Cisco Umi

same nowosci
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

Cisco Umi

#1

#1 Post autor: peper »

Cisco Umi

To ja czekam teraz na kamerke na lodówce bym mógł zdalnie zamawiać zakupy widząc sprzedawczynię (o ile jest ładna :P) i telepresence składane do plecaka. Where are you going Cisco?
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Cisco Umi

#2

#2 Post autor: Kyniu »

peper pisze: Where are you going Cisco?
Nie wiem ale chyba nie tam gdzie według inżynierów powinno. Tak to jest jak nad firmą technologiczną władzę przejmują księgowi i marketoidzi.

Ale już jakiś czas temu zaobserwowano że korporacje mają taki sam cykl jak cykl życia produktów czy chociażby organizmów żywych. Jest okres narodzin, dynamicznego wzrostu, pozostawania "na fali", faza schyłkowa i wreszcie upadek. Pytanie tylko gdzie jest Cisco. Jeszcze na tej długiej prostej czy już weszło w okres gdy organizm nie jest w stanie się regenerować (w przypadku korporacji dlatego że stały się zbyt duże i zaczynają żyć same dla siebie a nie dla klientów) i następuje jego powolna degradacja.

Kyniu

horac

#3

#3 Post autor: horac »

Moim skromnym zdaniem cisco powinno mice firme wspolpracujaca ktora produkowalaby take gadgety cos jak linksys, a nie wlasnym logiem promowac tego typu wymysly.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Cisco Umi

#4

#4 Post autor: lbromirs »

peper pisze:Cisco Umi

To ja czekam teraz na kamerke na lodówce bym mógł zdalnie zamawiać zakupy widząc sprzedawczynię (o ile jest ładna :P) i telepresence składane do plecaka. Where are you going Cisco?
Trzeba napędzać rynek wideo, bo najwyraźniej nikt nie robi tego wystarczająco dobrze - zwróćcię uwagę jak określone jest zapotrzebowanie na pasmo - w US nie są to szczególnie wygórowane wymagania. O tym co z tego wyjdzie przekonamy się za rok-dwa, to że mniejsze i elastyczniejsze firmy też sobie na tym coś ugrają też jest w miarę oczywiste.

bolekis
wannabe
wannabe
Posty: 128
Rejestracja: 29 lut 2008, 17:10
Lokalizacja: Wrocław, PL

Re: Cisco Umi

#5

#5 Post autor: bolekis »

Jak w US uchwalą jakiś even-greater-patriot-act to posiadanie takiego zestawu (bez możliwości wyłączenia) stanie się "patriotycznym obowiązkiem", zwłaszcza że zapewne zakup będzie w całości lub części subsydiowany samych podatników. Jest to więc bardzo mądre posunięcie ze strony Cisco - rynek duży i zbyt pewny. :mrgreen:

Zaraz... ja już gdzieś o tym czytałem. Nawet film był.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Cisco Umi

#6

#6 Post autor: lbromirs »

bolekis pisze:Jak w US uchwalą jakiś even-greater-patriot-act to posiadanie takiego zestawu (bez możliwości wyłączenia) stanie się "patriotycznym obowiązkiem", zwłaszcza że zapewne zakup będzie w całości lub części subsydiowany samych podatników.
Gdybyś rzucił okiem na aktualną sytuację ekonomiczną, zdałbyś sobie sprawę, że oferta powinna być w tej sytuacji raczej adresowana do Europy i Chin, niż Stanów Zjednoczonych :)

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Cisco Umi

#7

#7 Post autor: Kyniu »

lbromirs pisze:Gdybyś rzucił okiem na aktualną sytuację ekonomiczną, zdałbyś sobie sprawę, że oferta powinna być w tej sytuacji raczej adresowana do Europy i Chin, niż Stanów Zjednoczonych :)
No właśnie ciekawe jest jak media kreują obraz sytuacji bo jakoś tak niedawno spędziłem trzy tygodnie w USA u rodziny i ....... kurcze jakoś nie widać było tego kryzysu. No chyba że kryzys objawia się posiadaniem auta do pracy, auta posiadanego dla hobby, auta do holowania tego auta posiadanego dla hobby, i tak dalej. To ja poproszę taki kryzys.

Kyniu

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

Re: Cisco Umi

#8

#8 Post autor: peper »

Kyniu pisze:
lbromirs pisze:Gdybyś rzucił okiem na aktualną sytuację ekonomiczną, zdałbyś sobie sprawę, że oferta powinna być w tej sytuacji raczej adresowana do Europy i Chin, niż Stanów Zjednoczonych :)
No właśnie ciekawe jest jak media kreują obraz sytuacji bo jakoś tak niedawno spędziłem trzy tygodnie w USA u rodziny i ....... kurcze jakoś nie widać było tego kryzysu. No chyba że kryzys objawia się posiadaniem auta do pracy, auta posiadanego dla hobby, auta do holowania tego auta posiadanego dla hobby, i tak dalej. To ja poproszę taki kryzys.

Kyniu
Też byłem ostatnio i nie wiem gdzie masz rodzinę ale zobacz jak Kalifornia upada.
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Awatar użytkownika
kktm
CCIE
CCIE
Posty: 2025
Rejestracja: 20 paź 2004, 14:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Cisco Umi

#9

#9 Post autor: kktm »

peper pisze:
Też byłem ostatnio i nie wiem gdzie masz rodzinę ale zobacz jak Kalifornia upada.
Wybrac Schwarzenegger na gubernatora to jak wsadzic operatora wózka widłowego z tygodniwą praktyką za stery F11.

