CCIE.PL - DRUGA MASZYNA POTRZEBNA (DR)

same nowosci
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
vnull
Site Admin
Site Admin
Posty: 116
Rejestracja: 22 lut 2006, 20:13
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

CCIE.PL - DRUGA MASZYNA POTRZEBNA (DR)

#1

#1 Post autor: vnull »

Czołem,

powstala (juz dawno, tylko czasu nie ma ;)) koncepcja zrobienia disaster recovery/HA pod ccie.pl, potrzebna jest wzglednie slaba maszyna ktora w momencie padu aktualnego serwera ccie.pl pociagne forum (i tylko forum).

Niestety ani peper ani ja nie mamy zbednego serwera na ktorym moznaby to zestawic, dlatego mam pytanie czy ktos nie moglby udostepnic jakiegos starocia (moze byc nawet jakies P3 500mhz + 256mb RAM + kilkanascie GB w RAID1) na ten cel. Ogolnie maszyna ma nic nie robic do czasu przepiecia, load na obecnym pipus.ccie.pl jest nieduzy, forum nie bierze praktycznie ruchu.

Wymagania:
1) 2 dyski (RAID1)
2) brak restartow tej maszyny co 1 dzien....
3) fajnie byloby gdyby mialo zdalne zarzadzanie (ale nie musi)

Moze byc VM-ka na XENie, gdyby ktos mial taka mozliwosc. System bedzie prawie klonem pipus.ccie.pl (dla niektorych to oznacza "niestety" Debian ;) ). Oczywiscie nagroda jest dolaczenie do elitarnej ekipy adminow jesli ktos by zechcial...

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#2

#2 Post autor: garfield »

mam niepotrzebne Athlon 2200 z płytą :)
jakaś 512 ramu może też się znajdzie ale to muszę sprawdzić
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

Awatar użytkownika
vnull
Site Admin
Site Admin
Posty: 116
Rejestracja: 22 lut 2006, 20:13
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#3

#3 Post autor: vnull »

A miejsce na to i podpiecie do neta ? :)

Awatar użytkownika
garfield
CCIE
CCIE
Posty: 2882
Rejestracja: 25 sie 2006, 18:32
Lokalizacja: Gdynia

#4

#4 Post autor: garfield »

no niestety kolokacji nie oferuję :(

PS tak z ciekawości jak duży jest serwis (razem z bazką)?
Remember that the lab is just looking for reachability and not “optimal reachability”.

lbromirs
CCIE
CCIE
Posty: 4101
Rejestracja: 30 lis 2006, 08:44

Re: CCIE.PL - DRUGA MASZYNA POTRZEBNA (DR)

#5

#5 Post autor: lbromirs »

vnull pisze:Czołem,

powstala (juz dawno, tylko czasu nie ma ;)) koncepcja zrobienia disaster recovery/HA pod ccie.pl, potrzebna jest wzglednie slaba maszyna ktora w momencie padu aktualnego serwera ccie.pl pociagne forum (i tylko forum).

Niestety ani peper ani ja nie mamy zbednego serwera na ktorym moznaby to zestawic, dlatego mam pytanie czy ktos nie moglby udostepnic jakiegos starocia (moze byc nawet jakies P3 500mhz + 256mb RAM + kilkanascie GB w RAID1)
Zapraszam. Mogę fizycznie przekazać serwer (ma nawet ładne logo :) ), mogę postawić w kolokacji. Ten Debian mnie mierzi, ale czego się nie robi dla dobra... :)

Awatar użytkownika
Sofcik
wannabe
wannabe
Posty: 1026
Rejestracja: 28 mar 2006, 15:29
Lokalizacja: Warszawa

#6

#6 Post autor: Sofcik »

Ja mogę dorzucić kilka dysków SCSI SCA jeśli istnieje taka potrzeba. Może warto zrobić np dodatkowo dział z plikami i trzymać tam jakieś fajne guide'y albo configi czy też np coś w stylu zadań, z którymi można mieć problemy (oczywiście z zachowaniem NDA itd.)

--
Pozdrawiam
Piotrek

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#7

#7 Post autor: marcins »

prrr

wstrzymajcie konie do czasu wyjasnienia pewnych kwestii..

zazwyczaj bylo tak
1. nie korzystamy z zasobow 3rd party
2. wszystko robimy na wlasnej infrastrukturze

tak wiec poczekajmy

Awatar użytkownika
marcins
Site Admin
Site Admin
Posty: 3194
Rejestracja: 22 mar 2004, 09:05
Kontakt:

#8

#8 Post autor: marcins »

Sofcik pisze: dodatkowo dział z plikami i trzymać tam jakieś fajne guide'y albo configi czy też np coś w stylu zadań, z którymi można mieć problemy (oczywiście z zachowaniem NDA itd.)

--
Pozdrawiam
Piotrek
good idea, np prezentacje z Forum/Expo w jednym miejscu ( pytanie co z dostepnoscia ;) )
ogolnie mowiac sporo materialow idacych do klientow mozna hostowac.

ODPOWIEDZ