"Shejpowanie" ruchu na łączu przez ISP

Wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach
Wiadomość
Autor
Zaboleq
wannabe
wannabe
Posty: 69
Rejestracja: 17 mar 2009, 19:22

"Shejpowanie" ruchu na łączu przez ISP

#1

#1 Post autor: Zaboleq »

Witam,
Mam takie pytanie:

Czy da się jakoś sprawdzić czy mój ISP shejpuje ruch (sorry za pisownie) na danym łączu?? Wygląda to tak że z transferami po protokole http,ftp np problemu nie ma. Z P2P jest problem olbrzymi i to cały czas. Nie jest to problem u mnie bo mam qmpli z różnych lokalizacji w mieście i wygląda to podobnie. Kiedys coś czytałem w necie o "overbookingu" w przypadku ISP tylko jak to wygląda jeśli chodzi o wkestię udowodnienia im tego, że tną po całej lini i P2P przestało istnieć :|... Coś się kiedyś naczytałem o ellacoyi ale ja tam zielony jestem:).

Awatar użytkownika
myszasty
wannabe
wannabe
Posty: 175
Rejestracja: 02 lip 2007, 09:16

Re: "Shejpowanie" ruchu na łączu przez ISP

#2

#2 Post autor: myszasty »

Zaboleq pisze:Witam,
Mam takie pytanie:

Czy da się jakoś sprawdzić czy mój ISP shejpuje ruch
Coś się kiedyś naczytałem o ellacoyi ale ja tam zielony jestem:).
hmm zależy co to za operator, TP, Netia czy GTS (z własnych obserwacji) nie tną ruchu ptp. W zależności to też jaką masz podpisaną umowę SLA od operatora i co jeszcze w jego stronę jest wysyłane - chyba nie chciałbyś żeby telefony konkurowały o pasmo (a co najważniejsze o opóźnienia) z ruchem ptp :) co do mierzalności tego - ze strony użytkownika to tylko chyba obserwacja tego co i jak chodzi z jakimi prędkościami.

BTW Ellacoy'a - fajna sprawa :D

Zaboleq
wannabe
wannabe
Posty: 69
Rejestracja: 17 mar 2009, 19:22

#3

#3 Post autor: Zaboleq »

"zwykła kablówka" czyli Multimedia Polska;). Opini na pewno wśród "tibiowców" nie mają zbyt dobrej ;P bo kiedyś na forach ostro po nich jechali. Oczywiście w umowie nie ma mowy o tym aby było to pasmo gwarantowane - jest napisane "do 8 Mbit". Poza tym voip to 64kbps wiec ja problemu nie widzę. Na wyjsciu maja raczej ujowo bo kazdy test poza testem w ich sieci szkieletowej to wielkie gowno (speedtest etc). Ponoc routery brzegowe sa u nich ok bo cos tam wymieniali. Chwalili sie ze maja docsisa 3.0 ale jakos nie widze wieloglowicowych modemow u nich wiec poki co to lipa...

ODPOWIEDZ