Ktoś przygotowuje się do SP?

Pytania dt. certyfikacji CCIE oraz CCDE
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Slomek.
CCIE
CCIE
Posty: 801
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:26

#91

#91 Post autor: Slomek. »

http://cid-328f9742feb5c5c5.skydrive.li ... -Scenarios
by Antonio Soares
Może komuś się przyda.
Pozdr
Trecom.pl

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#92

#92 Post autor: Seba »

Znamy, znamy, ale to chyba nie jest pelen zbior jego cwiczen. Ja korzystam z tego linka - http://pwp.netcabo.pt/amsoares/dynamips/dynamips.htm
Chociaz wiadomo, ze video to video, a nie tylko suche zadanka/konfigi.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
Slomek.
CCIE
CCIE
Posty: 801
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:26

#93

#93 Post autor: Slomek. »

http://ipexpert.ccieblog.com/2008/11/07 ... -provider/
Fajna wypowiedz motywująca do SP, w sumie od tygodnia myślę tylko o tym, siedzę u rodziców i próbuję wypoczywać po zdanym R&S, ale to jest silniejsze mam ochotę się uczyć, nie potrafię już usiąść i oglądać tv czy po prostu położyć się z dobrą książką czy publicystyką. Łapie się na tym, że wchodzę na znane sobie blogi CCIE, czytam z przyzwyczajenia groupstudy itp Ehh jakie te życie jest ciężkie :twisted:

PS Seba dzięki za ten link, widzę że zbiera on wszystko co Antonio zamieszcza na groupstudy. Swoją drogą chwała mu za takie poświęcenie
Trecom.pl

Awatar użytkownika
kktm
CCIE
CCIE
Posty: 2025
Rejestracja: 20 paź 2004, 14:43
Lokalizacja: Wrocław

#94

#94 Post autor: kktm »

Slomek. pisze: ..., w sumie od tygodnia myślę tylko o tym, siedzę u rodziców i próbuję wypoczywać po zdanym R&S, ale to jest silniejsze mam ochotę się uczyć, nie potrafię już usiąść i oglądać tv czy po prostu położyć się z dobrą książką czy publicystyką.
Wierz mi mozna to leczyć, jeszcze nie jest za pozno. :)
"Trust no one"

Awatar użytkownika
Slomek.
CCIE
CCIE
Posty: 801
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:26

#95

#95 Post autor: Slomek. »

Konrad może jak się ma żonę i jakieś prywatne życie, ale w moim przypadku to z tym pierwszym jakoś nie wyszło a sezon randkowy wiosną zakończył się stwierdzeniem - strata czasu wole laba, natomiast to drugie mimo że brak od dłuższego czasu ale mi tego nie brakuję. Kurcze czuję straszliwą pustkę z jednej strony cieszę się że postawiłem kropkę nad "i" ale nie wiem co mam ze sobą zrobić, potrzebuję punktu na horyzoncie, to jest jak hazard czy inne uzależnienie. Mam nadzieję, że choć trochę to rozumiecie bo rodzina to nie bardzo i już słyszę, że mam 30 lat że czas pomyśleć o sobie. Ehh ...
Trecom.pl

lukaszbw
CCIE
CCIE
Posty: 516
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:41

#96

#96 Post autor: lukaszbw »

Slomek. pisze: Fajna wypowiedz motywująca do SP, w sumie od tygodnia myślę tylko o tym, siedzę u rodziców i próbuję wypoczywać po zdanym R&S, ale to jest silniejsze mam ochotę się uczyć, nie potrafię już usiąść i oglądać tv czy po prostu położyć się z dobrą książką czy publicystyką.
Slomek, zabawa się dopiero zaczyna jak ustawiasz sprzęt większy od lodówek :) Mnie laby już nudzą, nie ma tego elementu presji. Jak konfigurujesz urządzenie, przez które przechodzi kilka lub nawet kilkadziesiąt gigabit/sek i wiesz, że mały błąd może pozbawić netu kilkadziesiąt tysięcy klientów. W labie możesz dać restart, debug na wszystko. Daj debug mpls packet na obciążonym GSR :) Dlatego tak wogóle martwi mnie, że exam jest raczej wyścigiem z czasem podczas gdy na co dzień dokładność i przemyślenie każdego kroku gra kluczową role, szczególnie w SP.

