OpenRack?

same nowosci
Wiadomość
Autor
lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

OpenRack?

#1

#1 Post autor: lbromirs »

Od dłuższego czasu myślę sobie twórczo nad pewną inicjatywą dla tych z Was, którzy nie mają jak trzymać w domu sprzętu, albo po prostu w ogóle sprzętu nie mają.

Gdyby (przez przypadek) ktoś dysponował miejscem z podłączeniem do internetu i zasilaniem w prąd, może taki jeden człowiek z Cisco Polska byłby zainteresowany tym, żeby w takim miejscu umieścić dosyć dużo Ciscowego sprzętu.

Np. routery 1800, 2600XM, 3725, przełączniki 2950 i 3550 czy nawet jakiś 4500 czy 6500.

Wszystko w celach stricte edukacyjnych, dostęp for free na godziny. Z priorytetem dla osób które aktualnie piszą prace inżynierskie/magisterskie, etc.

No i tak sobie twórczo myślę... gdzie? I czy w ogóle byliby jacyś zainteresowani?

Awatar użytkownika
bugi
wannabe
wannabe
Posty: 1345
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:50
Lokalizacja: Warsaw Poland

Re: OpenRack?

#2

#2 Post autor: bugi »

lbromirs pisze:Od dłuższego czasu myślę sobie twórczo nad pewną inicjatywą dla tych z Was, którzy nie mają jak trzymać w domu sprzętu, albo po prostu w ogóle sprzętu nie mają.

Gdyby (przez przypadek) ktoś dysponował miejscem z podłączeniem do internetu i zasilaniem w prąd, może taki jeden człowiek z Cisco Polska byłby zainteresowany tym, żeby w takim miejscu umieścić dosyć dużo Ciscowego sprzętu.

Np. routery 1800, 2600XM, 3725, przełączniki 2950 i 3550 czy nawet jakiś 4500 czy 6500.

Wszystko w celach stricte edukacyjnych, dostęp for free na godziny. Z priorytetem dla osób które aktualnie piszą prace inżynierskie/magisterskie, etc.

No i tak sobie twórczo myślę... gdzie? I czy w ogóle byliby jacyś zainteresowani?
heh, ja mieszkam w akademcu wiec ani miejsca ani internetu dobrego :P bo tak to bym chetnię się zaopiekował :).
btw a może uczelnie jakieś popytać ??
CCIE RS#55541
"W ogóle, bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście, ważne pytanie: co lubię w życiu robić. A potem zacznij to robić..."
http://www.linkedin.com/in/mariuszbugaj

Awatar użytkownika
damiano
wannabe
wannabe
Posty: 174
Rejestracja: 01 mar 2008, 22:02
Lokalizacja: Poland

#3

#3 Post autor: damiano »

jak coś to moge u nas na Politechnice Wrocławskiej spytać czy byłaby taka możliwość:)

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#4

#4 Post autor: lbromirs »

damiano pisze:jak coś to moge u nas na Politechnice Wrocławskiej spytać czy byłaby taka możliwość:)
Szczerze mówiąc preferowałbym coś w Warszawie lub Krakowie - i w okolicach. Uczelnie mogą być, ale szczerze mówiąc na uczelniach czasem dzieją się "dziwne rzeczy" a ostatnio co do jednej, a w szczególności jej pracownika, srodze się zawiodłem, więc wolałbym mieć coś 'sprawdzonego' i działającego na zasadzie 'my to robimy codziennie' niż na zasadzie 'a teraz zrobię coś fajnego, ale za rok mnie tu nie będzie'.

Awatar użytkownika
damiano
wannabe
wannabe
Posty: 174
Rejestracja: 01 mar 2008, 22:02
Lokalizacja: Poland

#5

#5 Post autor: damiano »

rozumiem, więc w razie braku miejscowki w wawie bądz w krk to jakbyś dalej był zainteresowany to daj znac to wtedy podejde na uczelnie sie spytać

Awatar użytkownika
dacula
wannabe
wannabe
Posty: 504
Rejestracja: 28 lip 2008, 20:49
Lokalizacja: Katowice

#6

#6 Post autor: dacula »

Lukaszu myslisz o udostepnianiu tego zdalnie czy tylko lokalnie?

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#7

#7 Post autor: lbromirs »

dacula pisze:Lukaszu myslisz o udostepnianiu tego zdalnie czy tylko lokalnie?
Absolutnie głównie zdalnie. Jeśli lokalnie to musiałoby stać w jakimś "publicznym" miejscu - o tym dyskutuje jeszcze z Andrzejem (od dwóch lat :D).

