CCIE Data Center

Pytania dt. certyfikacji CCIE oraz CCDE
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
krisator
wannabe
wannabe
Posty: 446
Rejestracja: 06 maja 2005, 18:35

CCIE Data Center

#1

#1 Post autor: krisator »

Witam,

Czy ktoś z koleżanek lub kolegów na forum planuje lub przygotowuje się do certyfikacji CCIE Data Center?


K.

Awatar użytkownika
xal
CCIE
CCIE
Posty: 869
Rejestracja: 06 lip 2006, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

#2

#2 Post autor: xal »

Z mozołem...

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

#3

#3 Post autor: martino76 »

Prawdopodobnie bede sie przygotowywal ale sadze, ze dopiero od wrzesnia teraz robie sobie wakacje :)

Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2349
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

#4

#4 Post autor: gangrena »

DC jest ciekawą ścieżką i pewnie przymierzę się do writtena w tym roku, ale CCIE nie jest na liście priorytetów, więc lab może kiedyś przy okazji.

Awatar użytkownika
krisator
wannabe
wannabe
Posty: 446
Rejestracja: 06 maja 2005, 18:35

#5

#5 Post autor: krisator »

Super, w takim razie będzie się z kim konsultować przy wspólnej nauce :)

Ja planuję writtena na Q1/Q2 2015 (zaraz wakacje, później spooooro czytania a potem święta i znowu spoooro czytania/labowania) 8)


K.

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

#6

#6 Post autor: martino76 »

Czytałeś coś z tej listy, co warto przeczytać a co sobie można odpuścić? Co do dokumentacji nie będę się pytał bo to jest must be :). Dwie pierwsze pozycje czytałem jakiś czas temu zastanawiam się nad pozostałymi pozycjami.

Data Center Fundamentals
NX-OS and Cisco Nexus Switching: Next-Generation Data Center Architectures

Cisco Unified Computing System (UCS) A Complete Reference Guide to the Cisco Data Center Virtualization Server Architecture
I/O Consolidation In The Data Center
Storage Networking Fundamentals: An Introduction to Storage Devices, Subsystems, Applications, Management, and File Systems
Fibre Channel: Switched Fabric
Fibre Channel: A Comprehensive Introduction
Fibre Channel over Ethernet (FCoE)
Storage Networks Explained: Basics and Application of Fibre Channel SAN, NAS, iSCSI, Infiniband, and FCoE (Second Edition)
Storage Networking Protocol Fundamentals (Vol 2)
Cisco Storage Networking Cookbook: for NX-OS release 5.2 MDS and Nexus Family Switches
FCBR-2: Fibre Channel Bench Reference, Second Edition


Pozdr,

Awatar użytkownika
konradrz
CCIE
CCIE
Posty: 400
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:21
Lokalizacja: Singapore, SG
Kontakt:

#7

#7 Post autor: konradrz »

xal pisze:Z mozołem...
Utknąłeś na czymś szczególnym, czy po prostu na braku czasu?

Awatar użytkownika
xal
CCIE
CCIE
Posty: 869
Rejestracja: 06 lip 2006, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

#8

#8 Post autor: xal »

konradrz pisze:
xal pisze:Z mozołem...
Utknąłeś na czymś szczególnym, czy po prostu na braku czasu?
Utknąłem na czymś szczególnym, na braku czasu :-)

Awatar użytkownika
redhead
wannabe
wannabe
Posty: 99
Rejestracja: 19 lut 2009, 00:31

#9

#9 Post autor: redhead »

Moze ktos napisac jak sie uczycie do laba? Pewnie niektorzy mają dostęp w pracy, a ci co nie mają?

O ile z UCS i N1KV nie mam problemu, to z dostapem do MDS czy N7/5K juz kiepsko.
Kupno Nexusów do domu raczej nie wchodzi w rachube.
Ale MDS to juz inna bajka.
Kupował ktos do domu 9216i/9124 zeby pobawic sie zonningiem, NPVI... Jest w ogole sens?
Czy raczej Nexus/MDS zostawiac na RackRentals?

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

#10

#10 Post autor: martino76 »

redhead pisze:Moze ktos napisac jak sie uczycie do laba? Pewnie niektorzy mają dostęp w pracy, a ci co nie mają?

