Można już atakować oficjalnie v4

Pytania dt. certyfikacji CCIE oraz CCDE
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#76

#76 Post autor: garfield »

Deidara pisze:Jeśli chodzi o zdawalność to v4 zdał aż jednen gość :). Przynajmniej tylko o jednym słyszałem. Jeśli chodzi o czas to masz 30 minut na OEQ, 2 godziny na TS i 5,5 na konfiguracje. Czas zaoszczędzony możesz wykorzystać na konfiguracje. Czas na OEQ i TS jest sztywny.
4 osoby z Narbika bootcampów też już zdały v4
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

f2048r
wannabe
wannabe
Posty: 118
Rejestracja: 04 lis 2009, 13:45

#77

#77 Post autor: f2048r »

Deidara pisze:Jeśli chodzi o czas to masz 30 minut na OEQ, 2 godziny na TS i 5,5 na konfiguracje. Czas zaoszczędzony możesz wykorzystać na konfiguracje. Czas na OEQ i TS jest sztywny.
Ile pytan jest w czesci konfiguracyjnej ?
Czy jest to stały zestaw np 15 punktow (i kazde po np 10 podpunktow) czy to jest na zasadzie losowania chybił - trafił, że dostaje sie np zestaw 5 zadan/punktow i kazdy punkt ma kolejne podpunkty ?

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#78

#78 Post autor: garfield »

f2048r pisze:
Deidara pisze:Jeśli chodzi o czas to masz 30 minut na OEQ, 2 godziny na TS i 5,5 na konfiguracje. Czas zaoszczędzony możesz wykorzystać na konfiguracje. Czas na OEQ i TS jest sztywny.
Ile pytan jest w czesci konfiguracyjnej ?
Czy jest to stały zestaw np 15 punktow (i kazde po np 10 podpunktow) czy to jest na zasadzie losowania chybił - trafił, że dostaje sie np zestaw 5 zadan/punktow i kazdy punkt ma kolejne podpunkty ?
w konfiguracji może być różnie - dużo zadań za 2 pkt , kilka za 3 i 4 albo odwrotnie - ale takie pytania to już na granicy NDA
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

f2048r
wannabe
wannabe
Posty: 118
Rejestracja: 04 lis 2009, 13:45

#79

#79 Post autor: f2048r »

garfield pisze:w konfiguracji może być różnie - dużo zadań za 2 pkt , kilka za 3 i 4 albo odwrotnie
ok, dzięki za odp.
Więc punktacja jest jawna i podana w tresci zadan ? Czy mówisz o jakims podsumowaniu egzaminu ktory przychodzi mailem ? Sorry ze pytam o takie szczegóły.

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#80

#80 Post autor: garfield »

f2048r pisze:
garfield pisze:w konfiguracji może być różnie - dużo zadań za 2 pkt , kilka za 3 i 4 albo odwrotnie
ok, dzięki za odp.
Więc punktacja jest jawna i podana w tresci zadan ? Czy mówisz o jakims podsumowaniu egzaminu ktory przychodzi mailem ? Sorry ze pytam o takie szczegóły.
pod każdym zadaniem jest ile jest za nie punktów
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

f2048r
wannabe
wannabe
Posty: 118
Rejestracja: 04 lis 2009, 13:45

#81

#81 Post autor: f2048r »

Jakie workbooki są waszym zdaniem najlepsze do laba R/S ?

Awatar użytkownika
xal
CCIE
CCIE
Posty: 869
Rejestracja: 06 lip 2006, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

#82

#82 Post autor: xal »

f2048r pisze:Jakie workbooki są waszym zdaniem najlepsze do laba R/S ?
Mialem okazje pracowac z INE i Narbikiem. WB INE sa najlepszymi jakie widzialem, szczegolnie vol.1 z labami technologicznymi. Narbik ma troche balaganiarskie WB jezeli chodzi o spojonsc (jeden temat pojawia sie w roznych miejscach WB) i estetyke, ale wiedza w nich jest bezcenna (omawia przypadki, ktore bardzo ciezko znalezc nawet w dokumentacji i robi to w bardzo przejrzysty sposob). Generalnie polecam INE vol.1 i Narbika do obczajenia technologii, a pozniej INE vol.2 i vol.4 z pelnymi scenariuszami labowymi.

f2048r
wannabe
wannabe
Posty: 118
Rejestracja: 04 lis 2009, 13:45

#83

#83 Post autor: f2048r »

regore pisze:pierwsza sekcja to Open end question imho dość prosta - znaczy niektóre rzeczy dla jednych sa proste dla innych odwrotnie
Czy w ocenie osób ktore były juz na egzaminie, dobra znajomość written official guide pozwala generalnie przejsc pozytywnie tą czesc ?
regore pisze: To że TS jest po OEQ jest z jednej strony fajne a z drugiej sam nie wiem, ja po skonczeniu TS byłem dość zmęczony tu nowy niemałe zadania, tym bardziej że objetośc laba sie chyba nie zmniejszyła.
Sorry ze pytam o takie szczegóły... o ktorej dokładnie godzinie jest przerwa na luch ?

