infrastruktura komputerowa ?

Wszystko co nie mieści się w pozostałych kategoriach
Wiadomość
Autor
mocdyfer2
wannabe
wannabe
Posty: 67
Rejestracja: 09 lis 2005, 14:39

infrastruktura komputerowa ?

#1

#1 Post autor: mocdyfer2 »

Witam.

Mam pytanko odnośnie infrastruktury komputerowej. Czy można przyjąć, iż w tej infrastrukturze znajdują się urządzenia takie jak switche/routery, okablowanie, koryta itp.

Co o tym myślicie.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

Re: infrastruktura komputerowa ?

#2

#2 Post autor: Kyniu »

mocdyfer2 pisze: Czy można przyjąć, iż w tej infrastrukturze znajdują się urządzenia takie jak switche/routery, okablowanie, koryta itp.
Myślę że nie. Routery, switche to infrastruktura sieciowa.

A okablowanie, koryta, szafy to infrastruktura kablowa, tak zwana "niskoprądówka". Generalnie infrastruktura fizyczna.

Kyniu

mocdyfer2
wannabe
wannabe
Posty: 67
Rejestracja: 09 lis 2005, 14:39

#3

#3 Post autor: mocdyfer2 »

Pytam ponieważ widziałem tytuł postępowania Rozbudowa infrastruktury komputerowej i była tam dostawa urządzeń sieciowych oraz rozmieszczenie okablowania w budynku.

Kyniu
wannabe
wannabe
Posty: 3595
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:23
Kontakt:

#4

#4 Post autor: Kyniu »

mocdyfer2 pisze:Pytam ponieważ widziałem tytuł postępowania Rozbudowa infrastruktury komputerowej i była tam dostawa urządzeń sieciowych oraz rozmieszczenie okablowania w budynku.
A to pisz tak od razu. Chodziło komuś pewnie o słownik zamówień - CPV - i tam główna kategoria to chyba komputery a potem schodzi się w szczegóły.

Kyniu

mocdyfer2
wannabe
wannabe
Posty: 67
Rejestracja: 09 lis 2005, 14:39

#5

#5 Post autor: mocdyfer2 »

Nie do końca mi chodzi o to.
Podam przykład:

Ja Pan Kowalski zobowiązuje się do przekazania infrastruktury komputerowej w celu.......X.

Czy w tym można uwzględnić iż ta "infrastruktura" obejmuje to co opisałem w 1 poście.

House
wannabe
wannabe
Posty: 317
Rejestracja: 25 lut 2009, 15:13

#6

#6 Post autor: House »

mocdyfer2 pisze:Nie do końca mi chodzi o to.
Podam przykład:

Ja Pan Kowalski zobowiązuje się do przekazania infrastruktury komputerowej w celu.......X.

Czy w tym można uwzględnić iż ta "infrastruktura" obejmuje to co opisałem w 1 poście.
Po biurowej burzy mózgów doszliśmy do wniosku, że infrastruktura komputerowa to zestawy komputerowe a nie sprzęt sieciowy.

abdenago
wannabe
wannabe
Posty: 181
Rejestracja: 27 paź 2008, 12:19

#7

#7 Post autor: abdenago »

My na urządzenia warstw 1-3 mówimy infrastruktura tele-informatyczna.

ODPOWIEDZ