CCIE Data Center

Pytania dt. certyfikacji CCIE oraz CCDE
Wiadomość
Autor
zahir
wannabe
wannabe
Posty: 101
Rejestracja: 23 lis 2009, 20:59

#16

#16 Post autor: zahir »

konradrz pisze:czy Designated Forwarder w (martwym prawie) FabricPath.
Czesc Konradrz,

Czemu prawie martwym? Sa jakies inne mechnizmy wypierajace FabricPatha?

thx

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

#17

#17 Post autor: martino76 »

zahir pisze:
konradrz pisze:czy Designated Forwarder w (martwym prawie) FabricPath.
Czesc Konradrz,

Czemu prawie martwym? Sa jakies inne mechnizmy wypierajace FabricPatha?

thx
Nie wiem czy FP jest martwy ale masz open standard zwany TRILL, jest odpowiednikiem cisco FP.


Pozdro,

filipwar
CCIE
CCIE
Posty: 13
Rejestracja: 14 maja 2007, 21:50

#18

#18 Post autor: filipwar »

Odnośnie kursów DCXUC i DCXUF, ma ktoś doświadczenia ze szkoleniami z NIL Data Communications ? Widzę na ich stronie, że są dostępne obydwa kursy w Kwietniu i Czerwcu przyszłego roku w Słowenii. link
Widziałem też na liście oferowanych kursów z Global Knowledge - pytanie tylko czy nazbierają kandydatów. Ktoś rozważa w przyszłym roku ?

Awatar użytkownika
redhead
wannabe
wannabe
Posty: 99
Rejestracja: 19 lut 2009, 00:31

#19

#19 Post autor: redhead »

filipwar pisze:Ktoś rozważa w przyszłym roku ?
Ja pewnie pojde, chcialbym na dwa w malym odstepie czasu, ale nie wiem czy jest sens isc na DCXUC? Ciekawy jestem jak bardzo skomplikowane/dziwne rzeczy tam robią ludziska. Mam dosc spory projekt teraz rackmount ->ucs i tak sobie mysle czy zawracac sobie tym glowe. Dodatkowo N1kV uzywam praktycznie od kiedy sie pojawil i UCS tez pare lat uzywam.

Bede myslal po swietach, bo do laba mam jeszcze 6 miechow.

Awatar użytkownika
konradrz
CCIE
CCIE
Posty: 400
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:21
Lokalizacja: Singapore, SG
Kontakt:

#20

#20 Post autor: konradrz »

zahir pisze:
konradrz pisze:czy Designated Forwarder w (martwym prawie) FabricPath.
Czemu prawie martwym? Sa jakies inne mechnizmy wypierajace FabricPatha?
Trochę taki skrót myślowy. FabricPath będzie się miał dobrze jeszcze przez kilka lat ;) Ale...

FabricPath wymaga specjalnego sprzętu, specjalnych czipsetów. Właściwie działa tylko na trzech typach pudełek, i jest zero interoperability.
VXLAN nie. A daje Ci mniej więcej tą samą funkcjonalność.

Pomyśl, jakie technologie przetrwały latami - te vendor-specific, czy te "normalne". Tak, są ludzie używający EIGRP -- ale jest zdecydowanie większa rzesza używająca OSPF.
FabricPath (i TRILL) był wymyślony do rozwiązania problemu "wielkich płaskich sieci L2", które były wymagane przez dostawców wirtualizacji (VMware, HyperV). Ale ci dostawcy już rozwiązali ten problem (VXLAN, NVGRE), i sami chcą "dajcie nam dobrze skalowalną sieć L3, my sobie na niej nasze L2 potunelujemy".

Awatar użytkownika
redhead
wannabe
wannabe
Posty: 99
Rejestracja: 19 lut 2009, 00:31

#21

#21 Post autor: redhead »

filipwar pisze:Odnośnie kursów DCXUC i DCXUF, ma ktoś doświadczenia ze szkoleniami z NIL Data Communications ? Widzę na ich stronie, że są dostępne obydwa kursy w Kwietniu i Czerwcu przyszłego roku w Słowenii. link
Widziałem też na liście oferowanych kursów z Global Knowledge - pytanie tylko czy nazbierają kandydatów. Ktoś rozważa w przyszłym roku ?
Niestety NIL nie zrobi kursow w kwietniu i czerwcu. Teraz pisalem do nich i nie ma chetnych.
Ma mi odpisac o innych terminach i lokalizacjach.

