CCIE SP - lab w Brukseli

Pytania dt. certyfikacji CCIE oraz CCDE
Wiadomość
Autor
horac

#31

#31 Post autor: horac »

drake pisze:Update odnosnie sprawy dot. skrotu klawiszowego "ctrl+shift+7" - mam wstepna informacje od CCIE Lab operations, ale dam cyne jak mi jeszcze to potwierdza, bo wydaje mi sie ze zle zrozumialem feedback. Jesli jednak dobrze, to zakrawa to conajmniej na podanie do publicznej wiadomosci community CCIE. Ehhh....

UPDATE 2:
Potwierdzone, ze to labowy feature.
Argumentacja: Cisco lab operations uwaza, iz zapisywanie konfiguracji to zadanie kandydatow, najlepiej jak najczesciej, per exam policy. Hint: nie stosowac tej kombinacji klawiszy w przyszlosci.
Wg mnie jedno z drugim ma niewiele wspolnego, a argumentacja LAB operations to w stylu: sory stary, tak ma byc i tak jest... bo TAK.
Ehhh, zenada. Rozumiem gdyby byl to inny klawisz niz 7, ale 7 lezy obok 6, znany skrot klawiaturowy. Na egzaminie za 1500$. Sorry, ale to sie nie trzyma kupy i smierdzi celowym dzialaniem na niekorzysc kandydata.

To bedzie moj ostatni lab CCIE, widzac ze Cisco idzie w strone wirtualizacji labow (czyt. RS v5) i stawia sprawe tak otwarcie (czyt. bezczelnie).

@ kolegow z Cisco PL: moze da rade jakos tam poinformowac business unit zajmujacy sie labem SP i w przyszlosci pewnie RS, ze takie cos odbierane jest przez kandydatow jako zagrywka ponizej pasa i zdecydowanie nie fair. Nie za taka kase. Powinni usunac ten "feature" zeby poprawic dzialanie laba, tak dla "experience improvement". Wiecej nie komentuje, bo szkoda gadac.

Hejka! ;)
Hej drake, czytam twoja sprawe i jestem troche w szoku, ctrl+shift+7 powoduje reset wszystkich urzadzen zwirtualizowanych ? No to grubo. Pomylic sie kazdy moze i jeszcze brak jest okienka ktore wyskakuje z zapytaniem czy aby na pewno chce sie zrestartowac pudla ? Tylko leci reset po tej komibnacji...Wierzyc sie nie chce ze ktos nie dodal do kodu aplikacji glupiego okienka potwierdzenia

asp
wannabe
wannabe
Posty: 719
Rejestracja: 02 lip 2006, 07:52
Lokalizacja: Krakow

#32

#32 Post autor: asp »

Tak przy okazji z własnych doświadczeń zaleciłabym ostrożność w interpretacji "reakcji" proktorów na zadawane pytania o konkretny problem dotyczący któregoś z zadań z aktualnego zestawu egzaminacyjnego. Tak po czasie sądząc po ich reakacji i całokształcie laba to nie jestem pewna czy wogóle proctor zna aktulany zestawy egzaminacyjny ktory w dniu X jest odpalany ze sciezki Y; tak po czasie zadaje sobie filozoficzne pytanie to po co ewentulanie proktora wogóle pytać skoro na temat konkretnego problemu proctor w danej chwili może wiedzieć mniej niż ja ? :roll:

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#33

#33 Post autor: drake »

asp pisze:tak po czasie zadaje sobie filozoficzne pytanie to po co ewentulanie proktora wogóle pytać skoro na temat konkretnego problemu proctor w danej chwili może wiedzieć mniej niż ja ? :roll:
Zeby pozniej moc ocenic laba i proktora :) Generalnie powinien wiedziec co i jak, choc jak to w zyciu... roznie bywa.
Never stop exploring :)

https://iverion.de

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#34

#34 Post autor: drake »

horac pisze:Hej drake, czytam twoja sprawe i jestem troche w szoku, ctrl+shift+7 powoduje reset wszystkich urzadzen zwirtualizowanych ? No to grubo. Pomylic sie kazdy moze i jeszcze brak jest okienka ktore wyskakuje z zapytaniem czy aby na pewno chce sie zrestartowac pudla ? Tylko leci reset po tej komibnacji...Wierzyc sie nie chce ze ktos nie dodal do kodu aplikacji glupiego okienka potwierdzenia
Ano niestety tak jest, tez uwazam ze to mega wtopa ze strony Cisco i zagranie ponizej pasa, jako ze najwidoczniej intencjonalnie zakodowali ten "feature".
Jesli ktos planuje podejscie do laba, odradzam uzywac tego skrotu klawiaturowego i uzywac TCL.

