Zdałem / Zdałam...

same nowosci
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#31

#31 Post autor: peper »

drozdov pisze:VIII 2005 - CCNA

Teraz walcze z materiałami do BSCI. Naprawde Panowie jestem pod wrażeniem i bardzo to motywujące, że można. :) Szacunio ;)
Jak się tyle osób uczy do BSCI ze mną to looknijcie na moje opracowanka i podeślijcie komenatrze. Obecnie OSPF w poprawie i rozbudowie jest.
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Awatar użytkownika
krzysiek
inner circle
inner circle
Posty: 493
Rejestracja: 28 maja 2004, 23:23
Kontakt:

#32

#32 Post autor: krzysiek »

a ja mialem taki sen niedawno, ze nawet nie pamietalem w ktorej klasie liceum jestem, bo od pol roku bylem na wagarach... zbudzilem sie i kurcze, jaka ulga: matura zdana, studia wyzsze skonczone... hehe...

ogolnie watek dla chwalipietow. BTW najbardziej podoba mi sie fragment odpowiedzi daras9191: 2008: bilet do wariatkowa

fotogut
member
member
Posty: 44
Rejestracja: 29 cze 2005, 10:27
Lokalizacja: Czestochowa

#33

#33 Post autor: fotogut »

Obecnosc w watkach nie jest obowiazkowa. Masz informacje adekwatna do tematu i chcesz sie nia podzielic-zrob to, chcesz zachowac dla siebie-nikt Cie z tego nie rozliczy. :D

Awatar użytkownika
drozdov
CCIE
CCIE
Posty: 511
Rejestracja: 13 sie 2005, 23:34
Lokalizacja: Zurych

#34

#34 Post autor: drozdov »

peper pisze:
Jak się tyle osób uczy do BSCI ze mną to looknijcie na moje opracowanka i podeślijcie komenatrze. Obecnie OSPF w poprawie i rozbudowie jest.
Napewno będę korzystał.

Paulus
CCIE
CCIE
Posty: 241
Rejestracja: 04 cze 2005, 18:23

#35

#35 Post autor: Paulus »

No to BSCI mam za sobą. Dla formalności: [NDA] . Jednak trudniejszy od CCNA, chociaż teoretycznie mniej materiału.

Problemy w katowickim Altkomie, rezerwowałem w czw. o 16 na stronce prometrica, w piątek o 9.30 byłem na liście a egzamin do nich nie dotarł. Rozpocząłem z godzinnym opóźnieniem.

Podziękowania dla marcinsa za laba i za to że wybiłeś mi z głowy composita.

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#36

#36 Post autor: peper »

No to congratz! Mój BSCI z powodu dużego wydatku w postaci zakupu samochodu chwilowo się odsunął w czasie, byćmoże nowy pracodawca mi go sfinansuje.
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Awatar użytkownika
em_er
wannabe
wannabe
Posty: 692
Rejestracja: 21 sty 2005, 22:29

#37

#37 Post autor: em_er »

znalazles cos?:)

Paulus
CCIE
CCIE
Posty: 241
Rejestracja: 04 cze 2005, 18:23

#38

#38 Post autor: Paulus »

No ja jestem bezrobotny i w tej sytuacji wydanie 150$ troszkę boli. Gdyby nie to że w 2004 z 7-mio tygodniowej wycieczki do fabryki w Irlandii przywiozłem na czysto ponad 2kE to bym wogóle nie zaczął zabawy z cisco. Teraz mam dylemat, praca "inżyniera" w Polsce za 1,5k brutto albo operatora maszyny za 400E tygodniowo. Tyle że przy tej maszynie po miesiącu wariuje się z nudów. Jednak wierzę że wcześniej czy później znajdę pracę jako inzynier sieciowy. Dlatego teraz chyba myknę MCP i jednak wyjadę, bo do CCNP jeszcze długa droga (nie chce tego zrobić na testkingach, chce wszystko dokładnie przerobić).

