THE LAB

Pytania dt. certyfikacji CCIE oraz CCDE
Wiadomość
Autor
pbtst
CCIE
CCIE
Posty: 18
Rejestracja: 13 sty 2004, 20:51

THE LAB

#1

#1 Post autor: pbtst »

w poniedzialek mialem swoje pierwsze podejscie do r&s w brukseli i na szczescie lapa mi sie nie powinela

wbrew obiegowym opiniom proktor okazal sie milym jegomosciem i rozwial praktycznie wszystkie moje watpliwosci co do pytan, a mialem ich bodaj kilkanascie

w sumie uczylem sie od sierpnia 2003 najpierw do written potem moze przez dwa miesiace niezbyt intensywnie do laba. potem nastapila przerwa (jakies pol roku) i od konca sierpnia tego roku znowu zaczalem sie na serio uczyc (trzy miesiace mialem wyjete z zyciorysu)

z mojego pkt. widzenia kluczowa rzecza jest wiedza poparta praktyka. jak sie wie o co chodzi to nerwy nie graja duzej roli.

polecam uslugi IE - maja bardzo zdrowe podejscie i oferte zarowno dla tych co zaczynaja jak i dla tych co chca sie sprawdzic czy sa gotowi. ja skorzystalem z mock laba (na 3 tygdonie przed egzaminem - i mialem ponad 90pkt z kazdego laba) do ktorego dolaczaja swoj workbook z solucjami.

powodzenia dla wszystkich podchodzacych...

pozdro - pb, ccie#14225

p.s. dziekuje marcinowi za pomoc

gubit
CCIE
CCIE
Posty: 589
Rejestracja: 27 paź 2003, 11:59

Gratulacje!

#2

#2 Post autor: gubit »

Super!
Gratulacje wielkie!
Za pierwszym razem??? Kurcze, myslalem, ze to niemozliwe.
Jestes Wielki!
A jakie workbooki robiles? Tylko IE czy moze jeszcze cos? DOIT albo ipexpert?
Byles na bootcampie? Jesli tak to na jakim?
Z gory dzieki za odpowiedzi i jeszcze raz gratuluje.

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

Re: THE LAB

#3

#3 Post autor: marcins »

pbtst pisze:w poniedzialek mialem swoje pierwsze podejscie do r&s w brukseli i na szczescie lapa mi sie nie powinela
hehe gratuluje

pbtst pisze:polecam uslugi IE - maja bardzo zdrowe podejscie i oferte zarowno dla tych co zaczynaja jak i dla tych co chca sie sprawdzic czy sa gotowi. ja skorzystalem z mock laba (na 3 tygdonie przed egzaminem - i mialem ponad 90pkt z kazdego laba) do ktorego dolaczaja swoj workbook z solucjami.
ale NIE w przypadku security....to co robia z sec'iem to mozna nazwac paranoja..sprzedaja ksiazke bez ZADNYCH koncowych konfigow, nie mowiac o solutions guide..maja za to u mnie reche
do RS jest druga wersja...
pbtst pisze:p.s. dziekuje marcinowi za pomoc
hehehe :))) [/quote]

pbtst
CCIE
CCIE
Posty: 18
Rejestracja: 13 sty 2004, 20:51

#4

#4 Post autor: pbtst »

dziekuje

nie tylko mozliwe ale bardzo prawdopodobne jesli sie ma odpowiednie poklady wiedzy (nie mowie, ze ja mam) (na IE worskhopie byl jeden koles z moskwy, ktory naprawde duzo wiedzial, zdawal dzien po mnie i zdal tez za pierwszym razem)

glowny problem z tak duza niezdawalnoscia laba to problem z tym, ze ludzie nie zdaja sobie sprawy ile trzeba wiedziec zeby do egzaminu podejsc. zdarzaja sie przypadki (mysle ze dosyc czesto), ze ludzie po zdaniu ccnp kupuja workbooka i jada na egzam - nie trudno sie domyslic z jakim skutkiem. panowie z internetwork expert podzielili wiedze potrzebna do laba na 3 etapy i twierdza, ze osoby z ccnp sa ponizej pierwszego etapu (mysle ze to prawda bo porownujac moj poziom wiedzy po ccnp z obecnym moge powiedziec, ze wtedy naprawde gowno wiedzialem - teraz tez zreszta malo wiem, ale poziom jest nieporownywalny do tego po ccnp)
tak czy siak podstawa do zdania laba to nie workbook ale wiedza (ja czytalem glowne ksiazki od 4 do 2 razy (koniecznie ze zrozumieniem - nie zawadzi robic podane w nich przyklady) w czasie przygotowan do written i lab), do tego cco i doccd, groupstudy

owszem robilem ipexperta i doit ale moim zdaniem ie jest najlepszy, nastepnie doit (technologicznie wymagajacy ale z dziwnym "wordingiem")

aha robilem jeszcze laby z ccie routing and switching practice labs (ksiazka z 6 labami napisana przez proktora). laby niezbyt wymagajace ale maja pare fajnych ficzerow - troche sie z tego nauczylem. ksiazka jest mi juz zbyteczna - wiec jak ktos chce kupic to prosze bardzo (90pln) -tylko raz czytana

pozdro - pb

Awatar użytkownika
gaph
CCIE / Instruktor CNAP
CCIE / Instruktor CNAP
Posty: 419
Rejestracja: 23 lip 2004, 21:16
Lokalizacja: Wrocław, Polska
Kontakt:

