Kontroler WLC 5508 + zewnętrzny HCP problem

Wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach
Wiadomość
Autor
luky
fresh
fresh
Posty: 9
Rejestracja: 03 wrz 2007, 10:12

Kontroler WLC 5508 + zewnętrzny HCP problem

#1

#1 Post autor: luky »

Witam,

mam następujący problem. mam skonfigurowany jeden dhcp na wlc jest on przewidziany dla AP oraz jednego SSID ( tu działa prawidłowo), drugi SSID ma skonfigurowany zewnętrzny DHCP i tutaj sa problemy raz na jakis czas uzytkownicy traca dostep do sieci i nie moga sie do niej przez pewnien czas podlaczyc. A jak dostają adres to zupelnie inny po odnowieniu , jest to róweniż problem ponieważ wyjście na swiat jest zdefiniowane przez odpowiednie adresy IP . Prosze pomozcie , gdzie cos kiedys przeczytałem , że trzeba wlaczyc opcje 151 ale jest to serwer na linux i nie wiem czy byłoby tak samo

pomozcie

pozdrawiam

Seba
CCIE/CCDE Site Admin
CCIE/CCDE Site Admin
Posty: 6223
Rejestracja: 15 lip 2004, 20:35
Lokalizacja: Warsaw, PL

#2

#2 Post autor: Seba »

Zbyt wiele zmiennych w temacie, aby jednoznacznie odpowiedziec na tym etapie.
Czy jak dla tego SSID zmienisz DHCP na wewnetrzny to wszystko jest ok, czy tez sa jakies problemy?
Na rozlaczenie wplywac moge inne rzeczy nie zwiazane z DHCP. Wlasciwie po przydzieleniu IP, czy to przez wewnetrzny czy tez zewnetrzny DHCP, serwer za wiele nie robi, no chyba, ze waznosc adresu (lease time) jest bardzo krotka.
Zrob tez z lokalnym DHCP dla tego konkretnego SSID. Drugi test - uzyj innego serwera DHCP, skoro potencjalne dodanie opcji XXX stanowi jakis tam problem, to lepiej takiego serwera nie uzywac, albo sie nauczyc jego konfiguracji (no offence oczywiscie)
Jak te rzeczy sie potwierdza, czytaj, ze na wewnetrznym DHCP dziala, to skupimy sie na czesci WLAN...

Kilka podstawowych rzeczy do weryfikacji:
- jaki masz soft na WLC?
- ile portow uzywasz na 5508; uzywasz LAG czy pojedynczych portow?
- jesli masz LAG, to do jakiego switcha jestes podlaczony i jak masz etherchannel skonfigurowany (mode) oraz jaki algorytm hashing?
- pojedynczy kontroler czy parka albo i wiecej z jakims mobility?
- jesli masz wiecej kontrolerow, to jak wyglada kwestia roaming (L2 vs. L3)
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."
A. Einstein

Awatar użytkownika
tomekp
wannabe
wannabe
Posty: 176
Rejestracja: 24 lut 2009, 17:11
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

#3

#3 Post autor: tomekp »

A ja sie jeszcze zapytam czy te problemy nie dotycza czasami uzytkownikow pracujacych na M$ Vista... bo mialem podobne problemy ktore zreszta wyjasnia to: http://support.microsoft.com/kb/928233/en-us

z tym ze zalecenia M$ nie radze stosowac jak ma sie wlaczone dhcp snooping... vista po takiej ingerencji zaczyna sie dziwnie zachowywac i wysyla pakiety jakich nie powinna wiec robi sie shutdown na porcie :)

W sumie objaw zauwazylem jak dhcp lazi na niektorych urzadzeniach Cisco (nie wszystkich), obecnie jest na M$ wiec dalej tego problemu nie zglebialem...

ODPOWIEDZ