Cisco Certified Architect?

Pytania dt. certyfikacji CCIE oraz CCDE
Wiadomość
Autor
horac

#46

#46 Post autor: horac »

odswieze z lekka temat, na stronie CISCO w piramidzie architekt jest wyzej od CCIE zatem, nie sluszne sa stwierdzenia ze CCDE/CCA to projektowanie a CCIE to implementacja technologii. Prostym przykladem nawet jest to ze do CCDP wymagane jest BSCI, a BSCI to nic innego jak implementacja, zatem poziom CCA To wiedza CCIE + CCDE + doswiadczenie, taki uber hiper kolejny klocek w piramidzie. Niestety osobiscie tez wolalbym zeby CISCO chcialo sie zrobic flashowa wersje piramidy obracanej i na jednym poziomie umieszczono CCA i CCIE, niestety woleli dodac kolejny klocek i tym samym zmusic mnostwo CCIE do refleksji. W jednym z wywiadow z Russem Whitem slyszalem jego stwierdzenie odnosnie CCA i CCDE, "deep understanding of technology" czyli CCA, CCDE ma byc potwierdzeniem nie tylko zdolnosci implementacyjnych (CLI, komendy etc) ale rowniez potwierdzeniem ogromnej wiedzy teoretycznej pozwalajacej nie tylko wdrazac ale rowniez projektowac, bo trudno mowic o optymalizacji routingu bez znajomosci teorii bardzo doglebnie. Wedlug mnie to jest wlasnie cel CCA i CCDE.

Odnosnie nizszych poziomow piramidy czyli Professional, na poczatku 2010 ma wejsc sekcja troubleshooting do CCNP zamiast ISCW i ONT, mysle ze to bardzo dobry pomysl, bcyc moze wzrosnie ranga CCNP a braindumperzy beda odpadac wlasnie na tym egzaminie. Jest to pewnie tez jakas forma prognozy CISCO co do szans zdania nowego CCIE R&S, z tego co widze od miesiaca chyba nikt nie zdal na calym swiecie ? to tak jakby CISCO chcialo powiedziec przez troubleshooting na pozomie Professional, chcesz miec CCIE R&S ? zrob CCNP, wykaz sie wiedza i umiejtnoscia rozwiazywania problemow na poziomie Professional a potem zajmij sie rozwiazywaniem problemow na poziomie Expert...

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#47

#47 Post autor: Deidara »

horac pisze: zrob CCNP, wykaz sie wiedza i umiejtnoscia rozwiazywania problemow na poziomie Professional a potem zajmij sie rozwiazywaniem problemow na poziomie Expert...
Nie obraź się, ale proponuję abyś nie udzielał rad w materii w której nie masz za dużego pojęcia. Próba porównania poziomu Professional do Expert jest delikatnie mówiąc śmieszna. Jak usiądziesz do CCIE i zobaczysz z jaką problematyką i w jakiej skali masz do czynienia wtedy się wypowaidaj.
Braindumperzy byli są i będą do póki Cisco nie wprowadzi egzaminu na prawdziwym labie na poziomie Pro. A i nawet wtedy egzamin musiałby się zmieniać co miesiąc żeby miało to ręce i nogi. Spotkałem w życiu nie jednego geniusza który zdał 3 egzaminy z 3 różnych działek tego samego dnia. Szkoda komentować. Niech każdy wyciągnie wnioski sam.

Pozdro z Lądka Zdrój
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

dorvin
CCIE
CCIE
Posty: 1688
Rejestracja: 21 sty 2008, 13:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#48

#48 Post autor: dorvin »

Kiedyś na CCNP był troubleshooting.... Baaardzo biedny, głównie z ciscowej metodologii testów, ale był. Bez porównania do CCIE.

