WEBINARIA - czyli jak zdobyć masę super wiedzy nie ruszając się z fotela!

same nowosci
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

WEBINARIA - czyli jak zdobyć masę super wiedzy nie ruszając się z fotela!

#1

#1 Post autor: peper »

Drodzy forumiowicze :)

Dobrze wiecie, że zespół CCIE.PL angażuje się w różne inicjatywy, czasem komercyjne, czasem edukacyjne, czasem tylko dlatego, że mamy ochotę i lubimy dzielić się naszą wiedzą. Większość naszego zespołu spotkacie jako prelegentów konferenicji PLNOG a wielu z nas wchodzi także w skład Rady Programowej tej konferencji. Teraz ruszamy z kolejnym projektem!

Zacznijmy od bardzo ważnego linku: https://plnog.pl/webinaria.html

Tak, wraz z ProIdea, organizatorami kongerencji PLNOG, Confidence, JDD czy 4Developers otwieramy projekt, w którym chcemy się dzielić z Wami naszą wiedzą. Kto? Piotr Jabłoński, Piotr Wojciechowski, Robert Ślaski, Sebastian Pasternacki i Łukasz Bromirski - no znacie nasz z forum, z PLNOG i wielu innych inicjatyw! Do tego Michał Sajdak z Sekuraka, Piotrek Konieczny z Niebezpiecznika czy Tomek Brol ze swoimi balonami i innymi cudami IoT :) A uwierzcie mi to tylko część atrakcyjnych prelegentów, którzy dołączają do projektu.

Ale o co chodzi? O to byśmy my mogli Wam przekazać sporą cząstę naszej wiedzy i doświadczenia. Dlaczego? Bo chcemy, a na konferencjach nie zawsze jest na to wystarczająca ilość czasu.

Pierwsze dwa webinary już ogłoszone:

13.09 10:00 Piotr Wojciechowski - "REST API na Cisco ASA - praktyczne wprowadzenie do programowania firewalla"
15.09 10:00 Piotr Jabłoński - "Jak zaprojektować wysoką dostępność aplikacji bez komplikacji sieci?"

Kolejne tematy już niebawem!

Cena - 50 złotych brutto per webinar. Popatrzcie na komercyjne szkolenia i sami sobie odpowiedzcie na pytanie czy to dużo czy mało.

Na chwilę obecną zapraszamy na sesje live, w przyszłości planujemy także dostęp offline!

Wasi webinarzyści ;)
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

Re: WEBINARIA - czyli jak zdobyć masę super wiedzy nie ruszając się z fotela!

#2

#2 Post autor: frontier »

Tematy fajne, eksperci prowadzacy, cena "po kosztach", podoba mi sie!
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

Re: WEBINARIA - czyli jak zdobyć masę super wiedzy nie ruszając się z fotela!

#3

#3 Post autor: mihu »

fajna inicjatywa, tylko szkoda, że nie będzie opcji offline - terminy kolidują. Przydałaby się też opcja płacenia PayPalem.
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

geminiuss
wannabe
wannabe
Posty: 63
Rejestracja: 16 lut 2008, 00:38

Re: WEBINARIA - czyli jak zdobyć masę super wiedzy nie ruszając się z fotela!

#4

#4 Post autor: geminiuss »

Ja uwazam ze Webinary powinny byc za darmo. To nie jest szkolenie tylko webinar. Jedno godzinny webinar to bardziej wprowadzenie do tematu, ktory moglby byc potem potencjallnie rozwiniety na PLNOG. Powinno sie to potraktowac jako forme reklamy , marketingu.

Na Webinary najczesciej chodza pasjonoaci i czlonkowie danej spolecznosci , a dla spolecznosci robi sie rzeczy za darmo.

Czy bym poszedl na webinary pipera i gangreny , gdyby byly za darmo ? Tak , ale jak juz mam za to zaplacic to lepiej wydac te pinadze na RISy i zglebic temat doglebnie na blogu pipera.

Kiedys Cisco robilo webinary "Wtorki z Cisco".

Zeby nie bylo ze jestem Januszem , ale Webinary to zwykle tylko gadanie a to wchodzi jednym uchem i wychodzi drugim w mysl ponizszej zasady :

“Tell me and I forget, teach me and I may remember, involve me and I learn.”
― Benjamin Franklin

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: WEBINARIA - czyli jak zdobyć masę super wiedzy nie ruszając się z fotela!

#5

#5 Post autor: lbromirs »

geminiuss pisze:Kiedys Cisco robilo webinary "Wtorki z Cisco".
I nadal robimy. I robimy też inne rzeczy.

