ccie written

Pytania dt. certyfikacji CCIE oraz CCDE
Wiadomość
Autor
lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#31

#31 Post autor: lbromirs »

Ugruntowanie wiedzy nie zaszkodzi.

Ja zdawalem najpierw CCNA, potem CCNP (i tu pierwszy raz poleglem na jednym z egzaminow do niego wtedy - Remote Access ;P), dopiero potem CCIE i CCDE.

Dzieki temu (powinienes) miec lepiej opanowana i ugruntowana wiedze o protokolach, razem ze wszystkimi kruczkami.

Oczywiscie jest paru CCIE ktorzy po prostu poszli zdawac CCIE i nie martwili sie o CCNA/CCNP, ale tak to juz jest, ze geniusze tez po swiecie chodza.

ryuuzakikira
member
member
Posty: 34
Rejestracja: 30 lip 2015, 17:45

#32

#32 Post autor: ryuuzakikira »

Ponieważ nie chce nowego tematu otwierać to liczę również na wasze opinie odnośnie certyfikatów językowych. Jakie polecacie i są uznawane przez pracodawców w czasie rekrutacji czy FCE czy CAE to dobry kierunek?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#33

#33 Post autor: garfield »

lbromirs pisze:...
Oczywiscie jest paru CCIE ktorzy po prostu poszli zdawac CCIE i nie martwili sie o CCNA/CCNP, ale tak to juz jest, ze geniusze tez po swiecie chodza.
i w tej chwili Aron sie zaczerwienił :P
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

Awatar użytkownika
konradrz
CCIE
CCIE
Posty: 400
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:21
Lokalizacja: Singapore, SG
Kontakt:

#34

#34 Post autor: konradrz »

ryuuzakikira pisze:Bo jak zrozumiałem ze wszystkich wypowiedzi taki myk z CCIE nikomu z was dotąd się nie udał
E, "nie udał". Ja CCNA zdałem z rok po CCIE (potrzebowałem do CCSI, dziwny wymysł).
Ale miałem ileś lat doświadczenia w supporcie EMC, więc egzamin był raczej prosty.

"Z ulicy" na CCIE się raczej nie idzie. (a NetAcad to taka ulica)

Awatar użytkownika
bigboss
CCIE
CCIE
Posty: 757
Rejestracja: 08 mar 2004, 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Kontakt:

#35

#35 Post autor: bigboss »

ryuuzakikira pisze:Ponieważ nie chce nowego tematu otwierać to liczę również na wasze opinie odnośnie certyfikatów językowych. Jakie polecacie i są uznawane przez pracodawców w czasie rekrutacji czy FCE czy CAE to dobry kierunek?
Pozdrawiam
Generalnie dobry pomysł, ale, może poza sektorem publicznym, nikt raczej na to nie zwraca uwagi w branży IT. Masz się porozumieć i czytać dokumentację a nie rozmawiać o pogodzie.

Wg mnie, jak już chcesz zostać inżynierem sieciowym i prosisz nas o radę, to może spróbuj zostać kobietą - mamy ostatnio wiele programów typu "Girls in IT", "Empowered Women's Network" itp.
No i w razie problemów z asymetrią kończyn górnych, nie masz problemu z jednoczesnym drapanem się po jajach i jedzeniem hot-doga, gdyż kobiety, jak wiadomo, hot-dogów nie lubią.

ryuuzakikira
member
member
Posty: 34
Rejestracja: 30 lip 2015, 17:45

#36

#36 Post autor: ryuuzakikira »

Panie BigBoss serio jesteś mistrzem ironii ale skończmy z nią.
Właśnie dlatego pytam się jaki językowe certyfikaty się przydadzą skoro na studiach w moim kierunku jedyna literatura była po angielsku czy to do prac (inz, mgr) czy to do wykładów. Poza tym czytaniem technicznej specyfikacji zajmowaliśmy się również np etsi 3gpp itd.
Dlatego pytam się teraz poważnie jakie certyfikaty są mile widziane, ponieważ większość audytów podczas rozmów to właśnie takie rozmowy o niczym.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#37

#37 Post autor: lbromirs »

garfield pisze:
lbromirs pisze: ...
Oczywiscie jest paru CCIE ktorzy po prostu poszli zdawac CCIE i nie martwili sie o CCNA/CCNP, ale tak to juz jest, ze geniusze tez po swiecie chodza.
i w tej chwili Aron sie zaczerwienił :P
Aron jest geniuszem. Dlatego jest moderatorem. Proste.
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2015, 09:37 przez lbromirs, łącznie zmieniany 5 razy.

horac

#38

#38 Post autor: horac »

ryuuzakikira pisze:Panie BigBoss serio jesteś mistrzem ironii ale skończmy z nią.
Właśnie dlatego pytam się jaki językowe certyfikaty się przydadzą skoro na studiach w moim kierunku jedyna literatura była po angielsku czy to do prac (inz, mgr) czy to do wykładów. .
Jezykowe, zadne

jachu_87
CCIE
CCIE
Posty: 100
Rejestracja: 22 cze 2010, 16:27

#39

#39 Post autor: jachu_87 »

Zgadzam się z Horac'iem. Zrobiłem CAE ale nigdy nie było to atutem przy rozmowach o pracę. Wystarczyło, że pogadałem z rekruterami po angielsku i/lub osobami technicznymi i to była jedyna weryfikacja znajomości języków obcych.

Ja również zacząłem od CCNA -> CCNP , później zrobiłem CCNA Security i CCNA oraz CCNP Wireless. Jak nabrałem trochę doświadczenia to zacząłem intensywniej myśleć o CCIE. Początkowo wydawało mi się, że jestem w stanie zdać laba w ciągu ok 1 roku jednak rzeczywistość zweryfikowała plany i walczyłem ok. 2 lat.

Życzę Ci wytrwałości i powodzenia :) Walcz o swoje lepsze jutro.

Awatar użytkownika
bigboss
CCIE
CCIE
Posty: 757
Rejestracja: 08 mar 2004, 11:03
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Kontakt:

#40

#40 Post autor: bigboss »

jachu_87 pisze: Życzę Ci wytrwałości i powodzenia :) Walcz o swoje lepsze jutro.
Jasne, podobnie jak ja tego życzę koledze ryuuzakikira.

Tylko przypomnę, że jego pierwszym pomysłem było, żeby zamiast CCNP zrobić "CCIE written". Co jak już tutaj wspomniano, nie jest żadnym certyfikatem i wpisywanie tego do CV może co najwyżej oszukać automatyczne skanery rekruterów.
Pozdrawiam z Wrocławia (no dobra, teraz z Wawy) - Mariusz @@@ Linkedin - zapraszam: http://pl.linkedin.com/in/trojanowski

aron
CCIE
CCIE
Posty: 561
Rejestracja: 05 paź 2004, 18:46
Lokalizacja: waw, PL

#41

#41 Post autor: aron »

lbromirs pisze:...

Aron jest geniuszem. Dlatego jest moderatorem. Proste.
Może zostańmy przy tym, że jestem po prostu moderatorem. Kolejności zdawanych egzaminów do tego nie mieszajmy ;)

ODPOWIEDZ