CCIE Security Oficjalny podręcznik

Pytania dt. certyfikacji CCIE oraz CCDE
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

CCIE Security Oficjalny podręcznik

#1

#1 Post autor: marcins »

CCIE Security Oficjalny podręcznik przygotowujący do egzaminu
Henry Benjamin
Warszawa 2004, wydanie I
Seria: Cisco Press
620 stron, format: B5, oprawa: miekka
ISBN: 83-7279-390-5
71.9 zł

http://www.mikom.pl/MPORTALX/BookDetail ... OOKID=1179

MF
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 02 sty 2004, 12:02
Lokalizacja: Poznan

#2

#2 Post autor: MF »

bardzo marne tlumaczenie, ale warto przeczytac , wiedzy nigdy nie za wiele :)

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

Re: CCIE Security Oficjalny podręcznik

#3

#3 Post autor: frontier »

marcins pisze:CCIE Security Oficjalny podręcznik przygotowujący do egzaminu
Henry Benjamin
Warszawa 2004, wydanie I
Seria: Cisco Press
620 stron, format: B5, oprawa: miekka
ISBN: 83-7279-390-5
71.9 zł

http://www.mikom.pl/MPORTALX/BookDetail ... OOKID=1179
Prawde powiedziawszy to ksiazki wyd. Mikom dot. Cisco (o innych sie nie wypowiem bo nie widzialem) sa zenujaco beznadziejnie przetlumaczone! Ja nie wiem jak Cisco i ich polityka jakosci zezwala na uzywanie przez takie dziadostwa tekstow w stylu: "Jedyny autoryzowany podrecznik do Akademii Sieciowej Cisco"!!! Moj kolega co pracuje w AS podjal sie ambitnego celu korekty... No wiec wzial oryginal 2 roku i zaczal porownywac... Jak skonczyl, moglem zobaczyc efekt - na niektorych stronach bylo az czerwono! Masa bledow kazdego rodzaju! Translator chyba lepiej tlumaczy, przynajmniej nie gubi i nie zamienia cyferek...

slimak

#4

#4 Post autor: slimak »

zaloze sie ze cisco press nawet nie sprawdza tlumaczen - ktos pewnie kupuje jakas licencje na przetlumaczenie i wsio. Jakby o tym wiedzieli to napewno by sie na to nie godzili :?

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#5

#5 Post autor: Seba »

Jeśli chodzią o tę książeczkę to tylko oryginał ma jakąś wartość, pomimo dość dużej ilości błędów. Jeśli chodzi o przydatność to i tak chyba nie jest wystarczająca do zdania egzaminu written CCIE Sec.

badam
member
member
Posty: 16
Rejestracja: 26 cze 2004, 13:02

#6

#6 Post autor: badam »

Dla mnie Mr Benjamin jest S P A L O N Y jako autor książek po tym co widziałem w "Practical Studies: Routing". Błąd goni błąd, a o tym że nie przesadzam świadczy oficjalna errata z CiscoPressu.

Ale, z drugiej strony zawsze łatwiej krytykować niż tworzyć :)


badam

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#7

#7 Post autor: Seba »

Dla mnie Mr Benjamin jest S P A L O N Y jako autor książek po tym co widziałem w "Practical Studies: Routing". Błąd goni błąd, a o tym że nie przesadzam świadczy oficjalna errata z CiscoPressu.
Co by nie powiedzieć, ogólnie o książkach Cisco Press, to błędy oczywiście są (ale gdzie ich nie ma), ale errata jest dostępna oczywiście za free, co już nie u wszystkich wydawców występuje.

Ksiązki z CP są lepsze i gorsze, ale ogólnie oceniam je pozytywnie, szczególnie w punktu widzenia przydatności do certyfikacji różnych.
Owszem nowe są drogie jak na polskie warunki, ale używane można wychaczyć za rozsądne pieniądze (jak "pyknę" laba CCIE Sec będę miał parę na zbyciu :twisted: )

Jeśli chodzi o szczegółowość opisu niektórych zagadnień to jak komuś wyda się za mało to --> RFC :wink:

gubit
CCIE
CCIE
Posty: 589
Rejestracja: 27 paź 2003, 11:59

#8

#8 Post autor: gubit »

