CCIE Security Boot Camp w Warszawie

Pytania dt. certyfikacji CCIE oraz CCDE
Wiadomość
Autor
horac

#31

#31 Post autor: horac »

pitt2k pisze:Hej,

Pierwszy termin byl w tygodniu w ktorym mamy swieto (11 listopad) wiec zostalo przelozone o tydzien. Teraz okazlo sie ze jest Cisco Expo i znowu trzeba przeniesc bo ludziom niepasuje.
Tak wiec, wg. moich najlepszych informacji nowy termin to 12 grudzien.

Trwaja prace nad uzgodnieniem terminu ktory bedzie pasowal wszystkim lub wiekszosci.
Bede informowal na biezaco jak sie cos wyklaruje na 99-100%.

Pozdr,
Piotrek
Bootcampa R&S tez sie to tyczy ?

tomaszpl
CCIE
CCIE
Posty: 132
Rejestracja: 30 sie 2005, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

#32

#32 Post autor: tomaszpl »

frontier pisze:Nagle wszyscy maja Kindle, Tablety, Linuksy, ucza sie ze smartfonów itp... wychodzi na to ze ja jeden jestem starej daty - mam wydrukowane, moge olówkiem popisac i sie ciesze :D

Wedlug mnie M. jest 100x lepsze od INE gdzie roi sie od bledów i jest po prostu nudno napisane. Ale mysle ze warto oba przerobic, ja tak tez zrobilem (no, prawie)

nie jestes jedyny hehe :-) ja tez wszytsko mam podrukowane i popisane, jakos nie wyobrazam sobie nauki jedynie z elektroniczna wersja materialow.
Jako, ze posiadam kupione INE oraz Narbika (security i R/S), moge ze swojego punktu widzenia subiektywnie stwierdzic, ze nie zaluje wydanej kasy. Stwierdzam tez, ze zabezpieczanie dokumentow jest co najmniej upierdliwe.
Niestety w mysl praw Murphiego doswiadczylem tez "krachu" drukarki podczas jedynego drukowania :-) w polowie drugieko pliku wielki xerox zbuntowal sie i wyswietlil napis z prosba o kontakt z serwisem :-). Nie bede cytowl wyrazow, ktore w dosc duzej ilosci uzylem jako epitetow w kierunku pomyslodawcy super security ;)

Awatar użytkownika
pitt2k
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 61
Rejestracja: 14 sie 2007, 12:31

#33

#33 Post autor: pitt2k »

horac pisze: Bootcampa R&S tez sie to tyczy ?
Z tego co wiem, to bootcamp R&S jest przelozony na 9 styczen a SEC na 12 grudzien.

Pozdr,
p.

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#34

#34 Post autor: frontier »

Niestety (dla mnie) zmieniono date BC Sec na 9-13 stycznia, co oznacza ze mnie nie bedzie bo nie moge wziac urlopu wtedy :(
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#35

#35 Post autor: frontier »

Dobra, zeby nie zakladac nowego watku to powiem ze jestem pod ogromnym wrazeniem bootcampa prowadzonego przez Piotra M. (bylem w maju 21-25) W koncu udalo mi sie dotrzec po drobnych perypetiach i naprawde warto bylo!
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

skrobul
fresh
fresh
Posty: 8
Rejestracja: 17 sty 2007, 15:11

#36

#36 Post autor: skrobul »

@frontier: krotkie pytanko - czy ten bootcamp byl przygotowany pod laba 4.0 w jakimkolwiek stopniu ?
Jestem na etapie poszukiwania bootcampa ktory przygotuje do 4.0, ale sytuacja nie wyglada zbyt ciekawie - IPExpert ma sesje tylko w stanach a ludzie z Micronicsa nie odpowiadaja na maile

horac

#37

#37 Post autor: horac »

skrobul pisze:@frontier: krotkie pytanko - czy ten bootcamp byl przygotowany pod laba 4.0 w jakimkolwiek stopniu ?
Jestem na etapie poszukiwania bootcampa ktory przygotuje do 4.0, ale sytuacja nie wyglada zbyt ciekawie - IPExpert ma sesje tylko w stanach a ludzie z Micronicsa nie odpowiadaja na maile
ja bym sie nie spodziewal wczesniej jak pod koniec 2012 jakiegos dobrego update od vendorow. Cisco postanowilo troche wypromowac nowe pudelka i pochwalic sie kupnem IronPorta wiec trzeba dac czas firmom szkoleniowym na update rackow i materialow.