Wogóle to gratuluje zapału :) Mnie się aż tak nie spieszy ale fajnie by było kolejnymi CCIE recertyfikować poprzednie. Jeszcze póki co ani razu nie musiałem recertyfikować żadnego egzaminu bo przed czasem udało mi się wyżej wejść :)
Lukasz Wisniowski MSc CCNA CCNP CCIE #20319
Tandem Networks
ul. Sztormowa 34
94-117 Łódź
NIP: 727-257-72-37
tel: +48 (42) 2091825

Awatar użytkownika
Slomek.
CCIE
CCIE
Posty: 801
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:26

#97

#97 Post autor: Slomek. »

lukaszbw pisze:
Slomek, zabawa się dopiero zaczyna jak ustawiasz sprzęt większy od lodówek :) Mnie laby już nudzą, nie ma tego elementu presji. [...]
Wierzę na słowo, chociaż ja nie za bardzo lubię presję, lepiej mi się działa na bezpiecznym i komfortowym gruncie
lukaszbw pisze: Wogóle to gratuluje zapału :) Mnie się aż tak nie spieszy ale fajnie by było kolejnymi CCIE recertyfikować poprzednie. Jeszcze póki co ani razu nie musiałem recertyfikować żadnego egzaminu bo przed czasem udało mi się wyżej wejść :)
To podbnie jak ja, oprócz laba ccie nigdy nie zdawałem tego samego egzaminu po raz kolejny, a co do motywacji to raczej kwestia bardziej sportowa no i trzeba przynajmniej próbować gonić Sebę i peleton :wink:
Trecom.pl

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#98

#98 Post autor: Seba »

Slomek. pisze:... i trzeba przynajmniej próbować gonić Sebę i peleton :wink:
Cytujac pewne spiewajace dziewczeta:
Nas nie dogoniat :P
A na powaznie, dobra rada w gore dziada, odpocznij troche przed dalszym biegiem w kierunku SP, coby nie nastapilo wypalenie w jego trakcie.
Idz na jakis koncert (jak trzeba to podesle liste jakis "wygrzewow" grajacych w najblizszym czasie w PL), posluchaj jakis nowych plyt (jakies propozycje tu tez moge zaproponowac), idz na silownie, etc...
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
manius
CCIE
CCIE
Posty: 823
Rejestracja: 08 wrz 2003, 09:02
Lokalizacja: Leighton Buzzard/UK
Kontakt:

#99

#99 Post autor: manius »

Konrad może jak się ma żonę i jakieś prywatne życie, ale w moim przypadku to z tym pierwszym jakoś nie wyszło a sezon randkowy wiosną zakończył się stwierdzeniem - strata czasu wole laba, natomiast to drugie mimo że brak od dłuższego czasu ale mi tego nie brakuję. Kurcze czuję straszliwą pustkę z jednej strony cieszę się że postawiłem kropkę nad "i" ale nie wiem co mam ze sobą zrobić, potrzebuję punktu na horyzoncie, to jest jak hazard czy inne uzależnienie. Mam nadzieję, że choć trochę to rozumiecie bo rodzina to nie bardzo i już słyszę, że mam 30 lat że czas pomyśleć o sobie. Ehh ...
Tomek - zaczynasz przypominac rozmyslenia Konrada Walenroda :)
drugi, trzeci itd ciec jest wazny, punkt na horyzoncie tez - a jakze - dodaje motywacji. Pamietaj jednak zeby nie wpasc w zamkniete kolo, a po zdanym cieciu taka euforia panuje, i zeby nastepny i nastepny cel nie byl celem samym w sobie. Potem sie budzisz (albo nie) i sie okazuje ze cos cie w zyciu minelo. Zaczalbym od propozycji Seby (moze ona pomoze :D ) a jak nie to zmiana firmy - na dobrego integratora - no chyba ze nie lubisz dreszczyku stresu ;)

moje 2penny
A CCIE does not necessarily make someone a good engineer. NOT having a CCIE does not necessarily make someone a bad engineer (or not as good). All we can do is strive to make ourselves individually better! (SM)