O ile z UCS i N1KV nie mam problemu, to z dostapem do MDS czy N7/5K juz kiepsko.
Kupno Nexusów do domu raczej nie wchodzi w rachube.
Ale MDS to juz inna bajka.
Kupował ktos do domu 9216i/9124 zeby pobawic sie zonningiem, NPVI... Jest w ogole sens?
Czy raczej Nexus/MDS zostawiac na RackRentals?
Jeśli nie masz dostępu w pracy to pozostaje wynajęcie racka w INE lub IPexpert. Jeśli masz dostęp do Cisco Gold Lab to tam również możesz trochę polabować.

Pozdro,

Awatar użytkownika
redhead
wannabe
wannabe
Posty: 99
Rejestracja: 19 lut 2009, 00:31

#11

#11 Post autor: redhead »

Szkoda. Myslalem ze moznaby malym kosztem kupic pare malych MDS. Skoro i tak stare serwery i storage mam.
A tokeny w wiekszosci na Nexus5/7K

Awatar użytkownika
konradrz
CCIE
CCIE
Posty: 400
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:21
Lokalizacja: Singapore, SG
Kontakt:

#12

#12 Post autor: konradrz »

Tak żeby dopełnić wątek.
Jeśli wam pracodawca płaci za kurs, to naprawdę polecam DCX-kursy.
DCXUF i DCXUC. Oba prowadzone pod egidą Advanced Services (instruktorzy z firm zewnętrzych, ale nie pajace jakieś, ale CCIE-goście), na labach sprzęt Cisco-Cisco (żadne emulatory, każdy dostaje ileśtam żywych pudełek, żadnego współdzielenia jak u INE/IPE gdzie 7k jest współdzielony -- gratuluję robienia Storage VDC), szkolenie trwa 10 dni, zero teorii właściwie, same klepanie konfigów (myślisz, że masz frustracje w życiu? heh), plus można się na "ekstra tydzień dostępu do sprzętu" promocję załapać.
Po kursie egzamin jest... banalny?

Edit: aha, nie można nic nie umieć nie idąc na te kursy. Serio. Bo nie ma teorii. I "proktor" nie będzie Ci tłumaczył co to jest Galois Counter Mode czy Node Port ID Virtualization czy Designated Forwarder w (martwym prawie) FabricPath.
Kurs jest bardzo milczący (5-8 osób klepiących w klawisze po 10-12 godzin dziennie) i każde pytanie powoduje że inni podnosza głowy "o co ten kolo znowu się proktora pyta". Masz to umieć już wcześniej i tyle. Inaczej pieniądze w błoto (kurs tani nie jest, to jest opłata za sprzęt i trudne zagadnienia, nie za naukę).

Edit2: ja pisałem część FC/FCoE. Będziecie mnie nienawidzi(e)ć -- pomimo że i tak uprościli moją część, te fajfusy z L@C.

Edit3: nie, nie dostaję z tego tytuły żadnych royalties ani nic. Nie jestem "snake oil" sprzedawcą. To naprawdę dobre kursy.

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

#13

#13 Post autor: martino76 »

konradrz pisze:Tak żeby dopełnić wątek.
Jeśli wam pracodawca płaci za kurs, to naprawdę polecam DCX-kursy.
DCXUF i DCXUC. Oba prowadzone pod egidą Advanced Services (instruktorzy z firm zewnętrzych, ale nie pajace jakieś, ale CCIE-goście), na labach sprzęt Cisco-Cisco (żadne emulatory, każdy dostaje ileśtam żywych pudełek, żadnego współdzielenia jak u INE/IPE gdzie 7k jest współdzielony -- gratuluję robienia Storage VDC), szkolenie trwa 10 dni, zero teorii właściwie, same klepanie konfigów (myślisz, że masz frustracje w życiu? heh), plus można się na "ekstra tydzień dostępu do sprzętu" promocję załapać.
Po kursie egzamin jest... banalny?

