Cisco konczy z ACE

same nowosci
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Lolek
wannabe
wannabe
Posty: 121
Rejestracja: 19 kwie 2006, 12:25
Lokalizacja: The Hague

Cisco konczy z ACE

#1

#1 Post autor: Lolek »


Awatar użytkownika
balam
wannabe
wannabe
Posty: 977
Rejestracja: 21 cze 2006, 16:27
Lokalizacja: Warszawa

#2

#2 Post autor: balam »

No to ciekawe podejscie do tematu :?
Somewhere back in time.

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

#3

#3 Post autor: mihu »

na koncu artykulu jest wzmianka ze Cisco wycofuje sie takze z WAASow. To tez nowinka pierwszej swiezosci, czy cos przespalem?
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

razor
wannabe
wannabe
Posty: 105
Rejestracja: 13 paź 2006, 22:02
Lokalizacja: Warszawa

#4

#4 Post autor: razor »

Niech zwijają za przeproszeniem ten złom z rynku jak najszybciej. Niestety ale z tak nieudanym produktu jak Cisco ACE jeszcze się nie spotkałem - i mówię tu zarówno o poziom stabilności modułów (gratuluje softu A5 który non stop się podwiesza), wsparcia dla nowych funkcjonalności.

Pozdrawia nieszczęśliwy użytkowników Cisco ACE (może już niedługo...).

Wolf
wannabe
wannabe
Posty: 297
Rejestracja: 20 cze 2005, 09:44
Lokalizacja: Warszawa

#5

#5 Post autor: Wolf »

razor pisze:Niech zwijają za przeproszeniem ten złom z rynku jak najszybciej. Niestety ale z tak nieudanym produktu jak Cisco ACE jeszcze się nie spotkałem - i mówię tu zarówno o poziom stabilności modułów (gratuluje softu A5 który non stop się podwiesza), wsparcia dla nowych funkcjonalności.

Pozdrawia nieszczęśliwy użytkowników Cisco ACE (może już niedługo...).
A coś więcej o tej niestabilności możesz napisać? Mam trochę modułów z softem A5 - działają stabilnie. Jestem w trakcie migracji aplikacji na nie więc narazie są obciążone w małym stopniu. Czy niestabilność pojawia się wraz z przekroczeniem jakichś progów obciążenia czy tak poprostu co chwilę masz z nim jakiś problem?

Generalnie dziwi mnie krok i pisanie o całkowitym wycofaniu się z ADN. Nie dalej jak kilka miesięcy temu dostałem informację (z Cisco) o spodziewanej niespodziance dotyczącej nowego modułu, pod platformę Nexus...

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Cisco konczy z ACE

#6

#6 Post autor: lbromirs »

Dziękuje koledze z Szanownej Konkurencji za pomoc w rozpowszechnianiu pomówień :)

Nie, nie wycofujemy się z ACE'a, rozważamy zakres, wydajność i oczekiwania w stosunku do modułu nowej generacji - mówimy o nim już od dwóch lat, wymagania ciągle się zmieniają i stąd informacja wewnętrzna, że będziemy podchodzić do tematu trochę ambitniej. Mówiąc wprost, myślimy szerzej i konkretniej o rozwiązaniach lepiej zintegrowanych z DC i softem. Co z tego będzie dowiemy się niebawem, a pewnie na najbliższym Forum opowiemy coś więcej.

Co do WAASa - nie, nie kończymy developmentu, natomiast prawdą jest, że w ramach restrukturyzacji o której mówił Chambers na telekonferencji z analitykami, również z zespołu WAASowego odeszło kilka osób.

Proponuje dyskutować o faktach, a nie obrzucać się błotem. Dziękuje za uwagę.

Awatar użytkownika
Lolek
wannabe
wannabe
Posty: 121
Rejestracja: 19 kwie 2006, 12:25
Lokalizacja: The Hague

Re: Cisco konczy z ACE

#7

#7 Post autor: Lolek »

lbromirs pisze:Dziękuje koledze z Szanownej Konkurencji za pomoc w rozpowszechnianiu pomówień :)
Zawsze chetnie pomagam i dziele sie "pomowieniami" z NASDAQ :)


IMO: ostatnia wersja ACE nie byla taka zla

razor
wannabe
wannabe
Posty: 105
Rejestracja: 13 paź 2006, 22:02
Lokalizacja: Warszawa

#8

#8 Post autor: razor »

