security

Pytania dt. certyfikacji CCIE oraz CCDE
Wiadomość
Autor
tomaszpl
CCIE
CCIE
Posty: 132
Rejestracja: 30 sie 2005, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

#31

#31 Post autor: tomaszpl »

dorvin pisze:
tomaszpl pisze:Nie bardzo rozumiem czemu zabezpieczenie materialow ma je dyskwalifikowac.
Locklizard działa pod windowsem. Pod innymi systemami może być ciężko :)

Tu sie zgodze. Jako, ze jestem z tych co maja wszedzie od nastu lat te inne systemy, to jest to niewatpliwie upierd.... Ja mam to zainstalowane na VirtualBoxie, wiec pewnie problem przenoszenia da sie ominac :) . Dla mnie osobiscie czytanie tego typu materialow na Kindle, czy czyms podobnym mija sie z celem. Nosic tego tez nigdzie nie nosze bo i po co, od biedy jak mnie przypili poza domem to skorzystam z wersji elektronicznej na laptopie.
Wydruk tego typu podrecznika ma te zalete (dla mnie), ze jest duzo miejsca na notatki i nie trzeba zaglowac ekranami przy labowaniu. Szczegolnie jak sie siedzi po nascie godzin w ciagu dnia, to kazdy sobie raczej organizuje prace jak mu najwygodniej :)
Wieksza bolaczka jest mozliwosc tylko jednokrotnego wydruku :-) jak zwykle mialem niefart, drukujac w firmie "po godzinach", bo dostalem komunikat o zapelnienu sie pojemnika na zuzyty toner i potrzebie wezwania serwisu. Jako, ze z drukarki korzystam tylko drukujac workbooki i pity, skapitulowalem i tym sposobem brakuje mi ze 200 stron :(

Generalnie materialy polecam !! Ich cena jest przystepna, jakosc merytoryczna bardzo dobra. Nie ma co marudzic, koszty sa mniejsze niz bilet na samolot do brukseli :)


pozdrawiam
T.

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

#32

#32 Post autor: mihu »

Tak jak pisalem wczesniej, nie neguje jakosci materialow tylko upierdliwosc.

Przyklad, ktory podales: zalozmy ze korzystalbym z elektronicznej wersji na virtualnym Windowsie na prywatnym komputerze, ok, ale jesli juz chcialbym wydrukowac to z desktopu w pracy (polityka zabrania podlaczac wlasny sprzet do sieci firmy) to juz sie nie da, a dodajmy jeszcze chec/potrzebe zerkniecie na cos na firmowaym laptopie bedac poza domem, lub przejrzenia czegos z iPada (Kindle sie nie nadaje do dokumentacji technicznej - za maly ekran). Obecnie Windows-a odpalam coraz rzdziej i jest mi potrzebny tylko do Visio i CBT Nuggets ale i to da sie obejsc.

Kolejna rzecz wydruk: mozna tylko RAZ ?!! Sam odopowiedziales na pytanie jak to jest upierdliwe. Pomijac fakt ze czasami bardziej ekonomiczne, nie tylko finansowo ale i czasowo jest wydrukowac tylko konkretny rozdzial, a nie od razu 1k+ stron. Dlatego podoba mi sie podejscie INE i brak jakichs glupich zabezpieczen. Wiem ze w przeszlosci tez cos kombinowali z Locklizardem i czyms innym ale sobie odpuscili (i chwala im za to).


Na chwile obecna nie spieszy mi sie i moze cos sie zmieni w tej kwesti. Aczkolwiek coraz wiece pochlebnych opini na temat tego WB zacheca do przyjrzenia mu sie blzej.


Jak wyglada sprawa jakbym napierw uruchomil tego pdf-a w pracy, wydrukwal a potem chcial zrobic autoryzacje domowego komputera? Czy istnieje rowniez mozliwosc poproszenia zeby pozwolili na kolejny wydruk?

Inna kwestia ktora mi sie przypomniala .... jak kiedys probowalem odaplic w pracy elektorniczne wydanie Networlda to sie nie dalo bo firewall nie przepuscil autoryzacji....
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

horac

#33

#33 Post autor: horac »

mozesz poprosic o kolejny certyfikat, i wtedy odpalisz to na domowym sprzecie.

ODPOWIEDZ