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#8

#8 Post autor: peper »

Myślę, że z takim założeniem i potrzebami to tylko na ośrodki akademickie mógłbyś liczyć. Raczej żadna korporacja nie zdecyduje się na taką darowiznę.
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#9

#9 Post autor: lbromirs »

peper pisze:Myślę, że z takim założeniem i potrzebami to tylko na ośrodki akademickie mógłbyś liczyć. Raczej żadna korporacja nie zdecyduje się na taką darowiznę.
...a ja właśnie ciepło myślałem o pewnym ciekawym dostawcy :P

asp
wannabe
wannabe
Posty: 719
Rejestracja: 02 lip 2006, 07:52
Lokalizacja: Krakow

#10

#10 Post autor: asp »

lbromirs pisze:Szczerze mówiąc preferowałbym coś w Warszawie lub Krakowie - i w okolicach.
Kraków, Kraków, wybierz Kraków ! :)
---
pozdr

adt
wannabe
wannabe
Posty: 105
Rejestracja: 29 mar 2007, 11:41

#11

#11 Post autor: adt »

asp pisze:
lbromirs pisze:Szczerze mówiąc preferowałbym coś w Warszawie lub Krakowie - i w okolicach.
Kraków, Kraków, wybierz Kraków ! :)
---
pozdr
hehe, jak wiesz drzwi u nas otworem stoją;-)

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#12

#12 Post autor: lbromirs »

adt pisze:
asp pisze:
lbromirs pisze:Szczerze mówiąc preferowałbym coś w Warszawie lub Krakowie - i w okolicach.
Kraków, Kraków, wybierz Kraków ! :)
---
pozdr
hehe, jak wiesz drzwi u nas otworem stoją;-)
Dobra, zabiliście mnie, bo dostałem na maila służbowego i prywatnego coś koło 400 maili. To prawdziwy DDoS. Dużo ciekawych pomysłów i pytań, nie mogę teraz usiąść i odpowiedzieć/przemyśleć wszystkich.

Odpalę BGP Blackholing i wrócę do tematu. Dajcie mi z 2-3 tygodnie pliz. Ale w międzyczasie ciekawe pomysły na forum warto przedyskutować.

Westbam
member
member
Posty: 37
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:59
Lokalizacja: Warsaw/Poland

Re: OpenRack?

#13

#13 Post autor: Westbam »

lbromirs pisze:Od dłuższego czasu myślę sobie twórczo nad pewną inicjatywą dla tych z Was, którzy nie mają jak trzymać w domu sprzętu, albo po prostu w ogóle sprzętu nie mają.

Gdyby (przez przypadek) ktoś dysponował miejscem z podłączeniem do internetu i zasilaniem w prąd, może taki jeden człowiek z Cisco Polska byłby zainteresowany tym, żeby w takim miejscu umieścić dosyć dużo Ciscowego sprzętu.

Np. routery 1800, 2600XM, 3725, przełączniki 2950 i 3550 czy nawet jakiś 4500 czy 6500.

Wszystko w celach stricte edukacyjnych, dostęp for free na godziny. Z priorytetem dla osób które aktualnie piszą prace inżynierskie/magisterskie, etc.

No i tak sobie twórczo myślę... gdzie? I czy w ogóle byliby jacyś zainteresowani?

Łukaszu,

Idea jest szczytna ale aby należycie zabezpieczyć interesy obu stron należałoby już na początku wyjaśnić kilka podstawowych kwestii:

- czy wspomniany "taki jeden człowiek z Cisco Polska" posiadałby osobowość prawną lub ewentualnie był przedsiębiorcą?

- czy akceptowane jest wystawiawianie wzajemnych rachunków FV (kompensata,barter)?

Sądzę, że jako osoba pracująca dla firmy, której głównym motto jest "sprzedawać" doskonale rozumiesz, że dla księgowości nie istnieje termin "for free" ;-)

pozdr.

--
Wbm.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: OpenRack?

#14

#14 Post autor: lbromirs »

Westbam pisze:Idea jest szczytna ale aby należycie zabezpieczyć interesy obu stron należałoby już na początku wyjaśnić kilka podstawowych kwestii:
- czy wspomniany "taki jeden człowiek z Cisco Polska" posiadałby osobowość prawną lub ewentualnie był przedsiębiorcą?
Nie. Ale to dobre pytanie, bo w ogóle o tym nie myślałem.
Westbam pisze:- czy akceptowane jest wystawiawianie wzajemnych rachunków FV (kompensata,barter)?
Sądzę, że jako osoba pracująca dla firmy, której głównym motto jest "sprzedawać" doskonale rozumiesz, że dla księgowości nie istnieje termin "for free" ;-)
OK, ale w którą stronę dążysz? Że firma nie chciałaby pozwolić swojemu pracownikowi "skorzystać" z darmowej usługi w takim projekcie dlatego, że nie dostanie za to faktury za przysłowiową złotówkę?

Nie bardzo rozumiem po co w ogóle firmie "kupowanie" w ten sposób czegokolwiek?

Nie zamierzam otwierać konkurencji dla 'rent-a-rack' tylko w celach edukacyjnych udostępnić trochę sprzętu z jasnym celem - tylko do nauki, pisania prac, etc.

Być może zbyt naiwnie do tego podchodzę, ale porozmawiajmy, bo nie wiem w którą stronę dąży Twoje pytanie.

Awatar użytkownika
weis
wannabe
wannabe
Posty: 1450
Rejestracja: 28 cze 2007, 11:15

#15

#15 Post autor: weis »

Chyba koledze Westbam chodziło o kwestie ewentualnych rachunków za prąd itd. Aby udowodnić na papierze swojemu pracodawcy że jest to projekt non-proffit na którym ktoś nie zarabia grubych $$$ obciążając serwerowniodawcę kosztami prądu :)
Fire, aim, ready!

ODPOWIEDZ