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#84

#84 Post autor: garfield »

f2048r pisze:
regore pisze:pierwsza sekcja to Open end question imho dość prosta - znaczy niektóre rzeczy dla jednych sa proste dla innych odwrotnie
Czy w ocenie osób ktore były juz na egzaminie, dobra znajomość written official guide pozwala generalnie przejsc pozytywnie tą czesc ?
regore pisze: To że TS jest po OEQ jest z jednej strony fajne a z drugiej sam nie wiem, ja po skonczeniu TS byłem dość zmęczony tu nowy niemałe zadania, tym bardziej że objetośc laba sie chyba nie zmniejszyła.
Sorry ze pytam o takie szczegóły... o ktorej dokładnie godzinie jest przerwa na luch ?
co do 1 pytania to książka jest tylko wstępem a w nowej wersji cisco się nie popisało bo nie ma np ani słowa o Mcastach ipv6 ale książka ma też jeden plus - bardzo fajnie tłumaczy Mcasty ipv4 (ipv6 po niej łatwo zrozumieć)

co do 2 to przerwa była w połowie, w ver 4 nie wiem ale to dobre pytanie bo jeśli w środku to znaczy że chwila po zaczeciu czesci konfiguracyjnej idzie sie na lunch :)
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

Awatar użytkownika
mx_krzak
CCIE
CCIE
Posty: 798
Rejestracja: 18 lis 2005, 00:19
Lokalizacja: Wrocław

#85

#85 Post autor: mx_krzak »

konkretnie to o 12 był lunch w v3
Z każdym upadkiem nabieramy większego doświadczenia.......to nie upadek czyni nas przegranymi, lecz brak chęci do powstania....

Awatar użytkownika
Slomek.
CCIE
CCIE
Posty: 801
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:26

#86

#86 Post autor: Slomek. »

f2048r sorrki ale mam wrażenie że zamiast zdobywać informacje techniczne zadając pytania z napotkanych problemów i wątpliwości to Ty zbierasz kompletnie niepotrzebne informacje o samym egzaminie. Po prostu zacznij się uczyć a jak uznasz, że jesteś gotowy jedz i sprawdź się z tym co jest teraz wymagane aktualnie do uzyskania CCIE. Pewnie zaraz padnie pytanie jak bardzo oddalona jest toaleta od salki gdzie się zdaje, czy słychać pracujące urządzenia z korytarza lub ile średnio mieliśmy współzdających i czy ich obecnośc miała wpływ na nasze wyniki lub czy proktor przychodzi punktualnie czy jednak się spóźnia i czy dostaliśmy zieloną kredkę ? :wink:

To jest dział CCIE i powinien raczej być oparty o pytania techniczne
Trecom.pl

f2048r
wannabe
wannabe
Posty: 118
Rejestracja: 04 lis 2009, 13:45

#87

#87 Post autor: f2048r »

Slomek. pisze:f2048r sorrki ale mam wrażenie że zamiast zdobywać informacje techniczne zadając pytania z napotkanych problemów i wątpliwości to Ty zbierasz kompletnie niepotrzebne informacje o samym egzaminie. Po prostu zacznij się uczyć a jak uznasz, że jesteś gotowy jedz i sprawdź się z tym co jest teraz wymagane aktualnie do uzyskania CCIE. Pewnie zaraz padnie pytanie jak bardzo oddalona jest toaleta od salki gdzie się zdaje, czy słychać pracujące urządzenia z korytarza lub ile średnio mieliśmy współzdających i czy ich obecnośc miała wpływ na nasze wyniki lub czy proktor przychodzi punktualnie czy jednak się spóźnia i czy dostaliśmy zieloną kredkę ? :wink:

To jest dział CCIE i powinien raczej być oparty o pytania techniczne
Po prostu jesli chodzi o zakres materiału technicznego to nie mam zbyt wielu pytan do kolegow na ktore nie udałoby mi sie znalesc odpowiedzi na CCO. Jak najbardziej uwazam, ze informacje o samym egzaminie są bardzo wazne. Proponuje przeczytac uwaznie prezentacje "jak zostac cieciem", tam jest wlasnie duzo "informacji organizacyjnych" o samym egzaminie. Moim zdaniem to jest topic o egzaminie ccie rs v4 i zadaje pytania dotyczace wlasnie tego egzaminu. Póki co nie widze zadnego ostrzezenia od moderatorów. Oznacza to, ze jesli nie odpowiada ci co ja pisze, to po prostu mozesz tego nie czytac.

Pamietam tez, ze jest to forum techniczne i w przeciwienstwie do Ciebie nie opowiadam publicznie na forum technicznych o zawiłościach swojego zycia intymnego.

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#88

#88 Post autor: Seba »

Ostrzegam :!: :mrgreen:
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

ODPOWIEDZ