CCIE bootcamp event

Pytania dt. certyfikacji CCIE oraz CCDE
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#76

#76 Post autor: garfield »

martino76 pisze:Witam,


Jestem nowy na tym forum i mam pytanie odnośnie Bootcamp R&S by Narbik. Watek ten wydaje sie najbardziej aktualny, dlatego tez zamieszczam tutaj swoje pytanie.

Na stronie Micronics jest możliwość wykupienia Bootcamp w dniach 7-11 Nov 2011, które docelowo ma się odbyć w Warszawie. Moje pytanie jest następujące, czy te szkolenie jest prowadzone osobiście przez Narbika?

Po przeczytaniu waszych opinii na ten temat bardzo mocno zastanawiam się nad jego kupnem.

Pozdrawiam,

Marcin
tak, ze sciezki RS prowadzi Narbik
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

#77

#77 Post autor: martino76 »

garfield pisze:
martino76 pisze:Witam,


Jestem nowy na tym forum i mam pytanie odnośnie Bootcamp R&S by Narbik. Watek ten wydaje sie najbardziej aktualny, dlatego tez zamieszczam tutaj swoje pytanie.

Na stronie Micronics jest możliwość wykupienia Bootcamp w dniach 7-11 Nov 2011, które docelowo ma się odbyć w Warszawie. Moje pytanie jest następujące, czy te szkolenie jest prowadzone osobiście przez Narbika?

Po przeczytaniu waszych opinii na ten temat bardzo mocno zastanawiam się nad jego kupnem.

Pozdrawiam,

Marcin
tak, ze sciezki RS prowadzi Narbik

Dzieki za info. Wiec widze, ze trzeba bedzie troche odlozyc :D

Awatar użytkownika
saturnv
wannabe
wannabe
Posty: 190
Rejestracja: 23 kwie 2009, 14:05
Lokalizacja: Warszawa, Koło
Kontakt:

#78

#78 Post autor: saturnv »

Masz rok czasu:) Zacznij urabiać szefa, niech wpisze to w plan szkoleń.
Jedyny problem może być taki, że dotychczas koszt uczestnictwa to było 2995USD przeliczone po kursie NBP (jesli zamawiałeś w CSH) i + 0%VAT.
Teraz trzeba będzie doliczyć 23% VATU niestety:(

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#79

#79 Post autor: garfield »

saturnv pisze:Masz rok czasu:) Zacznij urabiać szefa, niech wpisze to w plan szkoleń.
Jedyny problem może być taki, że dotychczas koszt uczestnictwa to było 2995USD przeliczone po kursie NBP (jesli zamawiałeś w CSH) i + 0%VAT.
Teraz trzeba będzie doliczyć 23% VATU niestety:(
można zapłacić kartą poprzez Micronics - obowiązuje lokalny podatek (przy labie CCIE w Brukseli np 21% jest ) a w usa jak wiadomo 0%
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#80

#80 Post autor: lbromirs »

saturnv pisze:Masz rok czasu:) Zacznij urabiać szefa, niech wpisze to w plan szkoleń.
Jedyny problem może być taki, że dotychczas koszt uczestnictwa to było 2995USD przeliczone po kursie NBP (jesli zamawiałeś w CSH) i + 0%VAT.
Teraz trzeba będzie doliczyć 23% VATU niestety:(
Bootcamp Narbika będzie się odbywał przed Forum - w marcu. Narbik następnie przyjedzie na Forum i poprowadzi 2h30m sesję o czymś (niespodzianka).

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

#81

#81 Post autor: martino76 »

saturnv pisze:Masz rok czasu:) Zacznij urabiać szefa, niech wpisze to w plan szkoleń.
Jedyny problem może być taki, że dotychczas koszt uczestnictwa to było 2995USD przeliczone po kursie NBP (jesli zamawiałeś w CSH) i + 0%VAT.
Teraz trzeba będzie doliczyć 23% VATU niestety:(
Na szefa nie licze, raczej bede musial sam zinwestowac taka kwote, ale nie chodzi o kase. Wazne jest by wyniesc jak najwiecej z takiego szkolenia, pozniej zdac CCIE lab, a taka inwestycja powinna sie predzej czy pozniej sama zwrocic :D , przynajmniej mam taka nadzieje.

Pozdrawiam

Marcin

dorvin
CCIE
CCIE
Posty: 1688
Rejestracja: 21 sty 2008, 13:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#82

#82 Post autor: dorvin »

martino76 pisze: zdac CCIE lab, a taka inwestycja powinna sie predzej czy pozniej sama zwrocic :D , przynajmniej mam taka nadzieje.
Z takim podejściem możesz się rozczarować :) W Polsce mało która firma potrafi docenić CCIE.

