Cisco Expo 2007

same nowosci
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
em_er
wannabe
wannabe
Posty: 692
Rejestracja: 21 sty 2005, 22:29

#46

#46 Post autor: em_er »

kurcze, ile komentarzy po imprezie... ;)

kicay
member
member
Posty: 27
Rejestracja: 06 mar 2004, 10:35

#47

#47 Post autor: kicay »

Plusy:
- Sesja "Wdrażanie mechanizmów QoS w sieciach IP i MPLS w środowiskach dużych firm i dostawców usług"
- Sesja "Zastosowanie rozwiązania Cisco WAAS w konsolidacji zasobów"
Minusy w skrócie:
- cala reszta
Minusy rozwinięte:
- Mimo ze bylem zapisany na prezentacje - nie moglem jej obejrzec poniewaz braklo wolnych miejsc (rowniez stojacych)
- Palenie papierosow przy jedzeniu :(
- Brak klimatyzacji na holu
- Tlok
- Kiepskie jedzenie
- Na kolacji nie dostalem zupy poniewaz braklo :(
- Alkohol za free tylko do 23 :(

Generalnie na Expo bylem pierwszy raz i uwazam ze organizacji konferencji byla na fatalnym poziomie. Organizatorzy powinni sie wybrac Partnerstwo lub Integracji robione obecnie przez Comarch (wczesniej CDN). Bylem 2 razy i goraco polecam - organizowane w dedykowanych osrodkach konferencyjnych, jedzenia i pica do bolu, jakosc nieporownywalnie lepsza niz expo za pieniadze o polowe mniejsze.
CCNP
CCSP
JNCIA-ER

Awatar użytkownika
em_er
wannabe
wannabe
Posty: 692
Rejestracja: 21 sty 2005, 22:29

#48

#48 Post autor: em_er »

było ledwo kilka ciekawych sesji
jak dla mnie wygrala prezentacja ISRów a w zasadzie narzedzia "ES DI EM"

prowadzacy byl niezly i ostatecznie sprzedal "panu bogdanowi" z koziej wolki, ktory ma 3 uzytkownikow, router 3845...


no i do dzis nie moze sie otrzasnac z tego szoku ze ES DI EM jest...ZA DARMO!!! :)

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#49

#49 Post autor: Kyniu »

kicay pisze:Plusy:
- Mimo ze bylem zapisany na prezentacje - nie moglem jej obejrzec poniewaz braklo wolnych miejsc (rowniez stojacych)
Miej pretensje do ludzi że rejestrując się klikają gdzie popadnie a potem łażą na nie swoje sesje. Oczywiście organizatorzy mogliby restrykcyjnie pilnować zasad ale wtedy dopiero byłoby psioczenie że na głowe poupadali. Cóż, takie mamy społeczeństwo.
- Palenie papierosow przy jedzeniu :(
Mnie dziwi że w całym budynku nie ma zakazu palenia ale cóż.
- Tlok
W końcu to impreza masowa na ponad tysiąc osób to czego sie spodziewałeś? Kameralnego spotkania w gronie znajomych?
- Kiepskie jedzenie
Teraz to dopiero dowaliłeś. Szynka parmeńska z melonem - łaziłem ze trzy razy po dokładkę. Suszone pomidorki, grillowany bakłażan, .... Pappardele z sosem pommodoro były również bardzo dobre. No i ciasta w przerwach - cantuchinni, rewelacyjne muffinki, ech, mój brzuch długo to będzie odchorowywał.
- Na kolacji nie dostalem zupy poniewaz braklo :(
Hmm, dziwne. Na wielu stolikach stały zupki bo obsluga roznosząc stawiała na każdym miejscu, czy ktoś siedział czy nie więc raczej problem musiał wyniknąć z czegoś innego. A wracając do jedzenia - zupa krem z krewetkami tez przypadła mi do gustu. Kurczak faktycznie nie powalal finezją ale nie można się do niego było przyczepić - soczysty, mięciutki. No i creme brule na deser - palce lizać.
- Alkohol za free tylko do 23 :(
Trzeba było wziąć na zapas przed 23 ;-P
Generalnie na Expo bylem pierwszy raz i uwazam ze organizacji konferencji byla na fatalnym poziomie. Organizatorzy powinni sie wybrac Partnerstwo lub Integracji robione obecnie przez Comarch (wczesniej CDN). Bylem 2 razy i goraco polecam - organizowane w dedykowanych osrodkach konferencyjnych, jedzenia i pica do bolu, jakosc nieporownywalnie lepsza niz expo za pieniadze o polowe mniejsze.
A ja myślę że to po prostu impreza nie dla Ciebie.

