Dokumentacja na egzaminie

Pytania dt. certyfikacji CCIE oraz CCDE
Wiadomość
Autor
warg29
member
member
Posty: 28
Rejestracja: 17 mar 2011, 21:41

Dokumentacja na egzaminie

#1

#1 Post autor: warg29 »

Witam,
czy na egzaminie dostepna jest dokładnie ta sama dokumentacja co na stronie http://www.cisco.com/cisco/web/psa/configure.html (konkretnie chodzi mi o sekcje Products i Technology)?
Czy działa wyszukiwanie - a jeśli nie- to czy mozna zapisać artykuł do pdf i przeszukać pdf?

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#2

#2 Post autor: garfield »

Hej
Na egzaminie jest dostep do tej strony co napisales ale nie ma wyszukiwania chyba ze to wbudowane w przegladarke. Nie mozna do pdfa exportowac w dokumentacji nie ma rysunkow. Conf guide i command reference jest normalnie dostepny.
Ale na egzamie nie az tak zawilych zadan zeby doku przeszukiwac. Jak dobrze przelabujesz wszystko to do doku nawet nie bedzie trzeba zagladac
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

tomaszpl
CCIE
CCIE
Posty: 132
Rejestracja: 30 sie 2005, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

#3

#3 Post autor: tomaszpl »

Jak to nie ma pdfa ?? Ja otwieram w pdfie bez problemu poprzez link na stronie. Przynajmniej dla tracku security w brukseli. Np Configuration guide do ASA. W pdfie oczywiscie dziala funkcja "search" ;-). Moze na R/S jest jakos inaczej.



pozdraiwam
T.

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#4

#4 Post autor: garfield »

tomaszpl pisze:Jak to nie ma pdfa ?? Ja otwieram w pdfie bez problemu poprzez link na stronie. Przynajmniej dla tracku security w brukseli. Np Configuration guide do ASA. W pdfie oczywiscie dziala funkcja "search" ;-). Moze na R/S jest jakos inaczej.



pozdraiwam
T.
przyznaję się że do doku zaglądnąłem raz na labie ale nawet nie wpadło mi do głowy szukanie i klikanie w generatorek PDFa :lol:
Ale miło wiedzieć że jest taka opcja
czy search na stronce czy w pdfie - efekt ten sam :)
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

dorvin
CCIE
CCIE
Posty: 1688
Rejestracja: 21 sty 2008, 13:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#5

#5 Post autor: dorvin »

Szczerze mówiąc nie widzę na egzaminie potrzeby wykorzystania searcha. Jeśli się przelabowało wszystkie zagadnienia, to po prostu wiadomo, gdzie co jest. Jedyne uzasadnienie dla szukania, to gdy zapomni się jakiejś komendy, ale od tego jest Master Index. Jeśli ktoś potrzebuje pdfów i "ctrl+f", to najprawdopodobniej nie jest odpowiednio przygotowany i nie zda egzaminu, szczególnie RS, gdzie podobno bardzo liczy się szybkość pisania.

tomaszpl
CCIE
CCIE
Posty: 132
Rejestracja: 30 sie 2005, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

#6

#6 Post autor: tomaszpl »

Z ta opinia sie zgodze jak najbardziej :-)
IMHO na tracku security jest chyba wzglednie troche wiecej czasu niz na R/S ale raczej specjalnie nie nastawialbym sie na przeszukiwanie dokumentacji.
Wyjatek od tego widze tylko w jakims krotkim zadaniu, ktore zostalo na sam koniec a nie za bardzo wiemy jak sie do niego zabrac. Czasem moze nas takowe zaskoczyc. Wtedy oplaca sie kilka minut poswiecic na szukanie, zwlaszcza jak sie okaze, ze do rozwiazania problemu wystarczy jedna lub dwie komendy :)


pozdrawiam
T.

Awatar użytkownika
kktm
CCIE
CCIE
Posty: 2025
Rejestracja: 20 paź 2004, 14:43
Lokalizacja: Wrocław

#7

#7 Post autor: kktm »

Na r/s nie korzystalem z doca. ale na secku jak najbardziej.

Można być masochistą i klepac cale sekcje dmvpn, getvpn, ezvpn.

