NSA Spied on Huawei

same nowosci
Wiadomość
Autor
strokuś
member
member
Posty: 46
Rejestracja: 03 lip 2006, 23:46

NSA Spied on Huawei

#1

#1 Post autor: strokuś »

http://www.spiegel.de/international/wor ... 60199.html

NSA spokeswoman Caitlin Hayden said "We do not give intelligence we collect to US companies to enhance their international competitiveness or increase their bottom line."

oooczywiście... ;-)

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: NSA Spied on Huawei

#2

#2 Post autor: lbromirs »

strokuś pisze:http://www.spiegel.de/international/wor ... 60199.html

NSA spokeswoman Caitlin Hayden said "We do not give intelligence we collect to US companies to enhance their international competitiveness or increase their bottom line."

oooczywiście... ;-)
Oczywiście służby wywiadowcze państwa z którego Huawei pochodzi nie próbują penetrować sieci i swoich konkurentów - w życiu :D

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#3

#3 Post autor: Deidara »

Wcześniej czy później poczucie zagrożenia spowodowane przez firmy zamieszane w szpiegostwo swoich klientów (obojętnie ile jest w tym prawdy) oberwą od pozostałej konkurencji na rynku tracąc przyszłe kontrakty i tyle.
Jedyny plus tego zamieszania to książka którą Łukasz polecił. Naprawdę świetna. Niestety utwierdza mnie ona w przekonaniu że w rewelacjach Snowdena coś jest na rzeczy.
Jakby się tak zastanowić to gdyby spojrzeć jak wysokopoziomowe języki programowania są wykorzystywane dziś do pisania aplikacji (c#, java) oraz że odchodzi się wyraźnie od czystego C w kierunku wykorzystywania gotowych bibliotek zwłaszcza dla protokołów sieciowych rodzi się pytanie czy ktokolwiek jest jeszcze bezpieczny w sieci. Chyba jedynie BSD zostało jako ostatnia nadzieja :wink: .
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#4

#4 Post autor: lbromirs »

Deidara pisze:Jedyny plus tego zamieszania to książka którą Łukasz polecił. Naprawdę świetna. Niestety utwierdza mnie ona w przekonaniu że w rewelacjach Snowdena coś jest na rzeczy.
Warto czytać i mieć swój punkt widzenia, a nie czerpać z korporacyjnego wiaderka czy medialnej papki. Warto być człowiekiem, a nie maszynką, która pójdzie wszędzie, byle dobrze zapłacili. Niestety, takich ludzi jest w Polsce coraz więcej - z różnych przyczyn. Tylko często zapominają, że nazwisko ma się tylko jedno.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#5

#5 Post autor: Kyniu »

Deidara pisze:Jedyny plus tego zamieszania to książka którą Łukasz polecił. Naprawdę świetna.
O której wspominasz? Historia CIA? Historia FBI? Blackwater?

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#6

#6 Post autor: lbromirs »

Kyniu pisze:
Deidara pisze:Jedyny plus tego zamieszania to książka którą Łukasz polecił. Naprawdę świetna.
O której wspominasz? Historia CIA? Historia FBI? Blackwater?
Polecam w tej kolejności:

Historia dramatycznej nieudolności i skrajnej niekompetencji CIA:
http://www.amazon.co.uk/Legacy-Ashes-Th ... y+of+ashes

Brudne wojny - jak i gdzie USA i inne kraje prowadzą wojny:
http://www.amazon.co.uk/Dirty-Wars-The- ... my+scahill

I Blackwater Scahilla. To generalnie początek, ale dobry początek :)

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#7

#7 Post autor: Deidara »

Ja na razie Historię CIA przeczytałem i jest naprawdę dobra. Na półce czeka jeszcze Historia FBI. Potem pewnie przyjdzie czas na Blackwater i Dirty Wars. Niestety czasu mam nie za wiele a jak przysiadam się do czytania to godziny mijają jak minuty tak więc ostrzegam ludzi którzy się uczą do egzaminów, że dobry load balancing wskazany :wink: .
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#8

#8 Post autor: Kyniu »


dzwigu
wannabe
wannabe
Posty: 63
Rejestracja: 13 lip 2010, 12:15

#9

#9 Post autor: dzwigu »

Ja brnę przez pierwszą :). Mega ciekawa i gorąco polecam ale muszę przyznać że kobyła niezła :) . A czasu jak zwykle brak

ODPOWIEDZ