Paulus
CCIE
CCIE
Posty: 241
Rejestracja: 04 cze 2005, 18:23

#39

#39 Post autor: Paulus »

To znowu ja.
Trochę z innej beczki, z pewnym poślizgiem ale nareszcie obroniłem się i mam 6 literek przed nazwiskiem (z CCNA to 10 :-) ). Komisja męczyła mnie z Techniki Cyfrowej, Układów Analogowych i tylko promotor ciekawie - z Kryptografii. Nie było tak źle, chociaż ostatni tydzień przed obroną dość stresujący (ciekawe jak czują się ludzie przed labem).

Nareszcie mogą pełną parą ruszyć przygotowania do BCRANA, zatrzymałem się na 8 module, sporo jeszcze zostało no i trzeba wszystko powtórzyć (jakoś te asynci, DDR'y, callbacki, multilinki nie wchodzą do pamięci tak dobrze jak routing).

Awatar użytkownika
ciku
wannabe
wannabe
Posty: 910
Rejestracja: 09 paź 2005, 21:15
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków

#40

#40 Post autor: ciku »

Paulus pisze:Trochę z innej beczki, z pewnym poślizgiem ale nareszcie obroniłem się i mam 6 literek przed nazwiskiem...
No to kolego gratulacje :P

Co sie tyczy maszyny... mozna zlapac 2 sroki za ogon :wink: jechac i zarabiac godziwe pieniadze a zeby sie nie nudzic w maszynie pochlaniac wiedze [CISCO] :lol:
################
Nie chce Kasi ani Rity ;o)
lecz chetnie zapoznam
sie z S E C U R I T Y
################

kokosz
member
member
Posty: 17
Rejestracja: 25 sie 2004, 10:27

#41

#41 Post autor: kokosz »

Zdalem dzisiaj BGP ale mialem fajna przygode ;)
Czytalem jakis watek o tym, ze komus sie symulacja we flashu zawiesila
i przed egzaminem zastanawialem sie co by bylo gdyby .... hehe
no i wskakuje mi pierwsza symulacja, klepie sobie spokojnie bo latwa
a tu nagle ZERO reakcji! o kurde mysle nie nie nie to nie moze sie przytrafic mi ;)
ale niestety cos zdechlo, myszka mozna bylo przewijac, ale nic nie moglem napisac,
lece do pani admin, pani przychodzi klepie, sprawdza, a tu nic, nawet ctrl-alt-del nie
daje nic. No to mowi ze reset kompa, ja w stres ze teraz to na pewno pozre mi moje
punkty i wyjdzie ze nie zdam. Po resecie komp wstal ona chce sie zalogowac a tu kicha!!
hehe, chwyta klawe (bezprzewodowa MS) i leci po baterie :):):)
okazalo sie ze baterie sie wyczerpaly uehehe
na szczescie po resecie egzamin otworzyl sie na symulacji, dokonczylem reszte
i nawet punkty mi normalnie policzylo ;)

Tak ze, jak sie cos komus zawiesi polecam sprawdzic czy klawa/myszka ma dobre baterie ;)
A egzamin baaardzo latwy, jak sie zna BGP oczywiscie ;)
chyba najlatwiejszy jaki zdawalem do tej pory

tomaszpl
CCIE
CCIE
Posty: 132
Rejestracja: 30 sie 2005, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

#42

#42 Post autor: tomaszpl »

a ja dzisiaj zdalem rzutem na tasme SECUR czyli 642-501 :-)
[NDA]

zdawalem w ABC Data na zielnej - generalnie nie mam zastrzezen do osrodka, co prawda wybor byl taki, ze mam do niego 30 metrow z domu ale jest oki :-)


pozdrawiam
tomek

slimak

#43

#43 Post autor: slimak »

kokosz pisze: na szczescie po resecie egzamin otworzyl sie na symulacji, dokonczylem reszte
i nawet punkty mi normalnie policzylo ;)
a to ciekawa opcja, ja zawsze bylem w strachu ze jak cos zwisnie to trzeba egzamin stukac od poczatku i szlak trafia co juz do tej pory zrobiles.

