Powerline HomePlug Temat rozwiązany

Wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach
Wiadomość
Autor
horac

Powerline HomePlug

#1

#1 Post autor: horac »

Bawil sie ktos tym w domu ? zastanawia mnie jaki bedzie efekt gdybym chcial przez siec elektryczna z pomoca np adaptera HP-805 zestawic trunk NIC z kompa do switcha 2950

fizycznie wygladaloby tak, ze jeden adapter do gniazdka gdzie stoi rack i kabelek do 2950 fa0/24

a drugi adapter pietro nizej w pokoju podlaczony do kompa, nigdzie doczytac nie moge czy takie cos w ogole by zadzialalo. Logicznie mialby to byc trunk miedzy kompem a switchem.

Wydaje mi sie jednak ze to nie jest mozliwe, bo nie zestawi sie trunku miedzy adapterem a switchem i drugim adapterem i NIC. :roll: a z kosmosu nie powstanie trunk NIC -> przelacznik, przez siec instalacji elektrycznej.

Kombinuje bo ilosc godzin spedzonych przy racku jest wprostproporcjonalna do stopnia mojej powoli postepujacej gluchoty :cry: a kabli nie mam jak ciagnac przez pietra, musialbym wiercic etc, za duzo roboty.

Awatar użytkownika
tomekp
wannabe
wannabe
Posty: 176
Rejestracja: 24 lut 2009, 17:11
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

#2

#2 Post autor: tomekp »

zalezy jak to jest rozwiazane. Jak jest urzadzenie jest "przezroczyste" to moze zadzialac.

Kiedys robilem cos podobnego gdzie interfejs tylko zamienial elektryczny sposob przesylania danych nie ingerujac w same dane... Wiec trzeba by znalezc cos wiecej na temat tych konwerterow, a najlepiej zrobic testy.

m0n0wall
member
member
Posty: 29
Rejestracja: 20 cze 2009, 02:54

#3

#3 Post autor: m0n0wall »

Witaj horac

Moge sie podzielic podobnym doswiadczeniem. Otoz w domu w ktorym mieszkam mam kilka takich zabawek a dokladnie Netgear POWERLINE HD ETHERNET ADAPTER HDX101 Uzywam ich do polaczenia mojej plazmy oraz konsoli ze switchem C2950. Poki co nie zaobserwowalem jakis problemow w dzialaniu. Aha jedna bardzo istotna sprawa. Sprawdz czy outlety z obu pieter znajduja sie na tym samym electrical switch( ten sam obowd) inaczej dupa zbita :)

Pozdrawiam

m0n0wall
member
member
Posty: 29
Rejestracja: 20 cze 2009, 02:54

#4

#4 Post autor: m0n0wall »

Wydaje mi sie jednak ze to nie jest mozliwe, bo nie zestawi sie trunku miedzy adapterem a switchem i drugim adapterem i NIC.
No tak o tym raczej zapomnij. Objasnij mi tylko idee trunk <-> switch = administracja bo przeciez mozna to zrobic na 101 sposobow, skoro nie chcesz siedziec w server roomie

horac

#5

#5 Post autor: horac »

m0n0wall pisze:
Wydaje mi sie jednak ze to nie jest mozliwe, bo nie zestawi sie trunku miedzy adapterem a switchem i drugim adapterem i NIC.
No tak o tym raczej zapomnij. Objasnij mi tylko idee trunk <-> switch = administracja bo przeciez mozna to zrobic na 101 sposobow, skoro nie chcesz siedziec w server roomie
Nie administracja, potrzebuje zestawic 4x 3550 trunkiem do Macbooka, do virtual switch w dynamipsie, zeby podlaczyc emulowane routery dynamipsem z real switchami. Do tego stosuje breakout switch 2950, do niego robie trunk z macbooka NIC. Nastepnie, konfiguruje vlany zgodnie z przydzialem w virtualnym switchu w dynamipsie, daje 2950 w transparent i podlaczam od tych portow na 2950 do portow 3550

router dyna
R1 Fa0/0 = VS 101
R2 Fa0/0 = VS 202

[[SWITCH VS]]
1 = access 101
2 = access 202
11 = dot1q 1 NIO_gen_eth:en0 #F0/24 2950

2950 Fa0/24 statyczny trunk do maca.

Fa0/1 na 2950 daje w vlan 101
Fa0/2 na 2950 daje w vlan 202

Podlaczam:

2950 Fa0/1 -> SW1 3550 Fa0/1
2950 Fa0/2 -> SW2 3550 Fa0/2

teraz moge dac port Fa0/1 na SW1 i Fa0/2 na SW2 w vlan np 10 i mam komunikacje przez real switche pomiedzy routerami dynamipsa R1 i R2

p.s testowane dziala, jedynie brak CDP, do tego bym musial miec zamiast 2950 jakis 3550 i zrobic QinQ i przeniesc jeszcze CDP

Takze kluczem, jest trunk miedzy macbookiem NIC a portem fa0/24 2950, i wlasnie chcialem sie dowiedziec czy przejdzie to jesli dam

macbook RJ45 -> adapter w gniazdku elek

pietro wyzej:

switch 2950 Fa0/24 -> drugi adapter w gniazdku elek

konfiguracja trunku na fa0/24 2950. Efekt tej operacji jest taki ze oba routery emulowane maja podlaczenie do switchy.

No i jestem ciekaw czy to zatrybi

m0n0wall
member
member
Posty: 29
Rejestracja: 20 cze 2009, 02:54

#6

#6 Post autor: m0n0wall »

Bardzo fajnie to sobie wymysliles horac. Chetnie bym CI pomogl ale nie mam takiej mozliwosci. Jedyne co Ci pozostaje to kupic moduly powerinline i zrobic test, pozniej je ewentualnie zwrocic.(nie wiem jak to w pl wyglada) Jak masz ochote rzuc okiem na ten
MANUAL Mysle ze wszystkie uzadzenia powerline dzialaja podobnie

pozdrawiam

ODPOWIEDZ