Cisco planuje wejście na rynek serwerów

same nowosci
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
weis
wannabe
wannabe
Posty: 1450
Rejestracja: 28 cze 2007, 11:15

#16

#16 Post autor: weis »

Propo rebrandingu Linksysa, ostatnio rozmawiam ze znajomym(szef działu IT), mówi że właśnie zatrudnili firmę która wdrożyła im telefonie IP Cisco. Jak się dowiedziałem o kwocie jaka zapłacili za aparaty i całość wdrożenia szczeka mi opadła(cena była niska). Pojechałem obejrzeć to niskobudżetowe wdrożenie telefonii Cisco. Wchodze patrze a tam stoja sobie telefony linksys'a z logiem Cisco, a zamiast chociaż UCME lub UCM stoi sobie asterisk.
Najgorsze jest to że trzeba tłumaczyć że linksys to nie Cisco.
Fire, aim, ready!

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#17

#17 Post autor: Kyniu »

weis pisze:Najgorsze jest to że trzeba tłumaczyć że linksys to nie Cisco.
To że im się wydaje że to Cisco to pół biedy. Ale potem pocztą pantoflową jeden drugiemu powie "Ty wiesz jakie badziewie to Cisco, nie kupujcie" to się niczym nie różni od xyz. I tak potem powstają mity.

Kyniu

Awatar użytkownika
Lolek
wannabe
wannabe
Posty: 121
Rejestracja: 19 kwie 2006, 12:25
Lokalizacja: The Hague

#18

#18 Post autor: Lolek »

lbromirs pisze:W czym Cisco jest tu gorsze od swoich konkurentów? W tym, że posiada większość na rynkach na których działa (poza SANami)?
hehe.....pozdrowienia z Riverbed :)

mihu
wannabe
wannabe
Posty: 762
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:37
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow

#19

#19 Post autor: mihu »

Lolek pisze:
lbromirs pisze:W czym Cisco jest tu gorsze od swoich konkurentów? W tym, że posiada większość na rynkach na których działa (poza SANami)?
hehe.....pozdrowienia z Riverbed :)
I tu mi sie znowu podoba filozofia firmy spod znaku J. Trzymaja sie tego w czym sa dobrzy. Moge sie mylic, ale w PL jeszcze kilka lat temu rzadko to kojarzyl marke Juniper/Netscreen. Juniper nie rozdrabnia sie na drobne, co szkodzi wizerunkowi firmy i nie przykleja swojej marki na "mydelniczki" lub wszystko na co sie tylko da.

A jesli droga pantoflowa beda sie rozchodzily wiadomosci typu:
Kyniu pisze: "Ty wiesz jakie badziewie to Cisco, nie kupujcie" to się niczym nie różni od xyz. I tak potem powstają mity.
to nie tylko powstana mity , ale Klient (mowie o kliencie przez duze "K" i duzych projektach) bedzie sie krzywil jak bedzie mu sie proponowalo sprzet Cisco, bo slyszal to i tamto.

Renome sie zdobywa latami , co sie Cisco udalo , ale mozna ja stracic bardzo szybko.
ML
-------------------------------------------------------------------------------------
"Minds are like parachutes, they work best when they are open"

Awatar użytkownika
gangrena
CCIE/CCDE
CCIE/CCDE
Posty: 2349
Rejestracja: 08 mar 2004, 12:17
Lokalizacja: Wawa

#20

#20 Post autor: gangrena »

mihu pisze:I tu mi sie znowu podoba filozofia firmy spod znaku J. Trzymaja sie tego w czym sa dobrzy. Moge sie mylic, ale w PL jeszcze kilka lat temu rzadko to kojarzyl marke Juniper/Netscreen. Juniper nie rozdrabnia sie na drobne, co szkodzi wizerunkowi firmy i nie przykleja swojej marki na "mydelniczki" lub wszystko na co sie tylko da.
Nic bardziej mylnego ;) Zarówno Cisco, jak i Juniper zaczęły od routingu. Jeżeli Ci producenci mieliby się trzymać tylko tego, co robili wcześniej, to produkowaliy w dalszym ciągu wyłącznie routery. Jednak każda z firm oprócz własnego R&D dokonuje akwizycji, aby wejść na jakiś rynek, zwiększyć konkurencyjność, móc zaoferować bardziej całościowe rozwiązania, innymi słowy rozwinąć sprzedaż. Jedne decyzje są lepsze, inne gorsze. Migracja systemu na Netscreenie do JUNOS też nie odbywa się bez bólu.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#21

