CCIE RS v.5

Pytania dt. certyfikacji CCIE oraz CCDE
Wiadomość
Autor
Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#16

#16 Post autor: Seba »

Zakładając, że managerowie programu R&S CCIE ogłoszą jutro laba v5, to zgodnie z dotychczasowymi praktykami nowa wersja nie wejdzie w życie przez najbliższe pół roku (najczęściej z plusem), więc nie wiem skąd ten luty. Muszę wejść na INE i zobaczyć co chłopaki kombinują, bo jak na moje to się coś nie klei, ale oczywiście nie można wykluczyć, że mają rację i wydarzy się tak jak to opisują na blogu. Czas pokaże, w końcu listopad już się rozpoczął.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
michal
wannabe
wannabe
Posty: 131
Rejestracja: 01 mar 2004, 21:58
Lokalizacja: ok. Gliwice

#17

#17 Post autor: michal »

http://blog.ine.com/2013/10/31/routing- ... -5-update/

Polecam - przynajmniej idą na rękę.

Awatar użytkownika
mstan
wannabe
wannabe
Posty: 94
Rejestracja: 18 lip 2013, 18:21

#18

#18 Post autor: mstan »

"Q) Do you feel strongly that the announcement will come out in November?
A) I do feel confident that the announcement will be in November but it could slip since they are trying to align the Cisco 360 update to the lab release."


I to wg mnie jest kluczowy element w tej kwestii :)

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

#19

#19 Post autor: martino76 »

Wyglada, ze nowa wersja CCIE RS bedzie faktem w styczniu , jak juz koledzy wyzej zaznaczyli link

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#20

#20 Post autor: Seba »

martino76 pisze:Wyglada, ze nowa wersja CCIE RS bedzie faktem w styczniu , jak juz koledzy wyzej zaznaczyli link
Ogłoszenie czy sesja na CL, a dostępność laba, to mogą być dwie różne rzeczy. Wystarczy popatrzeć na historię CCIE DC, czy zmian wersji 1 na 2 dla WLAN.
Zaczekajmy na oficjalne ogłoszenia.

Dodam, że jeśli ktoś się teraz uczy do v4, to nie jest tak, że nagle zdobyta w zakuwaniu i labowaniu wiedza się nam do niczego nie przyda. Można omijać jakieś tzw. corner case'y, ale podstawy z zakresu L2/L2.5/L3 czy pewnych serwisów sieciowych pozostaną niezmienne.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

huar
wannabe
wannabe
Posty: 169
Rejestracja: 28 paź 2008, 21:24

#21

#21 Post autor: huar »

Widać jak wiadomości z bloga ine zadziałały na czytelników. Wczoraj w Brukseli na koniec lutego było pełno miejsc, a teraz nie ma na koniec miesiąca a pojedyncze na początku.

EDIT 04.011.13:

brak terminów już do końca lutego, ani styczeń w brukseli... Podobnie inne centra. Przed oficjalnym ogłoszeniem. Wiec trochę niepoważne z ich strony by było ogłosić do końca lutego jak niektórzy by nie mogli się nawet zapisać po ogłoszeniu.
Ostatnio zmieniony 04 lis 2013, 10:30 przez huar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M1siek
member
member
Posty: 49
Rejestracja: 01 lut 2011, 01:17
Lokalizacja: Wrocław

#22

#22 Post autor: M1siek »

Dla mnie te zmiany o ile prognozy INE się sprawdzą to dobra wiadomość, do CCIE planowałem podchodzić i tak w 2015 więc obecnie będę obserwować zmiany na spokojnie i nadal dziergać laby i doktoryzować się, wiedza ta na pewno nie będzie stracona.
Dobrego Inżyniera ogranicza tylko wyobraźnia.