Szukam tez jakies szkoly gdzie moglbym odbyc te dwa kursy w malym odstepie czasu.

Awatar użytkownika
xal
CCIE
CCIE
Posty: 869
Rejestracja: 06 lip 2006, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

#22

#22 Post autor: xal »

Niestety cena trochę powala, gdyby nie to to pewnie sam bym się wybrał...

itmind
wannabe
wannabe
Posty: 248
Rejestracja: 12 sie 2009, 09:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#23

#23 Post autor: itmind »

Ja byłem kiedyś w Cisco na kursie z UCS'ów który prowadził instruktor z NIL'a. Było to raczej szkolenie z podstaw ale wiedza była przystępnie przekazana.

Awatar użytkownika
pitt2k
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 61
Rejestracja: 14 sie 2007, 12:31

#24

#24 Post autor: pitt2k »

Gents,

Ja pracuje w AS Education wiec wiem jak to wyglada od srodka. Mozemy zrobic taki kurs w PL, ale musi sie zebrac odpowiednia ilosc chetnych. Byc moze cene tez da sie obnizyc.

Dajcie znac kto bylby chetny.

Pozdr,
p.

Awatar użytkownika
xal
CCIE
CCIE
Posty: 869
Rejestracja: 06 lip 2006, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

#25

#25 Post autor: xal »

Ja tak jak napisałem, jak cena będzie przystępniejsza :-) to chętnie

Awatar użytkownika
redhead
wannabe
wannabe
Posty: 99
Rejestracja: 19 lut 2009, 00:31

#26

#26 Post autor: redhead »

pitt2k pisze:Gents,

Ja pracuje w AS Education wiec wiem jak to wyglada od srodka. Mozemy zrobic taki kurs w PL, ale musi sie zebrac odpowiednia ilosc chetnych. Byc moze cene tez da sie obnizyc.

Dajcie znac kto bylby chetny.

Pozdr,
p.
Ja poprosze o info. Zalezy jakie dany by byly, ale jestem bardzo zainteresowany.

GK odpisal, ze w Amsterdamie tez jest zero chetnych na marzec :(

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

#27

#27 Post autor: martino76 »

pitt2k pisze:Gents,

Ja pracuje w AS Education wiec wiem jak to wyglada od srodka. Mozemy zrobic taki kurs w PL, ale musi sie zebrac odpowiednia ilosc chetnych. Byc moze cene tez da sie obnizyc.

Dajcie znac kto bylby chetny.

Pozdr,
p.
Tez bym sie pewnie pisal na taki event :) w Amsterdamie koszt kursu to 4000$ troche sporo jak za 5 dni szkoleania.

Pozdro,

filipwar
CCIE
CCIE
Posty: 13
Rejestracja: 14 maja 2007, 21:50

#28

#28 Post autor: filipwar »

Również się dołączam do listy chętnych.

Awatar użytkownika
konradrz
CCIE
CCIE
Posty: 400
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:21
Lokalizacja: Singapore, SG
Kontakt:

#29

#29 Post autor: konradrz »

Tak, właśnie się dowiedziałem że mam tydzień wolny ;) (ten DCXUC Amsterdam, 9-13 marca, to ja miałem proktorować)

O ile pamiętam, musi się 4 osoby zapisać, żeby kurs się odbył. Pewnie przy obniżce ceny będą wymagali 5-6 osób. A tu już na oko 3 osoby zainteresowane, czyli jedynym problemem pewnie jest znalezienie odpowiedniej daty.

Awatar użytkownika
redhead
wannabe
wannabe
Posty: 99
Rejestracja: 19 lut 2009, 00:31

#30

#30 Post autor: redhead »

Z pewnoscią zrobienie kursow w PL by pomoglo, to zawsze to taniej z hotelami, a moze nawet ktos w miescie na miejscu jest.
Zrobic jeden kurs w pierwszy tydzien miesiaca, drugi kurs w ostatni tydzien i tyle :D

ODPOWIEDZ