Seba pisze: Ksiązki z CP są lepsze i gorsze, ale ogólnie oceniam je pozytywnie, szczególnie w punktu widzenia przydatności do certyfikacji różnych.
Calkowicie sie zgadzam i potwierdzam. Masz racje.
Seba pisze: Jeśli chodzi o szczegółowość opisu niektórych zagadnień to jak komuś wyda się za mało to --> RFC :wink:
Rowniez w pelni sie zgadzam. Gdy ksiazka za malo wnika, RFC potrafi bardzo pomoc, np. OSPF, BGP, HSRP itp.
Seba pisze: (jak "pyknę" laba CCIE Sec będę miał parę na zbyciu )
A wlasnie miales miec jakos niedlugo termin. Kiedy podchodzisz? Kiedy trzymac kciuki?
Powodzenia.

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#9

#9 Post autor: Seba »

A wlasnie miales miec jakos niedlugo termin. Kiedy podchodzisz? Kiedy trzymac kciuki?
Fakt, miał być 20 grudzień, ale właściwie jeszcze nie rozpocząłem przygotowań (takich intensywnych), więc przełożyłem się na 19 styczeń. Mam taki master plan, aby zrobić sobie prezent na imieniny (20tego) :wink:

Jednak przyznam, że na chwilę obecną nie jestem tego styczniowego terminu również pewien, ponieważ dopóki nie rozpocznę dedykowanych przygotowań z gwarancją min. m-ca czasu w labo, to nie ma to sensu. Nie chcę popełnić tych samych błędów co poprzednio.

Ale żeby było zgodnie z topic'em - będę korzystał z książek CiscoPress, oryginalnych.
Aha jeśli chodzi o książki o Cisco w języku Polskim to mam kilka sztuk, oto krótkie review:
- Routing Cisco TCP/IP dla profesjonalisty, wydawca PLJ- w 1999 zrobiła na mnie całkiem niezłe wrażenie, ale wtedy to jeszcze nie widziałem żadnego Cisco :wink: Właściwie to takie review po technologiach sieciowych, nie koniecznie tylko po routingu - ocena 3+
- Elementarz routing IP, Mikom - też '99, 200 stron, bardziej o routingu, błędy owszem, teraz bym nie kupił, ale 5 lat temu nie było większego wyboru - 3-
- Routing IP, Podstawowy Podręcznik - Mikom, rok 2000, review po technologiach, protokoły routingu, ogólna - 3,
- Tworzenie Bezpiecznych Sieci - Mikom, 2000, dobre (tak mi się wydawało) wprowadzenie do zagadnień związanych z security w Cisco, tłumaczenie nie najgorsze, co nie znaczy, że dobre, treść momentami lipa, a momentami całkiem ciekawie, swego czasu jedyna taka pozycja na rynku - 3+
- Zarządzanie wydajnością i błędami w sieciach cisco - Mikom, 2001, wersja skrócona w stosunku do oryginału, brak jeśli dobrze pamiętam 8 z 19 rozdziałów , ale to co jest nie jest najgorsze - 3
- Cisco Receptury - Helion 2004, całkiem ciekawa, szczególnie jeśli chodzi o zawartość, o tłumaczeniu ciążko się wypowiadać, ponieważ nie widziałem oryginału, są jakieś dziwne spolszczenia, ale wiedząc o co biega da się coś dopasować, ogólnie z polskojęzycznych najlepsza pozycja jaką mam, może są lepsze - dam 4

Wszystkie oceny dałem mając całkiem dobry humor, pierwsze trzy pozycje pamiętam jak przez mgłę, a w ocenie bazuję na dawnych wspomnieniach. Pozycje 4-5 przeglądałem nawet całkiem niedawno (w zeszłym roku), nie powalają, ale i nie szkodzą.
Recepturki całkiem miłe, nie powiem, że cały czas używam, ale kilka przydatnych rzeczy można wyszukać. Nie jest to jednak podręcznik,a raczej studium mniej lub bardziej skomplikowanych (niezbyt skomplikowanych) problemów z podanym "na tacy" rozwiązaniem.

pjeter
CCIE
CCIE
Posty: 1391
Rejestracja: 17 lis 2003, 17:29

#10

#10 Post autor: pjeter »

Seba pisze: - Routing Cisco TCP/IP dla profesjonalisty, wydawca PLJ- w 1999 zrobiła na mnie całkiem niezłe wrażenie, ale wtedy to jeszcze nie widziałem żadnego Cisco :wink: Właściwie to takie review po technologiach sieciowych, nie koniecznie tylko po routingu - ocena 3+
Pijesz moze do Routing TCP/IP Volume I (CCIE Professional Development) by Jeff Doyle ?