Deidara,

Da się zdać kilka egzaminów jednego dnia i to bez czitowania. Popatrz na Sebę :)

Awatar użytkownika
Slomek.
CCIE
CCIE
Posty: 801
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:26

#49

#49 Post autor: Slomek. »

Deidara pisze:
Nie obraź się, ale proponuję abyś nie udzielał rad w materii w której nie masz za dużego pojęcia. Próba porównania poziomu Professional do Expert jest delikatnie mówiąc śmieszna. Jak usiądziesz do CCIE i zobaczysz z jaką problematyką i w jakiej skali masz do czynienia wtedy się wypowaidaj.
Sławeczku ale w pióreczka chyba za bardzo obrosłeś, naprawde "miły" ton wypowiedzi, taki karcąco-pouczajacy
Trecom.pl

horac

#50

#50 Post autor: horac »

Deidara pisze:
horac pisze: zrob CCNP, wykaz sie wiedza i umiejtnoscia rozwiazywania problemow na poziomie Professional a potem zajmij sie rozwiazywaniem problemow na poziomie Expert...
Nie obraź się, ale proponuję abyś nie udzielał rad w materii w której nie masz za dużego pojęcia. Próba porównania poziomu Professional do Expert jest delikatnie mówiąc śmieszna. Jak usiądziesz do CCIE i zobaczysz z jaką problematyką i w jakiej skali masz do czynienia wtedy się wypowaidaj.
Braindumperzy byli są i będą do póki Cisco nie wprowadzi egzaminu na prawdziwym labie na poziomie Pro. A i nawet wtedy egzamin musiałby się zmieniać co miesiąc żeby miało to ręce i nogi. Spotkałem w życiu nie jednego geniusza który zdał 3 egzaminy z 3 różnych działek tego samego dnia. Szkoda komentować. Niech każdy wyciągnie wnioski sam.

Pozdro z Lądka Zdrój

chodzilo mi o to ze TS to forma odpowiedzi cisco na typ zdajacych metoda brute-force albo cwaniakow nie zaleznie czy jest to CCNP czy CCIE.

Ty natomiast odebrales to jako zrownanie TS CCIE i TS CCNP, oczywiscie ze jest toznica i to duza i raczej nie podlega to dyskusji, ale TS ma byc nowa forma testu wiedzy praktyczniej zarowno tej wymaganej na CCNP jak i TS na poziomie CCIE

i radze jeszcze raz przeczytac zdanie ktore cytujesz, jasno z niego wynika fakt ze bez wiedzy CCNP nawet nie ma co myslec o nauce do CCIE, i nawet przez mysl mi nie przeszlo zeby porownywac TS CCNP do CCIE.

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#51

#51 Post autor: peper »

horac pisze:i radze jeszcze raz przeczytac zdanie ktore cytujesz, jasno z niego wynika fakt ze bez wiedzy CCNP nawet nie ma co myslec o nauce do CCIE, i nawet przez mysl mi nie przeszlo zeby porownywac TS CCNP do CCIE.
A ja znam takiego co od razu CCIE zrobił, też się da.
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

horac

#52

#52 Post autor: horac »

peper pisze:
horac pisze:i radze jeszcze raz przeczytac zdanie ktore cytujesz, jasno z niego wynika fakt ze bez wiedzy CCNP nawet nie ma co myslec o nauce do CCIE, i nawet przez mysl mi nie przeszlo zeby porownywac TS CCNP do CCIE.
A ja znam takiego co od razu CCIE zrobił, też się da.

pewnie, chyba nawet wiem o kim mowisz, ale wiedza CCNP jest czescia wiedzy CCIE wiec tak czy siak skoro zdal CCIE to zna materie CCNP bezproblemowo.

btw: ponoc kiedys nie bylo piramidki, byl tylko certyfikat CCIE ? prawda to jest ? wiec albo sie mialo CCIE albo nic

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#53

#53 Post autor: Deidara »

Slomek. pisze: Sławeczku ale w pióreczka chyba za bardzo obrosłeś, naprawde "miły" ton wypowiedzi, taki karcąco-pouczajacy
Oj tam od razu w piórka. Po prostu źle mnie zrozumiałeś. Chyba jestem ostatnią osobą której mógłbyś to zarzucić :wink: . Nic złego nie miałem na pewno na myśli.
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

f2048r
wannabe
wannabe
Posty: 118
Rejestracja: 04 lis 2009, 13:45

#54

#54 Post autor: f2048r »

horac pisze:chodzilo mi o to ze TS to forma odpowiedzi cisco na typ zdajacych metoda brute-force albo cwaniakow nie zaleznie czy jest to CCNP czy CCIE.



