Palo Alto Networks ... awesome performance

same nowosci
Wiadomość
Autor
Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Palo Alto Networks ... awesome performance

#1

#1 Post autor: Kyniu »

Tak mi wpadło przy przeglądaniu wiadomości: In case you're wondering how Palo Alto Networks claims such awesome performance numbers on Layer 7 inspection, here's how they do it: they pick an optimal traffic flow. That's not the worst part: they have an application definition that disables all the layer 7 inspection on that traffic flow, making their performance numbers look way better than you could ever possibly achieve with real world traffic. Unless, of course, you disable Layer 7 inspection entirely.
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

Awatar użytkownika
balam
wannabe
wannabe
Posty: 977
Rejestracja: 21 cze 2006, 16:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Palo Alto Networks ... awesome performance

#2

#2 Post autor: balam »

To jest potwiedzona informacja czy ktos sobie cos napisal, bo lubi? Podaj zrodlo, bo testy NSS Labs nie zabily ich ale wiadomo jak to moze byc z testami...
Somewhere back in time.

Binkz
fresh
fresh
Posty: 8
Rejestracja: 16 gru 2010, 15:39

Re: Palo Alto Networks ... awesome performance

#3

#3 Post autor: Binkz »

To wygląda raczej jak komentarz pod postem/wpisem którejś z konkurencji.

Jaki jest sens podawania takich wiadomości bez źródła?

Awatar użytkownika
Lolek
wannabe
wannabe
Posty: 121
Rejestracja: 19 kwie 2006, 12:25
Lokalizacja: The Hague

Re: Palo Alto Networks ... awesome performance

#4

#4 Post autor: Lolek »

Tak wygladaja WSZYSTKIE Vendor's Benchmark. Maja glownie wartosc rozrywkowa

Obrazek

Binkz
fresh
fresh
Posty: 8
Rejestracja: 16 gru 2010, 15:39

Re: Palo Alto Networks ... awesome performance

#5

#5 Post autor: Binkz »

Nie ma to jak dywagacje na temat wydajności kończące się stwierdzeniem: "wszystkie benchmarki są o kant dupy".

Podziel się swoim doświadczeniem na temat wydajności produktów konkretnego vendora lub odwołaj się przynajmniej do jakiś testów ^^.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: Palo Alto Networks ... awesome performance

#6

#6 Post autor: Kyniu »

Tyle mogę pokazać:

Obrazek
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

Awatar użytkownika
Lolek
wannabe
wannabe
Posty: 121
Rejestracja: 19 kwie 2006, 12:25
Lokalizacja: The Hague

Re: Palo Alto Networks ... awesome performance

#7

#7 Post autor: Lolek »

Binkz pisze:Nie ma to jak dywagacje na temat wydajności kończące się stwierdzeniem: "wszystkie benchmarki są o kant dupy".
Wszystkie - Nie. Wszytkie sponsorowane - Tak

Nie pamietam, aby Miercom opublikowal test w ktorym produkt Cisco przegral z produktem Aruba/HP/Juniper/Dell/PaloAlto/Riverbed/IBM/Arista/Fortinet/Brocade etc..... mozna by pomyslec, ze Cisco robi najlepsze produkty ever.

Binkz pisze:Podziel się swoim doświadczeniem na temat wydajności produktów konkretnego vendora lub odwołaj się przynajmniej do jakiś testów ^^.
Kazdy storage vendor oferuje "n" razy wiecej IOPS niz konkurencja. Wszystko sprowadza sie do malych detali, ktorych czesto nie podaje sie w raportach.

Polecam: Why IOPS suck

piotro
wannabe
wannabe
Posty: 402
Rejestracja: 07 paź 2005, 12:50

Re: Palo Alto Networks ... awesome performance

#8

#8 Post autor: piotro »

Lolek pisze: Wszystkie - Nie. Wszytkie sponsorowane - Tak
Oczywistoscia jest, ze w szczegolach diabel siedzi i zeby jakos te testy zinterpretowac sensownie to trzeba zaczac od dokladnego przeczytania warunkow testowych ;).
Porownywanie testow miedzy producentami mialo by sens gdyby te byly robione w oparciu o ustandaryzowany protokol testowy, raczej niz "specyficzne konfiguracje".
Lolek pisze:
Nie pamietam, aby Miercom opublikowal test w ktorym produkt Cisco przegral z produktem Aruba/HP/Juniper/Dell/PaloAlto/Riverbed/IBM/Arista/Fortinet/Brocade etc..... mozna by pomyslec, ze Cisco robi najlepsze produkty ever.
Popkorn jest, czekam az wpadnie tu Lukasz, itd ;).

Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2349
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

Re: Palo Alto Networks ... awesome performance

#9

#9 Post autor: gangrena »

piotro pisze:Popkorn jest, czekam az wpadnie tu Lukasz, itd ;).
To zanim wpadnie tutaj Łukasz dodam coś od siebie.
Lolek pisze:Nie pamietam, aby Miercom opublikowal test w ktorym produkt Cisco przegral z produktem Aruba/HP/Juniper/Dell/PaloAlto/Riverbed/IBM/Arista/Fortinet/Brocade etc..... mozna by pomyslec, ze Cisco robi najlepsze produkty ever.
Ja z kolei nie pamiętam, aby Miercom opublikował test, w którym byłaby nieprawda odnośnie Cisco. Czy to się nie kłóci z tym, co powiedział przedmówca? Nie. Wystarczy zrozumieć po co te testy są robione. Testy sponsorowane mają na celu wytłuszczenie zalet danego urządzenia. Konkretny przykład. Architektura ASR9k pod kątem replikacji multicastu jest bardziej optymalna w porównaniu do architektury kart z chipsetem Trio w Juniper MX. Konkurencja zawsze może zrobić swój test, który w badanych warunkach pokaże swoje zalety. Pozornie wyniki testów konkurencyjnych się wykluczają, ale tak nie jest. Trzeba wgłębić się w metodologię, środowisko, użyte komponenty. Czy, to oznacza, że ASR9k nie ma wad? Nie. Ma swoje wady, jak wszystko na świecie. Wystarczy się zapytać. ;)

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Palo Alto Networks ... awesome performance

#10

#10 Post autor: lbromirs »

gangrena pisze:
piotro pisze:Popkorn jest, czekam az wpadnie tu Lukasz, itd ;).
To zanim wpadnie tutaj Łukasz dodam coś od siebie.
Lolek pisze:Nie pamietam, aby Miercom opublikowal test w ktorym produkt Cisco przegral z produktem Aruba/HP/Juniper/Dell/PaloAlto/Riverbed/IBM/Arista/Fortinet/Brocade etc..... mozna by pomyslec, ze Cisco robi najlepsze produkty ever.
Ja z kolei nie pamiętam, aby Miercom opublikował test, w którym byłaby nieprawda odnośnie Cisco. Czy to się nie kłóci z tym, co powiedział przedmówca? Nie. Wystarczy zrozumieć po co te testy są robione. Testy sponsorowane mają na celu wytłuszczenie zalet danego urządzenia. Konkretny przykład. Architektura ASR9k pod kątem replikacji multicastu jest bardziej optymalna w porównaniu do architektury kart z chipsetem Trio w Juniper MX. Konkurencja zawsze może zrobić swój test, który w badanych warunkach pokaże swoje zalety. Pozornie wyniki testów konkurencyjnych się wykluczają, ale tak nie jest. Trzeba wgłębić się w metodologię, środowisko, użyte komponenty. Czy, to oznacza, że ASR9k nie ma wad? Nie. Ma swoje wady, jak wszystko na świecie. Wystarczy się zapytać. ;)
Dokładnie :)

Awatar użytkownika
ormek
wannabe
wannabe
Posty: 150
Rejestracja: 31 sty 2011, 17:40
Lokalizacja: Oln/Elb/Gda

Re: Palo Alto Networks ... awesome performance

#11

#11 Post autor: ormek »

lbromirs pisze:.

Dokładnie :)

A mogłem zamówić tylko nachosy.... ;-)
Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu!

piotro
wannabe
wannabe
Posty: 402
Rejestracja: 07 paź 2005, 12:50

Re: Palo Alto Networks ... awesome performance

#12

#12 Post autor: piotro »

ormek pisze:A mogłem zamówić tylko nachosy.... ;-)
Tez jestem nieco rozczarowany ;).

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: Palo Alto Networks ... awesome performance

#13

#13 Post autor: lbromirs »

piotro pisze:
ormek pisze:A mogłem zamówić tylko nachosy.... ;-)
Tez jestem nieco rozczarowany ;).
Trzeba było dzisiaj być na PJowym Cloud Meetupie. Ja niestety nie dotarłem.

ODPOWIEDZ