Kyniu

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: no i po expo...

#50

#50 Post autor: Kyniu »

krisiasty pisze:jak oceniacie tegoroczną edycję?
moim zdaniem było gorzej niż w zeszłym roku - było ledwo kilka ciekawych sesji, reszta była przeciętna, a część wręcz mierna (szczególnie drugiego dnia).
na plus można jedynie zaliczyć lokalizację bardziej w centrum, no i oczywiście bardzo fajną prezentację na sesji plenarnej :)
Jeśli idzie o sesje techniczne to są dwie opcje - albo faktycznie jest coraz gorzej albo - ku czemu sie składam - zarówno ja jak i część wypowiadających się po prostu doszła do takiego etapu że godzinna sesja dla laika nie jest w stanie nas zaciekawić. Bo w sumie co można powiedzieć w godzinę co by było nowe, świeże, ciekawe czy odkrywcze.

Prezentacja na sesji plenarnej była zabawna to fakt, wykonana jak najbardziej poprawnie to drugi fakt i osobiście gratulowałem Gawłowi. Natomiast inna sprawa, że na taką imprezę można było do tego zatrudnić aktorów - np. Mumio i zrobić to bardziej oczojebliwie. Plenarna to powinno być show. Pamiętam scenkę z zeszłorocznego tudzież sprzed dwóch lat (ech skleroza) jak był odtworzony kawałek sklepu - wtedy ktoś się przyłożył do scenografii. A i zeszłoroczne wystąpienie jakoś bardziej do mnie trafiło - w tym roku jakoś mało było o wizji przyszłości. No i jak co roku nie zawiodłem się - jak przyszło do prezentacji telezłodzieja to większość ostentacyjnie (w tym i ja) wyszła ;-)

Kyniu

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#51

#51 Post autor: Kyniu »

em_er pisze: prowadzacy byl niezly i ostatecznie sprzedal "panu bogdanowi" z koziej wolki, ktory ma 3 uzytkownikow, router 3845...
Kurde i czemu mnie nie odszukałeś jak byłeś na Expo, no wiesz co, masz krechę.

Kyniu

bart
wannabe
wannabe
Posty: 464
Rejestracja: 09 maja 2005, 10:33
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#52

#52 Post autor: bart »

em_er pisze:
było ledwo kilka ciekawych sesji
jak dla mnie wygrala prezentacja ISRów a w zasadzie narzedzia "ES DI EM"
No ja wprawdzie byłem tylko niecałe 20 min, bo musiałem się zwijać na pociąg, ale wrażenia mam podobne. W pewnym momencie już chciałem się nawet zapytać, bo wychodziło mi że ISR jest jak uniwersalne opony ;)

Awatar użytkownika
kktm
CCIE
CCIE
Posty: 2025
Rejestracja: 20 paź 2004, 14:43
Lokalizacja: Wrocław

#53

#53 Post autor: kktm »

kicay pisze: Generalnie na Expo bylem pierwszy raz i uwazam ze organizacji konferencji byla na fatalnym poziomie.
Dlatego niektorzy odposcili z mysla o cisco forum- niebo lepsze, expo to masowka.

btw. jakbys nie pojechal to bys jeszcze mial niespodzianke bo bylem u ciebie w odwiedzinach, a tam pustki :).

btw2. Sesjami nie ma sie co podniecas, bo zawsze ci je ktos moze pozniej podeslac w pdf, ew. zawsze sobie mozna zassac jakis "networkersow".