#21 Post autor: lbromirs »

Lolek pisze:
lbromirs pisze:W czym Cisco jest tu gorsze od swoich konkurentów? W tym, że posiada większość na rynkach na których działa (poza SANami)?
hehe.....pozdrowienia z Riverbed :)
No OK, oddaje sprawiedliwość.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

#22

#22 Post autor: lbromirs »

mihu pisze:I tu mi sie znowu podoba filozofia firmy spod znaku J. Trzymaja sie tego w czym sa dobrzy. Moge sie mylic, ale w PL jeszcze kilka lat temu rzadko to kojarzyl marke Juniper/Netscreen. Juniper nie rozdrabnia sie na drobne, co szkodzi wizerunkowi firmy i nie przykleja swojej marki na "mydelniczki" lub wszystko na co sie tylko da.
Dzisiaj Juniper produkuje trochę więcej pudełek niż routery. To samo robi Cisco, choć produktów jest paręnaście razy więcej. Strzelacie w Linksysa jako 'coś nieudanego'. Można pokazywać produkty Junipera czy innych firm które również były/są 'nieudane'.

Tylko czego to przepraszam dowodzi?

piterfromwawa
member
member
Posty: 42
Rejestracja: 28 lip 2008, 15:21

#23

#23 Post autor: piterfromwawa »

Po tym jak Google zaczęło robić swoje switche już nic mnie ni zdziwi.

heniek
wannabe
wannabe
Posty: 114
Rejestracja: 28 wrz 2006, 18:15

#24

#24 Post autor: heniek »

> Po tym jak Google zaczęło robić swoje switche już nic mnie ni zdziwi.

to akurat to zupelnie inna bajka bo G ich nie sprzedaje ani czego (tj. zadnej technologii) co za nimi stoi

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#25

#25 Post autor: Kyniu »

heniek pisze:
to akurat to zupelnie inna bajka bo G ich nie sprzedaje ani czego (tj. zadnej technologii) co za nimi stoi
Kolega zapomniał o jednym słowie - JESZCZE. Google JESZCZE ich nie sprzedaje.

Kyniu

aron
CCIE
CCIE
Posty: 561
Rejestracja: 05 paź 2004, 18:46
Lokalizacja: waw, PL

#26

#26 Post autor: aron »

Kyniu pisze: Kolega zapomniał o jednym słowie - JESZCZE. Google JESZCZE ich nie sprzedaje.
Kyniu
Podejrzewam, ze chlopaki z G wykombinowali cos tak wyspecjalizowanego, ze mogloby sie nie sprawdzic na "szerokim rynku".

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#27

#27 Post autor: marcins »

mhm a jaki byl temat postu ? ;)

heniek
wannabe
wannabe
Posty: 114
Rejestracja: 28 wrz 2006, 18:15

#28

#28 Post autor: heniek »

Nie nie ... ja na pewno NIE zapomnialem slowa "jeszcze". Google nie bedzie NIC sprzedawal takiego co daje mu przewage nad innymi firmami, co sam wymyslil bo nic takiego nie jest dostepne na rynku co spelni jego oczekiwania na pasmo/przepustowosc.

horac

#29

#29 Post autor: horac »

wmontuja jeszcze RFID w kazde urzadzenie.. zeby wiedziec kto uzywa ich sprzetu ;] <-- ale to juz zakrawa na demagogie.

Wystarczy podzielic branze na HOME/COMPANY i do worka z naklejka HOME wrzucic wszystkie produkty linksysa.. a do worka COMPANY.. przemyslowy sprzet sieciowy CISCO.. czyli to na czym my wszyscy pracujemy.

ODPOWIEDZ