Webinary wokół PLNOGa to forma rozwinięcia tematów, które na PLNOGu nie miałyby szansy być pokazane w całości, albo poszukania nowych, które na PLNOGu warto poruszyć.

Żaden z nich (zgodnie z założeniami) nie będzie opowiadaniem slajdów.
geminiuss pisze:Zeby nie bylo ze jestem Januszem , ale Webinary to zwykle tylko gadanie
Nie byłeś na żadnym, a już wiesz. Ot, zagadka.

Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2349
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

Re: WEBINARIA - czyli jak zdobyć masę super wiedzy nie ruszając się z fotela!

#6

#6 Post autor: gangrena »

geminiuss pisze:Ja uwazam ze Webinary powinny byc za darmo. To nie jest szkolenie tylko webinar. Jedno godzinny webinar to bardziej wprowadzenie do tematu, ktory moglby byc potem potencjallnie rozwiniety na PLNOG. Powinno sie to potraktowac jako forme reklamy , marketingu.

Na Webinary najczesciej chodza pasjonoaci i czlonkowie danej spolecznosci , a dla spolecznosci robi sie rzeczy za darmo.

Czy bym poszedl na webinary pipera i gangreny , gdyby byly za darmo ? Tak , ale jak juz mam za to zaplacic to lepiej wydac te pinadze na RISy i zglebic temat doglebnie na blogu pipera.

Kiedys Cisco robilo webinary "Wtorki z Cisco".

Zeby nie bylo ze jestem Januszem , ale Webinary to zwykle tylko gadanie a to wchodzi jednym uchem i wychodzi drugim w mysl ponizszej zasady :

“Tell me and I forget, teach me and I may remember, involve me and I learn.”
― Benjamin Franklin
Czy coś nazywa się webinar, czy szkolenie, to rzecz wtórna. Ważna jest treść. Na PLNOG-u od dawna pojawiają się sesje z treścią, której brakuje na niejednym szkoleniu. Na bezpłatnym meetupie Cloud Infra były na tyle ciekawe sesje poświęcone chmurze, czy zagadnieniom prawnym, że stwierdziłem, że sam bym za nie zapłacił, gdyż nie wyczyta się tego w książkach, czy w Internecie. To, że coś jest za darmo oznacza tylko, że ktoś inny za to zapłacił. Za sesje na PLNOG płaci pracodawca prezentera, za czas pracy, hotel, dojazd. Sam PLNOG też nie jest za darmo. Za darmowe webinary płaci prowadzący przede wszystkim swoim czasem na przygotowanie i prowadzenie sesji. Niejednokrotnie były i będą sesje dla społeczności (przykład: viewtopic.php?f=19&t=22182&start=15). Jeżeli ktoś nie widzi wartości w takich, czy innych webinarach, to może skorzystać z meetupów, forów, czy spotkań vendor oriented.

Jak rozumiem interesuje Ciebie pogłębienie tematu i to mogłoby Cię zachęcić do sesji płatnej. Zasadnicze zatem pytanie, czy chciałbyś wskoczyć bezpośrednio w konfigurację ASA poprzez REST API na sesji Piotrka? Czy jakieś słowo wstępu będzie przydatne? Czy w przypadku mojej sesji wolałbyś usłyszeć o stosowanych modelach sieciowych pod kątem wysokiej dostępności sieci, czy rozważyć konkretny przypadek, może jakaś forma warsztatowa?

BTW, nie jestem w temacie, co to są RIS-y?

geminiuss
wannabe
wannabe
Posty: 63
Rejestracja: 16 lut 2008, 00:38

Re: WEBINARIA - czyli jak zdobyć masę super wiedzy nie ruszając się z fotela!

#7

#7 Post autor: geminiuss »

Ja nie rozumiem waszego podejscia do tematu webinarow , jaki jest ich cel ? W ciagu jednej godziny nie mozna duzo zrobic. W czasie jednej godzinny mozna co najwyzej w skrocie opowiedziec dane zagadnienie z krotkim demem badz naswietlic jaki konkretny problem/temat. To jest tylko 60 minut , a nawet mniej bo prezentacje pisze sie najczesciej na 45 minut , nie oczekujmy nie wiadomo czego.

Wedlug mnie , nie warto placic za jakikolwiek 60 minutowy webinar, poniewaz taki webinar moze mnie tylko zainteresowac danym temat i zmusisc do refleksi. Potem, moge sam podjac decyzje czy chce zglebiac temat czy nie warto.