W drodze do CCIE... :)
LinkedIn

huar
wannabe
wannabe
Posty: 169
Rejestracja: 28 paź 2008, 21:24

#23

#23 Post autor: huar »

michal pisze:http://blog.ine.com/2013/10/31/routing- ... -5-update/

Polecam - przynajmniej idą na rękę.
Co ciekawe temat zniknął. Pod tym linkiem pustka na blogu tez ;)

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#24

#24 Post autor: Seba »

huar pisze:Co ciekawe temat zniknął. Pod tym linkiem pustka na blogu tez ;)
Hmm, czyżby jednak się pospieszyli z newsem? 8)
Powtórzę to raz jeszcze, jedyną wiarygodną informacją jest oficjalne ogłoszenie Cisco, wszystko inne to przypuszczenia, plotki, zgadywanka, etc.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

abdenago
wannabe
wannabe
Posty: 181
Rejestracja: 27 paź 2008, 12:19

#25

#25 Post autor: abdenago »

pewnie ine chcialo upłynnić troche materiałów do v4 przed ogłoszeniem v5 :)
Piotr

mikey81
wannabe
wannabe
Posty: 155
Rejestracja: 15 mar 2011, 15:55

#26

#26 Post autor: mikey81 »

Seba pisze:
huar pisze:Co ciekawe temat zniknął. Pod tym linkiem pustka na blogu tez ;)
Hmm, czyżby jednak się pospieszyli z newsem? 8)
Powtórzę to raz jeszcze, jedyną wiarygodną informacją jest oficjalne ogłoszenie Cisco, wszystko inne to przypuszczenia, plotki, zgadywanka, etc.
to jest chyby wystarczajaco oficjalne:

https://www.ciscolivemilan.com/connect/ ... ON_ID=3480

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#27

#27 Post autor: Seba »

mikey81 pisze:
Seba pisze:
huar pisze:Co ciekawe temat zniknął. Pod tym linkiem pustka na blogu tez ;)
Hmm, czyżby jednak się pospieszyli z newsem? 8)
Powtórzę to raz jeszcze, jedyną wiarygodną informacją jest oficjalne ogłoszenie Cisco, wszystko inne to przypuszczenia, plotki, zgadywanka, etc.
to jest chyby wystarczajaco oficjalne:

https://www.ciscolivemilan.com/connect/ ... ON_ID=3480
Patrz na mój komentarz powyżej; sesja na CiscoLive nie świadczy o tym, że wtedy wchodzi dany egzamin czy jego wersja, a jedynie o tym, że będą jakieś ogłoszenia/potwierdzenia wcześniejszych ogłoszeń.
W żadnym momencie nie napisałem, że zmian nie będzie, pisałem tylko, żeby na te wszystkie niepotwierdzone informacje patrzeć na spokojnie, czekając na oficjalne ogłoszenia, kiedy to dokładnie będzie powiedziane, kiedy wchodzi nowa wersja written/lab, jaki jest ostatni dzień egzaminu w obecnej wersji, jakies są zmiany jeśli chodzi o blueprint, etc.
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
mstan
wannabe
wannabe
Posty: 94
Rejestracja: 18 lip 2013, 18:21

#28

#28 Post autor: mstan »

Seba, latwo sie mowi "czekajcie spokojnie" jak juz sie ma R&S za soba :)
Z tego co sie orientuje wolne sloty w Brukseli znikaja blyskawicznie, ludzie wykupuja zapasy zywnosci, zeby labowac bez przerwy, bez koniecznosci wychodzenia z domu ;P

A tak na serio, ciekaw jestem czy wpis na blogu INE to ich przemyslane dzialanie, czy moze to wskutek tego "przecieku" Cisco przesunelo jakies terminy i INE bedzie ofiara wlasnego (byc moze) falstartu...

horac

#29

#29 Post autor: horac »

Ja czegos nie rozumiem, gdybym ja mial teraz wybierac miedzy v5 a v4 cieszylbym sie z v5. Bo w koncu ktos tez zrozumial ze labowanie rzeczy ktorych nikt nie uzywa mija sie z celem.

W dodatku caly lab ma byc zwirtualizowany to zle ? Nie trzeba bedzie kombinowac switchy L3 i bawic sie w specjalne konfiguracje QoS per pudlo. Lab bedzie w zasiegu kazdego komu chce sie uczyc i rozwijac.

Ja widze tu wiecej plusow jak minusow

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#30

#30 Post autor: Kyniu »

horac pisze:Ja widze tu wiecej plusow jak minusow
Zapominasz o jednej z bardzo podstawowych i zaszytych głęboko w naszych mózgach cesze człowieka - strachu przed zmianą, obawy przez nowym. Lepszy wróg stary bo poznany.

ODPOWIEDZ