CCIE Security Boot Camp w Warszawie

Pytania dt. certyfikacji CCIE oraz CCDE
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#16

#16 Post autor: frontier »

Zeby nie zakladac dodatkowych tematów, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony workbookiem (w cenie bootcampa). Moim zdaniem jest lepiej napisany od INE.
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

gubit
CCIE
CCIE
Posty: 589
Rejestracja: 27 paź 2003, 11:59

#17

#17 Post autor: gubit »

Czy termin 14 - 18 XI 2011 jest już pewny na 100%?

horac

#18

#18 Post autor: horac »

frontier pisze:Zeby nie zakladac dodatkowych tematów, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony workbookiem (w cenie bootcampa). Moim zdaniem jest lepiej napisany od INE.
tylko ten DRM to ... :evil:

Awatar użytkownika
myszasty
wannabe
wannabe
Posty: 175
Rejestracja: 02 lip 2007, 09:16

#19

#19 Post autor: myszasty »

gubit pisze:Czy termin 14 - 18 XI 2011 jest już pewny na 100%?
Nie kumam, na stronie jest że termin pewny, Janet wczoraj odpisała że przełożne na styczeń z powodu eventu Cisco..
O co chodzi??

Awatar użytkownika
pitt2k
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 61
Rejestracja: 14 sie 2007, 12:31

#20

#20 Post autor: pitt2k »

Hej,

Pierwszy termin byl w tygodniu w ktorym mamy swieto (11 listopad) wiec zostalo przelozone o tydzien. Teraz okazlo sie ze jest Cisco Expo i znowu trzeba przeniesc bo ludziom niepasuje.
Tak wiec, wg. moich najlepszych informacji nowy termin to 12 grudzien.

Trwaja prace nad uzgodnieniem terminu ktory bedzie pasowal wszystkim lub wiekszosci.
Bede informowal na biezaco jak sie cos wyklaruje na 99-100%.

Pozdr,
Piotrek

Awatar użytkownika
Slomek.
CCIE
CCIE
Posty: 801
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:26

#21

#21 Post autor: Slomek. »

horac pisze:
frontier pisze:Zeby nie zakladac dodatkowych tematów, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony workbookiem (w cenie bootcampa). Moim zdaniem jest lepiej napisany od INE.
tylko ten DRM to ... :evil:
To może przy okazji się podpytam, czy jest możliwość otwierania tych materiałów np na Kindlu Amazona ? Jak się mają te materiały do tych IPX
Trecom.pl

horac

#22

#22 Post autor: horac »

Slomek. pisze:
horac pisze:
frontier pisze:Zeby nie zakladac dodatkowych tematów, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony workbookiem (w cenie bootcampa). Moim zdaniem jest lepiej napisany od INE.
tylko ten DRM to ... :evil:
To może przy okazji się podpytam, czy jest możliwość otwierania tych materiałów np na Kindlu Amazona ? Jak się mają te materiały do tych IPX
Nie ma takiej opcj zeby DRM micronics otworzyc na kindlu, bo kreaowany jest certyfikat i akceptowany po drugiej stronie, Windows depend jednym slowem, nawet na Linuks bez maszyny wirtualnej na ktorej jest MS nie da sie otworzyc, a po zatym jednokrotne otworzenie powoduje ze nie otworzysz juz tego pliku na innej maszynie, chyba ze napiszez do Janet ze masz nowa maszyne i potrzebujesz generacji nowego certyfikatu, a stary zostaje usuniety.

Awatar użytkownika
Slomek.
CCIE
CCIE
Posty: 801
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:26

#23

#23 Post autor: Slomek. »

horac pisze:
Nie ma takiej opcj zeby DRM micronics otworzyc na kindlu, bo kreaowany jest certyfikat i akceptowany po drugiej stronie, Windows depend jednym slowem, nawet na Linuks bez maszyny wirtualnej na ktorej jest MS nie da sie otworzyc, a po zatym jednokrotne otworzenie powoduje ze nie otworzysz juz tego pliku na innej maszynie, chyba ze napiszez do Janet ze masz nowa maszyne i potrzebujesz generacji nowego certyfikatu, a stary zostaje usuniety.
Dziękuję za cenne informacje i oszczędność nerwów. Pozostaję przy IE i IPX :D
Pozdrawiam serdecznie
Trecom.pl

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

#24

#24 Post autor: mihu »

tez bylem zainteresowany materialami Narbika do Security, ale DRM mnie skutecznie zniecheca, tym bardziej ze kazdy coraz czesciej korzysta z wielu urzadzen zamiennie.

Ponizej przeklejam odpowiedz od Janet na temat DRM, kompatybilnosci i drukowania.

"Unfortunately we only use Locklizard. We tried to follow CISCO (they use locklizard) and I know that there are some bugs but for the most part, our customers have been happy. We have tried everything including watermarks but even that has not deterred the pirates. You can check the following Link for the operating system supported:

http://www.locklizard.com/pdf_security_technical.htm

We do issue two licenses so you can view it on two different computers and if for any reason you have to update your operating system, we will issue additional licenses. As far as printing, I agree it is a hassle and we only allow two prints and since these books are large, you must have a printer that can accommodate large jobs."


wlasnie zerknalem na czym dziala ten DRM, lista ponizej:

OPERATING SYSTEMS SUPPORTED - VIEWER & WRITER APPLICATIONS

Windows 2000 with service pack 3 or above
Windows 2003
Windows XP
Windows Vista
Windows 7
Mac OSX 10.4 and above (viewer software only)
For OSX 10.6 (Snow Leopard) Apple's Rosetta needs to be installed on Intel-based Macs

wiec jesli ktos korzysta z OSX i ostatnio zrobil upgrade do Liona to ma dodatkowo zabawe z wirtualna maszyna: Windows albo starszy OSX z supportem PPC :(
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

horac

#25

#25 Post autor: horac »

Tak, skutecznie chroni przed piratami... chyba tymi z USA.

