server - zrzutka

same nowosci
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

server - zrzutka

#1

#1 Post autor: marcins »

jesli ktos chce sie dorzucic ( czytaj "rozwiazanie" ) dam PM z kontem
Ostatnio zmieniony 15 maja 2007, 07:31 przez marcins, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Sofcik
wannabe
wannabe
Posty: 1026
Rejestracja: 28 mar 2006, 15:29
Lokalizacja: Warszawa

#2

#2 Post autor: Sofcik »

Może jakiś donation meter na głównej stronie by się przydał? Taki np jak w Wikipedii podczas zbierania funduszy :)

--
Pozdrawiam
Piotrek

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#3

#3 Post autor: marcins »

wlasnie szukalem - ale nie wiem jaki to mod do PHPBB

Awatar użytkownika
Sofcik
wannabe
wannabe
Posty: 1026
Rejestracja: 28 mar 2006, 15:29
Lokalizacja: Warszawa

#4

#4 Post autor: Sofcik »

a Donat-o-Meter nie działa z phpbb2?

--
Pozdrawiam
Piotrek

ouidad
wannabe
wannabe
Posty: 286
Rejestracja: 20 lut 2006, 11:09
Lokalizacja: Poland

Re: server - zrzutka

#5

#5 Post autor: ouidad »

marcins pisze:jesli ktos chce sie dorzucic ( czytaj "rozwiazanie" ) dam PM z kontem
marcin - wyslij mi konto na pm

pozdrawiam
krzysiek

KriS
wannabe
wannabe
Posty: 386
Rejestracja: 17 sty 2006, 23:17
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

#6

#6 Post autor: KriS »

Ja tez poprosze numer konta.
U mnie kupisz LAB'a Cisco .ılı..ılı.http://www.kris.mm.pl
Kupowało juz wielu forumowiczów - kup i TY :)

Awatar użytkownika
balam
wannabe
wannabe
Posty: 977
Rejestracja: 21 cze 2006, 16:27
Lokalizacja: Warszawa

#7

#7 Post autor: balam »

Sprawdz PM marcins.

Awatar użytkownika
kktm
CCIE
CCIE
Posty: 2025
Rejestracja: 20 paź 2004, 14:43
Lokalizacja: Wrocław

#8

#8 Post autor: kktm »

TEMAT: BONUS DLA DONATORÓW

Może aby zachęcić ludzi i ew. nagrodzić tych co chcą wpłacić to proponuję wziąc pod uwagę na otwarcie kont shelowych dla "donatorów" na nowym serwerze.

Czesto przydaje się coś takiego (mi na pewno:) ) przy instalacji pogrzebać z "tej drugiej" strony.

Może się ktoś wypowie?
"Trust no one"

stefanx
wannabe
wannabe
Posty: 314
Rejestracja: 24 mar 2005, 16:08
Lokalizacja: Zurych

#9

#9 Post autor: stefanx »

także poproszę o numer konta :)


pzdr

Awatar użytkownika
Slomek.
CCIE
CCIE
Posty: 801
Rejestracja: 05 lut 2007, 20:26

#10

#10 Post autor: Slomek. »

kktm pisze:TEMAT: BONUS DLA DONATORÓW

Może aby zachęcić ludzi i ew. nagrodzić tych co chcą wpłacić to proponuję wziąc pod uwagę na otwarcie kont shelowych dla "donatorów" na nowym serwerze.

Czesto przydaje się coś takiego (mi na pewno:) ) przy instalacji pogrzebać z "tej drugiej" strony.

Może się ktoś wypowie?
Tak ale jak znam nasze spoleczenstwo to zaraz pojawia sie osoby wplacajace symboliczna zlotowke tylko dla tego aby miec takie konto na serverze. Mysle ze dobrym rozwiazaniem tak wogole jest powsatnie konta bankowego na rzecz CCIE.pl i dobrowolne wplacanie na wlasnie tego typu cele jak sprzet na server, oplata domen, red bull dla adminow ;) itp, a co jakis czas ktos by mogl wlasnie uzyskac konto lub np skrzynke pocztowa w domenie @ccie.pl
Trecom.pl

Awatar użytkownika
kktm
CCIE
CCIE
Posty: 2025
Rejestracja: 20 paź 2004, 14:43
Lokalizacja: Wrocław

#11

#11 Post autor: kktm »

Slomek. pisze:
kktm pisze:TEMAT: BONUS DLA DONATORÓW

Może aby zachęcić ludzi i ew. nagrodzić tych co chcą wpłacić to proponuję wziąc pod uwagę na otwarcie kont shelowych dla "donatorów" na nowym serwerze.