zaraz zaraz... A co to znaczy metoda brute-force ? Co złego jest w tym ze jesli ktos mimo trudu włozonego w przygotowanie sie do egzaminu nie zdał, podchodzi po raz kolejny, a czasem jest to kolejny raz z rzędu ? Może po prostu nie masz wyobrażenia jaki wysiłek trzeba włożyć w przygotowanie się do laba, jaki jest to trud organizacyjny przez wiele miesięcy, moze po prostu nie wiesz co to znaczy uczyć się po nocach przez wiele miesięcy ? A czasem może np z powodu stresu tych pare punktów brakuje przez pare podejść, choć ktos ma bardzo dużą wiedzę i generalnie gruntowne przygotowanie do egzaminu ? Nie każdego stać na wyłożenie kasy z prywatnej kieszeni na bootcamp co rzecz jasna moze skutkować słabszym przygotowaniem i mniejszą szaną na zaliczenie. Twoim zdaniem taki czlowiek to za przeproszeniem czy dobrze rozumiem... śmieć ? Ile podejsc do egzaminu wedlug twojej opinii przykleja łatkę "zdał metodą brute-force" ? A kto mówi ze metoda brute-force jest zła ? hmm... ejze, czy dobrze rozumiem ze twoim zdaniem czesc ze 160 inzynierów w PL to zwykłe cwianiaki lub zdali "brute-force" i to znaczy ze ich cert nic nie znaczy lub ich cert mniej znaczy od innych ? A na jakiej podstawie uważasz ze masz prawo oceniach innych i wygłaszać takie opinie ? Uważasz ze posiadanie CCNA i moze kilku-letniego dośwadczenia w branży pozwala ci oceniać i osądzać inżynierów CCIE ? Sam tak zdajesz na CCIE czy moze o tym gdzies słyszałes lub ktos ci tak powiedział i tak sobie po prostu piszesz tutaj na forum bo chwilowo nie masz nic innego do roboty i mądrzejszego do powiedzenia ? Może po prostu dobrze jest znać swoje miejsce w szeregu i z należytą uwagą wygłaszać sądy i opinie ?
Ostatnio zmieniony 15 gru 2009, 12:48 przez f2048r, łącznie zmieniany 2 razy.

horac

#55

#55 Post autor: horac »

po pierwsze metoda brute-force okolo 13 razy (charakteryzuje sie tym ze nie jestes przygotowany odpowiednio teoretycznie do egzaminu, nie znasz technologii ktorych konfiguracje klepiesz, bo wyuczyles sie tego na labach iewb badz innych i liczysz na to ze podobne rzeczy spotkasz na egzaminie, lazisz bo cie stac i zdajesz do skutku a potem np nie wiesz jak dziala eigrp bo nie zapytano cie o komendy zeby cos wklepac) to sa opinie inzynierow CCIE wielokrotnych, konkretnie wypowiedzi Braiana z IE w ramach przygotowan do CCIE, wiec za przeproszeniem daruj sobie takie moralizatorskie teksty pod moim adresem. Skoro mowia to ludzie ktorzy maja to CCIE i to kilka, i maja doswiadczenie duze w szkoleniu ludzi i widza kto do nich na bootcampy przyjezdza i co soba prezentuje i jacy ludzie podchodza do CCIE to ma prawo wyglosic taka opinie, wiec nie jest to moje zdanie tylko opinia inzynierow CCIE z InternetworkExpert.

masz tu LINK DO WYPOWIEDZI
Po drugie prowokacje mozesz stosowac wobec kogos innego, jak nie wiesz o czym mowie 3 razy przeczytaj dokladnie swoja wypowiedz. Uzywasz okreslibym wulgarnej insynuacji pod moim adresem. Za takie zagrania powinienes dostac warninga. Jak nie wiesz co to insynuacja i nie uzyles tej techniki celowo to zobacz sobie na wikipedii i zmien ton wypowiedzi.