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

#83

#83 Post autor: martino76 »

dorvin pisze:
martino76 pisze: zdac CCIE lab, a taka inwestycja powinna sie predzej czy pozniej sama zwrocic :D , przynajmniej mam taka nadzieje.
Z takim podejściem możesz się rozczarować :) W Polsce mało która firma potrafi docenić CCIE.
A kto powiedzial, ze musze pozniej pracowac w Polsce :D Po drugie w Polsce nie ma zbyt wielu firm IT, ktore moga zaoferowac prace nad ciekawymi projektami itd, wszystko co do nas splywa jest to glownie outsourcing wiesz praca typu NOC lub helpdesk. Moze sie myle, ale wlasnie tak wyglada rynek IT w naszym kraju. Wydaje mi sie, ze wiekszosc osob, ktore w Polsce maja CCIE pracuje poza granicami naszego kraju, bo tam maja wieksza mozliwosc rozwoju zawodowego i dostep do nowych technologii.

Pozdrawiam,

Marcin

Awatar użytkownika
miboo
wannabe
wannabe
Posty: 324
Rejestracja: 12 paź 2008, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#84

#84 Post autor: miboo »

Większość pracuje w Polsce. Kilkunastu za granicą.

Anyway. Jeśli chcesz wynieść jak najwięcej z bootcamp by Narbik idź jakieś 3-4 (prywatna opinia) miesiące przed egzaminem (chyba, że liczysz na retake).
Poziom szkolenia jest dość wysoki, ale jest też dużo podstaw (MPLS/QoS).
Warto też ze względu możliwości otrzymania bezpłatnego drugiego podejścia do egzaminu (Jakbyś przypadkiem oblał pierwsze podejście).

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#85

#85 Post autor: garfield »

Z
martino76 pisze:
dorvin pisze:
martino76 pisze: zdac CCIE lab, a taka inwestycja powinna sie predzej czy pozniej sama zwrocic :D , przynajmniej mam taka nadzieje.
Z takim podejściem możesz się rozczarować :) W Polsce mało która firma potrafi docenić CCIE.
A kto powiedzial, ze musze pozniej pracowac w Polsce :D Po drugie w Polsce nie ma zbyt wielu firm IT, ktore moga zaoferowac prace nad ciekawymi projektami itd, wszystko co do nas splywa jest to glownie outsourcing wiesz praca typu NOC lub helpdesk. Moze sie myle, ale wlasnie tak wyglada rynek IT w naszym kraju. Wydaje mi sie, ze wiekszosc osob, ktore w Polsce maja CCIE pracuje poza granicami naszego kraju, bo tam maja wieksza mozliwosc rozwoju zawodowego i dostep do nowych technologii.

Pozdrawiam,

Marcin
bez przesady. Licznik osob z ccie w pl jest ustalany w oparciu o dane wprowadzone w profilu na cisco.com a wiec jednak jest nas troche w tym kraju. Prace ciekawa mozna dostac ale fakt jest to ciezkie ale jednak mozliwe
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

horac

#86

#86 Post autor: horac »

martino76 pisze:
dorvin pisze:
martino76 pisze: zdac CCIE lab, a taka inwestycja powinna sie predzej czy pozniej sama zwrocic :D , przynajmniej mam taka nadzieje.
Z takim podejściem możesz się rozczarować :) W Polsce mało która firma potrafi docenić CCIE.
A kto powiedzial, ze musze pozniej pracowac w Polsce :D Po drugie w Polsce nie ma zbyt wielu firm IT, ktore moga zaoferowac prace nad ciekawymi projektami itd, wszystko co do nas splywa jest to glownie outsourcing wiesz praca typu NOC lub helpdesk. Moze sie myle, ale wlasnie tak wyglada rynek IT w naszym kraju. Wydaje mi sie, ze wiekszosc osob, ktore w Polsce maja CCIE pracuje poza granicami naszego kraju, bo tam maja wieksza mozliwosc rozwoju zawodowego i dostep do nowych technologii.

Pozdrawiam,

Marcin
Przesadzasz, w mojej robocie jest nawet 3 linia, a NOC i helpdesk to swoja droga, w takim razie jestem ciekaw gdzie zdobyles doswiadczenie potrzebne do CCIE, skoro przymierzasz sie do tego egzaminu, w PL wiekszosc pracy to poziom solidnego CCNP, z reszta nigdy tak nie jest ze wszystko co jest wymagane do egzaminu robi sie na codzien w pracy, CCIE to po prostu kolejny egzamin ktory chce sie zdac badz nie, doswiadczenie jednak zweryfikuje to co potrafisz.