1 godzinny webinar to niesamowite narzedzie makretingowe , ktore moze mnie zachecic do udzialu w konferencji albo kupienia danego produktu np :
- devstyle.pl - Teraz bedzie webinar na temat pisania CV dla programistow , a autor zaraz bedzie wydawal ksiazke " Zawod progrmaista"
- chmurowisko.pl - Webinar z narzedzi uzywanych do migracji do AWS - spora oferta szkoleniowa
- online.wrocsharp.com - cykliczne webinaria miedzy konferencjami Wrocsharp - zachecenie do udzialy w konferencji

Wszystkie powyzsze webinaria nie posiadaja oplaty wstepnej. I to jest model biznesowy, ktory rozumiem i dziala. Wasze webinary moglyby zachecic niezdecydowanych do udzialu w PLNOG-u lub wykupienia waszych szkolen.

Widzisz Gangrena, nie widze sensu wydawania 50 zlotych na twoja godiznna sesje ale z checia poszedlbym na jednodniowy badz dluzszy webinar w tym temacie zorganizowant przez Ciebie. Taki webinar nie kosztowalby 50zl tylko odpowiednia rynkowa cence poniewaz wiedza ekspercka kosztuje i trzeba za nia slono zaplacic. Ale taka inwestycja ma sens bo jak sam wspomniales w pewnym momencie ksiazki nie wystarczaja i wiedze zdobywa sie przez wlasne dosiawdczenie. Lepiej zainwestowac w szkolenie i spokojnie spac po nocach.

Pozdro

P.S RIS - Russian Imperial Stout - taki gatunek piwa - polecam

Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2349
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

Re: WEBINARIA - czyli jak zdobyć masę super wiedzy nie ruszając się z fotela!

#8

#8 Post autor: gangrena »

geminiuss pisze:Ja nie rozumiem waszego podejscia do tematu webinarow , jaki jest ich cel ? W ciagu jednej godziny nie mozna duzo zrobic. W czasie jednej godzinny mozna co najwyzej w skrocie opowiedziec dane zagadnienie z krotkim demem badz naswietlic jaki konkretny problem/temat. To jest tylko 60 minut, a nawet mniej bo prezentacje pisze sie najczesciej na 45 minut , nie oczekujmy nie wiadomo czego.
Czy nawet naświetlenie tematu nie jest szkoleniem? Dla mnie jednodniowe szkolenie z public cloud jest ledwie naświetleniem tematu. Tam też jest wprowadzenie tyle że całodniowe. Za każdą godzinę takiego szkolenia płacisz około 200 zł. To nie oznacza, że nie warto pójść. Warto. Tutaj webinar, to 50 zł za godzinę. Kto powiedział, że nie będzie kontynuacji tematu? Od uczestników będzie zależało, w którą stronę się to potoczy. Łączny cykl spotkań z pogłębioną wiedzą będzie kosztował 4 razy mniej, niż typowe szkolenie.
geminiuss pisze:Wedlug mnie , nie warto placic za jakikolwiek 60 minutowy webinar, poniewaz taki webinar moze mnie tylko zainteresowac danym temat i zmusisc do refleksi. Potem, moge sam podjac decyzje czy chce zglebiac temat czy nie warto.
Ja z kolei cenię sobie zmuszanie do refleksji odpowiednimi pytaniami oraz naświetlanie pewnych spraw, które wymaga czasem 10+ lat doświadczeń. To jak historyjka z naprawą śruby okrętowej. Człowiek wie, gdzie stuknąć młotkiem.
geminiuss pisze:1 godzinny webinar to niesamowite narzedzie makretingowe , ktore moze mnie zachecic do udzialu w konferencji albo kupienia danego produktu np :
- devstyle.pl - Teraz bedzie webinar na temat pisania CV dla programistow , a autor zaraz bedzie wydawal ksiazke " Zawod progrmaista"
- chmurowisko.pl - Webinar z narzedzi uzywanych do migracji do AWS - spora oferta szkoleniowa
- online.wrocsharp.com - cykliczne webinaria miedzy konferencjami Wrocsharp - zachecenie do udzialy w konferencji

Wszystkie powyzsze webinaria nie posiadaja oplaty wstepnej. I to jest model biznesowy, ktory rozumiem i dziala. Wasze webinary moglyby zachecic niezdecydowanych do udzialu w PLNOG-u lub wykupienia waszych szkolen.