Awatar użytkownika
robert.pl
wannabe
wannabe
Posty: 160
Rejestracja: 15 maja 2006, 13:04
Lokalizacja: Lodz

#54

#54 Post autor: robert.pl »

kktm pisze:
kicay pisze: Generalnie na Expo bylem pierwszy raz i uwazam ze organizacji konferencji byla na fatalnym poziomie.
Dlatego niektorzy odposcili z mysla o cisco forum- niebo lepsze, expo to masowka.

btw. jakbys nie pojechal to bys jeszcze mial niespodzianke bo bylem u ciebie w odwiedzinach, a tam pustki :).

btw2. Sesjami nie ma sie co podniecas, bo zawsze ci je ktos moze pozniej podeslac w pdf, ew. zawsze sobie mozna zassac jakis "networkersow".
btw networkers jest w barcelonie w styczniu, ktos bedzie kusil firme na wyjazd?

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#55

#55 Post autor: Seba »

robert.pl pisze:btw networkers jest w barcelonie w styczniu, ktos bedzie kusil firme na wyjazd?
Kusi, kusi, zobaczymy czy sie uda :-D
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

pjeter
CCIE
CCIE
Posty: 1391
Rejestracja: 17 lis 2003, 17:29

#56

#56 Post autor: pjeter »

kktm pisze:Dlatego niektorzy odposcili z mysla o cisco forum- niebo lepsze, expo to masowka.
Całkowicie się zgadzam, jednak wymienię rzeczy dla których warto isc na expo:
- znajomi
- dwa dni wolne od pracy + żarcie
- prezent
Wylewny nie jestem, ale spędziłem ze znajomymi większość czasu - nie poszedłem na niektóre sesje żeby móc pogadać.
Cała reszta to marketing, czasami na bardzo kiepskim poziomie technik marketingowych, z którego nic nie wyniosłem.

Sesje:
Najlepsza: Świetnie się ubawiłem na L2VPNach Grabarczyka. Niby od podstaw, ale poczułem się jak na studiach - jasno i bardzo konkretnie - nie zabrakło slajdów ukazujących np. kolejne etapy enkapsulacji i rozpisanych pół nagłówków wyjaśnionych przez prowadzącego. Mimo że znałem tematykę - w ogóle się nie nudziłem. Tak właśnie IMO powinny wyglądać wszystkie sesje: dla kogoś ktos się nie zna - pozna. Dla technika - powtórzy. Of coz nie była idealna, ale winić należy raczej małą ilość czasu.
Jak dla mnie był to prawie idealny kompromis marketing/technika.
Najgorsza: Data Center - no comments - wyszedłem po 15-20 minutach.

Pytanie podstawowe - kto z Was odzwierciedlił swoje zdanie w ankiecie ?
Ja za wartość merytoryczną sesji na których byłem dałem prawie samie "1" + ostry komentarz w uwagach.
Feedback musi być żeby było lepiej.

PJ

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#57

#57 Post autor: Kyniu »

pjeter pisze: Całkowicie się zgadzam, jednak wymienię rzeczy dla których warto isc na expo:
- znajomi
- dwa dni wolne od pracy + żarcie
- prezent
Wylewny nie jestem, ale spędziłem ze znajomymi większość czasu - nie poszedłem na niektóre sesje żeby móc pogadać.
Znajomi i nie tylko znajomi. Co prawda mój punkt widzenia jest po części spaczony jako że raz pracuje u partnera, dwa odpowiadam ze relacje z Cisco i dystrybutorami, ale tym bardziej taka impreza daje szanse spotkania prawie wszystkich w jednym czasie i załatwienia różnych spraw których inaczej bym nie miał okazji obgadać albo siedział długie godziny na telefonie. Odbija się to na sesjach bo z planowanych do zobaczenia połowa przepadła, ale potem obejrzę slajdy a tych spotkań nic nie zastąpi.

