Sprzęt do laba - eBay?

Pytania dt. certyfikacji CCIE oraz CCDE
Wiadomość
Autor
Pagan
fresh
fresh
Posty: 3
Rejestracja: 03 paź 2004, 17:27

Sprzęt do laba - eBay?

#1

#1 Post autor: Pagan »

Witam,

Po mału zaczynam składać własnego laba do R&S. Na razie udało mi się kupić kilka routerków na Allegro. Ale tutaj trudno coś znaleźć w rozsądnej cenie.
Kilka razy pojawiały się tutaj opinie, żeby kupować na eBay. Rzeczywiście, ceny tam są bardziej przystępne. Może osoby, które zaopatrują się w ten sposób podzielą się swoim doświadczeniem.
Przede wszystkim interesuje mnie sposób finalizacji tranzakcji. Jakie są sposoby płatności, ile kosztuje transport, itp.

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#2

#2 Post autor: marcins »

sprzetu nie kupowalem ale kilka wnioskow nt ebay

placisz PayPal...ja zalozylem konto jak bylem w kanadzie jeszcze wiec podalem country canada a vise mam z pekao sa wiec..dziala

kolesie mowiacy ze nie shipuja za granice po dogadaniu sie wysla

nikt mnie nigdy nie oszukal.jak nie dostalem 2 ksiazek koles oddal kase...

super byloby miec kogos w usa i na niego wyslac sprzet.potem on wysle statkiem kilka zamowien ...

ceny sa ok. allegro to lipa...za 1600 licza sobie jak za zboze

Thom
wannabe
wannabe
Posty: 80
Rejestracja: 17 mar 2004, 23:47
Lokalizacja: Kraków

#3

#3 Post autor: Thom »

Moj znajomy dostal laba z 5cioma routrami z serii 2500 w tym ze 1 mial mniejsza ilosc pamieci niz deklarowana wiec musial dokupic aby wgrac IOS 12.x nastepnie w 2520 mial uszkodzony jeden interface (ktory nie pamietam) a tak ogolnie to dostal wszystko routery, switcha, okablowanie, ISDN sym + troche starej dokumentacji. Na poczatku roku sam mam zamiar cos takiego kupic ale chyba zalatwie to przez rodzine w Kanadzie (o ile jeszcze zyja ;-))
cheers
<<--- ;-)

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#4

#4 Post autor: peper »

A uwzgledniajac koszty dostawy zza oceanu do nas to jaka jest faktyczna roznica miedzy sprzetem z ebay a allegro? I czy celnicy nie chca przypadkiem jeszcze czegos od siebie dolozyc?

slimak

#5

#5 Post autor: slimak »

peper pisze:A uwzgledniajac koszty dostawy zza oceanu do nas to jaka jest faktyczna roznica miedzy sprzetem z ebay a allegro? I czy celnicy nie chca przypadkiem jeszcze czegos od siebie dolozyc?
mi sie wydaje ze jak ci wysyla cos osoba prywatna to celnicy nie maja nic do tego - ale moge sie mylic :?

slimak

#6

#6 Post autor: slimak »

Thom pisze: Na poczatku roku sam mam zamiar cos takiego kupic ale chyba zalatwie to przez rodzine w Kanadzie (o ile jeszcze zyja ;-))
cheers
no Thom chyba sie do ciebie na PW odezwe :twisted:

borys
wannabe
wannabe
Posty: 73
Rejestracja: 12 kwie 2006, 20:15
Lokalizacja: Ruda Śląska

#7

#7 Post autor: borys »

a jakie sa koszty przesylki z usa do polski ?

Awatar użytkownika
sebu
CCIE / Instruktor CNAP
CCIE / Instruktor CNAP
Posty: 843
Rejestracja: 03 cze 2005, 02:08
Lokalizacja: Warsaw, Poland
Kontakt:

#8

#8 Post autor: sebu »

borys pisze:a jakie sa koszty przesylki z usa do polski ?
zobacz tu
Jesteś ambitnym inżynierem i szukasz ciekawych projektów? Zapraszamy do współpracy w ramach NetFormers (stałej i projektowej). Info na PRV.

Work: http://netformers.pl
Linked-in: http://www.linkedin.com/in/strzelak

Awatar użytkownika
robert.pl
wannabe
wannabe
Posty: 160
Rejestracja: 15 maja 2006, 13:04
Lokalizacja: Lodz

#9

#9 Post autor: robert.pl »

Z USA trzeba uwazac zle trafisz pojdzie faktura i dowala clo z tego co pamietam.