tak BTW w piatek zdalem ICND takze juz mam oba egzaminy zdane aby miec CCNA :D

Awatar użytkownika
gaph
CCIE / Instruktor CNAP
CCIE / Instruktor CNAP
Posty: 419
Rejestracja: 23 lip 2004, 21:16
Lokalizacja: Wrocław, Polska
Kontakt:

Chłopaki mówiły - "zacznij od switchingu, jest prosty&q

#44

#44 Post autor: gaph »

Dzisiaj zdałem BCMSN.

Moja ocena: masa wszystkiego, pytania wielokrotnego wyboru, dość mało czasu.

Natężenie, subiektywnie, opieram się na Exam Topics z Cisco.com: STP (RSTP, PVRST, PVST+, MST, CST, interoperability między nimi, balancing) > Multicast (TONY multicasta, IGMP v1 v2 v3, szczegóły, adresacja, PIM SM, DM, debugi, IGMP snooping, CGMP) > Load Balancing (HSRP, preempty, tracking, debugi, VRRP, GLBP, IRDP) > VTP (konfiguracja, analiza przypadków) > VLANy, trunking, interVLAN routing, SVI > Etherchannel (zgodność, tryby PagP, LACP) > QoS (VVLAN) > AAA, port Security, 802.1x., VACLs > MLS CEF (control/data plane). To wszystko. Czyli wszystko co się da.

Nie było "jeszcze bardziej Metro" Ethernet ani Storage (logiczne, nie ma w topicsach, ale jest w książce S-S). Brak hardware-specific questions (zgodnie z exam topics), rozsądnie. Symulacje, testlety i simlety, pełna opcja, TONY rozbudowanych multple-choice i niewyraźnych odpowiedzi.

Ten egzamin się zmienił w ciągu ostatnich dwóch tygodni (z tego co "w mieście" mówią). Odnoszę wrażenie, że dostałem przynajmniej kilka pytań niepunktowanych. Wyszedłem z mieszanymi uczuciami, ale było OK, 975. Były pytania (bardzo mało, ale były) które nie miały ani jednej poprawnej odpowiedzi - IMVHO literówki.

Uczyłem się z CCNP Self Study, KNet, curriculum, CCO, CLC, testy + lab. Przygotowania - 1.5 miesiąca, wydatek energetyczny na poziomie 200h w kopalni. Pierwsze dni z ciscopressem przypominały przecinanie sobie drogi maczetą w dżungli ;-)
DUŻO bardziej złożony egzamin niż te ze ścieżki security, które miałem okazję zdawać (ale najlepsze, czyli IPS jeszcze przede mną Obrazek )

Wreszcie idę dokładniej przyjrzeć się mojej Netrze T1 i Solarisowi 10, że już o BSCI nie wspomnę, ha ha! :lol:

Obrazek

Miłego weekendu.
| Few people know what actually goes on in the CCIE Lab, it's shrouded in mystery |
| and of course there's the NDA. | Sometimes our friends go to the lab |
| and return CCIEs. | Sometimes they don't return at all. |

Awatar użytkownika
ciku
wannabe
wannabe
Posty: 910
Rejestracja: 09 paź 2005, 21:15
Lokalizacja: Nowy Sącz/Kraków

Re: Chłopaki mówiły - "zacznij od switchingu, jest pros

#45

#45 Post autor: ciku »

gaph pisze:Dzisiaj zdałem BCMSN.
Miłego weekendu.
Gratuluje zdanego egzaminu i rowniez zycze milego weekendu :P

BTW 975/1000 pkt :?: WOW :twisted:
################
Nie chce Kasi ani Rity ;o)
lecz chetnie zapoznam
sie z S E C U R I T Y
################

ODPOWIEDZ