CCIE RS v.5

Pytania dt. certyfikacji CCIE oraz CCDE
Wiadomość
Autor
michal_basta
CCIE
CCIE
Posty: 213
Rejestracja: 04 mar 2009, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

#31

#31 Post autor: michal_basta »

horac, dobrze wiesz, ze nie jest to egzamin, na ktory po prostu wystarczy pojsc dobrze przygotowanym i niewazne czym Cisco w Ciebie rzuci, to zdasz. Ciekawe ile osob, kumatych i dobrze przygotowanych, nie zdawalo ver. 4, bo sekcja troubelshooting ich mocno zaskoczyla i zle rozplanowali czas. Jesli ktos dwa lata tlucze workbooki do ver. 4 to raczej niechetnie ma ochote byc krolikiem doswiadczalnym za 8k pln. Gdybym za egzamin mogl zaplacic z tygodniowej pensji to nie byloby absolutnie zadnego problemu dla mnie.

karino
wannabe
wannabe
Posty: 67
Rejestracja: 26 paź 2011, 16:10

#32

#32 Post autor: karino »

Ja czegos nie rozumiem, gdybym ja mial teraz wybierac miedzy v5 a v4 cieszylbym sie z v5
Ale tu nie chodzi o kwestie co sobie wybiorę....


Jeśli możesz zdać CCIE i nic kompletnie nie zmieniać w założonym toku przygotowań, budżecie i innych to chyba oczywistym jest, że informacja do kiedy mogę to zrobić jest istotna.

Nie ma to kompletnie żadnego znaczenia czy jest to nowy czy stary wróg, a jedynie aby nic nie kombinować skoro konsekwentnie podążasz z planem więc po jakiego borowika kombinować na finiszu (choćby to miała być nawet mała kombinacja, to po co ?) ?


Oczywsitym też chyba jest, że jeśli ktoś nie planuje w najbliższym czasie podchodzić do laba to dla niego ta informacja ma tylko pozytywy w postaci ciekawszej wersji 5 :) (chyba, że ktoś woli się uczyć rzeczy specyficznych dla danej platformy).



Pozdro

horac

#33

#33 Post autor: horac »

Macie racje co do sensu zdawania v5 jak ktos sie pod v4 przygotowal ale Cisco zawsze powtarzam zawsze daje 6 miechow na zdanie starej wersji nawet jak nowa oglosza. Jezeli ktos jest na finiszu przygotowan v4 i blisko podejscia do laba to ma na to pol roku. Jezeli ktos jest daleko to nie widze problemu zeby zdawal 5. Co do workbookow, jak ktos kupil w INE i ma konto update zawsze ma za free, wiec nie generuje to nowych kosztow.

Jezeli ktos naprawde nie zdawal jeszcze v4 to wcale ten stary wrog nie jest jakos mniej straszny niz nowy, wykombinowane PFR, WCCP ipv6 netflow i reszta fajnych malo uzywanych ficzerow za ktore da sie dostac punkty tylko wtedy kiedy ktos cala dokumentacje przeryl. Wiecej nie powiem bo to juz i tak blisko NDA. W v5 te rzeczy maja wyleciec wiec bym sie zastanowil ktora wersje wybrac zwlaszcza jak ktos zaczal przygotowania

karino
wannabe
wannabe
Posty: 67
Rejestracja: 26 paź 2011, 16:10

#34

#34 Post autor: karino »

Nie interesuje się certami, więc nie wiedziałem o 6 miesiącach - lecz jeśli tak jest to być może warto się zastanowić czy kombinować czy zdawać to do czego się przygotowujemy od jakiegoś czasu.

michal_basta
CCIE
CCIE
Posty: 213
Rejestracja: 04 mar 2009, 20:17
Lokalizacja: Warszawa

#35

#35 Post autor: michal_basta »

Ja juz mam nieudane podejscie za soba i druga probe zabookowalem na marzec wiedzac, ze na pewno w miedzyczasie Cisco nie wprowadzi nowej wersji w terminie krotszym niz pol roku. Dlatego mocno mnie zirytowal post na INE, gdzie Brian twierdzil, ze 'slyszal' iz Cisco wprowadzi juz od marca, ale nigdy do konca wiary mu nie dawalem.

Zakladajac, ze Cisco w okolicach przelomu roku oglosi nowa wersje i w marcu znowu mi sie nie uda, to beda juz znane jasne zasady odnosnie v5 i wtedy faktycznie bede sie cieszyl, bo z pewnoscia zmiana bedzie na plus.

Nie zapominajmy o okresie docierania nowego egzaminu, jak chociazby OEQ ostatnim razem, ktore ostatecznie zostaly wycofane. Natomiast pieniadzy i frustracji z powodu egzaminow oblanych tylko z tego powodu (pozdro Garfield ;] ) nikt kandydatom nie wrocil. I tego kazdy chcialby uniknac.

Awatar użytkownika
krisator
wannabe
wannabe
Posty: 446
Rejestracja: 06 maja 2005, 18:35

#36

#36 Post autor: krisator »

Pytanie do forumowiczek i forumowiczów: czy ktoś przygotowuje się obecnie do Writtena v5.0 ?

Jeśli tak to z jakich materiałów korzystacie?


pozdrawiam,
K.

s2nt0
wannabe
wannabe
Posty: 129
Rejestracja: 10 mar 2011, 23:58
Lokalizacja: London

#37

#37 Post autor: s2nt0 »

Witam,

Ja troche dlubie, na dniach ukazala sie:

CCIE v5 Official cert guide vol 1

oprocz tego:
-https://www.youtube.com/user/RobRikerCi ... nin/videos
-ATC z INE
-Foundation workbook od Narbika, zeby tez czasem cos poklikac :)
why we doing this ? because LAB told us to..

Awatar użytkownika
vrankom
wannabe
wannabe
Posty: 1075
Rejestracja: 21 lis 2006, 10:27
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

#38

#38 Post autor: vrankom »

no Narbik napisal guide'a v5

ODPOWIEDZ