Pozdruffka! :)
Never stop exploring :)

https://iverion.de

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#35

#35 Post autor: lbromirs »

drake pisze:Ano niestety tak jest, tez uwazam ze to mega wtopa ze strony Cisco i zagranie ponizej pasa, jako ze najwidoczniej intencjonalnie zakodowali ten "feature".
Tak, oczywiście. Dwa lata nad tym pracowaliśmy. Całe 70000 nas wszystkich.

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#36

#36 Post autor: drake »

lbromirs pisze:
drake pisze:Ano niestety tak jest, tez uwazam ze to mega wtopa ze strony Cisco i zagranie ponizej pasa, jako ze najwidoczniej intencjonalnie zakodowali ten "feature".
Tak, oczywiście. Dwa lata nad tym pracowaliśmy. Całe 70000 nas wszystkich.
Lukasz, nie trzeba byc sarkastycznym. Po prostu nie dociera do mnie argumentacja CCIE labs operations, ze to jest feature a nie bug, i ze wszystko dziala jak powinno i nalezy unikac wciskania tej kombinacji klawiszy bo polityka egzaminu dopuszcza awarie sprzetu. Sorry, ale chyba malo kto jest naiwny aby uwierzyc, ze to efekt awarii i ze dzieje sie to przez przypadek. Nie maja po prostu jaj, zeby przyznac sie do bledu, ot co. Tak najlatwiej.
Wcale nie jest to moja rozpaczliwa proba odwetu czy tez oczerniania po niezdanym egzaminie. Bylo, minelo i wcale mnie to nie ubodlo, wrecz przeciwnie. Jak nie teraz to nastepnym razem, egal. Ale uwazam osobiscie, ze przy egzaminie za 1500$ powinny obowiazywac zasady fair play, a akurat w tym wypadku Lab operations nie ma odwagi przyznac chociaz ze faktycznie cos moze byc nie tak i sie tym zajma, tudziez przyjrza blizej, zeby to wyeliminowac. To tyle w temacie :)

Pozdruffka!
Never stop exploring :)

https://iverion.de

Awatar użytkownika
wookasch
wannabe
wannabe
Posty: 164
Rejestracja: 03 cze 2009, 16:23
Lokalizacja: Berlin

#37

#37 Post autor: wookasch »

lbromirs pisze:Tak, oczywiście. Dwa lata nad tym pracowaliśmy. Całe 70000 nas wszystkich.
Sarkazm jest chyba malo konstruktywny i ma sie nijak do przedstawionego problemu i zrozumialej (i kulturalnie przedstawionej) krytyki Drake'a? :roll:

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#38

#38 Post autor: drake »

Lukasz, wiem ze ty nie piszesz labow, bo od tego w firmie macie product managera (Vincent Z.) i odpowiedni team. Niemniej jednak to wasza firma hostuje srodowisko testowe i pewnie wasi programisci je rozwineli. Wiec nie czuj sie personalnie wywolany, to bylo ogolne stwierdzenie.

Pozdruffka :)
Never stop exploring :)

https://iverion.de

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#39

#39 Post autor: lbromirs »

drake pisze:
lbromirs pisze:
drake pisze:Ano niestety tak jest, tez uwazam ze to mega wtopa ze strony Cisco i zagranie ponizej pasa, jako ze najwidoczniej intencjonalnie zakodowali ten "feature".
Tak, oczywiście. Dwa lata nad tym pracowaliśmy. Całe 70000 nas wszystkich.
Lukasz, nie trzeba byc sarkastycznym.
Trzeba, bo takie zarzuty są po prostu śmieszne Panowie.

