OpenRack?

same nowosci
Wiadomość
Autor
Westbam
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:59
Lokalizacja: Warsaw/Poland

Re: OpenRack?

#16

#16 Post autor: Westbam »

lbromirs pisze:
Westbam pisze:Idea jest szczytna ale aby należycie zabezpieczyć interesy obu stron należałoby już na początku wyjaśnić kilka podstawowych kwestii:
- czy wspomniany "taki jeden człowiek z Cisco Polska" posiadałby osobowość prawną lub ewentualnie był przedsiębiorcą?
Nie. Ale to dobre pytanie, bo w ogóle o tym nie myślałem.
Westbam pisze:- czy akceptowane jest wystawiawianie wzajemnych rachunków FV (kompensata,barter)?
Sądzę, że jako osoba pracująca dla firmy, której głównym motto jest "sprzedawać" doskonale rozumiesz, że dla księgowości nie istnieje termin "for free" ;-)
OK, ale w którą stronę dążysz? Że firma nie chciałaby pozwolić swojemu pracownikowi "skorzystać" z darmowej usługi w takim projekcie dlatego, że nie dostanie za to faktury za przysłowiową złotówkę?

Nie bardzo rozumiem po co w ogóle firmie "kupowanie" w ten sposób czegokolwiek?

Nie zamierzam otwierać konkurencji dla 'rent-a-rack' tylko w celach edukacyjnych udostępnić trochę sprzętu z jasnym celem - tylko do nauki, pisania prac, etc.

Być może zbyt naiwnie do tego podchodzę, ale porozmawiajmy, bo nie wiem w którą stronę dąży Twoje pytanie.
Nie chodzi tu o to czy działalność polegająca na udostępnianiu racka będzie dochodowa czy nie. To już prywatna sprawa tego, który taką usługę miałby świadczyć.

Pomijając sytuację, kiedy udostępniający pomieszczenie jest właścicielem to niestety fakt wykorzystywania zasobów służbowych na rzecz innego podmiotu bez odpowiedniego sformalizowania raczej w większości firm nie przejdzie nawet jeżeli oznaczałoby to wymierne korzyści dla pracowników.

Jednym z rozwiązań byłoby wzajemne wystawianie sobie rachunków przez oba podmioty. Udostępniający pomieszczenie wystawia rachunki na kwotę X za wykorzystywane zasoby (miejsce, prąd, itp) a właściciel sprzętu wystawia rachunki na taką samą kwotę X wynajmującemu za dostęp do tego sprzętu (szczegółowe zasady do ustalenia). Sposób takich rozliczeń precyzuje umowa o rozliczeniach barterowych lub kompensacyjnych.

Dzięki temu można w odpowiednich umowach sprecyzować wszelkie zasady takiego udostępniania powierzchni co nie jest bez znaczenia nawet biorąc pod uwagę Twoje słowa o nieobliczalności ośrodków akademickich ;-) (pozdr. dla Beetha)

ps. bo w PL to nawet za darmo trzeba umieć dawać:
LINK

pozdr.

--
Wbm.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: OpenRack?

#17

#17 Post autor: lbromirs »

Westbam pisze:Pomijając sytuację, kiedy udostępniający pomieszczenie jest właścicielem to niestety fakt wykorzystywania zasobów służbowych na rzecz innego podmiotu bez odpowiedniego sformalizowania raczej w większości firm nie przejdzie nawet jeżeli oznaczałoby to wymierne korzyści dla pracowników.

Jednym z rozwiązań byłoby wzajemne wystawianie sobie rachunków przez oba podmioty. Udostępniający pomieszczenie wystawia rachunki na kwotę X za wykorzystywane zasoby (miejsce, prąd, itp) a właściciel sprzętu wystawia rachunki na taką samą kwotę X wynajmującemu za dostęp do tego sprzętu (szczegółowe zasady do ustalenia). Sposób takich rozliczeń precyzuje umowa o rozliczeniach barterowych lub kompensacyjnych.
Fck, wiedziałem że to nie może być takie proste żeby można to było zrobić po prostu.

Pomyślę nad tym jeszcze dzisiaj w nocy. Na część maili już odpowiedziałem, jeśli ktoś odzywał się do mnie unicastem i odpowiedzi jeszcze nie dostał - przepraszam, ale zarobiony jestem. A Blackholing jeszcze nie gotowy a on ma pierwszeństwo.

Z dobrych informacji, większość sprzętu na openrack zjedzie w tym tygodniu.

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#18

#18 Post autor: marcins »

znowu zawalisz mailing room ? :)

pogadamy moze w pon...

gertzu
wannabe
wannabe
Posty: 147
Rejestracja: 05 mar 2009, 23:43
Lokalizacja: Kraków

#19

#19 Post autor: gertzu »

Na jakim etapie jest inicjatywa? :wink:
Pozdrawiam,
Wojciech Gertz

"Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go"
Konfucjusz, ok. 500 r. p.n.e

http://www.linkedin.com/in/wojciechgertz

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#20

#20 Post autor: lbromirs »

gertzu pisze:Na jakim etapie jest inicjatywa? :wink:
Zbieramy sprzęt i myślimy. Myślę że realnie rzecz biorąc w wakacje coś ruszy, jeszcze nie wiem gdzie i na jakich zasadach. Na razie wygląda na to że w racku będą Catalysty 2950, 3550, 4500, oraz routery 3725 i 2600XM.

xelexin
member
member
Posty: 44
Rejestracja: 20 kwie 2011, 22:27

#21

#21 Post autor: xelexin »

Jak tam postępy? Kiedy będzie działać strona?

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#22

#22 Post autor: lbromirs »

xelexin pisze:Jak tam postępy? Kiedy będzie działać strona?
Nie jest to prosty temat :)

Do Andrzeja pojechały właśnie 2851, postanowiliśmy wymienić starzejące się 2600XM i 3725/3745 na coś, na czym można odpalić nowy soft (włącznie z 15.x).

Strona w zasadzie jest, natomiast jest problem ze znalezieniem kogoś, kto to wszystko oskryptuje. Było parę pomysłów, ale się rozjechały.

Tak czy inaczej sprzęt stoi i czeka.

ODPOWIEDZ