Widzisz Gangrena, nie widze sensu wydawania 50 zlotych na twoja godiznna sesje ale z checia poszedlbym na jednodniowy badz dluzszy webinar w tym temacie zorganizowant przez Ciebie. Taki webinar nie kosztowalby 50zl tylko odpowiednia rynkowa cence poniewaz wiedza ekspercka kosztuje i trzeba za nia slono zaplacic. Ale taka inwestycja ma sens bo jak sam wspomniales w pewnym momencie ksiazki nie wystarczaja i wiedze zdobywa sie przez wlasne dosiawdczenie. Lepiej zainwestowac w szkolenie i spokojnie spac po nocach.
Doskonale. Zapraszam zatem na CCDE bootcamp. https://csh.com.pl/szkolenie/?tid=235
Cena nominalna, to $2995. Około 10 godzin dziennie daje przelicznik około 215 zł za godzinę. Temat, który będę omawiał podczas webinaru jest też na szkoleniu. Webinar oferuje tą treść za 50 zł za godzinę, ale zapraszam serdecznie na bootcamp! :)

Awatar użytkownika
scoon
wannabe
wannabe
Posty: 301
Rejestracja: 28 paź 2008, 12:24

Re: WEBINARIA - czyli jak zdobyć masę super wiedzy nie ruszając się z fotela!

#9

#9 Post autor: scoon »

Ja nie rozumiem waszego podejscia do tematu webinarow , jaki jest ich cel ? W ciagu jednej godziny nie mozna duzo zrobic. W czasie jednej godzinny mozna co najwyzej w skrocie opowiedziec dane zagadnienie z krotkim demem badz naswietlic jaki konkretny problem/temat. To jest tylko 60 minut , a nawet mniej bo prezentacje pisze sie najczesciej na 45 minut , nie oczekujmy nie wiadomo czego.

Wedlug mnie , nie warto placic za jakikolwiek 60 minutowy webinar, poniewaz taki webinar moze mnie tylko zainteresowac danym temat i zmusisc do refleksi. Potem, moge sam podjac decyzje czy chce zglebiac temat czy nie warto.

1 godzinny webinar to niesamowite narzedzie makretingowe , ktore moze mnie zachecic do udzialu w konferencji albo kupienia danego produktu np :
- devstyle.pl - Teraz bedzie webinar na temat pisania CV dla programistow , a autor zaraz bedzie wydawal ksiazke " Zawod progrmaista"
- chmurowisko.pl - Webinar z narzedzi uzywanych do migracji do AWS - spora oferta szkoleniowa
- online.wrocsharp.com - cykliczne webinaria miedzy konferencjami Wrocsharp - zachecenie do udzialy w konferencji

Wszystkie powyzsze webinaria nie posiadaja oplaty wstepnej. I to jest model biznesowy, ktory rozumiem i dziala. Wasze webinary moglyby zachecic niezdecydowanych do udzialu w PLNOG-u lub wykupienia waszych szkolen.

Widzisz Gangrena, nie widze sensu wydawania 50 zlotych na twoja godiznna sesje ale z checia poszedlbym na jednodniowy badz dluzszy webinar w tym temacie zorganizowant przez Ciebie. Taki webinar nie kosztowalby 50zl tylko odpowiednia rynkowa cence poniewaz wiedza ekspercka kosztuje i trzeba za nia slono zaplacic. Ale taka inwestycja ma sens bo jak sam wspomniales w pewnym momencie ksiazki nie wystarczaja i wiedze zdobywa sie przez wlasne dosiawdczenie. Lepiej zainwestowac w szkolenie i spokojnie spac po nocach.

Pozdro

P.S RIS - Russian Imperial Stout - taki gatunek piwa - polecam
Zgadzam się z przedmówcą.

Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2349
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

Re: WEBINARIA - czyli jak zdobyć masę super wiedzy nie ruszając się z fotela!

#10

#10 Post autor: gangrena »

scoon pisze:Zgadzam się z przedmówcą.
Zapraszam zatem na darmowe sesje, które były, są i będą też przez nas dostarczane. Nikt z nas nie będzie się obrażał na takie podejście, które prezentujecie. Nie wmawiajcie tylko proszę Panowie jednego, że podczas godzinnej sesji nie można dogłębnie omówić danego zagadnienia. Można, co pokazują sesje na PLNOG, jak i webinary, które też robiliśmy. Kwestia tylko odpowiedniego sprofilowania tematu. Jeżeli przykładowo tematem jest MPLS VPN, to wiadomo, że w godzinę można to omówić pobieżnie lub zrobić wstęp. Jak temat brzmi "MPLS VPN Inter-AS Option B", to godzina wystarczy.

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

Re: WEBINARIA - czyli jak zdobyć masę super wiedzy nie ruszając się z fotela!