Jest łańcuch dostawców - w tym firma, która przygotowuje platformę. Myślę, że nie mają zielonego pojęcia o tym, że taka kombinacja klawiszy jest naturalna dla ludzi pracujących z konsolą a z kolei z zespołu projektowego nikomu nawet nie przyszło do głowy, żeby zwrócić na to uwagę. Feedback przekazałem, dostałem informacje że jest znany ale jako taki nie jest niestety przyczynkiem do dyskusji o unieważnieniu egzaminu.

Kolejny już raz słyszę wprost na forum, że robimy coś świadomie złośliwie, żeby w sposób nie fair utrudnić Wam zdawanie egzaminu. Czuje się osobiście dotknięty, bo to po prostu niepoważne.

Ze swojej strony mogę zaoferować - rozumiejąc kontekst sytuacji - opłacenie kolejnego egzaminu. Odezwij się do mnie mailem proszę, mówię absolutnie serio.
drake pisze:Po prostu nie dociera do mnie argumentacja CCIE labs operations, ze to jest feature a nie bug, i ze wszystko dziala jak powinno i nalezy unikac wciskania tej kombinacji klawiszy bo polityka egzaminu dopuszcza awarie sprzetu. Sorry, ale chyba malo kto jest naiwny aby uwierzyc, ze to efekt awarii i ze dzieje sie to przez przypadek. Nie maja po prostu jaj, zeby przyznac sie do bledu, ot co. Tak najlatwiej.
To kwestia innej mentalności w odpowiedzi na pytania (ironia mode on)
drake pisze:Wcale nie jest to moja rozpaczliwa proba odwetu czy tez oczerniania po niezdanym egzaminie. Bylo, minelo i wcale mnie to nie ubodlo, wrecz przeciwnie. Jak nie teraz to nastepnym razem, egal. Ale uwazam osobiscie, ze przy egzaminie za 1500$ powinny obowiazywac zasady fair play, a akurat w tym wypadku Lab operations nie ma odwagi przyznac chociaz ze faktycznie cos moze byc nie tak i sie tym zajma, tudziez przyjrza blizej, zeby to wyeliminowac. To tyle w temacie :)
Nie wiesz nawet, jakiej piany dostałem po swoim SP, gdy okazało się że nawet emulując błąd na sprzęcie w swoim labie nie doszedłem do takiej emulacji na egzaminie, która zaliczana była jako dopuszczalne rozwiązanie. Błąd był znany i został poprawiony dopiero po dwóch latach, choć dojście do 'oficjalnie zaakceptowanej' sytuacji w której usługa nie działała ale konfiguracja była poprawna było liczone jako zadanie wykonane.

I zacisnąłem zęby, choć mi firma płaciła za podejścia, ale nie płaciła za dodatkowe dni życia zmarnowanego na frustracji i pouczaniu proktora, gdzie ma spojrzeć i jak interpretować wyniki debuga.

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#40

#40 Post autor: drake »

Nie chodzilo mi wcale o uniewaznienie egzaminu, tylko o wyjasnienie niepoprawnie wg mnie dzialania srodowiska testowego. Osobiscie mnie dotknelo podejscie lab operations i sam fakt zaistnienia tejze sytuacji. Niemniej jednak nie bede sie uzalal nad soba, bo nie mam tego w zwyczaju. Ja patrze zawsze do przodu, nie do tylu.

Co do roznic w mentalnosci to znam ta kwestie, niestety, ale nie chcialem pisac otwarcie na forum bo by mnie posadzono o anty-amerykanizm :) Amiland jest specyficzny i tyle (huh, pewnie zaraz sie inni koledzy/kolezanki odezwa...).

Odnosnie posadzania Cisco o intencjonalne dzialanie... zgadzam sie, ze moze to zbyt smialo wysunieta opinia, ale takie wlasnie mialem wrazenie i kazdy stojacy z boku tez by zapewne podobne wrazenie odniosl. Dzieki za wyjasnienie i podanie dalej, miejmy nadzieje ze odpowiedni team postara sie to poprawic.

Lukasz - dzieki serdeczne za chec oplacenia egzaminu, ale ten mam juz oplacony, podejscie w marcu. Cenie jednak bardzo chec pomocy, bo to potwierdza fakt ze na kolegow i kolezanki z Cisco PL mozna zawsze liczyc.

Pozdruffka! :)
Never stop exploring :)

https://iverion.de

ODPOWIEDZ