Przeciez wystarczy to odpalic na VMware i przekopiowac obraz komus, wiec jak ktos chce to i tak to spiraci, a tak to tylko Micronics traci potencjalnych nabywcow uzalezniajac sie od pseudo bezpieczenstwa w postaci DRM, ograniczajac tym samym mobilnosc nauki na tabletach, smartfonach etc

Materialy Narbika do R&S lataja po sieci, ktos zrobil skan czy tam ladne zdjecia i zapisal w pdf wiec DRM to nie rozwiazanie, INE juz dawno poszlo do przodu pod tym wzgledem, zlikwidowali ten locklizard i DRMy i daja cos co jednak skusza ludzi do kupowania materialow a nie sciagania z sieci - Darmowy update dozywotni i to wystarczy zeby kupic zamiast sciagac bo sie oplaca taki interes, Micronics jednak mysli inaczej

P.S Sam mam tego DRMa i mnie chu.. strzela krotko mowiac bo czuje sie jak na lancuchu ;/

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#26

#26 Post autor: garfield »

Slomek. pisze:
horac pisze:
Nie ma takiej opcj zeby DRM micronics otworzyc na kindlu, bo kreaowany jest certyfikat i akceptowany po drugiej stronie, Windows depend jednym slowem, nawet na Linuks bez maszyny wirtualnej na ktorej jest MS nie da sie otworzyc, a po zatym jednokrotne otworzenie powoduje ze nie otworzysz juz tego pliku na innej maszynie, chyba ze napiszez do Janet ze masz nowa maszyne i potrzebujesz generacji nowego certyfikatu, a stary zostaje usuniety.
Dziękuję za cenne informacje i oszczędność nerwów. Pozostaję przy IE i IPX :D
Pozdrawiam serdecznie
Hej,

Z mojej strony mogę Ci powiedzieć że materiały warto mieć - merytorycznie są bardzo dobre i fajnie się uzupełniają z INE

Co do DRM i tylko jednej wspieranej platformy to powiem tyle - czytając je i tak warto mieć odpalonego jakiegoś dynamipsa czy coś innego żeby sobie labować (a tego na tablecie czy telefonie :!: również nie odpalisz)

Podsumowując: bardzo dobry produkt który mi pomógł w zdaniu laba i sposób otwierania go nie powinien sprawiać, że ludzie go nie kupią
Ja z niecierpliwością czekam na coś z rodziny SP w wykonaniu Narbika (może być i DRM) :twisted:
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#27

#27 Post autor: frontier »

Nagle wszyscy maja Kindle, Tablety, Linuksy, ucza sie ze smartfonów itp... wychodzi na to ze ja jeden jestem starej daty - mam wydrukowane, moge olówkiem popisac i sie ciesze :D

Wedlug mnie M. jest 100x lepsze od INE gdzie roi sie od bledów i jest po prostu nudno napisane. Ale mysle ze warto oba przerobic, ja tak tez zrobilem (no, prawie)
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#28

#28 Post autor: garfield »

frontier pisze: moge olówkiem popisac i sie ciesze...
w czytniku pdf'ów w GalaxyTab'ie też to można :P nawet kolorowe kredki do zaznaczania są :P

ale to wydawnictwo warto jak już pisałem czytać z Puttym w tle
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#29

#29 Post autor: frontier »

garfield pisze: ale to wydawnictwo warto jak już pisałem czytać z Puttym w tle
Ja wole SecureCRT :)
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

horac

#30

#30 Post autor: horac »

garfield pisze:
Slomek. pisze:
horac pisze:
Nie ma takiej opcj zeby DRM micronics otworzyc na kindlu, bo kreaowany jest certyfikat i akceptowany po drugiej stronie, Windows depend jednym slowem, nawet na Linuks bez maszyny wirtualnej na ktorej jest MS nie da sie otworzyc, a po zatym jednokrotne otworzenie powoduje ze nie otworzysz juz tego pliku na innej maszynie, chyba ze napiszez do Janet ze masz nowa maszyne i potrzebujesz generacji nowego certyfikatu, a stary zostaje usuniety.
Dziękuję za cenne informacje i oszczędność nerwów. Pozostaję przy IE i IPX :D
Pozdrawiam serdecznie
Hej,

Z mojej strony mogę Ci powiedzieć że materiały warto mieć - merytorycznie są bardzo dobre i fajnie się uzupełniają z INE

Co do DRM i tylko jednej wspieranej platformy to powiem tyle - czytając je i tak warto mieć odpalonego jakiegoś dynamipsa czy coś innego żeby sobie labować (a tego na tablecie czy telefonie :!: również nie odpalisz)

Podsumowując: bardzo dobry produkt który mi pomógł w zdaniu laba i sposób otwierania go nie powinien sprawiać, że ludzie go nie kupią
Ja z niecierpliwością czekam na coś z rodziny SP w wykonaniu Narbika (może być i DRM) :twisted:
No co do wartosci merytorycznej to sie zgadzam, wysoki poziom i ciekawie napisane, ale forma w jakiej jest sprzedawany produkt troche jednak pozostawia do zyczenia

ODPOWIEDZ