Cisco rozwodzi się z prometric'iem...?

same nowosci
Wiadomość
Autor
kt
wannabe
wannabe
Posty: 416
Rejestracja: 22 lut 2006, 09:01

Cisco rozwodzi się z prometric'iem...?

#1

#1 Post autor: kt »

Pozwolę sobie wkleić treść maila:
We're pleased to announce that Pearson VUE will be the single vendor of Cisco® certification exams worldwide, effective August 1, 2007. We’re very excited about this change, and we’re confident that as a valued Cisco customer, you’ll benefit from the new level of security, global access, and innovative technology that will now be available through this collaboration. Cisco and Pearson VUE are partnering to create a new standard for individual information technology certifications and specialization exams, elevating them to the level of prestigious professional certification and licensure programs. As a result of this change, all individual Cisco technical certification exams for Cisco customers and partners will need to be scheduled through Pearson VUE. July 31, 2007, is the last date to take a Cisco exam through Prometric.

As global demand increases for individual Cisco certifications, it is critical that we improve and make our global certification systems more agile. Hence, we need to scale and optimize our test delivery—that is, the administration of Cisco certifications such as Cisco CCNA® and CCIE®. Traditionally, Cisco has used two core test delivery partners worldwide to deliver our individual certification exams: Pearson VUE and Prometric. However, after significant research, Pearson VUE was chosen as Cisco’s single testing partner. Pearson VUE was selected for the following reasons:

• Unparalleled global reach
• Forward-thinking policies and vision of technical resource recruitment
• Ability to scale to new countries with new requirements
• Ability to meet forecasted demands
• Ability to deliver on additional investments to secure Cisco’s test delivery technology

Our expectation is that shifting to a primary vendor strategy worldwide will allow us to advance test security through the deployment of advanced biometric technologies. Having a primary vendor will also facilitate the rapid localization of exams around the world, and allow for increased certification scalability and coverage.

Pearson VUE has more than 4000 test centers in 162 countries worldwide. If you previously utilized a Prometric testing center to take Cisco certifications, we encourage you to familiarize yourself with your local Pearson VUE testing center: Test Center Locator.

We’ve also tried to anticipate as many of your questions as possible and have included detailed information on our Certifications Online Support tool. These FAQs will be updated regularly as new information and developments are announced. If you have questions that are not addressed, please contact the Cisco Certification Online Support Team. If you would like additional information about taking a Cisco test at Pearson VUE, you will find a complete listing of customer service phone numbers at the Pearson VUE Website.


Thank you for your time and attention.

Cisco Career Certifications

Awatar użytkownika
trewor
wannabe
wannabe
Posty: 77
Rejestracja: 12 kwie 2005, 09:21
Lokalizacja: PL

#2

#2 Post autor: trewor »

Najwyrazniej tak - rowniez dostalem identycznego maila.

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#3

#3 Post autor: peper »

Buuu, kicha :(
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Awatar użytkownika
enceladus
inner circle
inner circle
Posty: 506
Rejestracja: 27 paź 2003, 14:32
Lokalizacja: Poznan

#4

#4 Post autor: enceladus »

peper pisze:Buuu, kicha :(
Dlaczego ??? Masz preferencje w prometricu ? Jak dla mnie to nie ma znaczenia.
<: Enceladus :>

Awatar użytkownika
Deidara
wannabe
wannabe
Posty: 593
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32

#5

#5 Post autor: Deidara »

Tu nie chodzi nawet o preferencje. Prometric był lepiej dopracowany. Chociażby symulatory się nie krzaczyły, natomiast w Personal vue słyszałem o takich przypadkach. Niby to nic wielkiego, ale jak piszesz egzamin to dodatkowy stres Ci nie jest potrzebny. No chyba że idziesz znając wszystkie możliwe pytania i odpowiedzi. Wtedy rzeczywiście nie ma to znaczenia. Fachowo to się zwie Lame king.
Pożyjemy zobaczymy.
Trwałość ortogonalna to taka trwałość która jest ortogonalna do konstruktorów typu.
Know Your Options !!
Keep It Simple ?? :shock:

Awatar użytkownika
peper
CCIE / Site Admin
CCIE / Site Admin
Posty: 5005
Rejestracja: 13 sie 2004, 12:19
Lokalizacja: Warsaw, PL
Kontakt:

#6

#6 Post autor: peper »

enceladus pisze:
peper pisze:Buuu, kicha :(
Dlaczego ??? Masz preferencje w prometricu ? Jak dla mnie to nie ma znaczenia.
Nie, lubilem w Hectorze zdawac i mialem z domu całkiem blisko
Szkoła DevNet: https://szkoladevnet.pl


Facebook: https://www.facebook.com/Piotr.Wojciechowski.CCIE
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/peper
Twitter: https://www.twitter.com/PiotrW_CCIE

"Zapomniałem że od kilku lat wszyscy giną jakby nigdy ich nie miało być
w stu tysiącach jednakowych miast giną jak psy"

Insomnia
wannabe
wannabe
Posty: 717
Rejestracja: 22 wrz 2004, 12:43

#7

#7 Post autor: Insomnia »

symulatory się nie krzaczyły, natomiast w Personal vue słyszałem o takich przypadkach.
zdawałem w prometricu i w vue. nigdy nie miałem problemów o których ktoś Ci opowiadał.