Według mnie jest to jedna z najlepszych pozycji CiscoPressu. Nie widzialem spolszczenia (moze i dobrze dla mojego zdrowia ;) ) ale oryginal, czesc I i II, sa po prostu rewelacyjne - rozbicie protokolow do pojedynczych bitow. Sa to obowiazkowe pozycje #1 do CCIE RS. Ocena 10/10. Nie moge jednak ocenic ich przydatnosci do CCIE Sec.
ww. ksiazeczki mozna znalesc na sieci w pdfach, jednak co oryginal to oryginal.
Polecam.
Natomiast spolszczenie "...na 3+" w takim razie odradzam.

Awatar użytkownika
gaph
CCIE / Instruktor CNAP
CCIE / Instruktor CNAP
Posty: 419
Rejestracja: 23 lip 2004, 21:16
Lokalizacja: Wrocław, Polska
Kontakt:

#11

#11 Post autor: gaph »

Seba pisze: - Cisco Receptury - Helion 2004, całkiem ciekawa, szczególnie jeśli chodzi o zawartość, o tłumaczeniu ciążko się wypowiadać, ponieważ nie widziałem oryginału, są jakieś dziwne spolszczenia, ale wiedząc o co biega da się coś dopasować, ogólnie z polskojęzycznych najlepsza pozycja jaką mam, może są lepsze - dam 4
Sprowadziłem sobie właśnie oryginał z Amazona
http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/ ... 22-6167920
- miód najwyższej klasy, aczkolwiek nie przeczytałem od deski do deski, bo mam zamiar ją sobie sprezentować pod choinkę 8)

pozdrawiam
Gaweł
| Few people know what actually goes on in the CCIE Lab, it's shrouded in mystery |
| and of course there's the NDA. | Sometimes our friends go to the lab |
| and return CCIEs. | Sometimes they don't return at all. |

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#12

#12 Post autor: Seba »

pjeter pisze: Pijesz moze do Routing TCP/IP Volume I (CCIE Professional Development) by Jeff Doyle ?
Owszem NIE :!: Oba tomy Routing TCP/IP to Biblia, bardzo dobra zawartość, a do tego "czytalność". Z tego co wiem, to nie ma polskiego wydania i chyba całe szczeście.
Przydatność - myślę, że dla każdego CCIE track może być przydatna, oczywiście, że dla R/S przede wszystkim, ale i inni powinni ją przerobić.
Mam oryginały, PDFy i ostatnio chm :wink:

A "Piłem" do tłumaczenia:
Cisco TCP/IP routing professional reference - Chris Lewis, McGraw Hill 1999

Awatar użytkownika
Kendo
wannabe
wannabe
Posty: 84
Rejestracja: 22 kwie 2005, 14:08
Lokalizacja: Łódź

#13

#13 Post autor: Kendo »

Właśnie sobie to CCIE Security Mikomu czytałem i pocieszałem się, że znam prawidłowe odpowiedzi na pytania na końcu każdego z rozdziałów.

Teraz widze że nie mam co do tego zaglądać, bo jeszcze jakieś błędy zapamiętam.

Jakby admin chciał knige na konkurs to mam jedną na zbyciu. :)
K.E.N.D.O.
Knight Engineered for Nocturnal Destruction and Observation

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#14

#14 Post autor: marcins »

Kendo pisze: Jakby admin chciał knige na konkurs to mam jedną na zbyciu. :)
zrob sam ko0nkurus :)
nie mam monopolu

ps. wlasnie niedlugo ma wyjsc 2nd editoon w/w ksiazki

Awatar użytkownika
Kendo
wannabe
wannabe
Posty: 84
Rejestracja: 22 kwie 2005, 14:08
Lokalizacja: Łódź

#15

#15 Post autor: Kendo »

Konkurs przeprowadzony przez admina daje większy prestiż.
Ja mogę zafundować nagrodę. Tak będzie chyba prościej.
K.E.N.D.O.
Knight Engineered for Nocturnal Destruction and Observation

ODPOWIEDZ