Jeden ebook do security written

Pytania dt. certyfikacji CCIE oraz CCDE
Wiadomość
Autor
kosmatek
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2009, 15:34

Jeden ebook do security written

#1

#1 Post autor: kosmatek »

Gdybyście mieli polecić jednego ebooka (może być też papier) pozwalającego się najlepiej przygotować do written security CCIE, to co by to było? Byłbym wdzięczny za jakieś podpowiedzi zwłaszcza od ostatnio zdających.

horac

#2

#2 Post autor: horac »

dokumentacja cisco ?

a tak na serio to chyba nie ma jednej ksiazki co zawieralaby wszystko, na stronie cisco masz spis ksiazek ktore pozwola ci sie przygotowac do writtena i pozniej do laba.

Pozdrawiam

dorvin
CCIE
CCIE
Posty: 1688
Rejestracja: 21 sty 2008, 13:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#3

#3 Post autor: dorvin »

Najlepsza moim zdaniem jest CiscoPress - Network Security Technologies and Solutions - Yusuf Bhaji.

Nastaw się jednak, że żeby chociaż mieć szansę na uzyskanie certyfikatu będziesz musiał przeczytać i przećwiczyć DUUUUŻO więcej.

gubit
CCIE
CCIE
Posty: 589
Rejestracja: 27 paź 2003, 11:59

#4

#4 Post autor: gubit »

Dokładnie jak napisał Dorvin - książka Yusufa jest bardzo dobra.
Ale do egzaminu - nawet do teoretycznego - to wg mnie dużo za mało.

fatfredyy
member
member
Posty: 25
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:39

#5

#5 Post autor: fatfredyy »

Ostatnio czytalem Network Security Principles and Practices (Malik, ISBN# 1587050250) bardzo fajna szczegolnie ze wzgledu na case study na koniec kazdego rozdzialu. Teraz jestem przy Cisco Router Firewall Security (Deal, ISBN# 1587051753) dosyc obszernie opisane poszczegolne tematy ze sciezki security takze polecam. :)

dorvin
CCIE
CCIE
Posty: 1688
Rejestracja: 21 sty 2008, 13:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#6

#6 Post autor: dorvin »

Malik jest stary i nie odpowiada zawartości aktualnego egzaminu, Deala nie znam.

kosmatek
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 14 lip 2009, 15:34

czyli Yusuf?

#7

#7 Post autor: kosmatek »

Dzięki za hinty :-). OK może nie byłem zbyt dokładny, ale mój cel jest jasny, chcę za jak najmniejszą cenę (czasu i $) zdać written. Potrzebna mi zatem książka, która jest w miarę aktualna. Brain-dumpów jakoś nie poważam (mimo wszystko ;-)))

asp
wannabe
wannabe
Posty: 719
Rejestracja: 02 lip 2006, 07:52
Lokalizacja: Krakow

#8

#8 Post autor: asp »

Ja mogę wskazac 2 pozycje: "CCIE self-study, CCIE security exam certification guide" Henry Benjamin, "CCIE security, Student Guide" by Cisco.

ODPOWIEDZ