Kupowalem na ebayu naszym europejskim - nie ma ogolnie problemow - zasada taka sama jak u nas kupowac od ludzi z duza iloscia komentarzy i transakcji. Platnosci proponuje tylko paypal - zaklada sie konto za darmo, lepiej nie placic bezposrednio karta kredytowa tylko wlasnie przez paypala.

Jezeli chodzi o shipping to najgorzej wychodzi tutaj przesylka z anglii (wychodzi relatywnie duzo za shipping) i angole czasami nie chca wysylac do adresow niepotwierdzonych przez paypala (a u nas to nie dziala ;( ). Najlepiej to wyglada z przesylkami z holandii, niemiec, austrii - ceny sa rowniez w wiekszosci przypadkow dobre.

Jeszcze jedna ciekawostka - ksiazki z amazon.co.uk sa nie tylko drozsze ale i przesylka jest drozsza niz jak sie kupuje z amazon.com (a przeciez samolot leci troche dluzej ;) ).

Czasami sa jakies fajne lot'y po 5/10 sztuk w dobrej cenie, jak ktos bedzie zainteresowany to chetnie tez na pare sztuk z takiego lot'a moge sie dolozyc.

Pozdr

alva
wannabe
wannabe
Posty: 73
Rejestracja: 19 maja 2006, 11:39
Lokalizacja: Warszawa

#10

#10 Post autor: alva »

robert.pl pisze:Czasami sa jakies fajne lot'y po 5/10 sztuk w dobrej cenie, jak ktos bedzie zainteresowany to chetnie tez na pare sztuk z takiego lot'a moge sie dolozyc.
A cóż to "lot" ?

Pozdr
A
"Czytanie ma przyszłość"

Awatar użytkownika
edie
wannabe
wannabe
Posty: 287
Rejestracja: 23 sty 2006, 09:42
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

#11

#11 Post autor: edie »

alva pisze:A cóż to "lot" ?

Pozdr
A
wiecej niz jedna sztuka, czyli hurtem
edie

Awatar użytkownika
robert.pl
wannabe
wannabe
Posty: 160
Rejestracja: 15 maja 2006, 13:04
Lokalizacja: Lodz

#12

#12 Post autor: robert.pl »

alva pisze: A cóż to "lot" ?
Lot listing
Sell similar items together in one listing to one buyer (a case of CDs, a mixed bag of baby clothes etc).

brakowalo mi slowa "hurtem" :), za wczesnie wstalem ;)

alva
wannabe
wannabe
Posty: 73
Rejestracja: 19 maja 2006, 11:39
Lokalizacja: Warszawa

#13

#13 Post autor: alva »

robert.pl pisze:
alva pisze: A cóż to "lot" ?
Lot listing
Powinno być do "Uśmiechnij się" ale tutaj jakoś pasuje:
co oznacza skrót LOT (w kontekście linii lotniczych oczywiście) ?
Later Or Tomorrow

Pozdr
A.
"Czytanie ma przyszłość"

borys
wannabe
wannabe
Posty: 73
Rejestracja: 12 kwie 2006, 20:15
Lokalizacja: Ruda Śląska

#14

#14 Post autor: borys »

Ale ja ogladalem niemieckiego i austriackiego ebaya to niekoniecznie trzeba placic paypal mozna czesto za pobraniem (per Nachnahme Cash On Deliver-tak pisze przynajmniej)
Wiec to bylby plus.
Co do Anglii to mi koles napisal ze do Warszawy 4 routery za 50GBPshipping natomiast w austriackim ebay koszty wysyki tez nie sa tanie i ida w paredziesiat Euro
Z USA koles mi tak odpisal co do shipping:
Number of units USPS 10 day shipping with no tracking UPS 5 day shipping with tracking
1 $89.99 $139.99
2 $129.99 $199.99
3 $169.99 $249.99
4 $209.99 $299.99

Awatar użytkownika
robert.pl
wannabe
wannabe
Posty: 160
Rejestracja: 15 maja 2006, 13:04
Lokalizacja: Lodz

#15

#15 Post autor: robert.pl »

borys pisze:Ale ja ogladalem niemieckiego i austriackiego ebaya to niekoniecznie trzeba placic paypal mozna czesto za pobraniem (per Nachnahme Cash On Deliver-tak pisze przynajmniej)
No pewnie mozna ale przez paypala jestes ubezpieczony w wiekszosci przypadkow i latwiej pozniej troche jezeli trafimy na oszusta (czego nikomu nie zycze). Niezaleznie od placenia warto w przypadku odbierania przesylki zawsze kurierowi pisac ze odebralo sie bez otwierania - to pomaga pozniej jezeli cos jest nie tak.

Shipping po europie zawsze wyjdzie jakies kilkadziesiat euro ale i tak wychodzi taniej niz w polsce kupowac.

ODPOWIEDZ