Bootcamp CCDE

Pytania dt. certyfikacji CCIE oraz CCDE
Wiadomość
Autor
lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#31

#31 Post autor: lbromirs »

garfield pisze:PS - ciekawi mnie czy przejęzyczenie z łączem "międzygalaktycznym" nie było ujawnieniem jakiegoś projektu nad którym pracują teraz prowadzący :P
Nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć :P

Awatar użytkownika
mikrobi
wannabe
wannabe
Posty: 247
Rejestracja: 31 gru 2003, 00:47

#32

#32 Post autor: mikrobi »

Gdyby ktoś czuł jeszcze potrzebę wyjaśnienia jednej z dzisiejszych 138 dygresji, czyli "który router generuje LSA-4", to służę jutro prostym wyjaśnieniem, show'ami oraz własnoręcznie wystruganym pcapem.

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#33

#33 Post autor: garfield »

mikrobi pisze:Gdyby ktoś czuł jeszcze potrzebę wyjaśnienia jednej z dzisiejszych 138 dygresji, czyli "który router generuje LSA-4", to służę jutro prostym wyjaśnieniem, show'ami oraz własnoręcznie wystruganym pcapem.
Tez przelabowałem i juz nie mam wątpliwości z LSA4 :)
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

horac

#34

#34 Post autor: horac »

ABR jak otrzyma lSA type 1 z flaga E ktora informuje ze zaistnial ASBR i nalezy powiadomic reszte kliki w
swojej area

wygralem cos ? :(

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#35

#35 Post autor: garfield »

horac pisze:ABR jak otrzyma lSA type 1 z flaga E ktora informuje ze zaistnial ASBR i nalezy powiadomic reszte kliki w
swojej area

wygralem cos ? :(
no i wlasnie nie masz racji :) Magia CCDE :D

area10-NSSA-----AREA0------AREA12
LSA4 zostanie wygenerowane dopiero na ABR pomiedzy AREA0 i AREA12
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

horac

#36

#36 Post autor: horac »

Ale ja przeciez napisalem ze ABR to generuje a nie ASBR, wiec gdzie sie pomylilem ? napisalem jak ABR otrzyma LSA type-1 z flaga E-bit na 1 to wtedy wygeneruje LSA type 4
Ostatnio zmieniony 08 maja 2014, 09:55 przez horac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mikrobi
wannabe
wannabe
Posty: 247
Rejestracja: 31 gru 2003, 00:47

#37

#37 Post autor: mikrobi »

garfield pisze:
horac pisze:ABR jak otrzyma lSA type 1 z flaga E ktora informuje ze zaistnial ASBR i nalezy powiadomic reszte kliki w
swojej area

wygralem cos ? :(
no i wlasnie nie masz racji :) Magia CCDE :D

area10-NSSA-----AREA0------AREA12
LSA4 zostanie wygenerowane dopiero na ABR pomiedzy AREA0 i AREA12
Pewnie obaj macie rację, i połowa internetu też, tylko nikt nigdy do informacji "ABR generuje LSA-4" nie dodaje informacji który.

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#38

#38 Post autor: garfield »

mikrobi pisze:
garfield pisze:
horac pisze:ABR jak otrzyma lSA type 1 z flaga E ktora informuje ze zaistnial ASBR i nalezy powiadomic reszte kliki w
swojej area

wygralem cos ? :(
no i wlasnie nie masz racji :) Magia CCDE :D

area10-NSSA-----AREA0------AREA12
LSA4 zostanie wygenerowane dopiero na ABR pomiedzy AREA0 i AREA12
Pewnie obaj macie rację, i połowa internetu też, tylko nikt nigdy do informacji "ABR generuje LSA-4" nie dodaje informacji który.
no przecież napisałem na którym :) - przyznaje teraz się wymądrzam ale wczoraj nie wierzyłem póki w labie nie zobaczyłem :)

LSA4 jest generowane NIE na ABR który laczy area NSSA z Area0 tylko na ABR pomiędzy Area0 a kolejna area
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#39

#39 Post autor: Deidara »

Wystarczy wiedzieć po co generowane jest LSA4 oraz to że LSA5 podczas przechodzenia przez ABR nie zmienia parametru ADV Router.
W przypadku który narysował garfield jeśli cokolwiek jest redystrubuowane w NSSA ląduje jako LSA 7 i jest zamieniane na LSA 5 na ABR. Innymi słowy ADV Router w database dla tego LSA5 będzie ABR pomiędzy NSSA(area 10) i Area 0. To z kolei oznacza że nie trzeba w area 0 rozgłaszać LSA 4 dla takich prefixow.
W przypadku area 12 sytuacja jest inna. Routery wewnątrz area 12 nie wiedzą na podstawie LSA1 i LSA2 skąd pochodzi ADV Router LSA5. Aby im to umożliwić ABR pomiędzy area 0 i area 12 generuje dodatkowo LSA4 do area 12 aby dorzucić informację o ADV Router należącym do LSA5.
I tyle.
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

ODPOWIEDZ