Po trzecie wyrazam sie bezosobowo, wiec jezeli odbierasz to osobiscie to juz twoj problem

Po czwarte, sekcja TS to wlasnie odpowiedz na takie "taktyki" zdobycia swoich numerkow, w tym momencie liczy sie juz tylko doswiadczenie co z ksiazek i labow iewb raczej sie kandydat nie nauczy co wyklucza wielu kandydatow bez doswiadczenia w branzy z myslenia o CCIE i tym samym podnosi poprzeczke i wartosc samego certyfikatu.

po piate:
"Może po prostu nie masz wyobrażenia jaki wysiłek trzeba włożyć w przygotowanie się do laba, jaki jest to trud organizacyjny przez wiele miesięcy, moze po prostu nie wiesz co to znaczy uczyć się po nocach przez wiele miesięcy ?"

zacytuje pepera: "Do CCIE uczysz sie przez cala swoja prace zawodowa"

a jesli chodzi o mnie, labuje po nocach i ucze i sie ale nie po to zeby zdobyc swoje numerki jak najpredzej bo o CCIE nawet nie mysle w tej chwili tylko po to zeby za te pare ladnych lat moc sobie zdac to CCIE bez wymyslania mitow na jego temat, nie zaleznie od tego czy bedzie troubleshooting, rzut routerem na odleglosc czy cos innego co cisco w miedzy czasie wymysli i doda do wymagan CCIE.

po szoste: proponuje w takim razie zrobic dzial CCIE dla "wtajemniczonych" zeby taki ktos jak ja bez swoich # numerkow nawet nie smial sie wypowiadac, bo zacytuje kolege powyzej: "przeciez trzeba znac swoje miejsce w szeregu"

po siodme: dla uciechy wielu, koncze pisac w tym temacie bo ogranicza sie on jedynie do "pokazania kto tu rzadzi" czyli typowe dla nas Polakow.

f2048r
wannabe
wannabe
Posty: 118
Rejestracja: 04 lis 2009, 13:45

#56

#56 Post autor: f2048r »

horac pisze:po pierwsze metoda brute-force okolo 13 razy (charakteryzuje sie tym ze nie jestes przygotowany odpowiednio teoretycznie do egzaminu, nie znasz technologii ktorych konfiguracje klepiesz, bo wyuczyles sie tego na labach iewb badz innych i liczysz na to ze podobne rzeczy spotkasz na egzaminie, lazisz bo cie stac i zdajesz do skutku
Ok, Twoja wypowiedz wiele wyjasnia.
Jednak zwykłego przecietnego kandydata na ccie nie stać na tyle prób i taki mechanizm zdawania nie powinien byc kojarzony z typowym kandydatem ktory podchodzi np po raz 5 z rzędu albo i po raz 10, roznie bywa. Taka sytuacja podchodzenia po raz 13 w krotkim czasie moze dotyczyc najwyzej firmy ktora zarabia na przygotowaniu workbooków. Oznacza to ze w skali swiatowej moze byc takich firm kilka-kilkanascie ktore wysyłają kilkunastu ludzi w celu zdobycia pytan. Z pewnoscią jest to problem z punktu widzenia cisco. Natomiast takie okreslenie "zdał metodą burte force" w moim odczuciu, praktycznie nie dotyczy zwykłych kandydatów, i w pewnym sensie jest to stosunkowo marginalny problem a i uzywanie tego argumentu w komentarzach i dyskusjach, w moim odczuciu, powinno byc ujęte w odpowiednim kontekscie. Na roznych forach mozna zauwazyc ze od czasu do czasu jakiś "ccna wannabe" wyskakuje z wypowiedzią w stylu "bo ludzie zdają metodą brute force" lub "zdał ccie, bo nauczył sie odpowiedzi na pamiec", "jakis ccie nie zna odpowiedzi na jakies tam pytanie, no to pewnie ten ccie zdal metoda brute-force" co generalnie mnie dziwi i budzi moje wątpliwości.
horac pisze: Po drugie prowokacje mozesz stosowac wobec kogos innego, jak nie wiesz o czym mowie 3 razy przeczytaj dokladnie swoja wypowiedz. Uzywasz okreslibym wulgarnej insynuacji pod moim adresem. Za takie zagrania powinienes dostac warninga. Jak nie wiesz co to insynuacja i nie uzyles tej techniki celowo to zobacz sobie na wikipedii i zmien ton wypowiedzi.
Faktem jest ze moja wypowiedz ma co nieco ostry wydzwiek, nie twierdziłes tego czy tamtego a jedynie mozna odniesc wrazenie bardziej lub mniej błędne ze twoja wypowiedz sugueruje to czy tamto. Jesli kwalifikuje sie to dostania warninga, to ok. Domyslam sie jednak ze sprawiedliwie i ty dostałbyś wówczas odpowiednią ilosc warningów za kazdy Twoj post w tonie agresywnym, niegrzecznym, atakujacym i pomawiającym kogos. A ze ilosc warningow jest ograniczona...Zwroc uwagę ze moj ton wypowiedzi nie odbiega az tak bardzo od Twojego własnego stylu w innych wypowiedziach.
horac pisze: po szoste: proponuje w takim razie zrobic dzial CCIE dla "wtajemniczonych" zeby taki ktos jak ja bez swoich # numerkow nawet nie smial sie wypowiadac, bo zacytuje kolege powyzej: "przeciez trzeba znac swoje miejsce w szeregu"
Publiczne forum słuzy wymianie poglądów i wyrazaniu roznych opinii. Przeciez mozesz pisac co chcesz - masz do tego prawo. Ale tez inni mają prawo do wlasnych opinii, np. odnosnie Twoich wypowiedzi a nawet krytyki.

