Narbik w Polsce

Pytania dt. certyfikacji CCIE oraz CCDE
Wiadomość
Autor
lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#31

#31 Post autor: lbromirs »

Deidara pisze:Mówiąc szczerze to dziwię się trochę komentarzom. INE vol 1,2,3 to jest wierzchołek góry lodowej tego co ta firma ma do zaproponowania.
IMHO INE robi laby mniej więcej na poziomie prawdziwego laba, dawny NMC a obecny CCIE 360 (wraz z systemem ocen DOiT) faktycznie miażdży. Pisałem to już kiedyś, napiszę znowu - ja do swojego R&S byłem w NMC, po pięciu dniach Advanced Bootcampu chciałem zjeść swoje kapcie. Po przyjechaniu na egzamin dwa razy sprawdzałem czy na pewno dostałem wszystkie strony, bo egzamin wydał mi się prosty, krótki i w ogóle jakiś 'dziwny'.

Innymi słowy, NMC lepiej przygotowywało przez 'przetrenowanie' - dokładnie jak to nazwa 'bootcamp' oddaje. INE robi po prostu dobrą rzemieślniczą robotę - jak słusznie zauważyłeś na wielu polach. Co do innych workbooków nie będę się wypowiadał.

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#32

#32 Post autor: Deidara »

lbromirs pisze: po pięciu dniach Advanced Bootcampu chciałem zjeść swoje kapcie
To kolega chodził na bootcampa w kapciach? :D Zawsze się zastanawiałem czy nie wziąć proctora przez zaskoczenie i nie przyjść na laba w kapciach w kształcie futrzanych królików z uszami :). Chyba by mnie tam ubili :P. Mina proctora bezcenna :) .

A tak już bardziej poważnie. Co do NMC dużo dobrego słyszałem na temat ich workbooków zanim pojawiło się CCIEv4. Niestety obecnie to część programu Cisco 360, który raczej źle mi się kojarzy. Jak myślę o Akademii Cisco ala CCIE to jakoś tak średnio to widzę. Po za tym nie jestem pewien kto może w tym programie brać udział a kto nie. Zdawało mi się że to tylko dla partnerów Cisco jest. Po za tym brak możliwości kupienia na przykład samego workbooka irytuje. Teraz chyba się coś zmienia, ale na początku było tak że trzeba było kupić cały pakiet który 5000$ kosztował w najtańszej wersji. Chyba sam rozumiesz że to lekka przesada nawet jeśli miażdżą.
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

Awatar użytkownika
xal
CCIE
CCIE
Posty: 869
Rejestracja: 06 lip 2006, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

#33

#33 Post autor: xal »

Deidara pisze:Mówiąc szczerze to dziwię się trochę komentarzom. INE vol 1,2,3 to jest wierzchołek góry lodowej tego co ta firma ma do zaproponowania. Jak choćby Open Lecture series które moim zdaniem jest super nie tylko dla kogoś kto się uczy do CCIE, ale też dla osób które chciałyby zwyczajnie poznać lepiej technologie. Żeby porównać to trzeba na bootcamp INE pojechać i potem się odnosić do tematu. Ja myślę że to zależy po prostu od danej osoby. Jeden ma na tyle dużo doświadczenia z różnych działek, że przerobi parę labów pojedzie i zda a inny nie.
No to jest jasne, Narbik nie jest panaceum na wszystko i po jego bootcampie jest jeszcze szmat drogi. Chodzi tylko o to ze gosc rewelacyjnie tlumaczy i warto sobie wczesniej przygotowac pytania, dlatego nie ma sensu isc na sucho i wydaje mi sie, ze INE 1 i 2 to takie min. Nie bylem na innych bootcampach, ale jezeli ktos juz sie decyduje to ja z Narbikowego bylem mega zadowolony.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2010, 11:23 przez xal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#34

#34 Post autor: peper »

Szczęśliwi ci, których firmy na szkolenia wysyłają.....
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#35

#35 Post autor: lbromirs »

Deidara pisze:Zdawało mi się że to tylko dla partnerów Cisco jest.
No nie. Nie czytałeś pewnie. Jest dla wszystkich, a prowadzić mogą go tylko wybrani partnerzy szkoleniowi. Trzeba mieć odpowiednią kadrę żeby uczyć do CCIE.
Deidara pisze:Po za tym brak możliwości kupienia na przykład samego workbooka irytuje. Teraz chyba się coś zmienia, ale na początku było tak że trzeba było kupić cały pakiet który 5000$ kosztował w najtańszej wersji.
Zaglądałeś do sklepiku? https://cln.mediuscorp.com/market/prod/homeWork.se.work

Awatar użytkownika
eprom
wannabe
wannabe
Posty: 414
Rejestracja: 17 lis 2003, 11:18
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

#36

#36 Post autor: eprom »

peper pisze:Szczęśliwi ci, których firmy na szkolenia wysyłają.....
iiiiiii jeszcze pozniej placa za eeeegzaaaaamiiiiin, Ameeeen
--

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#37

#37 Post autor: Deidara »

lbromirs pisze: No nie. Nie czytałeś pewnie. Jest dla wszystkich, a prowadzić mogą go tylko wybrani partnerzy szkoleniowi. Trzeba mieć odpowiednią kadrę żeby uczyć do CCIE.
No niestety jakoś mocno się nie interesowałem przyznaje. Widziałem tylko kiedyś ceny pakietów na stronie NMC.
lbromirs pisze: Zaglądałeś do sklepiku?
No właśnie widziałem wczoraj, że można kupić workbooka osobno. Cóż jeśli zajdzie potrzeba będzie trzeba pogadać z dobrym wujkiem o tym :) . Jak to mawiają potrzeba matką wynalazców ;).
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

Awatar użytkownika
Slomek.
CCIE
CCIE
Posty: 801
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:26

#38

#38 Post autor: Slomek. »

Deidara pisze:
No właśnie widziałem wczoraj, że można kupić workbooka osobno. Cóż jeśli zajdzie potrzeba będzie trzeba pogadać z dobrym wujkiem o tym :) . Jak to mawiają potrzeba matką wynalazców ;).
Polecam naprawdę polecam mam te laby od jakiegoś czasu i nawet w ramach treningu przerobiłem parę i wg mnie lepiej wypadają niż IPX i INE, dla mnie pachną trochę DOiTem ale są bardziej przyjzane, system wyjaśnień i odpowiedzi jest rewelacyjny do tego sekcja trobleshootingu, czakam na podobne do SP :D
Trecom.pl

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#39

#39 Post autor: lbromirs »

Slomek. pisze:Polecam naprawdę polecam mam te laby od jakiegoś czasu i nawet w ramach treningu przerobiłem parę i wg mnie lepiej wypadają niż IPX i INE, dla mnie pachną trochę DOiTem ale są bardziej przyjzane, system wyjaśnień i odpowiedzi jest rewelacyjny do tego sekcja trobleshootingu, czakam na podobne do SP :D
Powiedziałbym wręcz, że część jest 'starymi dobrymi' labami NMC, z pewnymi uaktualnieniami jeśli chodzi o zawartość merytoryczną.

ODPOWIEDZ