Wolnym od pracy bym tego nie nazwał bo z powodów wymienionych powyżej to akurat dwa dni bardzo intensywnej pracy, aczkolwiek skłamałbym mówiąc że to przykry obowiązek. Tym bardziej że hotel bardzo przyjemny, a łóżka to chyba sama Paris Hilton testowała bo spało mi się naprawdę wygodnie ;-)

Żarcie faktycznie było w tym roku bardzo dobre - nawet nie ma co porównywać z Gromadą. Było smacznie, było dużo, obiadu chyba nikomu nie brakło jak to uprzednio bywało. Ale też nie dla żarcia jednak się jedzie na Expo.

Co do prezentu - osobiście wolałbym żeby cena była przystępniejsza dla szerokiego grona klientów ale może ja się nie znam. Kto wie - może rezygnacja z prezentu zamiast przyciągnąć większe tłumy zadziałałaby odwrotnie i nikomu nie chciałoby się poświęcać dwóch dni na tą imprezę.
Cała reszta to marketing, czasami na bardzo kiepskim poziomie technik marketingowych, z którego nic nie wyniosłem.
Dobrym kluczem doboru sesji jest - zaraz mnie ktoś oskubie - unikanie sesji biznesowych i partnerskich. Ale i one mają pewnie swoich odbiorców.
Pytanie podstawowe - kto z Was odzwierciedlił swoje zdanie w ankiecie ?
Ja za wartość merytoryczną sesji na których byłem dałem prawie samie "1" + ostry komentarz w uwagach.
Aż tak ostry nie byłem ;-)
Feedback musi być żeby było lepiej.
Oczywiście, dzięki temu impreza już się nie odbywa w Gromadzie. Ale myślę że Expo samego charakteru jako imprezy marketingowej nie zmieni. Jest Cisco Forum, jest Networkers. Być może będzie jeszcze coś ale to dopiero mgliste wizje ......

Kyniu

pjeter
CCIE
CCIE
Posty: 1391
Rejestracja: 17 lis 2003, 17:29

#58

#58 Post autor: pjeter »

Kyniu pisze:Dobrym kluczem doboru sesji jest - zaraz mnie ktoś oskubie - unikanie sesji biznesowych i partnerskich. Ale i one mają pewnie swoich odbiorców.
I tu jest właśnie problem - byłem WYŁĄCZNIE na technicznych.
Nazwanie ich "technicznymi" to IMO jakiś żart - totalne nieporozumienie.

PJ

bart
wannabe
wannabe
Posty: 464
Rejestracja: 09 maja 2005, 10:33
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#59

#59 Post autor: bart »

pjeter pisze: I tu jest właśnie problem - byłem WYŁĄCZNIE na technicznych.
Nazwanie ich "technicznymi" to IMO jakiś żart - totalne nieporozumienie.
Ja też wybrałem tylko sesje tech, bo pomyślałem że skoro są poza tym biz i partnerskie to nie powinno być marketingu, no ale muszę podpisać się pod tym co napisał pjeter. Odniosłem takie wrażenie, że wszystkie sesje tech miały tak wyglądać podstawy + plus coś tam więcej jak się da. Niektórym wyszło to lepiej a innym gorzej.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#60

#60 Post autor: Kyniu »

pjeter pisze:
Kyniu pisze: I tu jest właśnie problem - byłem WYŁĄCZNIE na technicznych.
Nazwanie ich "technicznymi" to IMO jakiś żart - totalne nieporozumienie.
Biorąc pod uwagę że jesteś CCIE wcale mnie nie dziwi Twoja opinia. Jak już pisałem większość na Expo to laicy i pod nich są robione prezentacje. Nie dziw się że dla kogoś z CCIE czy nawet CCNP te prezentacje nie są ciekawe bo nie taka jest ich grupa docelowa. Ba, często nawet na tych banalnych prezentacjach da się usłyszeć komentarze że temat jest bardzo skomplikowany i nie wiadomo o czym mówił prowadzący.

Oczywiście nie chcę uparcie bronić kiepskich prezentacji bo np. sesja o ASA (ostatnia w piątek) była tragiczna - ktoś kto nie wie co to ASA i jakie modele wchodzą w skład tej rodziny wyszedł z sesji z przeświadczeniem że istnieje tylko model 5505 i że moduły SSM i CSC są rozszerzeniami do tego modelu.

Kyniu

ODPOWIEDZ