Awatar użytkownika
Slomek.
CCIE
CCIE
Posty: 801
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:26

#100

#100 Post autor: Slomek. »

Dziękuję za dobre rady w sumie pewnie każdy miał tam jakieś podobne przemyślenia i odczucia po egzaminie. Zasadniczo to raczej następnym krokiem będzie zmiana związana z pracą. W założeniu R&S ma być odskocznią zawodową w miejsce gdzie można będzie wykorzystać przynajmniej część tej wiedzy a jednocześnie poznać dodatkowe technologie i pogłębić wiedzę i doświadczenie z tego co już się w jakimś zakresie zna, nie ukrywam że jakieś znaczenie ma tu czynnik finansowy Mam też nadzieję, że SP przyjdzie mi robić w bardziej komfortowej atmosferze z pomocą pracodawcy a nie jak do tej pory żadnego wsparcia, szkolenia, dobrego słowa, porostu nic. Z drugiej strony przy SP nie mam zamiaru podchodzić do nauki w sposób totalny jak miało to miejsce w przypadku R&S, już nic mnie tak nie goni.
Pozdrawiam
Tomek
Trecom.pl

Awatar użytkownika
stachul
member
member
Posty: 35
Rejestracja: 30 paź 2006, 23:06
Lokalizacja: The Hague

#101

#101 Post autor: stachul »

[quote="Slomek."](...) Kurcze czuję straszliwą pustkę z jednej strony cieszę się że postawiłem kropkę nad "i" ale nie wiem co mam ze sobą zrobić, potrzebuję punktu na horyzoncie, to jest jak hazard czy inne uzależnienie. Mam nadzieję, że choć trochę to rozumiecie bo rodzina to nie bardzo i już słyszę, że mam 30 lat że czas pomyśleć o sobie. Ehh ...[/quote]

Czytając posty tego rodzaju zastanawiam się, czy to forum o ccie czy poradnia psychologiczna...

Słomek - odpocznij porządnie ;) Wiadomo, że fajnie mieć ccie z dwóch dziedzin, albo i więcej, ale... może lepiej posłuchać kolegów i postów powyżej? ;)
Może zamiast iść do kolejnego ccie, lepiej wybrać się na jakieś lekkie studia podyplomowe, zaoczne?... :o
!@#$%^&*()_+

misiak
CCIE
CCIE
Posty: 45
Rejestracja: 17 cze 2008, 14:52
Lokalizacja: Wrocław

#102

#102 Post autor: misiak »

... albo pożyć trochę normalnie.

Praca to nie wszystko ;)

Awatar użytkownika
bugi
wannabe
wannabe
Posty: 1345
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:50
Lokalizacja: Warsaw Poland

#103

#103 Post autor: bugi »

misiak pisze:... albo pożyć trochę normalnie.

Praca to nie wszystko ;)
myśle że to co wszystkim brakuje to troche sportu :)
CCIE RS#55541
"W ogóle, bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić..."
http://www.linkedin.com/in/mariuszbugaj

ouidad
wannabe
wannabe
Posty: 286
Rejestracja: 20 lut 2006, 11:09
Lokalizacja: Poland

#104

#104 Post autor: ouidad »

... rozumiem
... i moze czas zoorganizaowac jakies piwo
... moze innym tez to dobrze zrobi

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Slomek.
CCIE
CCIE
Posty: 801
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:26

#105

#105 Post autor: Slomek. »

stachul pisze: Czytając posty tego rodzaju zastanawiam się, czy to forum o ccie czy poradnia psychologiczna...
Hehe raczej coś po środku :wink: , wiesz czasem człowiek filozofuje za bardzo z nadmiaru czasu, dziś spotkałem się z kumplem walneliśmy browara i życie wydaje się prostsze :twisted: I nie bierz wszystkiego tak serio Stachu :D
PS już przestaję spamować ten wątek SP
Trecom.pl

ODPOWIEDZ