CCIE a Gold Partener

Pytania dt. certyfikacji CCIE oraz CCDE
Wiadomość
Autor
martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

CCIE a Gold Partener

#1

#1 Post autor: martino76 »

Witam,

Nie wiem czy odpowiedni dział, jeśli nie to można przenieść temat do odpowiedniego forum.

Mam pytanie do kolegów z Cisco odnośnie CCIE a partnerstwa Gold. Poprzednio pracowałem dla partnera w PL, teraz przeniosłem się do IE gdzie obecnie moja firma aplikuje na Golda. Pojawił się taki problem,ze mimo zmiany w moim profilu i przypisaniu go do obecnej firmy, nie możemy zaaplikować na Golda ponieważ poprzedni pracodawca musi dostarczyć release letter z następującymi informacjami. Poniżej info jakie dostaliśmy od Cisco
A CCIE release letter needs to include the following:
• written on the previous partner's company letterhead, signed by an authorized individual (including the signing individual's name and title in print)
• include the dates of employment which the CCIE was employed by the previous partner
• include the previous partner's approval/release statement indicating that they do not have any objections to the gaining partner using the CCIE for the new partner's certification
Szczerze to jestem zaskoczony tym, ze muszę zgłosić się do poprzedniego pracodawcy i prosić ich o jakiś release letter. Jak to wygląda i co można zrobić by moja certyfikacje CCIE jak najszybciej odpiąć od poprzedniego pracodawcy?


Pozdro,

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: CCIE a Gold Partener

#2

#2 Post autor: lbromirs »

To trochę inaczej, ale już tłumaczę:

Nowa firma, która Cię zatrudniła, nie może użyć Twojego statusu CCIE przez rok od czasu rozwiązania Twojej poprzedniej umowy o pracę, chyba że otrzyma właśnie ten release letter. Służy to zapobieganiu "podkupowaniu" CCIE pomiędzy Partnerami.

Twój poprzedni pracodawca ma natomiast dwie drogi: jeśli proaktywnie zwrócił się do Cisco że odchodzisz, ma 9 miesięcy na uzupełnienie strat. Jeśli tego nie zrobił i Cisco dowie się o tym "samo", Partner otrzymuje dwa miesiące i traci specjalizacje jeśli nie potrafi nadrobić problemu.

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

Re: CCIE a Gold Partener

#3

#3 Post autor: martino76 »

lbromirs pisze:To trochę inaczej, ale już tłumaczę:

Nowa firma, która Cię zatrudniła, nie może użyć Twojego statusu CCIE przez rok od czasu rozwiązania Twojej poprzedniej umowy o pracę, chyba że otrzyma właśnie ten release letter. Służy to zapobieganiu "podkupowaniu" CCIE pomiędzy Partnerami.
Trochę dziwna ta polityka, bo sam nie mogę decydować o tym do kogo ma być przypisany mój status CCIE. Jesli sam znajdziesz sobie nowego pracodawce, a później będziesz chciał przypisać swój status CCIE do nowego pracodawcy to jesteś uziemiony przez 12 m-cy. Z drugiej strony, płacisz sam za egzamin poświęcasz swój czas na naukę i kiedy odchodzisz z firmy X to ona ma prawo korzystać z wszelkiego rodzaju dobrodziejstw jakie daje partnerstwo. To, może powinno tez być coś w druga stronę, ze jeśli firma X z jakiś powodów nie będzie chciała wystawić takiego listu, to powinna ponieść jakieś koszty za profity jakie ma korzystając ze statusu CCIE. Pewnie nie jestem pierwszy i ostatni jaki miał taka sytuacje :)
lbromirs pisze:Twój poprzedni pracodawca ma natomiast dwie drogi: jeśli proaktywnie zwrócił się do Cisco że odchodzisz, ma 9 miesięcy na uzupełnienie strat. Jeśli tego nie zrobił i Cisco dowie się o tym "samo", Partner otrzymuje dwa miesiące i traci specjalizacje jeśli nie potrafi nadrobić problemu.
To jeśli teoretycznie zakładając nie dostane takiego listu to mogę poinformować Cisco, ze powinni sprawdzić firmę X pod względem wymogów partnerstwa :)