f2048r
wannabe
wannabe
Posty: 118
Rejestracja: 04 lis 2009, 13:45

#57

#57 Post autor: f2048r »

horac pisze:chodzilo mi o to ze TS to forma odpowiedzi cisco na typ zdajacych metoda brute-force albo cwaniakow nie zaleznie czy jest to CCNP czy CCIE.
Tak się zastanawiam jeszcze nad tym problemem...
Zakladamy ze jest firma ktora przygotowuje workbooki i w celu zdobycia pytan wysyła kandydata ktory podchodzi po kilkanascie razy do laba. Za kazdym razem kandydat nie zdaje i podchodzi znowu. Przykładowo za 13-stym razem podchodzi i zdaje. Fakt ze nie zdaje te 12 razy o niczym nie swiadczy, przeciez celem takiego kandydata jest pojscie na egzamin, zobaczenie pytan i ...nie zdania, zeby mogł podejsc znowu. Skoro kandydat celowo nie starał się zdać, to czy wprowadzenie TS spowoduje ze taki falszywy kandydat nagle zda lub nie zda z powodu wprowadzenia TS przy kolejnym podejsciu ? To jest nielogiczne, przypuszczam ze to nic nie zmieni. Taka osoba bedzie podchodzic kolejnych pare razy czy jest wprowadzona nowa czesc egzaminu czy nie, bo taki ma cel. Fakt nie zdania przez 12 -razy i np. zdania za 13-stym nie musi odzwierciedlać faktycznego stanu wiedzy takiego kandydata. Byc moze wprowadzenie TS to stosunkowo "rutynowa i standardowa" metoda odświezenia formy egzaminu co jakis czas, co tez zapewne zwiazane jest z updatowaniem zakresu materiału.

horac

#58

#58 Post autor: horac »

hmm, nie wiem czy ogladales video do ktorego podalem link, ludzie przygotowani do egzaminu zdaja za 3 razem max, po za tym video z 2007 roku wiec nie traktuje o nowej sekcji TS, porazek moze byc teraz wiecej i ja tez to rozumiem ze moze sie nie udac z wielu powodow, a co do kwestii wysylanych by nie zdac tylko zapamietac, wyniki ponizej np 10 pkt powinny byc skrupulatnie notowane, bo ja rozumiem nie zdac bo zabraklo 20, 30 pkt bo gdzies sie pomylilo itp, ale zrobic 2 taski na calego laba to chyba wiecej wymaga sie od kandydata na CCIE, a takie przypadki powinny trafiac pod obserwacje i w przypadku gdy znowu ten sam kandydat z podobna iloscia skonczy kolejne 2 egzaminy to jest cos nie halo.