#5

#5 Post autor: gaph »

Congrats! :D

pozdrawiam
| Few people know what actually goes on in the CCIE Lab, it's shrouded in mystery |
| and of course there's the NDA. | Sometimes our friends go to the lab |
| and return CCIEs. | Sometimes they don't return at all. |

Awatar użytkownika
Mike
wannabe
wannabe
Posty: 273
Rejestracja: 30 sie 2004, 18:31

#6

#6 Post autor: Mike »

ja sie zastanawiam czy tytul inzyniera Cisco tez trzeba odnawiac co jakis czas, tak jak jest to w przypadku CCNA/CCNP itp.



Pozdrwiam

:wink:

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#7

#7 Post autor: Seba »

Gratulacje!!!
:wink:


Do Mike'a
Recertyfikacja co 2 lata, ale tylko written.

Awatar użytkownika
puczek
CCIE
CCIE
Posty: 164
Rejestracja: 15 kwie 2004, 05:15
Lokalizacja: Chicago, IL
Kontakt:

#8

#8 Post autor: puczek »

Juz ci gratulowalem mailem i na czacie, ale pogratuluje znowu.

Gratulacje!

Puczek

Awatar użytkownika
miros
CCIE
CCIE
Posty: 25
Rejestracja: 23 paź 2004, 21:32
Lokalizacja: Chicago, IL

#9

#9 Post autor: miros »

Gratulacje! Wspaniale osiagniecie!

Awatar użytkownika
Mike
wannabe
wannabe
Posty: 273
Rejestracja: 30 sie 2004, 18:31

#10

#10 Post autor: Mike »

Seba pisze:Gratulacje!!!
:wink:


Do Mike'a
Recertyfikacja co 2 lata, ale tylko written.
w takim razie gra warta świeczki :wink:

pbtst
CCIE
CCIE
Posty: 18
Rejestracja: 13 sty 2004, 20:51

#11

#11 Post autor: pbtst »

Zeliwny, a ty tu skad?
pb

Awatar użytkownika
puczek
CCIE
CCIE
Posty: 164
Rejestracja: 15 kwie 2004, 05:15
Lokalizacja: Chicago, IL
Kontakt:

#12

#12 Post autor: puczek »

A jestem na tym forum juz od jakiegos czasu ...

Awatar użytkownika
manius
CCIE
CCIE
Posty: 823
Rejestracja: 08 wrz 2003, 09:02
Lokalizacja: Leighton Buzzard/UK
Kontakt:

#13

#13 Post autor: manius »

juz gratulowalem mejlowo ale tez zrobie to jeszcze raz boś chłopie dokonal wyczynu :)
Do tego co powiedziales dorzuce jeszcze jedna b.wazna rzecz :
Zrozumienie tego czego wymagaja w skrypcie ... Niby proste a jednak znakomita wiekszosc ludzi polewa wlasnie poprzez złe zrozumienie zadania.
Dlatego pytac , pytac i jeszcze raz pytac proktora, po to tam jest zeby pomagac (czasami sprytnie zadane pytanie potrafi wskazac odpowiedz - mnie jeszcze sporo brakuje do zadawania takich pytan ;) ).
Mnie Gert wq... przyznam szczerze i cos nie mam do niego cierpliwosci :) - nastepnym razem RTP , qmpel ostatnio byl i proktor byl b.pomocny .
Aczkolwiek to kwestia podejscia chyba , wielu sobie Gerta z kolei chwali :)

pozdro4all

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#14

#14 Post autor: marcins »

moze gert jet ok jak mu zona da :)
anyway z opini wychodzi ze mu nie daje czesto ;)

Awatar użytkownika
manius
CCIE
CCIE
Posty: 823
Rejestracja: 08 wrz 2003, 09:02
Lokalizacja: Leighton Buzzard/UK
Kontakt:

#15

#15 Post autor: manius »

i tak native speakers maja lepsza sytuacje wyjsciowa :)

moze sie ktos podzieli wiedza z dziedziny : jak dobrze zadac pytanie proktorowi zeby ten zdobyl sie na pomocna odpowiedz ? :D
Pomijam pytania banalne typu : nie dziala mi atm/fr , co mam zrobic ?

ODPOWIEDZ