Cóź ludzie sami sobie winni.
"Trust no one"

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Cisco Umi

#10

#10 Post autor: Kyniu »

peper pisze:Też byłem ostatnio i nie wiem gdzie masz rodzinę ale zobacz jak Kalifornia upada.
Utah. Ale Kalifornie zaliczyłem. Po drodze odwiedzając Las Vegas. Rozumiem że dla ludzi którzy tam mieszkają spadek stopy życiowej oznacza kryzys ale jak pisałem życzyłbym sobie takiego kryzysu u nas.

Kyniu

On_Cisco_board
wannabe
wannabe
Posty: 75
Rejestracja: 23 lut 2010, 11:15

#11

#11 Post autor: On_Cisco_board »

Zgadzam sie z "Kyniem" , jak sie słucha polskich mediow to nie wiem gdzie jest prawdziwy matrix , mam kolegow w stanach , w Australii , i tu gdzie pracuje /Austria/Niemcy/Szwajcaria jest jakies spowolnienie to bylo czyc i nadal jest widoczne , ale nie mozna tego nazwac kryzysem przynajmniej w IT i tak samo jest w US nie wspominajac o AUS ale to tylko moj punkt widzenia i paru moich znajomych.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#12

#12 Post autor: lbromirs »

On_Cisco_board pisze:Zgadzam sie z "Kyniem" , jak sie słucha polskich mediow to nie wiem gdzie jest prawdziwy matrix , mam kolegow w stanach , w Australii , i tu gdzie pracuje /Austria/Niemcy/Szwajcaria jest jakies spowolnienie to bylo czyc i nadal jest widoczne , ale nie mozna tego nazwac kryzysem przynajmniej w IT i tak samo jest w US nie wspominajac o AUS ale to tylko moj punkt widzenia i paru moich znajomych.
Myślę że to zależy od tego, gdzie się pracuje - w IT jest duży 'turnover', wystarczy popatrzeć ile osób poszukuje stale Cisco do biur w US - w ofertach można dosyć swobodnie wybierać, choć nie zawsze są to takie pieniądze jak np. jeszcze 3-4 lata temu. Z drugiej strony wiele sektorów zupełnie się rozsypało, łącznie z całymi wymarłymi dzielnicami miast które do tej pory zależały mocno od konkretnego rodzaju przemysłu.

Awatar użytkownika
balam
wannabe
wannabe
Posty: 977
Rejestracja: 21 cze 2006, 16:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Cisco Umi

#13

#13 Post autor: balam »

Kyniu pisze: No właśnie ciekawe jest jak media kreują obraz sytuacji bo jakoś tak niedawno spędziłem trzy tygodnie w USA u rodziny i ....... kurcze jakoś nie widać było tego kryzysu. No chyba że kryzys objawia się posiadaniem auta do pracy, auta posiadanego dla hobby, auta do holowania tego auta posiadanego dla hobby, i tak dalej. To ja poproszę taki kryzys.
.......
Utah. Ale Kalifornie zaliczyłem. Po drodze odwiedzając Las Vegas. Rozumiem że dla ludzi którzy tam mieszkają spadek stopy życiowej oznacza kryzys ale jak pisałem życzyłbym sobie takiego kryzysu u nas.
Tylko to o czym mowisz to rozwoj gospodarczy kraju co za tym idzie inna stopa zyciowa ludzi, a nie kryzys w takim slowie znaczenia ;)
Somewhere back in time.

On_Cisco_board
wannabe
wannabe
Posty: 75
Rejestracja: 23 lut 2010, 11:15

#14

#14 Post autor: On_Cisco_board »

Myślę że to zależy od tego, gdzie się pracuje - w IT jest duży 'turnover', wystarczy popatrzeć ile osób poszukuje stale Cisco do biur w US - w ofertach można dosyć swobodnie wybierać, choć nie zawsze są to takie pieniądze jak np. jeszcze 3-4 lata temu. Z drugiej strony wiele sektorów zupełnie się rozsypało, łącznie z całymi wymarłymi dzielnicami miast które do tej pory zależały mocno od konkretnego rodzaju przemysłu.
To prawda co kolega pisze obrót to wazny czynnik i stawki polecialy wszedzie choc to zalezy od kandydata czasami mozna sie dobrze sprzedac ale jest trudniej , a ta reszta tzn rozne sektory gosp. i wymarle dzielnice to juz polityka na to szkoda czasu . Ale racje ma tez /tak mysle / kyniu piszac o cyklu rozwojowym firmy , cisco nie watpliwie poszukuje nowych obszarow zbytu , bo musi dbac o obrot ,o wartosc akcji -takie są reguły , na rynku stricte sieciowym dla przesiebiorstw juz nie mozna pewnie robic jakichs spektakularnych przyrostow sprzedazy , a jak im sie uda na takich nowych dla nich obszarach to miejmy nadzieje ze jakies sprzezenie zwrotne zadziala i wplynie to na rozwoj podstawych produktow cisco - kto wie.

ODPOWIEDZ