Awatar użytkownika
Sofcik
wannabe
wannabe
Posty: 1026
Rejestracja: 28 mar 2006, 15:29
Lokalizacja: Warszawa

#87

#87 Post autor: Sofcik »

horac pisze:
martino76 pisze:
dorvin pisze: Z takim podejściem możesz się rozczarować :) W Polsce mało która firma potrafi docenić CCIE.
A kto powiedzial, ze musze pozniej pracowac w Polsce :D Po drugie w Polsce nie ma zbyt wielu firm IT, ktore moga zaoferowac prace nad ciekawymi projektami itd, wszystko co do nas splywa jest to glownie outsourcing wiesz praca typu NOC lub helpdesk. Moze sie myle, ale wlasnie tak wyglada rynek IT w naszym kraju. Wydaje mi sie, ze wiekszosc osob, ktore w Polsce maja CCIE pracuje poza granicami naszego kraju, bo tam maja wieksza mozliwosc rozwoju zawodowego i dostep do nowych technologii.

Pozdrawiam,

Marcin
Przesadzasz, w mojej robocie jest nawet 3 linia, a NOC i helpdesk to swoja droga, w takim razie jestem ciekaw gdzie zdobyles doswiadczenie potrzebne do CCIE, skoro przymierzasz sie do tego egzaminu, w PL wiekszosc pracy to poziom solidnego CCNP, z reszta nigdy tak nie jest ze wszystko co jest wymagane do egzaminu robi sie na codzien w pracy, CCIE to po prostu kolejny egzamin ktory chce sie zdac badz nie, doswiadczenie jednak zweryfikuje to co potrafisz.
A czy to ważne gdzie zdobył doświadczenie potrzebne do zdania CCIE? Skoro chce podejść do tego egzaminu i poprzez jego zdanie potwierdzić swoją wiedzę to chyba jego sprawa. Zwłaszcza, że chce to zrobić własnym kosztem i nie liczy na "wsparcie" pracodawcy.
Ten egzamin w dość brutalny sposób weryfikuje to czy ktoś naprawdę umie się poruszać w tym świecie (routery/switche/protokoły/topologie) i bezlitośnie punktuje braindumperów.
A zdawanie certyfikatów to po prostu inwestycja w siebie - jeśli ktoś woli mieć wiedzę i nie mieć "deski" - jego sprawa. Niektórzy chcą mieć i wiedzę i "deskę".

Doświadczenia oczywiście nic nie zastąpi, a z tego co się zdążyłem zorientować to na egzaminie tym pojawiają się różne tematy mało przydatne w życiu i pracy codziennej.
Tak samo jak na egzaminach do RHCA, jak na egzaminach do OCM czy MCM.

--
Piotrek

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#88

#88 Post autor: lbromirs »

martino76 pisze:Wydaje mi sie, ze wiekszosc osob, ktore w Polsce maja CCIE pracuje poza granicami naszego kraju, bo tam maja wieksza mozliwosc rozwoju zawodowego i dostep do nowych technologii.
Wydaje Ci się źle. Obiektywna prawda okazuje się dokładnie odwrotna :)

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

#89

#89 Post autor: martino76 »

lbromirs pisze:
martino76 pisze:Wydaje mi sie, ze wiekszosc osob, ktore w Polsce maja CCIE pracuje poza granicami naszego kraju, bo tam maja wieksza mozliwosc rozwoju zawodowego i dostep do nowych technologii.
Wydaje Ci się źle. Obiektywna prawda okazuje się dokładnie odwrotna :)

To tylko sie czieszyc z takiego rozwoju sytuacji :) i oby ten kierunek utrzymywal sie w przyszlosci.

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

#90

#90 Post autor: martino76 »

Witam,

Może ktoś na forum planuje CCIE boot camp Narbika w następnym roku. Na jego stronie widzę, że planuje taki event w dniach Oct 22 – 26, 2012 w Warszawie. Dobrze by było wiedzieć czy jest ktoś zainteresowany i planuje tak udział. Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że chciałbym w tych dniach uczestniczyć w tym, ale pewnie to zależy ile osób się zdecyduje. Wiem, ze jest jeszcze sporo czasu ale może znajda się chętni.

Pozdrawiam

Marcin

ODPOWIEDZ