Wolf pisze: A coś więcej o tej niestabilności możesz napisać? Mam trochę modułów z softem A5 - działają stabilnie. Jestem w trakcie migracji aplikacji na nie więc narazie są obciążone w małym stopniu. Czy niestabilność pojawia się wraz z przekroczeniem jakichś progów obciążenia czy tak poprostu co chwilę masz z nim jakiś problem?
Co do podwieszania modułów sprawa jest dość tajemnicza - objawy są takie że SUP nie może skontaktować się z modułem, po jakimś czasie karta w ogóle nie odpowiada. O ile w konfiguracji active/standby nie ma dużego impactu na ruch jest to mocno upierdliwe. A zgłoszenie jest w trakcie już od jakiegoś czasu, na razie bez postępów...

pawel_b
fresh
fresh
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2013, 23:56

#9

#9 Post autor: pawel_b »

My używamy w firmie moduły ACE20 od kilku lat i nie mieliśmy z nimi żadnych problemów, bardzo stabilne działanie, balansują kilka Gb ruchu do Internetu...niestety nie mają wsparcia do IPv6

mam pytanie do p. Lukasza, w naszej konfiguracji ACE pracuje w chassis z FWSM i kilkoma innymi modułami, czy zapowiadany moduł będzie też pracował w chassis 6500?

dziekuję

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#10

#10 Post autor: lbromirs »

pawel_b pisze:mam pytanie do p. Lukasza, w naszej konfiguracji ACE pracuje w chassis z FWSM i kilkoma innymi modułami, czy zapowiadany moduł będzie też pracował w chassis 6500?
Generalnie tak z dwoma "założeniami" - po pierwsze, jeśli będzie, po drugie, może wymagać nowego Supa. Do czasu Forum kwestia powinna się już wyjaśnić.

pawel_b
fresh
fresh
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2013, 23:56

#11

#11 Post autor: pawel_b »

to znaczy masz na myśli Sup2T? czy jeszcze coś nowszego? szkoda by było tej platformy bo nam działa od tych kilku lat bez żadnych problemów...rozumiem że Cisco chciałoby postawić wyżej poprzeczkę ale co z tymi którzy nie potrzebują balansowania dziesiątkami Gb? rozwiązanie z modułem w chassis z innymi kartami było naprawdę dobrym rozwiązaniem...ja balansuje głównie ruch http i streamingowy..myślałem o migracji do ACE30 i softu A5 ze wzgledu na obsługę IPv6 ale nie wiem czy w tej sytuacji w ogóle to rozważać?

Pjotrus
wannabe
wannabe
Posty: 59
Rejestracja: 03 lis 2008, 21:51

#12

#12 Post autor: Pjotrus »

A nie jest tak przypadkiem, że Cisco rezygnuje z rozwijania ACE'a na rzecz Netscaler'a?

http://newsroom.cisco.com/release/1090730
http://www.citrix.com/products/netscale ... cisco.html

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#13

#13 Post autor: lbromirs »

Pjotrus pisze:A nie jest tak przypadkiem, że Cisco rezygnuje z rozwijania ACE'a na rzecz Netscaler'a?
To stare 'newsy' ogłoszone w momencie publikowania informacji o przyszłości developmentu ACE. Na razie brak nowych informacji w temacie. Nadal ACE 3.0 i ACE 4710 można kupować.

Awatar użytkownika
balam
wannabe
wannabe
Posty: 977
Rejestracja: 21 cze 2006, 16:27
Lokalizacja: Warszawa

#14

#14 Post autor: balam »

Czy cos juz wiadomo w temacie, ze tak sie delikatnie podpytam co dalej Cisco robi z ACE?
Jakos od 9 mieisiecy na roznych softach borykam sie z restartami tych cudenkow i zaczynam miec dosc. :x
Somewhere back in time.

Awatar użytkownika
miboo
wannabe
wannabe
Posty: 324
Rejestracja: 12 paź 2008, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#15

#15 Post autor: miboo »

Nadal jest sprzedawany i będzie wspierany jeszcze przez lata, ale chyba nie ma co się spodziewać nowych rozwiązań od strony Cisco. Samo Cisco promuje mocno NetScalera od Citrixa link. Wszyscy wiemy do czego to zmierza, ale EoL jeszcze na ACE nie ma.

BTW: W poprzedniej firmie wdrażałem w sumie 4 ACE 4710 i z tego co słucham opinii, to chyba byliśmy jedyną firmą, u której nie było problemów :) (mimo deszyfracji, wielu kontekstów, manipulacji nagłówków HTTP, dodawania nowych header-value w HTTP, normalizacji, etc)... just sayin' :D

Soft - stary dobry A3(2.7)

ODPOWIEDZ