Mozna tez ctrl+c ctrl+v i po kłopocie. Przeklejanie ma to do siebie ze nie robi sie literowek, wrzuca sie wszystkie komendy itp.

Oczywiscie doc ma ulatwiac a nie zastepowac nauke, kazda komenda powinna byc wczesniej n^n! przelabowana :)

Druga sprawa to taka, ze z reguły ludzie wykładają się na pierdołach. Jak nie jest sie pewnym na 100% jakiejs komendy to trzeba zajrzec do dokumentacji, bo ryzykuje się utratę punktów z całej sekcji. Tyczy sie to z reguly ostatnich zadanek, gdzie trzeba wrzucac ficzery, których nie da się w żaden sposób przetestować.
"Trust no one"

Awatar użytkownika
gonte
CCIE
CCIE
Posty: 590
Rejestracja: 24 sty 2004, 10:19
Lokalizacja: Warszawa

#8

#8 Post autor: gonte »

kktm pisze:Na r/s nie korzystalem z doca. ale na secku jak najbardziej.

Można być masochistą i klepac cale sekcje dmvpn, getvpn, ezvpn.

Mozna tez ctrl+c ctrl+v i po kłopocie. Przeklejanie ma to do siebie ze nie robi sie literowek, wrzuca sie wszystkie komendy itp.

Oczywiscie doc ma ulatwiac a nie zastepowac nauke, kazda komenda powinna byc wczesniej n^n! przelabowana :)

Druga sprawa to taka, ze z reguły ludzie wykładają się na pierdołach. Jak nie jest sie pewnym na 100% jakiejs komendy to trzeba zajrzec do dokumentacji, bo ryzykuje się utratę punktów z całej sekcji. Tyczy sie to z reguly ostatnich zadanek, gdzie trzeba wrzucac ficzery, których nie da się w żaden sposób przetestować.
Eeee ja tam masochitą nie jestem a ezvpna i sslvpna i podobne zadania klepie jedna ręką w 2 minuty :P ;)

Ale co do reszty zgadzam się w 100% czasem pewność siebie zabija i ja np nie sprawdziłem prostych zadań bo byłem zbyt pewny siebie i lab poszedł się ....

dorvin
CCIE
CCIE
Posty: 1688
Rejestracja: 21 sty 2008, 13:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#9

#9 Post autor: dorvin »

kktm,

Nie mówię, że zaglądanie do dokumentacji jest złe. Sam korzystałem. Chodziło mi o funkcję "search".

gonte,

Chciałbym zobaczyć, jak na labie klepiesz zadanie z sslvpna w 2 minuty. :P

tomaszpl
CCIE
CCIE
Posty: 132
Rejestracja: 30 sie 2005, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

#10

#10 Post autor: tomaszpl »

Przeciez "search" czy tez "find" przyspiesza dotarcie do interesujacej nas rzeczy.

Raczej nikt tutaj nie mial na mysli przeszukiwania dokumentacji w celu inspiracji :-)

asp
wannabe
wannabe
Posty: 719
Rejestracja: 02 lip 2006, 07:52
Lokalizacja: Krakow

#11

#11 Post autor: asp »

Proponuje zapomieć o dokumentacji. Na labie RS fizycznie nie ma czasu na przeszukiwanie dokumentacji, to jest wyścig z czasem! Poziom trudności pojedynczych zadań jest "umiarkowany tzn łatwy" ( polecenia do pojedynczych zadań i tak trzeba miec znane/przelabowane kilkanascie/kilkadziesiąt razy; bez tego szkoda jechać na lab i stracić pieniądze za opłatę).

Powtórze za dorvinem, że może warto więcej poćwiczyć.

tomaszpl
CCIE
CCIE
Posty: 132
Rejestracja: 30 sie 2005, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

#12

#12 Post autor: tomaszpl »

A ja wrecz przeciwnie, jesli autor watku wybral sciezke SECURITY to proponuje pamietac, ze dokumentacja jest dostepna i da sie z niej sensownie skorzystac. W tym przypadku nie jest to jakis super wyscig z czasem.

Nie ma sie co boksowac na opinie, jeden korzysta inny nie. Ja po doswiadczeniach przychyle sie do opini kktm - jak masz spaprac ktores z zadan "z konca", to lepiej zajrzyj do dokumentacji i upewnij sie.



T.

ODPOWIEDZ