Lab do RS z GNS3 ?

Pytania dt. certyfikacji CCIE oraz CCDE
Wiadomość
Autor
horac

#16

#16 Post autor: horac »

Seba pisze:Co prawda nie do RS, ale do SP wiekszosc przygotowan robilem na dynamips, a w trakcie, i pozniej tuz przed labem kupilem kilka sesji remote rack od INE (bo ich topologii uzywalem do study), coby zweryfikowac co i jak dziala/nie dziala na real lab HW.
Takie rozwiazanie zadzialalo dla mnie bardzo dobrze, ale trzeba wziac poprawke na wiatr, ze mialem wczesniejsze doswiadczenia ze wszystkimi platformami z laba w real'u.
Oczywiscie wolna wola w podejsciu do tematu, ale nie polecam robienia CCIE nie majac zadnego doswiadczenia z tzw pola i walki z realnymi zabawkami, bo cert bez doswiadczenia nie daje juz wiele (kiedys bylo troche inaczej), no i naprawde ciezko tytulowac sie ekspertem z czegos, czego sie prawie na oczy nie widzialo.
Ot, taka moja prywatna old-school opinia ;)
racja, w ogole robienie ccie bez doswiadczenia w produkcji jest bez sensu, czy na real sprzecie czy dynamipsie trzeba sie zderzyc z technologiami na produkcji, bo na labie mozna sobie dodawac odejmowac vlany etc, kalkulacji spanning-tree wtedy pod uwage nie bierzemy, a na produkcji taka zmiana w godzinach pracy calej firmy moze spowodowac sflapowanie waznych linkow etc bo sie spanning-tree przelicza.

Awatar użytkownika
eprom
wannabe
wannabe
Posty: 414
Rejestracja: 17 lis 2003, 11:18
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

#17

#17 Post autor: eprom »

Slomek. pisze: Najważniesze wymieniłes ale sa pewne różnice, które mogą mieć znaczenie na egzaminie przy braku kontaktu z tymi switchami dla przykładu DTP na 3550 jest z defaulta desirable na 3560 jest auto, czyli brak dynamicznego tworzenia trunków, storm control daje opcje bps, prywatne Vlany (czesto testowane na egzaminie), IGMP Throttling, pewnie pare jeszcze innych no i oczywiście cena :D
roznice sa i trzeba miec ich swiadomosc, ale argument ze w cenie jednej uzywanej sztuki 3560 mozna kupic 4x3550 jest dosc przekonywujacy , przynajmniej jak dla mnie :)
--

dzwigu
wannabe
wannabe
Posty: 63
Rejestracja: 13 lip 2010, 12:15

#18

#18 Post autor: dzwigu »

@horac'y, imo ktoś kto próbuje rozpocząć naukę do ciecia musi posiadać przynajmniej kilka lat doświadczenia bo inaczej sobie tego nie wyobrażam i jak dla mnie jest to dość oczywiste :).
W kwestii, 3550, podzielam opinię eprom'a. Jak nie ma się funduszy to lepiej kupić 4x3550 i dowiedzieć się o wszystkich różnicach. Skoro nie ma ich tak wiele :).

ODPOWIEDZ