#11

#11 Post autor: peper »

@geminiuss - a co ty darmowego zrobiłeś dla społeczności? Czy w ogólne coś zrobiłeś nawet nie za darmo? Wybacz, ale ksywka mi nic nie mówi więc nie jestem w stanie połączyć Cię z niczym.

Na rynku jest wiele inicjatyw, i darmowych i płatnych. Webinaria, szkolenia, konferencje, meetupy itd. Zamiast narzekać, to wybierz co Tobie pasuje. Nikt nie powiedział, że temat to będzie jedno webinarium, nikt nie powiedział, że pojedyncze webinarium ma być stuprocentowym wyczerpaniem tematu. Też to co dla Ciebie jest stratą czasu i pieniędzy, bo temat jest liźnięty, dla kogoś innego będzie fajną dawką wiedzy.

Nie wszystko musi być za darmo. I nie chodzi o to, że ktoś z nas patrzy na tą czy inne inicjatywy przez pryzmat zarobku. Czasem warto by słuchacz za coś zapłacił nawet symboliczną kwotę by poczuć swój wkład w zdobywanie wiedzy. Spójrz na rynek amerykański - tam nie ma wiedzy za darmo, chyba że od vendorów. Na polskim poletku i tak masz super sytuację. Część inicjatyw jest marketingiem, część nie. Każdy by chciał wszystko za darmo. Tylko, że za sarmo nic nie ma, ktoś inny za to płaci po prostu, czy to pieniędzmi czy to czasem. I nie zawsze powinno wszystko być za darmo.
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: WEBINARIA - czyli jak zdobyć masę super wiedzy nie ruszając się z fotela!

#12

#12 Post autor: Kyniu »

peper pisze:tam nie ma wiedzy za darmo, chyba że od vendorów.
Ja bym napisał, że nigdzie nie ma sensownej, twardej, inżynierskiej wiedzy za darmo. Nawet od vendora. I chociaż pewnie kilka osób zaraz zaprotestuje, to zarabianie na szkoleniach certyfikacyjnych i certyfikatach to jest jedna z gałęzi biznesu vendora. Owszem, vendorzy organizują webexy, szkolenia, prezentacje, etc. ale to jest takie lizanie lizaka przez celofan, darmowa próbka, ..... Dealerzy narkotyków pierwszą działkę też dają darmo :P
CCNA: R&S, Security, Wireless, Collaboration. MCSE: Cloud Platform and Infrastructure, Server Infrastructure. ITIL: Foundation. PPL(A)
https://www.facebook.com/itserviceskielce/ :: https://www.linkedin.com/company/itservicespoland :: https://www.linkedin.com/in/krzysztofkania/

Awatar użytkownika
scoon
wannabe
wannabe
Posty: 301
Rejestracja: 28 paź 2008, 12:24

Re: WEBINARIA - czyli jak zdobyć masę super wiedzy nie ruszając się z fotela!

#13

#13 Post autor: scoon »

Kyniu pisze:Dealerzy narkotyków pierwszą działkę też dają darmo :P
Skąd wiesz? :D

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: WEBINARIA - czyli jak zdobyć masę super wiedzy nie ruszając się z fotela!

#14

#14 Post autor: lbromirs »

Po tej całej dobrej dyskusji, po której wszyscy pozostaliśmy przy swoich poglądach, postanowiłem dodać coś od siebie.

Już 20 września poprowadzę godzinny, płatny webinar o praktycznej budowie styku z internetem. Tak, będzie BGP. W dodatku na żywo.

Wszystkie dochody przeznaczymy na jakiś dobry, szczytny ale i namacalny cel.

Zapraszam!

...let the flame begin :)

Awatar użytkownika
frontier
wannabe
wannabe
Posty: 1861
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:55
Lokalizacja: Edinburgh

Re: WEBINARIA - czyli jak zdobyć masę super wiedzy nie ruszając się z fotela!

#15

#15 Post autor: frontier »

lbromirs pisze:Po tej całej dobrej dyskusji, po której wszyscy pozostaliśmy przy swoich poglądach, postanowiłem dodać coś od siebie.

Już 20 września poprowadzę godzinny, płatny webinar o praktycznej budowie styku z internetem. Tak, będzie BGP. W dodatku na żywo.

Wszystkie dochody przeznaczymy na jakiś dobry, szczytny ale i namacalny cel.

Zapraszam!

...let the flame begin :)
Pytanie, czy będzie możliwość obejrzenia offline jakby mnie coś odciągnęło od monitora w pracy?
Jeden konfig wart więcej niż tysiąc słów

ODPOWIEDZ