Czesto przydaje się coś takiego (mi na pewno:) ) przy instalacji pogrzebać z "tej drugiej" strony.

Może się ktoś wypowie?
Tak ale jak znam nasze spoleczenstwo to zaraz pojawia sie osoby wplacajace symboliczna zlotowke tylko dla tego aby miec takie konto na serverze. Mysle ze dobrym rozwiazaniem tak wogole jest powsatnie konta bankowego na rzecz CCIE.pl i dobrowolne wplacanie na wlasnie tego typu cele jak sprzet na server, oplata domen, red bull dla adminow ;) itp, a co jakis czas ktos by mogl wlasnie uzyskac konto lub np skrzynke pocztowa w domenie @ccie.pl
Np. quota proporcjonalna do datku.
np 1 pln = 100kB
10 zl = 1MB itd
"Trust no one"

Awatar użytkownika
voytar
wannabe
wannabe
Posty: 325
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:27
Lokalizacja: Gliwice

#12

#12 Post autor: voytar »

Moim zdaniem shellownia to zły pomysł. Jako, że adminowi raczej trudno jest wszystkim zaufać, więc trzeba by się narobić jak dziki osioł, aby to zabezpieczyć. Ponadto, Slomek ma rację, że od razu wiele ludzi chciałoby shella za złotówkę, postawiłby taki bota i serwer zaliczyłby DDoSa, bo przecież shell z zablokowanym wszystkim co się da jest bez sensu, prawda? Marcins martwił się też o zasoby serwera, które zmaleją po udostępnieniu kont.
A shella można zawsze kupić w jakiejś firmie albo postawić sobie w domu mały serwer. ;)
Według mnie nawet aliasy i konta pocztowe są niepotrzebne, ja wpłaciłem tylko po to, żeby to forum dalej istniało i nie było problemów z jego dostępnością.
Pozdrawiam. :mrgreen:

kt
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 22 lut 2006, 09:01

#13

#13 Post autor: kt »

Mnie się tam pomysł z malutkimi kontami pocztowymi nawet podoba... bo domena fajna... :D ale zgadzam się z voytarem, nie o to tu przecież chodzi... :wink: Z shell'ami podobnie, ale po co dokładać roboty adminowi i tworzyć taką lukę w bezpieczeństwie... poza tym zaraz by się niektórzy jak w przypadku koszulek poruszali, komu dawać konto, a komu nie... za dużo moim zdaniem niepotrzebnej zabawy...

Tak na marginesie, w obawie, że mnie zaszczyt wpłaty ominie :P (nie dostałem numeru na pm)... czy te numerki już były rozsyłane...?

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#14

#14 Post autor: peper »

a admini zamiast red bulla moga dostac piwo? ew. jak red bull to z "w kladka" poprosze :P

Co do kont to shell/mail to imo moga je dostac osoby, ktore naprawde cos dla forum robia a nie tylko dorzuca sie do serwera. Na bogow wszelkiej masci, pracujemy przeciez w IT a nie branzy ogrodkow dzialkowych wiec kto naprawde potrzebuje konto z shellem to sobie je po znajomosci zalatwi, a jak nie potrafi to albo jest cienki albo mu jest tak naprawde niepotrzebne. To samo ma sie do kont mailowych.
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Awatar użytkownika
Sofcik
wannabe
wannabe
Posty: 1026
Rejestracja: 28 mar 2006, 15:29
Lokalizacja: Warszawa

#15

#15 Post autor: Sofcik »

peper pisze:a admini zamiast red bulla moga dostac piwo? ew. jak red bull to z "w kladka" poprosze :P

Co do kont to shell/mail to imo moga je dostac osoby, ktore naprawde cos dla forum robia a nie tylko dorzuca sie do serwera. Na bogow wszelkiej masci, pracujemy przeciez w IT a nie branzy ogrodkow dzialkowych wiec kto naprawde potrzebuje konto z shellem to sobie je po znajomosci zalatwi, a jak nie potrafi to albo jest cienki albo mu jest tak naprawde niepotrzebne. To samo ma sie do kont mailowych.
Right. Ale aliasa pocztowego z odpowiednim forwardem w domenie ccie.pl ot tak sobie nie załatwię :P (nie konto - a jedynie alias)

--
Pozdrawiam
Piotrek

ODPOWIEDZ