Awatar użytkownika
bugi
wannabe
wannabe
Posty: 1345
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:50
Lokalizacja: Warsaw Poland

#59

#59 Post autor: bugi »

horac pisze:hmm, nie wiem czy ogladales video do ktorego podalem link, ludzie przygotowani do egzaminu zdaja za 3 razem max, po za tym video z 2007 roku wiec nie traktuje o nowej sekcji TS, porazek moze byc teraz wiecej i ja tez to rozumiem ze moze sie nie udac z wielu powodow, a co do kwestii wysylanych by nie zdac tylko zapamietac, wyniki ponizej np 10 pkt powinny byc skrupulatnie notowane, bo ja rozumiem nie zdac bo zabraklo 20, 30 pkt bo gdzies sie pomylilo itp, ale zrobic 2 taski na calego laba to chyba wiecej wymaga sie od kandydata na CCIE, a takie przypadki powinny trafiac pod obserwacje i w przypadku gdy znowu ten sam kandydat z podobna iloscia skonczy kolejne 2 egzaminy to jest cos nie halo.
imho, trzeba myśleć o ccie jako egzaminie, za który dostajesz zwykły papier podobnie jak prawo jazdy a czy uzyskasz go w sposób rzetelny czy nie to zależy tylko od Ciebie. Nikt Ci nie zabroni zdawać egzaminu po x razy tak samo jak nikt Ci nie zabroni zdawania egzaminu na prawo jazdy po raz n-ty, a że ludzie kombinują to taka natura i tak życie wszystko weryfikuje ;)

pzdr
CCIE RS#55541
"W ogóle, bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić..."
http://www.linkedin.com/in/mariuszbugaj

horac

#60

#60 Post autor: horac »

bugi pisze:
horac pisze:hmm, nie wiem czy ogladales video do ktorego podalem link, ludzie przygotowani do egzaminu zdaja za 3 razem max, po za tym video z 2007 roku wiec nie traktuje o nowej sekcji TS, porazek moze byc teraz wiecej i ja tez to rozumiem ze moze sie nie udac z wielu powodow, a co do kwestii wysylanych by nie zdac tylko zapamietac, wyniki ponizej np 10 pkt powinny byc skrupulatnie notowane, bo ja rozumiem nie zdac bo zabraklo 20, 30 pkt bo gdzies sie pomylilo itp, ale zrobic 2 taski na calego laba to chyba wiecej wymaga sie od kandydata na CCIE, a takie przypadki powinny trafiac pod obserwacje i w przypadku gdy znowu ten sam kandydat z podobna iloscia skonczy kolejne 2 egzaminy to jest cos nie halo.
imho, trzeba myśleć o ccie jako egzaminie, za który dostajesz zwykły papier podobnie jak prawo jazdy a czy uzyskasz go w sposób rzetelny czy nie to zależy tylko od Ciebie. Nikt Ci nie zabroni zdawać egzaminu po x razy tak samo jak nikt Ci nie zabroni zdawania egzaminu na prawo jazdy po raz n-ty, a że ludzie kombinują to taka natura i tak życie wszystko weryfikuje ;)

pzdr
offtop: hehe z tymi egzaminami na prawo jazdy to mam juz w ogole odmienne zdanie, dla mnie jak ktos wiecej jak 3 razy nie zda to nie powinien miec mozliwosci przez co najmniej 2-3 lata, bo potem masz na drodze takich niedzielnych kierowcow, jak ja zdawalem 10 lat temu to byla taka Pani co 14 raz podchodzila i tak nie zdala, pewnie za 20 jej sie uda, ale wez ja spotkaj potem na drodze...

ODPOWIEDZ