Edit: aha, nie można nic nie umieć nie idąc na te kursy. Serio. Bo nie ma teorii. I "proktor" nie będzie Ci tłumaczył co to jest Galois Counter Mode czy Node Port ID Virtualization czy Designated Forwarder w (martwym prawie) FabricPath.
Kurs jest bardzo milczący (5-8 osób klepiących w klawisze po 10-12 godzin dziennie) i każde pytanie powoduje że inni podnosza głowy "o co ten kolo znowu się proktora pyta". Masz to umieć już wcześniej i tyle. Inaczej pieniądze w błoto (kurs tani nie jest, to jest opłata za sprzęt i trudne zagadnienia, nie za naukę).

Edit2: ja pisałem część FC/FCoE. Będziecie mnie nienawidzi(e)ć -- pomimo że i tak uprościli moją część, te fajfusy z L@C.

Edit3: nie, nie dostaję z tego tytuły żadnych royalties ani nic. Nie jestem "snake oil" sprzedawcą. To naprawdę dobre kursy.
Masz jakies namiary na te kursy :) i czy mozna je zrobic w PL?


edit1: Widze ze najblizszy DCXUF Mar 30, 2015 w USA cena 4K$ :) szkoda, ze nie ma gdzies blizej.

Pozdro,

Awatar użytkownika
konradrz
CCIE
CCIE
Posty: 400
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:21
Lokalizacja: Singapore, SG
Kontakt:

#14

#14 Post autor: konradrz »

martino76 pisze:edit1: Widze ze najblizszy DCXUF Mar 30, 2015 w USA cena 4K$ :) szkoda, ze nie ma gdzies blizej.
DCXUC (UCS+1000v+ACE+cośtam) jest w Amsterdamie.
Ale fakt, DCXUF (7+5+MDS) to raczej USA albo Japonia albo co. Ale czasem bywa w Londynie, po prostu co miesiąc-czy-ile zaglądaj tam na stronę.

W teorii, jak jest zapotrzebowanie (czytaj: przynajmniej 4 osoby) to chyba można taki kurs nawet u klienta zrobić, nie tylko w Cisco.


Edit: dla tych co myślą "eee, UCS to łatwizna". Akurat proktorowałem przypadkowo DCXUC w Tokio, 7 gości z TACu, i opinie były "w życiu czegoś takiego nie widziałem" i "nie wiedziałem że coś takiego w ogóle istnieje".
Jak wspomniałem, potem prawdziwy egzamin jest "łeeeee, tylko tyyyyle".

Awatar użytkownika
PatrykW
wannabe
wannabe
Posty: 1742
Rejestracja: 31 paź 2008, 16:05
Lokalizacja: UI.PL / Ubiquiti Polska.pl
Kontakt:

#15

#15 Post autor: PatrykW »

konradrz pisze:
martino76 pisze:edit1: Widze ze najblizszy DCXUF Mar 30, 2015 w USA cena 4K$ :) szkoda, ze nie ma gdzies blizej.
DCXUC (UCS+1000v+ACE+cośtam) jest w Amsterdamie.
Ale fakt, DCXUF (7+5+MDS) to raczej USA albo Japonia albo co. Ale czasem bywa w Londynie, po prostu co miesiąc-czy-ile zaglądaj tam na stronę.

W teorii, jak jest zapotrzebowanie (czytaj: przynajmniej 4 osoby) to chyba można taki kurs nawet u klienta zrobić, nie tylko w Cisco.


Edit: dla tych co myślą "eee, UCS to łatwizna". Akurat proktorowałem przypadkowo DCXUC w Tokio, 7 gości z TACu, i opinie były "w życiu czegoś takiego nie widziałem" i "nie wiedziałem że coś takiego w ogóle istnieje".
Jak wspomniałem, potem prawdziwy egzamin jest "łeeeee, tylko tyyyyle".
Ja na codzien pracuje z UCS.
Musze przyznac, ze idzie sie pogubic. Ale jak sie zrozumie co i jak, to moze nie latwiza, ale jest po prostu ciekawiej :D
.ılı..ılı.

http://www.linkedin.com/in/pwojtachnio
Potrzebujesz projektu na studia z zakresu Cisco Packet Tracer & GNS ? Just give me call :)

Integrujemy i wspieramy IT :)
https://www.ui.pl | https://facebook.com/UIPolska

Jedyne rozwiązania Ubiquiti Networks w Polsce!
https://ubiquitipolska.pl | https://www.facebook.com/groups/Ubiquiti.Polska

ODPOWIEDZ