Z drugiej strony sciezka byla tez troche przestarzala i sie nie dziwie, a Ironporta kupili w 2007 :P

skrobul
fresh
fresh
Posty: 8
Rejestracja: 17 sty 2007, 15:11

#38

#38 Post autor: skrobul »

zgadza sie... tylko szkoda tracic pol roku na nic-nierobieniu czekajac wiec sie rozgladam czy moze komus juz sie udalo wydac update. IronPorty mi nie straszne, bardziej obawiam sie bajerkow typu TrustSec i ISE.

horac

#39

#39 Post autor: horac »

Oj od razu nic nie robieniu, DMVPN, Get VPN, IPsec sie nie zmienil, warto na pewno polabowac nowe naty na ASA 8.4, IPSa, nowego ACSa.

a co do materialow, INE na pewno zmieni i bedzie to w ramach programu kupna i dozywotniej aktualizacji, Narbik chyba ma inna polityke i daje tylko update w ramach okreslonej wersji za free, a tak to trzeba placic.

Takze ja swoje materialy do Secu Narbika tez bede mial tylko do IOS Security Part a reszta bedzie nie aktualna.

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

#40

#40 Post autor: frontier »

skrobul pisze:@frontier: krotkie pytanko - czy ten bootcamp byl przygotowany pod laba 4.0 w jakimkolwiek stopniu ?
Jestem na etapie poszukiwania bootcampa ktory przygotuje do 4.0, ale sytuacja nie wyglada zbyt ciekawie - IPExpert ma sesje tylko w stanach a ludzie z Micronicsa nie odpowiadaja na maile
W zadnym stopniu nie byl pod laba 4.o :)

Zazwyczaj trzeba troche poczekac na update...
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

Awatar użytkownika
Dzastiz
CCIE
CCIE
Posty: 74
Rejestracja: 25 wrz 2011, 13:36
Lokalizacja: Warszawa

#41

#41 Post autor: Dzastiz »

Może ludzie z Micronicsa nie odpowiadają na maile, bo są zajęci update'owaniem workbooków do v4.0 ;-)
Widzę, że najbliższy bootcamp CCIE Sec planowany jest na 22-26.10 i nie zdziwiłabym się, jakby był już dostosowany do v4.0 - v3.0 będzie ważne jeszcze tylko przez 3 tygodnie po nim.
Knowledge is power.

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#42

#42 Post autor: garfield »

Dzastiz pisze:Może ludzie z Micronicsa nie odpowiadają na maile, bo są zajęci update'owaniem workbooków do v4.0 ;-)
Widzę, że najbliższy bootcamp CCIE Sec planowany jest na 22-26.10 i nie zdziwiłabym się, jakby był już dostosowany do v4.0 - v3.0 będzie ważne jeszcze tylko przez 3 tygodnie po nim.
Ci ludzie z Micronicsa to żona Narbika więc na odpowiedź na maile zawsze chwilkę się czeka:)
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

skrobul
fresh
fresh
Posty: 8
Rejestracja: 17 sty 2007, 15:11

#43

#43 Post autor: skrobul »

Udalo mi sie skontatkowac z Piotrem, potwierdzil ze nowa wersja bootcampa dopiero pod koniec tego roku / poczatek 2013. Wiec pozostaje tylko czekac i w miedzyczasie zajac sie labami na wlasna reke :)

ODPOWIEDZ