Awatar użytkownika
domin
wannabe
wannabe
Posty: 847
Rejestracja: 15 lip 2005, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#8

#8 Post autor: domin »

No szkoda, bo w Prometricu w Rzeszowie gdzie zdawałem i bym zdawał pewnie kolejne examy była naprawde miła pani i świetna organizacja :(. Pozatym ku memu zdziwieniu w Rzeszowie jest tez VUE - trzeba będzie obadać ;).

Przypomniało mi się ostatnio, że była dyskusja co ma ktoś wybrać Prometric czy VUE. Ktoś z forumowiczów napisał (wtedy albo w podobnym wątku), że VUE nalicza VAT - czyli exam kosztuje nie 150$ tylko 183$??
.ılı..ılı.

Awatar użytkownika
Ern
wannabe
wannabe
Posty: 70
Rejestracja: 06 lut 2006, 09:19
Lokalizacja: Błonie

#9

#9 Post autor: Ern »

A gdzie w W-Wie jest VUE?
Do tej pory zdawałem w Hectorze, ale oni to chyba tylko przez Prometrica.

Awatar użytkownika
toczyskik
wannabe
wannabe
Posty: 312
Rejestracja: 09 maja 2006, 14:28
Lokalizacja: Warszawa

#10

#10 Post autor: toczyskik »

Ern pisze:A gdzie w W-Wie jest VUE?
CSS na Ogrodowej 58.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2007, 10:31 przez toczyskik, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Krzysiek Te.

_sledz_
rookie
rookie
Posty: 10
Rejestracja: 22 sty 2007, 15:56
Lokalizacja: Dublin

#11

#11 Post autor: _sledz_ »

Deidara pisze:Tu nie chodzi nawet o preferencje. Prometric był lepiej dopracowany. Chociażby symulatory się nie krzaczyły, natomiast w Personal vue słyszałem o takich przypadkach. Niby to nic wielkiego, ale jak piszesz egzamin to dodatkowy stres Ci nie jest potrzebny. No chyba że idziesz znając wszystkie możliwe pytania i odpowiedzi. Wtedy rzeczywiście nie ma to znaczenia. Fachowo to się zwie Lame king.
Pożyjemy zobaczymy.
Witam

również słyszałem o takich przypadkach, znajomy zdawał nie raz w VUE i kilka razy sie zdarzyło ze brak było treści pytań w samym pytaniu, natomiast odpowiedzi wyboru były .. i była istna strzelanka i domyślanie sie o co mogło chodzić w pytaniu i jakie ono w ogole było.

Pozdrawiam
<b>BSD is for people who love Unix - Linux is for people who hate Microsoft </b>

Awatar użytkownika
toczyskik
wannabe
wannabe
Posty: 312
Rejestracja: 09 maja 2006, 14:28
Lokalizacja: Warszawa

#12

#12 Post autor: toczyskik »

domin pisze:
Przypomniało mi się ostatnio, że była dyskusja co ma ktoś wybrać Prometric czy VUE. Ktoś z forumowiczów napisał (wtedy albo w podobnym wątku), że VUE nalicza VAT - czyli exam kosztuje nie 150$ tylko 183$??
Sprawdzalem przed chwila i VUE dolicza 33$ VAT-u. :(
Pozdrawiam
Krzysiek Te.

tomekf
CCIE / Instruktor CNAP
CCIE / Instruktor CNAP
Posty: 183
Rejestracja: 04 maja 2005, 16:58
Lokalizacja: PJATK Cisco Academy
Kontakt:

#13

#13 Post autor: tomekf »

Dla odmiany Microsoft będzie dostępny tylko w Prometrics

Pearson VUE will, unfortunately, be unable to sell vouchers for ANY Microsoft exams after August 31, 2007. After this date, only candidates with prepaid vouchers will be able to register. Please ensure that your students and other faculty members are aware of the following key dates:
• August 31, 2007: Last date for voucher purchase.
• August 31 through December 31, 2007: Registrations for candidates with pre-paid vouchers only.
• December 31, 2007: Last date for Pearson VUE Microsoft exam delivery.


tomekf

ouidad
wannabe
wannabe
Posty: 286
Rejestracja: 20 lut 2006, 11:09
Lokalizacja: Poland

#14

#14 Post autor: ouidad »

Ern pisze:A gdzie w W-Wie jest VUE?
Do tej pory zdawałem w Hectorze, ale oni to chyba tylko przez Prometrica.
nie maja VUE - a szkoda - bo to taki przyjazny osrodek.
a moze zrobia ? - trzeba podpytac

btw moze cisco sie juz zirytowalo iloscia lamer kingow na sieci i wiaza zmiany egzaminow z uszczelnieniem przeciekow.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2007, 15:57 przez ouidad, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misiekm
wannabe
wannabe
Posty: 518
Rejestracja: 29 lis 2005, 17:31
Lokalizacja: Londyn

#15

#15 Post autor: Misiekm »

Ern pisze: btw moze cisco sie juz zirytowalo iloscia lamer kingow na sieci i oprocz wiaza zmiany egzaminow z uszczelnieniem przeciekow.
Za duze pieniadze ktos na tym zarabia,zeby przecieki udalo sie uszczelnic...

ODPOWIEDZ