CCIE R&S v4 / v5 LAB routers

Pytania dt. certyfikacji CCIE oraz CCDE
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
krisator
wannabe
wannabe
Posty: 446
Rejestracja: 06 maja 2005, 18:35

CCIE R&S v4 / v5 LAB routers

#1

#1 Post autor: krisator »

Panie i Panowie,

chciałbym poznać Wasze opinie nt. budowy Laba do RS'a (obecnie v4 ale za chwilę może v5) w oparciu o Cisco CSR 1000v postawione na platformie wirtualizacji (KVM / VMware), co z kolei
można by w prosty sposób podłączyć do przełączników fizycznych...

Kosztowo nie wychodzi kosmos (oczywiście zależnie od licencji i ilości routerów) a może być prościej labować niż w GNS/Dynamips'ie...

Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia z CSR 1000v względem blueprint'a do R&S v4 ??
Czy przygotowania do CCIE R&S na sofcie IOS XE względem IOS mogą być istotne (z punktu widzenia negatywnego, bo pozytyw jest oczywisty...)?

Z góry dzięki za informacje / dyskusję.

horac

#2

#2 Post autor: horac »

Hej, bazowanie na IOS-XE przy v4 CCIE nie jest dobrym pomyslem. W szczegolnosci Cisco lubi bardzo sprawdzac czy ktos dokladnie przeczytal config guide/command reference do wersji softu z laba. Sa pewne features ktore dzialaja tylko na 12.4(15)T10. Nie moge powiedziec jakie by nie lamac NDA. W dodatku sa rozne implementacje technologii w zaleznosci od softu starsze/nowsze.

Na pocieszenie, jesli przeczytasz config guide/command reference pod 12.4(15)T10 i wylapiesz te roznice i bedizesz o nich pamietal to nic nie stoi na przeszkodzie zebys labowal na IOS-XE do CCIE R&S v4.

Awatar użytkownika
drake
CCIE
CCIE
Posty: 1593
Rejestracja: 06 maja 2005, 01:32
Lokalizacja: Dortmund, DE
Kontakt:

#3

#3 Post autor: drake »

Ja rowniez trzymalbym sie GNSa i zdalnych rackow, np. ine.

Pozduffka! :)
Never stop exploring :)

https://iverion.de

Awatar użytkownika
krisator
wannabe
wannabe
Posty: 446
Rejestracja: 06 maja 2005, 18:35

#4

#4 Post autor: krisator »

Dzięki za info

Zatem trzymam się jednak labów od INE 8)

Awatar użytkownika
borsuk
wannabe
wannabe
Posty: 92
Rejestracja: 13 maja 2010, 21:19

#5

#5 Post autor: borsuk »

Wygląda na to, że w styczniu dowiemy się, co tam dla nas Cisco szykuje ;)

https://www.ciscolivemilan.com/connect/ ... _ID=3480&t
"Passion is combination of utter joy and frustrational rage" -- Travis Rice

domi
wannabe
wannabe
Posty: 56
Rejestracja: 29 maja 2013, 14:03

#6

#6 Post autor: domi »

Wygląda na to, że w styczniu dowiemy się, co tam dla nas Cisco szykuje ;)
No i rozpoczyna się walka z czasem :D

ar3k
wannabe
wannabe
Posty: 127
Rejestracja: 18 gru 2009, 09:04
Lokalizacja: Worldwide

#7

#7 Post autor: ar3k »

horac pisze:Cisco lubi bardzo sprawdzac czy ktos dokladnie przeczytal config guide/command reference do wersji softu z laba. Sa pewne features ktore dzialaja tylko na 12.4(15)T10. Nie moge powiedziec jakie by nie lamac NDA.
nie wydaje mi sie bys naruszyl NDA skoro feature jest opisany w guide :P

Awatar użytkownika
borsuk
wannabe
wannabe
Posty: 92
Rejestracja: 13 maja 2010, 21:19

#8

#8 Post autor: borsuk »

No i rozpoczyna się walka z czasem :D
Ja się nie spieszę :) Za nieudane podejścia na pewno będę musiał zapłacić z własnej kieszeni, więc realistycznie patrząc na sprawę, kiepskim pomysłem jest podchodzenie do v4 a potem kolejny raz już do v5 - doświadczenie może się nie przenieść między wersjami (jeśli zmieni się formuła egzaminu). No chyba, że ktoś jest już bardzo blisko. Wtedy spinanie się może rzeczywiście ma sens.
IMHO zmiany, które nastąpią to FR->DMVPN, dojdzie IPSec, może L2VPN i nawet fajnie będzie się tego pouczyć (mam nadzieję, że nie będę sobie pluł w brodę za jakiś czas :>)
"Passion is combination of utter joy and frustrational rage" -- Travis Rice

ODPOWIEDZ