Pozdro,

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: CCIE a Gold Partener

#4

#4 Post autor: lbromirs »

martino76 pisze:
lbromirs pisze:To trochę inaczej, ale już tłumaczę:

Nowa firma, która Cię zatrudniła, nie może użyć Twojego statusu CCIE przez rok od czasu rozwiązania Twojej poprzedniej umowy o pracę, chyba że otrzyma właśnie ten release letter. Służy to zapobieganiu "podkupowaniu" CCIE pomiędzy Partnerami.
Trochę dziwna ta polityka, bo sam nie mogę decydować o tym do kogo ma być przypisany mój status CCIE.
Możesz. To wszystko kwestia Twojej zgody na użycie przez Twojego obecnego pracodawcę "numerka". Pamiętaj, że CCIE jest związany zawsze z osobą i nie masz powodu, dla którego CCIE zrobiony za własne pieniądze, oddawać "by default" do pracodawcy na potrzeby jego specjalizacji i certyfikacji. Jeśli natomiast fundował Ci egzamin i przygotowania pracodawca, pewnie będzie mniej elastyczny - to wszystko kwestia dogadania się na tym poziomie.
martino76 pisze:Jesli sam znajdziesz sobie nowego pracodawce, a później będziesz chciał przypisać swój status CCIE do nowego pracodawcy to jesteś uziemiony przez 12 m-cy.
To zależy od Twojej umowy z obecnym pracodawcą. W najgorszym wypadku (nie jesteś w stanie dogadać się z obecnym pracodawcą i zgłasza on do Cisco odejście CCIE, a następnie nie chce podpisać 'release letter' uznając, że Twój certyfikat jest "własnością" firmy) tak.
martino76 pisze:Z drugiej strony, płacisz sam za egzamin poświęcasz swój czas na naukę i kiedy odchodzisz z firmy X to ona ma prawo korzystać z wszelkiego rodzaju dobrodziejstw jakie daje partnerstwo.
Nie, wtedy tak jak pisałem powyżej - mówisz firmie 'mogę użyczyć swojego CCIE ale stawiam takie a takie warunki'. Są firmy, które fundują przygotowania i egzamin, takie które fundują tylko egzamin i takie, które nie chcą płacić za nic, a benefity chcą zabrać. Nie jest rolą Cisco regulować relacje pracownik<>pracodawca.
martino76 pisze:To, może powinno tez być coś w druga stronę, ze jeśli firma X z jakiś powodów nie będzie chciała wystawić takiego listu, to powinna ponieść jakieś koszty za profity jakie ma korzystając ze statusu CCIE. Pewnie nie jestem pierwszy i ostatni jaki miał taka sytuacje :)
Nie jest rolą Cisco regulować relacje pracownik<>pracodawca.
martino76 pisze:To jeśli teoretycznie zakładając nie dostane takiego listu to mogę poinformować Cisco, ze powinni sprawdzić firmę X pod względem wymogów partnerstwa :)
Nie teoretycznie, tylko mieliśmy już w Polsce takie przypadki. Na bardzo słabe podejście do pracownika przez Partnera, pracownik reagował zgłoszeniem sprawy do Cisco i najczęściej sprawa była bardzo szybko rozwiązywana. Jeśli Partner miał jakiegoś CCIE "w zanadrzu" przesuwał go sobie, jeśli nie miał, nagle nabierał ochoty dogadać się jakoś z odchodzącym CCIE.

Natomiast w przynajmniej dwóch znanych mi przypadkach Partner, który próbował w ten sposób "przechwycić" sobie CCIE, pauzował z specjalizacją przez rok, czekając na wygaśnięcie 'grace period'.

martino76
CCIE
CCIE
Posty: 883
Rejestracja: 17 gru 2010, 15:23
Lokalizacja: Barczewo

#5

#5 Post autor: martino76 »

Witam,


Dzięki za informacje mam nadzieje ze wszystko odbędzie się w cywilizowany sposób z poprzednim pracodawca, szczególnie ze sam płaciłem za egzamin :)


Pozdro,

bartek17
member
member
Posty: 26
Rejestracja: 05 lut 2015, 10:55

#6

#6 Post autor: bartek17 »

Jak sprawdzic ktora firma wykorzystuje moj numer?

ODPOWIEDZ